niedziela, 18 marca 2018 r.

Lubelskie

Za mało gospodarstw podłączonych do kanalizacji. NIK negatywnie ocenił dwie gminy

Dodano: 16 lipca 2016, 18:22
Autor: toma

Gminy podejmują zbyt mało działań zamierzających do zwiększenia liczby gospodarstw podłączonych do istniejących sieci kanalizacyjnych. M.in. takie uwagi wytknęła samorządom Najwyższa Izba Kontroli.

Kontrolerzy sprawdzili miasta Kazimierz Dolny i Poniatowa oraz gminy Milejów, Wohyń i Wojcieszków.

– W wystąpieniach pokontrolnych negatywnie oceniliśmy działalność Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym i Urzędu Gminy w Milejowie, pozytywnie – pomimo stwierdzonych nieprawidłowości – działalność urzędu w Wohyniu – informuje Jerzy Łukaszuk z lubelskiej delegatury NIK.

Kontrolerzy wytknęli 13 nieprawidłowości. Przykładowo w Kazimierzu, Milejowie, Wohyniu i Wojcieszkowie nie podejmowano działań zmierzających do ustalenia, którzy właściciele nieruchomości nie wywiązali się z obowiązku przyłączenia do sieci. W tych samym miejscowościach nie wszczynano postępowań, które miałyby doprowadzić do wypełnienia tego obowiązku, a w Poniatowej podejmowano je z opóźnieniem sięgającym od 2 do nawet 17 lat.

Z kolei w Kazimierzu nie uchwalono gminnego programu ochrony środowiska, do czego tamtejsza Rada Miejska została zobowiązana w wystąpieniu pokontrolnym.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (17 lipca 2016 o 22:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przecież żyjemy ponoć w wolnym kraju, i nikt nie powinien zmuszać do podłączenia żadnych mediów. Wywózka szambowozem jak wyliczyć okazuje się tańsza, tak samo woda z własnej studni i wara wójtom od mojej własności.
Rozwiń
Gość
Gość (17 lipca 2016 o 11:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
60 latek pamięta że kiedyś uprawiało się konopie hektarami .
Rozwiń
Gość
Gość (17 lipca 2016 o 10:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a przecież w Kazimierzu D. jest taka przemądrzała pani sekretarz, tak niby zna się na wszystkim? brak profesjonalizmu wychodzi chociaż w takiej sprawie... nie trzeba było długo czekać ... karma wraca...
Rozwiń
Gość
Gość (17 lipca 2016 o 05:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sprawcie Bełżyce i jego okolice !!! Np. ul Wzgórze, Kopernika,Kościuszki itd.....Rzeka Krężniczanka już dawno stała się lokalnym ściekiem dla opróżnianych nocami szamb !!!
Rozwiń
Gość
Gość (16 lipca 2016 o 22:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Lublinie ludzie też nie mają wody i toalety w mieszkaniach. Nie mowie tu o skrajnych wypadkach ludzi na pograniczu patologii . Są to osoby w pełni wartosciowe , lecz mniej zamożne. Myślę że miasto mogłoby w jakis sposób pomóc tym ludziom. Masakra ze ludzie w mieście żyją jak w XIX wieku.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!