czwartek, 22 marca 2018 r.

Lubelskie

Za wczasy płacą z poślizgiem. Szpital ukarany grzywną

Dodano: 7 marca 2016, 09:05
Autor: aa

W marcu szpital powiatowy w Janowie Lubelskim wypłaci swoim pracownikom zaległe dopłaty do wypoczynku w 2014 r. Za 2015 r. dopłat z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych nie będzie. Nie ma pieniędzy.

Sygnał o niewypłaconych świadczeniach dostaliśmy od jednego z naszych czytelników. Nieprawidłowości potwierdza inspekcja pracy, która w ubiegłym roku kontrolowała szpital.

– Pracodawca nie odprowadzał środków na rachunek Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, skutkiem czego miały miejsce przypadki niewypłacenia pracownikom przysługujących im świadczeń – informuje nadinspektor pracy Paweł Łyczkowski z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie.

Na szpital została nałożona grzywna. – Po zakończeniu kontroli do pracodawcy skierowano wnioski zobowiązujące go do niezwłocznego odprowadzenia na rachunek bankowy ZFSS wymaganych środków, jak też do zapłaty uprawnionym pracownikom dopłat do wypoczynku – dodaje Łyczkowski.

Nieprawidłowości było więcej. Dotyczyły m.in. treści regulaminów pracy i wynagradzania, nieudzielanie zaległych urlopów wypoczynkowych czy też nieprawidłowego udzielania czasu wolnego za pracę w godzinach nadliczbowych.

Andrzej Wiśniewski, dyrektor SPZOZ w Janowie Lubelskim przyznaje, że pieniądze z ZFŚS od wielu lat są wypłacane z opóźnieniem. – Poślizg w wypłacaniu funduszy socjalnych jest tylko w naszym szpitalu, ale też w innych. Brakuje środków – tłumaczy dyr. Wiśniewski. – To permanentne zjawisko w wielu szpitalach.

– Zalecenia z protokołu po kontroli inspekcji pracy były i są realizowane – zapewnia dyrektor SPZOZ. – Do chwili obecnej praktycznie wszystko zostało zrealizowane. Wypłaciliśmy zaległości z ubiegłych lat czyli z 2012 i 2013 r. Musieliśmy wziąć na to ok. 1,2 mln zł kredytu.

Lada dzień mają ruszyć wypłaty pieniędzy za 2014 r. – Najprawdopodobniej w marcu te środki zostaną wypłacone – zapowiada dyr. Wiśniewski. – A jeśli chodzi o 2015 rok to zawarliśmy ze związkami zawodowymi porozumienie o nie naliczaniu funduszu socjalnego. Nie mamy na to pieniędzy.

W ubiegłym roku szpital poniósł m.in. koszty związane z podwyżką pensji pielęgniarkom.

ramona
Gość
Gość
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ramona
ramona (7 marca 2016 o 19:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

nie tylko szpital w Abramowicach ale w USD im Gębali to samo towarzystwo wzajemnej adoracji

Rozwiń
Gość
Gość (7 marca 2016 o 16:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Taka sama sytuacja jest w Szpitalu Neuropschiatrycznym w Abramowicach,gdzie pan dyrektor Lewczuk leci sobie z pracownikami w tym temacie w h* ja jak zorro.
Rozwiń
Gość
Gość (7 marca 2016 o 13:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szpital podlega pod Starostwo Powiatowe, a w powiecie janowskim rządzi przecież PiS.
Rozwiń
bsrgf0
bsrgf0 (7 marca 2016 o 11:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jaki PSL. Polskie szpitale mają problemy już od transformacji. Kasy niema lekarzy niema, a ciekawe który dyrektor zwolni swojego kolegę z pracy żeby zatrudnić jakiegoś młodzika 

Rozwiń
Gość
Gość (7 marca 2016 o 11:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tak wlasnie psl kieruje szpitalami ze one nie maja pieniedzy. jakas magia jest ze pieniadze wyparowywuja
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!