wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Zabiją nudę treningiem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 listopada 2006, 15:09
Autor: PAWEŁ PUZIO

Wyremontowali podłogę, pomalowali ściany, odnowili część starego sprzętu do ćwiczeń otrzymanego ze szkoły. Wszystko po to, by założyć siłownię i mieć co robić z wolnym czasem. Na taki pomysł wpadła młodzież z Piask.

A młodzi mieszkańcy Piask naprawdę się nudzą. - Ok. 60 proc. pali skręty, haszysz czy notorycznie upija się. To poważny problem.- mówi Jakub Kuśmierczyk, zaangażowany w pracę społeczną z młodzieżą w ramach Stowarzyszenia ds. Rzeczy Niemożliwych i Ekologicznego Klubu Unesco.
Dlatego piaseccy wolontariusze wspólnie ze Stowarzyszeniem ds. Rzeczy Niemożliwych oraz Klubem Abstynenta "Ogniwo” napisali projekt pt.: "Po co mi przemoc, nie jestem bandytą”. Pomysł spodobał się w Warszawie, w Narodowej Agencji Programu "Młodzież”. - Dostaliśmy 4 tysiące euro. Te środki mają pomóc zorganizować wolny czas dla młodzieży - mówi Magdalena Kuśmierczyk, koordynator projektu w Piaskach.
Program zakłada wiele działań. - Wyszliśmy na ulicę, porozmawialiśmy z młodymi ludźmi. Mieli wiele pomysłów. Miedzy innymi chcieli mieć siłownię. I od tego zaczęliśmy - dodaje Kuśmierczyk. Lokal już był, bo Ekologiczny Klub Unesco prowadził świetlicę środowiskową w budynkach warsztatów Zespołu Szkól w Piaskach.
- Zaadaptowaliśmy kolejne pomieszczenie. Wyremontowaliśmy podłogę, pomalowaliśmy ściany. To wszystko bezpłatnie zrobili młodzi ludzie - dodaje Kuśmierczyk. Wolontariusze odnowili także część starego sprzętu siłowni otrzymanego od Zespołu Szkół. - Brakujące urządzenia dokupiliśmy - tłumaczy Kuśmierczyk, na co wydała część pieniędzy z Warszawy. Przygotowanie siłownie trwało kilka tygodni. Jej otwarcie nastąpiło wczoraj.
- Będę tu ćwiczyć co najmniej trzy razy w tygodniu - mówi Mariusz Szpakowski, 17-latek z Piask, który społecznie pracował przy organizacji siłowni. - Takiego miejsca u nas nie było - dodaje.
Nie będą to jedyne działania w ramach projektu "Po co mi przemoc, nie jestem bandytą”. Niebawem ruszy liga paintballowa, brydżowa i ping-ponga.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!