środa, 26 kwietnia 2017 r.

Lubelskie

Zablokowane konta urzędów pracy

Dodano: 30 września 2001, 18:35

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Radzyniu Podlaskim blokuje konta powiatowych urzędów pracy na Podlasiu, gdyż nie otrzymał w terminie subsydiowanych przez budżet wpłat za ubezpieczenie bezrobotnych pozbawionych prawa do zasiłku.

Od wtorku zablokowane jest konto budżetowe bialskiego PUP, co uniemożliwia urzędowi regulowanie opłat m.in. za energię, ogrzewanie i telefony. Zagrożeniem dla funkcjonowania urzędu są także duże koszty egzekucyjne ZUS, które jednorazowo wynoszą aż 13 tys. zł. Już 15 października, kiedy nastąpi kolejny termin płatności składek za bezrobotnych pozbawionych prawa do zasiłku, nastąpią ponowne działania restrykcyjne ZUS. Na szczęście, nie mogą być blokowane konta PUP umożliwiające wypłatę zasiłku dla bezrobotnych.
Kierownictwo bialskiego PUP zwróciło się do wojewody lubelskiego o zezwolenie na przesunięcie terminu płatności dla ZUS, to jednak zabrakło odpowiedniej reakcji. Także parczewski PUP nie doczekał się wsparcia wojewody. Choć zaległości wobec ZUS wynosiły tam jedynie 18 tys. zł, w środę zostało zablokowane konto budżetowe tego urzędu. Wojewoda pozytywnie natomiast zareagował w przypadku PUP w Łukowie.(pim)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24