sobota, 17 marca 2018 r.

Lubelskie

Zabytki kontra kierowcy i piesi?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 lutego 2005, 21:37

O rondzie przy ulicy Lubelskiej mowy nie ma, ale nowy asfalt na skrzyżowaniu będzie. Podobnie jak nowy chodnik wzdłuż całej ulicy.
Dzięki sprzyjającej pogodzie prace przy modernizacji ul. Lubelskiej, jednej z głównych ulic Kazimierza Dolnego, przebiegają szybciej niż planowano.
Na odcinku od mostu na Grodarzu do przedszkola, leży już chodnik wraz z krawężnikami. Zgromadzono także wszystkie materiały potrzebne do dokończenia chodnika (aż do Rynku) oraz ułożenia kanalizacji. Chodzi o 610 metrów sieci kanalizacyjnej z ponad 60 przyłączami. Wszystko wskazuje na to, że modernizacja się zakończy nie pod koniec września, jak zakładano, ale jeszcze przed sezonem letnim.
Natomiast w maju ma się zacząć przebudowa najbardziej niebezpiecznego dla kierowców i pieszych miejsca czyli skrzyżowania ulicy Lubelskiej z Nadrzeczną, na Czerniawy i Kwaskową Górę. Efektem tych prac będzie wymiana nawierzchni asfaltowej i przy okazji jej wyprofilowanie tak, by wody opadowe szybciej spływały do Grodarza.
Władze miasta mają ochotę, by gruntownie przebudować skrzyżowanie, ale są problemy. Jak wyjaśnia burmistrz Szczypa, mieszkańcy Kazimierza i turyści od dawna podpowiadają wybudowanie tu ronda. Ale wojewódzki konserwator zabytków przeciwny jest takiemu rozwiązaniu. Służby konserwatorskie argumentują to nadmierną ingerencją w układ urbanistyczny zabytkowego miasteczka. Wskazują także, że brak tam wystarczającej przestrzeni, by projektować rondo.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!