piątek, 23 marca 2018 r.

Lubelskie

Zadecyduje wojewoda

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 marca 2005, 22:19

Bardzo możliwe, że już w przyszłym miesiącu wojewoda podejmie decyzję o przebiegu obwodnicy. Droga pobiegnie przez środek gminy, wzdłuż linii wysokiego napięcia, według projektu forsowanego przez drogowców. Mieszkańcy od lat walczący o odsunięcie obwodnicy w stronę terenów mniej zabudowanych, nie zamierzają się poddawać.

Mimo że Komisja Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych przyznała środki na opracowanie tzw. społecznego wariantu przebiegu trasy, do tego nie dojdzie. – Te ustalenia są nieważne – stwierdza Janusz Wójtowicz, dyrektor lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Okazało się, że projekt, nad którym obradowaliśmy podczas prac komisji, różni się od tego, który przegłosowali gminni radni.
Dlatego drogowcy wycofują się z wcześniejszych ustaleń i wracają do tzw. wariantu IV–V. To trasa biegnąca pod linią wysokiego napięcia, którą próbują przeforsować od lat. A za kilka tygodni kropkę nad „i” postawi wojewoda.
– Ludzie są zmęczeni tym wieloletnim konfliktem, a Lublin potrzebuje obwodnicy – mówi Krzysztof
Komorski, rzecznik wojewody.
– Nie może być tak, że przez kilkadziesiąt osób cierpi kilkaset tysięcy.
Mieszkańcy Konopnicy nie zamierzają się jednak poddawać. Wczoraj na biurko wojewody trafiło pismo podpisane przez wójta i dziewięciu radnych gminy, w którym działania lubelskiego oddziału GDDKiA nazwane zostały „urzędniczym totalitaryzmem”.
– Drogowcy łamią prawo. Na każdym kroku. Powiadomimy o tym instytucje przy Parlamencie Europejskim – mówi Mirosław Michalak. – W tym tygodniu składamy też wniosek do NIK. Naszym zdaniem przy opracowywaniu wszystkich wariantów trasy złamano Ustawę o zamówieniach publicznych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!