środa, 24 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Zadłużenie w woj. lubelskim: Rekordzista ma 54,7 mln zł do spłaty

  Edytuj ten wpis
Autor: (opr. dw)

Ponad 95 proc. mieszkańców naszego regionu reguluje swoje zobowiązania w terminie. Ale mamy też dłużnika rekordzistę - nie spłaca aż 54,7 mln zł długu

Tak wynika z 29. edycji Raportu InfoDług. Wartość zaległego zadłużenia mieszkańców wyniosła na koniec września niespełna 1,4 mld zł. Problem z terminowym płaceniem należności ma jedynie 6,2 proc. Polaków. Większość osób, które nie regulują swoich zobowiązań, jest zadłużona na stosunkowo niskie kwoty - prawie 67 proc. z nich ma maksymalnie 5 tys. zł przeterminowanych zaległości.

- Choć wysoki odsetek osób reguluje swoje zobowiązania terminowo, to nie zmienia to faktu, że w Polsce przeterminowanych długów jest sporo. Liczba klientów podwyższonego ryzyka wzrosła w ciągu ostatniego kwartału o 2,3 proc. i obecnie wynosi 2 378 523 - mówi Sławomir Grzelczak, prezes Zarządu BIG InfoMonitor.
Jak na tym tle wypada woj. lubelskie? - Pomimo, że 95,4 proc. jego mieszkańców płaci swoje należności w terminie, zajmuje ono dziesiąte miejsce w Polsce pod względem zadłużenia z przeterminowanymi długami na poziomie niespełna 1,4 mld zł - podkreśla Mariusz Hildebrand, wiceprezes zarządu BIG InfoMonitor.

- Największą kwotę zaległości ma śląskie - 7,8 mld zł, najmniejszą świętokrzyskie - ok. 593 mln zł. Klientów podwyższonego ryzyka jest w Lubelskiem blisko 99,5 tys., co daje mu również dziesiątą pozycję w kraju. Lideruje pod tym względem śląskie z 233 tys., a stawkę województw zamyka podlaskie - z ok. 48 tysiącami osób niespłacających długów.

Ale już pod względem odsetka klientów podwyższonego ryzyka na tysiąc mieszkańców region plasuje się wśród najrozważniejszych. Zaległości w spłatach ma 4,6 proc. mieszkańców. Wystarczy powiedzieć, że w najgorszym pod tym względem, zachodniopomorskim, wskaźnik ten wynosi 8 proc. W najlepszym - podkarpackim - 3,4 proc.

Autorzy raportu wskazali przy tym na pewną prawidłowość: wyższy odsetek złych dłużników jest w grupie województw położonych bliżej zachodniej granicy, niższy we wschodnich regionach naszego kraju.

Średnia zaległość w Polsce wynosi blisko 17,5 tys. zł. Pod tym względem nasz region jest poniżej średniej, z kwotą ok. 13,7 tys. zł. Najwyższą średnią zaległość ma śląskie - niemal 23,5 tys. zł, a najniższą mają dłużnicy ze świętokrzyskiego - ok. 12,2 tys. zł.

Średnią windują rekordziści niespłacanego zadłużenia. W skali kraju jest nim mężczyzna z woj. mazowieckiego, który nie spłaca blisko 115,8 mln zł. Ale wiceliderem tej wstydliwej klasyfikacji jest mieszkaniec naszego regionu , zadłużony na ok. 54,7 mln zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: lubelskie pieniądze
jacques
BudŻet
BudŻet
(21) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

jacques
jacques (3 stycznia 2015 o 17:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Niestety jeżeli chodzi o zadłużenie to województwo lubelskie przoduje w rankingach. Zresztą nawet nie chodzi o osoby prywatne ale głównie o firmy, które bez dobrej firmy zajmującej się oddłużaniem nie będą miały prawa istnieć. Jeżeli chodzi o oddłużanie to warto przeczytać ten artykuł na jednym z finansowych portali, który ściśle jest związany z Lublinem.

http://www.kredyt-zaufania.pl/oddluzenia

Wiele można się dowiedzieć, jeżeli chodzi np. o oddłużanie firm wobec zus czy us. No ogólnie warto wiedzieć pewne rzeczy wg. mnie dlatego poczytałem sobie na nt. oddłużania. Ciężko teraz postawić własną firmę, więc nie dziwię, się, że większość Polaków postanawia robić dla Niemca, Angola czy innego Norwega.

Rozwiń
BudŻet
BudŻet (30 października 2014 o 16:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zaroiło się na forum od pisolizów bo dzięki zadłużonym kretynom można darmo dołożyć PO. Zobaczcie sobie kacze łby jak za rządów PO wzrosły oszczędności Polaków. Cichutko też ostatnio o cenach paliwa, cukru /którego kaczor nakupił po 6,50 za kg/, o najniższej krajowej płacy, o zakończonych kolejnych odcinkach autostrad, o zamożności Polaków najwyższej w historii naszego kraju itp itd. Ale o tym pisolizy sza bo to zasługa "ulubieńca" pisolizów Pana Tuska i Jego rządów.

Zapomniałeś jeszcze dodać najwyższą w powojennej historii Polski i całej UE migrację, depopulację, dehumanizację i dołującą w światowych rankingach pozycję w zakresie swobód gospodarczych.

Jak rzekł kiedyś były premier - po wyborach benzyna może być i po 7 złotych...

To pisał bezpartyjny od urodzenia i były gastarbeiter.

Rozwiń
BudŻet
BudŻet (30 października 2014 o 16:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

a prawdą jest niestety, że po poprzednich prezydentach Żuk dostał w spadku 700 mln zł długu, który jest ciągle spłacany, a żeby mieć wkład własny na inwestycje ze środków z ue trzeba zaciagać kredyty i dobrze ktos z poprzednich forumowiczów napisał, ze nie byłoby nas stać na inwestycje za miliony złotych, a tak mamy jest dzięki dofinansowaniu. Gdyby miasto nie było w stanie czy nie spłacało swoich zobowiazań, to żaden bank nie dałby kredytu. 

To jest paradygmat.

Fakty są takie, że w tej mijającej już kadencji dochody wraz ze skumulowanym niedoborem finansowym wyniosły około 10 miliardów złotych. Sprawdź sobie sam jaki z tego % stanowił wkład własny.

Sprawdź również o jakie kwoty wnioskowano do RPO, jakie kwoty zostały przyznane, ile miało to kosztować, a ile kosztowało faktycznie.

Zmień paradygmat, a zmieni się i opinia.

Rozwiń
gość
gość (30 października 2014 o 13:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zaroiło się na forum od pisolizów bo dzięki zadłużonym kretynom można darmo dołożyć PO. Zobaczcie sobie kacze łby jak za rządów PO wzrosły oszczędności Polaków. Cichutko też ostatnio o cenach paliwa, cukru /którego kaczor nakupił po 6,50 za kg/, o najniższej krajowej płacy, o zakończonych kolejnych odcinkach autostrad, o zamożności Polaków najwyższej w historii naszego kraju itp itd. Ale o tym pisolizy sza bo to zasługa "ulubieńca" pisolizów Pana Tuska i Jego rządów.

Rozwiń
schaboszczak
schaboszczak (30 października 2014 o 13:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Takich dłużników powinno się wysyłać do kamieniołomów z całymi ich rodzinami aby odpracowali długi...

A co z tymi czerwonymi sQrwysynami co już przez 7-lat zadłużają nasz kraj ? czy nie ma bata na tą POstkomunę ? zaj ebiste premie,wynagrodzenia,odprawy,zostanie tylko szczaw i mirabelki.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (21)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!