niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lubelskie

Żebrzą wciąż o benzynę...

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 listopada 2005, 18:38

Strażakom w Łęcznej brakuje 10 tysięcy złotych na paliwo. Jeśli tych pieniędzy nie dostaną, nie będą mogli wyjechać do akcji.

Tadeusz Dołgań, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Łęcznej, zwrócił się do dostawcy paliwa z prośbą o przesunięcie terminu płatności. – Nie mamy pieniędzy – rozkłada ręce komendant, który poprosił Radę Miasta w Łęcznej o potrzebne 10 tys. zł. – Jeśli nie zapłacimy, to nie dostaniemy więcej paliwa.
Dlaczego komendant zwrócił się do radnych miejskich? Ponieważ większość wyjazdów to interwencje w mieście. Radni oczywiście nie odmówili. I podjęli uchwałę o przekazaniu komendzie 10 tys. zł ze środków na utworzenie Gminnego Centrum Informacji. Pieniądze na GCI miały pochodzić z dywidendy „Łęczyńskiej Energetyki”, w której miasto ma udziały. Problem w tym, że dywidendy może nie być.
– Zysk rozdzieli pod koniec listopada Walne Zgromadzenie Wspólników, a może przekazać ją na dowolny cel – mówi Marek Martyn, prezes „Łęczyńskiej Energetyki”. – W ubiegłym roku 400 tys. zł poszło na nagrody dla pracowników, dywidendę dla właścicieli oraz inwestycje.
Przed spółką stoi jednak poważne zadanie; przebudowa kotłowni na elektrociepłownię. Możliwe więc, że zysk przekazany zostanie na tę inwestycję. O tym, że tak będzie, przekonany jest nawet burmistrz Łęcznej Teodor Kosiarski. Zresztą nawet jeśli by była, to nie rada, lecz burmistrz może zmieniać budżet. Uchwała radnych pozostanie więc tylko na papierze.
– Dziś nie mam tych 10 tys. zł – przekonuje Teodor Kosiarski. – Rada uchwaliła wirtualną decyzję i taka na razie ona pozostaje. A ja na pewno nie zdejmę środków z inwestycji, oświaty czy pomocy społecznej, aby dotować jednostkę państwową.
– Może trzeba będzie te
10 tys. zł zdjąć z poborów strażaków? – zastanawia się komendant Dołgań.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!