środa, 21 marca 2018 r.

Lubelskie

Zima na Lubelszczyźnie: Znów pada, czy będzie paraliż? (relacja)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 grudnia 2010, 07:33
Autor: dudi, łm, aj

Piąty dzień zimy w Lublinie. Mimo, że mróz jest mniejszy, dziś również obficie padał śnieg. Jak wygląda sytuacja na drogach? Sprawdź.

Masz zdjęcia lub informacje do tego tematu? Wyślij: alarm24@dziennikwschodni.pl

Godzina 20:00

Otrzymaliśmy informację, że w bloku przy ulicy Willowej 10 również nie ma ciepłej wody w kaloryferach. - Nasi pracownicy zostali wezwani do wymiany uszkodzonego zaworu. Musieliśmy spuścić całą wodę w pionie. Aktualnie trwa napełnianie i ciepła woda powinna na noc powinna już być - uspokaja dyżurny LPEC.

Godzina 19:00

W dalszym ciągu na lubelskich osiedlach panują trudne warunku - Na osiedlu Nałkowskich jakiś mężczyzna urwał przed momentem zderzak w swoim aucie, zakopując się w śniegu na jezdni. Jezdnia jest kompletnie nieodśnieżona! - napisała do nas Ania.

17:13 - Na ul. Kompozytorów Polskich, okolice ul. Oratoryjnej 5 doszło do potrącenia na przejściu albo stłuczki. Przyjechała karetka - pisze Internauta Paweł:16:31 - W Świdniku cały czas pada śnieg, a nikt nic nie odśnieża. Z parkingów nie ma możliwości wyjazdu, a na chodnikach gruba warstwa śniegu - informuje nas Internauta Marcel.

16:06 Autobusy miejskie w Lublinie są opóźnione średnio 20-30 minut.

15:58 Pół dnia drogowcy usiłowali odpalić porzucony w poniedziałek sprzęt, ale znów przegrali z zimą. Os. Borek. Turka.15:47 - Aleja Warszawska w Lublinie znowu stoi. Sytuacja identyczna, jak w poniedziałek. Tiry blokują trasę. Długo trzeba czekać, by wjechać do Lublina - pisze ewelliincia.

15:46 - W Biłgoraju od kilku godzina pada intensywnie. Ulica Bohaterów Monte Cassino jest biała, mniej uczęszczane ulice - masakra. Na chodnikach leży gruba warstwa śniegu - pisze do nas Internauta Krisstoferson.

15:44 Burmistrz Kazimierza Dolnego Grzegorz Dunia zaapelował do mieszkańców, by zainteresowali się losem osób, które mogą mieć problemy związane z atakiem zimy. O szczególnych sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu informować można Ochotniczą Straż Pożarną w Kazimierzu, telefon : 81 881 00 98 oraz Stanowisko do spraw Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miasta, telefon: 81 881 01 36 wewnętrzny 34.

Informacje o osobach bezdomnych można przekazywać do Ośrodka Pomocy Społecznej, numer telefonu: 81 881 01 53 w godzinach od 8.00 do 15.00 lub Ochotniczej Straży Pożarnej.

Do wszystkich mieszkańców i turystów burmistrz Kazimierza Dolnego apeluje o zachowanie wyjątkowej ostrożności podczas poruszania się po ulicach, nie stawianie samochodów pod drzewami oraz ograniczenie poruszania się pojazdami prywatnymi.

14:46 - Pasażerowie czekają po 20 minut na taksówkę, bo miasto jest zakorkowane. Najgorzej na wylotówkach i w centrum - mówi dyspozytorka Taxi Dwójki.

14:42 Przed chwilą dostaliśmy e-maila z ZTM ws. skasowanych dzisiaj biletów komunikacji miejskiej, które będzie można wymieniać na nowe:

- Informuję, że ostateczna decyzja w sprawie wymiany biletów zapadnie w poniedziałek. Kwestia wymiany biletów jednorazowych jest raczej oczywista, natomiast rozważenia wymaga jeszcze sprawa biletów czasowych - Justyna Góźdź, podinspektor ds. marketingu i kontaktów z mediami.


14:35 - Wąwóz pomiędzy LSM a Czuby (Ruta) nie jest odśnieżony. Wczoraj około 18 przedzierałem się przez śnieg, jak na Syberii. Dzisiaj to samo. Od rana nic nie było odśnieżone. Najlepiej mieć skuter śnieżny lub narty aby przebyć ten wąwóz - pisze Mirek.

14:34 - Wjazd na Porębę od strony ul. Jana Pawła II jest niemal niemożliwy. Wczoraj karetka nie mogła wjechać między bloki przy ul. Szafirowej 15 i 17. Lubkom, który za to odpowiada ciągle mówi, że jutro odśnieżą. Tak już 5 dzień. Teraz nawet, jak przejedzie pług, to jeszcze gorzej zawali parkingi - pisze Rafał D.

14:32 Niektórym zima jest na rękę. Włamał się do sklepu spożywczego, łupy ukrył w śniegu

13:50 - Od poniedziałku Druga Góra Sławinkowska jest zasypana. Żaden pług nie odśnieża, ludzie toną w śniegu, samochody również. Chyba płacimy podatki i możemy oczekiwać zainteresowania się nami ze strony władz. A poza tym, ktoś wygrał przetarg na odśnieżanie naszej dzielnicy i gdzie on teraz jest? Apelujemy o odśnieżenie ul Poli Gojawiczyńskiej i pozostałe również - pisze Monika.

13:09 W Janowcu około 12:45 zaczęło sypać. Pada drobny, ale gęsty śnieg. Na razie nie ma żadnych utrudnień na drodze, ale jeśli popada dłużej, to kto wie - pisze do nas Internauta Piotr. Przed chwilą śnieg pojawił się także w Lublinie i Puławach.

12:25 - Informuję, że dziś poleciłem Straży Miejskiej, aby bezwzględnie karać mandatami tych administratorów i zarządców, którzy nie wywiązują się z obowiązku odśnieżania chodników przyległych do swoich posesji. - czytamy w komunikacie Krzysztofa Żuka, zastępcy prezydenta Lublina.

11:30 Na alarm24@dziennikwschodni.pl dostaliśmy kolejną informację od Internauty: "Bardzo trudna sytuacja na ulicy Bazylianówka i Cedrowa. Przy ulicy Hiacyntowej znajduje się szkoła do której też jest utrudniony dojazd."
10:36 Wypadek w Woli Gałęzowskiej. - Ze względu na trudne warunki atmosferyczne na miejsce wyruszyła karetka pogotowia oraz śmigłowiec ratunkowy, który przetransportował jednego z rannych do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Wyszyńskiego w Lublinie – informuje Wiesław Sidor z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie.

10:29 Meteorolodzy zapowiadają śnieżyce na Lubelszczyźnie (szczegóły)

10:26 - W centrum miasta są wielkie zaspy. Ciągle, od poniedziałku, nie sprzątnięte. Na al. Tysiąclecia, na wysokości LSS Społem nie można przejść od jednego przejścia do drugiego, czy do przystanku. Brnie się. Można skręcić nogę – nie przesadzam.

Największe absurdy jednak są na przystankach. Czasami nie można wysiąść z autobusu, bo za drzwiami spotyka nas zaspa. Pewnie przejechał pług torując drogę na chodniku (choć też niekoniecznie, w wielu miejscach duży śnieg zalega od początku), a zostawił góry śniegu na krawężniku m.in. na przystankach. Nikt nie sprząta śniegu z dachów. A to grozi niebezpieczeństwem, tym bardziej, jeśli jeszcze ma popadać - pisze Agnieszka.

10:01

Od rana dostajemy od Was e-maile, że kasowniki autobusów MPK działają, mimo że dzisiaj komunikacja miejska powinna być darmowa:

- MPK i ZTM ograniczyło się jedynie do umieszczenia jednego zdania informacji na swoich stronach internetowych. W autobusach nie ma żadnej informacji, ludzie nic nie wiedzą. Problemem dla MPK i ZTM jest powieszenie takiej informacji w autobusie. Dzwoniłem do MPK w tej sprawie, to stwierdzili że nie do nich to należy i odesłali do ZTM. W ZTM powiedzieli żebym sam powiesił kartkę, bo oni na to nie mają czasu, można sobie na stronie internetowej przeczytać (no pewnie wstając przed 6 rano większość ludzi siada do komputera żeby sprawdzić, co się dzieje :)), a pasażerowie mogą sobie nawzajem przekazywać tą informację - pisze Internauta Tomasz.

Zadzwoniliśmy do ZTM i MPK. Dowiedzieliśmy się, że skasowany dzisiaj bilet będzie prawdopodobnie można wymienić na nowy (szczegóły)


9:05

- Na Felinie tragedia. Do przystanku MPK można dojechać, ale już dalej ciągniki grzęzną. Oddano właśnie kilka bloków (TBS Nowy Dom i wczoraj blok komunalny), ale dojechanie do nich graniczy z cudem. Ludzie chcą się wprowadzać, przyjeżdżają z meblami, sprzętem, ale nie mogą go przenieść. Nieodśnieżone są nie tylko drogi i parkingi, ale także chodniki. Ksiądz na przecięcie wstęgi też się spóźnił - pisze nasz Internauta Stanisław.

8:32

Dostaliśmy informację, że mimo dnia darmowej komunikacji miejskiej, w autobusie nr 26 kasowniki działają, a ludzie kasują bilety. - W autobusach nie ma żadnej informacji, ludzie nic nie wiedzą - pisze Internauta Tomasz.

7:45

Internauta Piotrek pisze: "Uliczki osiedlowe na osiedlu Czuby to jeden istny koszmar. Podobnie jak wczoraj ulica Biedronki, Kaczeńcowa, Tatarakowa nie były w ogóle odśnieżane mimo telefonów do administracji osiedla i co chwila jakaś osoba potrzebuje pomocy w wypchnięciu swojego samochodu, a ruch m.in. na ulicy Kaczeńcowej jest duży, ponieważ na samym końcu tej ulicy znajduje się przedszkole, gdzie rodzice dowożą swoje dzieci ewentualnie dzieci brną w zaspach śniegu do kolan i wyżej."

7:40

Meteorolodzy ostrzegają przed utrudnieniami na drogach. Ma być ślisko i mogą tworzyć się zaspy. Od godz. 9 znów ma zacząć padać. - Równocześnie przewiduje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane wiatrem - czytamy w komunikacie Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Poręba
marylka
(48) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 grudnia 2010 o 21:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='aaa' timestamp='1291401057' post='398603']
Da radę, godzinę temu wróciłem. Kilka pługów mijałem na trasie. Z Biłgoraja dojazd zabrał mi ok. 2 godz.
[/quote]

dzięki pozdrawiam
Rozwiń
Poręba
Poręba (3 grudnia 2010 o 19:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[size="3"]Dlaczego os. Poręba jest nie odśnieżana? bo spółdzielnia nie zgłosiła ulic na porębie do odśnieżania! Tak mi powiedzieli w firmie odpowiedzialnej za ten rejon.Podobno to już nie pierwszy raz.Wzeszłym roku nie mieli też, jak i w tym ulic: Turkusowej,Bursztynowej,Szmaragdowej.[/size]
Rozwiń
marylka
marylka (3 grudnia 2010 o 19:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
LUDZIE ZAPOMNIELIŚCIE JUŻ JAKI JEST CEL TEGO FORUM. CHYBA WIEKSZOŚĆ OSÓB KTORE WCHODZĄ TU CHCE WIEDZIEĆ JAKA JEST SYTUACJA NA DROGACH A NIE CHCE CHYBA CZYTAĆ GŁUPICH KOMENTARZY!!!
Rozwiń
marylka
marylka (3 grudnia 2010 o 19:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
LUDZIE ZAPOMNIELIŚCIE JUŻ JAKI JEST CEL TEGO FORUM. CHYBA WIEKSZOŚĆ OSÓB KTORE WCHODZĄ TU CHCE WIEDZIEĆ JAKA JEST SYTUACJA NA DROGACH A NIE CHCE CHYBA CZYTAĆ GŁUPICH KOMENTARZY!!!
Rozwiń
aaa
aaa (3 grudnia 2010 o 19:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' timestamp='1291397827' post='398535']
wie ktoś czy przejezdna jest trasa Lublin - Biłgoraj?
[/quote]
Da radę, godzinę temu wróciłem. Kilka pługów mijałem na trasie. Z Biłgoraja dojazd zabrał mi ok. 2 godz.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (48)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!