poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lubelskie

Zimne żeberka na oddziałach

  Edytuj ten wpis

Hrubieszowski Zakład Energetyki Cieplnej odciął miejscowemu szpitalowi dopływ ciepła, bo ZOZ jest
mu winien ponad 70 tys. zł. Dyrektor szpitala zapowiada, że jeśli kaloryfery pozostaną zimne, skieruje sprawę
do prokuratury.
Edward Głuszczak, kierownik ZEC w Hrubieszowie, zapewnia, że ostrzegał szpital o odcięciu ciepła. Dał bowiem mu czas do 20 października na uregulowanie zaległości. - Pieniądze nie wpłynęły, więc dzień później przykręciliśmy kurki - mówi Edward Głuszczak. Dyrektor szpitala jest zbulwersowany. - Umowa na dostawę energii cieplnej, którą zawarliśmy z ZEC, obowiązuje do końca tego roku. Nie rozumiem, jak można było ją zerwać. Wiadomo w jak trudnej sytuacji finansowej są szpitale, a decyzja ZEC stanowi zagrożenie dla pacjentów. Na razie temperatura za oknem jest przyzwoita, to i w szpitalu nie jest zimno. Ale co będzie za kilka dni? -pyta Tadeusz Garaj, dyrektor szpitala w Hrubieszowie.
Dodaje, że ZEC tylko ogrzewa szpital, bo placówka ma własną ciepłą wodę. Twierdzi również, że szpital nie ma zaległości wobec ciepłowników, a długi, o których mówi Głuszczak, to odsetki z przeszłości, naliczone w "wątpliwy sposób”. - Przygotowaliśmy pismo do ZEC z wnioskiem o zmianę decyzji. Inaczej skierujemy sprawę do prokuratury - zapowiedział wczoraj dyrektor Garaj.
ZEC informuje, że swojej decyzji nie zmieni. - Szpitalne zaległości to nie tylko odsetki. Według niego, nieuregulowana przez szpital należność za dostawę ciepła wynosi ok. 7,7 tys. zł, a odsetki, które naliczono placówce, to kwota ok. 63,8 tys. zł - argumentuje kierownik Głuszczak. W szpitalu mówią, że w przyszłości nie będzie już dochodzić do takich sytuacji. 1 stycznia 2005 roku placówka uruchamia własne ogrzewanie i stanie się niezależna od ZEC.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!