czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lubelskie

Zimowa tragedia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 grudnia 2001, 19:43

Najwięcej zasypanych dróg jest w Zamojskiem i Chełmskiem. Najtrudniej dotrzeć do miejscowości w rejonach Grabowca, Miączyna, Komarowa. Na trasie Chełm-Wojsławice znajdują się trzymetrowe tunele, ale jest przejezdna. Najgorzej jest w okolicach Bezka, Święcic i Wierzbicy, gdzie nie ma przejazdu. W powiecie bialskim 65 kilometrów dróg tonie jeszcze w zaspach. Trudne warunki panują na drogach przebiegających przez Komarówkę, Polubicze, Horodyszcze, Bielany, Krasówkę i Kozły. Po naszej interwencji w Zarządzie Dróg Powiatowych usunięto zatory śnieżne z traktu wiodącego do wsi Bubel Granna koło Janowa Podlaskiego.
Jeżeli śnieżyce będą się powtarzały, pieniędzy na utrzymanie dróg starczy na półtora miesiąca. Potem trzeba będzie sięgać do puli remontowej. - Jeszcze mamy fundusze na pokrywanie rachunków z odroczonym terminem płatności - informuje Lucjan Raszka z Powiatowego Zarządu Dróg w Chełmie.
Akcja oczyszczania dróg wojewódzkich pochłonęła już od 22 grudnia prawie 500 tysięcy złotych. Oczyszczanie odbywa się już na kredyt. - Po pierwszym stycznia będziemy regulować należności z przyszłorocznych funduszów - przewiduje Henryk Wesołowski, z-ca dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie. (mal)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!