Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

24 lutego 2011 r.
20:29
Edytuj ten wpis

Zimowe opony obowiązkowe w Polsce?

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas kp
0 35 A A
Świetny pomysł – mówi Paweł Łukasz z warsztatu samochodowego Kascar w Lublinie. <br />
– Może wreszcie na
Świetny pomysł – mówi Paweł Łukasz z warsztatu samochodowego Kascar w Lublinie.
– Może wreszcie na

Wprowadźmy obowiązek jazdy zimą na oponach zimowych – proponuje Mariusz Grad, poseł PO z Tomaszowa Lubelskiego. Tymczasem, Ministerstwo Infrastruktury ma wątpliwości. – Wcale nie wiadomo, czy będzie bezpieczniej – stwierdza.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Po wprowadzeniu obowiązku zmiany opon na drogach będzie bezpieczniej. Takie rozwiązania wprowadzone są już w krajach skandynawskich i w Niemczech – stwierdza Mariusz Grad. W interpelacji proponował, żeby zmiana obowiązywała od dnia zmiany czasu letniego na zimowy i odwrotnie.

Odpowiedź ministerstwa jest zaskakująca. – Policyjny System Ewidencji Wypadków i Kolizji nie zawiera podziału wypadków ze względu na rodzaj opon. Zgromadzone dane nie pozwalają na jednoznaczną ocenę wzrostu zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego przez kierujących pojazdami wyposażonymi w opony inne niż zimowe – stwierdził na ostatnim posiedzeniu Sejmu sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Tadeusz Jarmuziewicz.

Jednocześnie zapewnił, że jeżeli badania wykażą konieczność stosowania opon zimowych, resort infrastruktury jest gotowy zmienić przepisy.

– Z naszego doświadczenia wynika, że rodzaj i jakość opon ma znaczenie, szczególnie kiedy intensywnie pada śnieg. Pewnie każdy widział, jak samochody na letnich oponach nie radziły sobie na zaśnieżonych podjazdach. W naszych komunikatach nieraz przypominaliśmy, że na "zimówkach” jeździ się bezpieczniej, pewniej i nie blokuje się ruchu – podkreśla Janusz Wójtowicz z lubelskiej policji.

Grzegorz Gorczyca, szef Automobilklubu Chełmskiego, twierdzi, że sprawa jest bezdyskusyjna.
– Zimowe opony są bardziej miękkie i elastyczne, lepiej przylegają do podłoża. Mają też inną budowę bieżnika, który "wgryza” się w śnieg. Przyczepność jest lepsza i dzięki temu jazda bezpieczniejsza – mówi Gorczyca. I dodaje: Nie mam pojęcia, dlaczego ministerstwo ma wątpliwości. Szczególnie, że zimy mamy coraz bardziej śnieżne.

Jak może się skończyć jazda zimą na letnich oponach, przekonał się instruktor prawa jazdy i jego kursantka z Radzynia Podlaskiego. Kobieta, jadąc w listopadzie 2007 roku nissanem micrą ze znakiem "L” uderzyła w fiata seicento. Zginęły dwie osoby: kierująca fiatem i druga kursantka z nissana. Sąd uniewinnił kobietę, ale skazał na 2,5 roku więzienia instruktora. Jednym z argumentów było to, że instruktor dopuścił do jazdy po śniegu auto z letnimi oponami.

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 marca 2011 o 18:28
[quote name='lukrecja' timestamp='1298919593' post='443954']
A jestem za tym zeby wprowadzic obowiazek posiadania zimowych opon! Mieszkamy w Norwegi i tutaj bez zimowek "sie nie pojedzie" od 1 listopada do 1 kwietnia. Czesto zdarza sie ze w radiu podaja wiadomosc iz " polski kierowca spowodowal wypadek badz zablokowal droge poniewaz auto bylo na letnich oponach" i tak sie czlowiekowi przykro robi.
A poza tym to dla wlasnego bezpieczenstwa powinno sie zmieniac opony bo chociaz jestem "baba" to wiem jak zachowuje sie auto na byle jakich oponach!
[/quote]
Ciebie fest pogięło jeśli Norwegię(ten klimat) do Polski porównujesz...
[quote name='lukrecja' timestamp='1298919593' post='443954']
A jestem za tym zeby wprowadzic obowiazek posiadania zimowych opon! Mieszkamy w Norwegi i tutaj bez zimowek "sie nie pojedzie" od 1 listopada do 1 kwietnia. Czesto zdarza sie ze w radiu podaja wiadomosc iz " polski kierowca spowodowal wypadek badz zablokowal droge poniewaz auto bylo na letnich oponach" i tak sie czlowiekowi przykro robi.
A poza tym to dla wlasnego bezpieczenstwa powinno sie zmieniac opony bo chociaz jestem... rozwiń
Avatar
Marian z wąsami / 1 marca 2011 o 15:12
[quote name='idealnie' timestamp='1298612456' post='442364']
Obowiązkowe używanie zimowych opon-OK!!!; obowiązkowe zapinanie pasów bezpieczeństwa-OK!!!, obowiązkowe używanie świateł mijania przez całą dobę lub jazda na światłach do jazdy dziennej-OK!!!, ale dlaczego isnieje i niewiele się z tym robi taki marny sposób szkolenia kierowców, zwłaszcza młodych, w sytuacjach trudnych na drodze, dlaczego "obowiązkowo" nie szkoli się kierowców z jazdy na śliskiej nawieżchni, czy umiejętności wychodzenia z poślizgu, nie uświadamia o technicznych błędach w prowadzeniu pojazdu, takich jak jazda z wciśniętym sprzęgłem, czy brak tzw. hamowania silnikiem. Może warto uczyć się od najlepszych (DUŃCZYKÓW, FINÓW, SZWEDÓW, NIEMCÓW, AUSTRIAKÓW), może .... Ja ze swojej strony proponowałbym jeszcze zapisać w prawie o ruchu drogowym NAKAZ JAZDY Z UŻYCIEM ROZUMU, a tym co to prawo konstruują nakaz posiadania prawa jazdy.
[/quote]
[quote name='idealnie' timestamp='1298612456' post='442364']
Obowiązkowe używanie zimowych opon-OK!!!; obowiązkowe zapinanie pasów bezpieczeństwa-OK!!!, obowiązkowe używanie świateł mijania przez całą dobę lub jazda na światłach do jazdy dziennej-OK!!!, ale dlaczego isnieje i niewiele się z tym robi taki marny sposób szkolenia kierowców, zwłaszcza młodych, w sytuacjach trudnych na drodze, dlaczego "obowiązkowo" nie szkoli się kierowców z jazdy na śliskiej nawieżchni,... rozwiń
Avatar
lukrecja / 28 lutego 2011 o 19:59
A jestem za tym zeby wprowadzic obowiazek posiadania zimowych opon! Mieszkamy w Norwegi i tutaj bez zimowek "sie nie pojedzie" od 1 listopada do 1 kwietnia. Czesto zdarza sie ze w radiu podaja wiadomosc iz " polski kierowca spowodowal wypadek badz zablokowal droge poniewaz auto bylo na letnich oponach" i tak sie czlowiekowi przykro robi.
A poza tym to dla wlasnego bezpieczenstwa powinno sie zmieniac opony bo chociaz jestem "baba" to wiem jak zachowuje sie auto na byle jakich oponach!
Avatar
Marysieńka / 26 lutego 2011 o 20:23
Z jednej strony chodzi o wydarcie pieniedzy, a z drugiej o wykazanie sie. Tylko nie patrzą, ze często i gęsto źle przysługują sie ludziom, z pieniędzy których zyją sami ponad stan i nie znając prawdziwego zycia mierzą go podług swego i swoich mozliwosci.
Avatar
bambosh / 26 lutego 2011 o 19:32
Cały "sekret" polega na tym,że ktoś "na górze" chce wydrzeć pieniądze od zwykłych ludzi. A bezpieczeństwo dla niego to rzecz drugoplanowa i rzekome bezpieczeństwo jest jedynie pretekstem do tego,aby upchać swój towar. Jeżeli byłbym posłem w sejmie i produkował np.kapelusze z rękawami a nikt nie chciał tego kupować,to wprowadził bym ustawę o obowiązku posiadania kapelusza z rękawami w każdym polskim domu,bo np."przynosi szczęście i płodność" -ot co...
Cały "sekret" polega na tym,że ktoś "na górze" chce wydrzeć pieniądze od zwykłych ludzi. A bezpieczeństwo dla niego to rzecz drugoplanowa i rzekome bezpieczeństwo jest jedynie pretekstem do tego,aby upchać swój towar. Jeżeli byłbym posłem w sejmie i produkował np.kapelusze z rękawami a nikt nie chciał tego kupować,to wprowadził bym ustawę o obowiązku posiadania kapelusza z rękawami w każdym polskim domu,bo np."przynosi szczęście i płodność" -ot co... rozwiń
Avatar
bambosh / 26 lutego 2011 o 19:24
[quote name='Marysieńka' timestamp='1298736942' post='443078']
Naszych posłów z nadmiaru pieniedzy to juz pier***i z troską o nasze bezpieczenstwo. Kto jezdzi w trudnych warunkach atmosferycznych sam powinien czuc potrzebę o zadbanie o bezpieczenstwo swoje i innych uzytkowników na drodze. Ale nie w kazdym przypadku kazdemu sa potrzebne zimowe opony. Chociazby dla mnie, która jezdzi bardzo sporadycznie jest to zbędny wydatek, a ich brak bedzie dyskwalifikował mnie z korzystania z samochodu, za który mam opłacone OC i to przez wiele miesięcy i to kiedy nie będzie zagrozenia na drogach.
[/quote]
Dokładnie tak! Po co kupować coś,czego nie używasz? Wcale się nie zdziwię,jeśli wkrótce wprowadzą w każdym aucie osobowym obowiązek posiadania fotelika dla dziecka niezależnie od tego,czy małe dziecko masz czy nie.
[quote name='Marysieńka' timestamp='1298736942' post='443078']
Naszych posłów z nadmiaru pieniedzy to juz pier***i z troską o nasze bezpieczenstwo. Kto jezdzi w trudnych warunkach atmosferycznych sam powinien czuc potrzebę o zadbanie o bezpieczenstwo swoje i innych uzytkowników na drodze. Ale nie w kazdym przypadku kazdemu sa potrzebne zimowe opony. Chociazby dla mnie, która jezdzi bardzo sporadycznie jest to zbędny wydatek, a ich brak bedzie dyskwalifikował mnie z korzystania z samochodu, za który mam opłacone... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 26 lutego 2011 o 17:15
Naszych posłów z nadmiaru pieniedzy to juz pier***i z troską o nasze bezpieczenstwo. Kto jezdzi w trudnych warunkach atmosferycznych sam powinien czuc potrzebę o zadbanie o bezpieczenstwo swoje i innych uzytkowników na drodze. Ale nie w kazdym przypadku kazdemu sa potrzebne zimowe opony. Chociazby dla mnie, która jezdzi bardzo sporadycznie jest to zbędny wydatek, a ich brak bedzie dyskwalifikował mnie z korzystania z samochodu, za który mam opłacone OC i to przez wiele miesięcy i to kiedy nie będzie zagrozenia na drogach.
Avatar
bambosh / 26 lutego 2011 o 16:53
Kiedyś oglądałem taki program w tv i mówili,że "mądry ktoś tam" przeprowadził badania z których jasno wynika,że im lepsze i nowocześniejsze samochody posiadamy,to tym bardziej czujemy się pewni na drodze i przekraczamy granicę zdrowego rozsądku. Stąd właśnie na drogach jest jak jest. Kiedyś ludzie jeździli starymi rzęchami i tak nie szaleli-bo uważano,że jeśli auto rozpędzi się do setki,to już jest luxus i zawrotna prędkość. A natomiast kto teraz jeździ poniżej setki? Wielu ludziom-zwłaszcza młodym- brakuje wyobraźni za kierownicą.
Avatar
Gość / 26 lutego 2011 o 16:22
[quote name='kierowca' timestamp='1298729887' post='443038']
Oj dzieci... wrzucacie mi tu od "młodego kierowcy" i do tego jeszcze jakieś puste argumenty przedstawiacie.

Jestem zawodowym kierowcą od ponad 30 lat i wiem dokładnie jak wyglądały drogi i jak się jeździło na łysawych (po podwójnym bieżnikowaniu) oponach. Wiem też, że to, co było kiedyś ma się nijak do tego co jest teraz. Opony są specjalnie projektowane na lato i na zimę i na "wielosezon". Nie mam zamiaru tu wyzywać kogokolwiek z obecnych kierowców, ale jeśli opony zimowe dają choć 5% szans na lepsze hamowanie, ruszanie lub prowadzenie na drodze, to są one potrzebne i należy ich używać.
Przy normalnej jeździe, opony wystarczą na 3 zimy, a może i więcej w miarę szczęścia do aury, czy to aż tak wielki wydatek?
Uważacie wieloletnich kierowców za zawalidrogi? W większości mają problemy właśnie przez złe opony i swoją "głupią" oszczędność, o tych bojących się zimy nie będę wspominał, bo też uważam, że powinni siedzieć w domach zamiast wypuszczać się na drogi.
O małolatach wspominał nie będę. Kupią stare Audi, powyklejają diabli wiedzą czym, muzyka na full, a pod względem mechanicznym ledwo przechodzi przegląd. Oczywiście na czym tu zaoszczędzić jak nie na oponach.

Ciągle uważam, że nakaz jest bardzo dobrym pomysłem.
Światła też uważam za dobry pomysł. Dużo lepiej widać inne samochody na drogach.
[/quote]
Jezeli tylko 30 lat stazu masz,to sie nie wcinaj jak starzy rozmawiaja.
[quote name='kierowca' timestamp='1298729887' post='443038']
Oj dzieci... wrzucacie mi tu od "młodego kierowcy" i do tego jeszcze jakieś puste argumenty przedstawiacie.

Jestem zawodowym kierowcą od ponad 30 lat i wiem dokładnie jak wyglądały drogi i jak się jeździło na łysawych (po podwójnym bieżnikowaniu) oponach. Wiem też, że to, co było kiedyś ma się nijak do tego co jest teraz. Opony są specjalnie projektowane na lato i na zimę i na "wielosezon". Nie mam zamiaru tu wyzywać ko... rozwiń
Avatar
Gość / 26 lutego 2011 o 16:20
[quote name='kierowca' timestamp='1298729887' post='443038']
Oj dzieci... wrzucacie mi tu od "młodego kierowcy" i do tego jeszcze jakieś puste argumenty przedstawiacie.

Jestem zawodowym kierowcą od ponad 30 lat i wiem dokładnie jak wyglądały drogi i jak się jeździło na łysawych (po podwójnym bieżnikowaniu) oponach. Wiem też, że to, co było kiedyś ma się nijak do tego co jest teraz. Opony są specjalnie projektowane na lato i na zimę i na "wielosezon". Nie mam zamiaru tu wyzywać kogokolwiek z obecnych kierowców, ale jeśli opony zimowe dają choć 5% szans na lepsze hamowanie, ruszanie lub prowadzenie na drodze, to są one potrzebne i należy ich używać.
Przy normalnej jeździe, opony wystarczą na 3 zimy, a może i więcej w miarę szczęścia do aury, czy to aż tak wielki wydatek?
Uważacie wieloletnich kierowców za zawalidrogi? W większości mają problemy właśnie przez złe opony i swoją "głupią" oszczędność, o tych bojących się zimy nie będę wspominał, bo też uważam, że powinni siedzieć w domach zamiast wypuszczać się na drogi.
O małolatach wspominał nie będę. Kupią stare Audi, powyklejają diabli wiedzą czym, muzyka na full, a pod względem mechanicznym ledwo przechodzi przegląd. Oczywiście na czym tu zaoszczędzić jak nie na oponach.

Ciągle uważam, że nakaz jest bardzo dobrym pomysłem.
Światła też uważam za dobry pomysł. Dużo lepiej widać inne samochody na drogach.
[/quote]
TY JASIU CHYBA Z M.O.jestes,albo prawadzisz hurtownie opon.
[quote name='kierowca' timestamp='1298729887' post='443038']
Oj dzieci... wrzucacie mi tu od "młodego kierowcy" i do tego jeszcze jakieś puste argumenty przedstawiacie.

Jestem zawodowym kierowcą od ponad 30 lat i wiem dokładnie jak wyglądały drogi i jak się jeździło na łysawych (po podwójnym bieżnikowaniu) oponach. Wiem też, że to, co było kiedyś ma się nijak do tego co jest teraz. Opony są specjalnie projektowane na lato i na zimę i na "wielosezon". Nie mam zamiaru tu wyzywać ko... rozwiń
Avatar
Gość / 1 marca 2011 o 18:28
[quote name='lukrecja' timestamp='1298919593' post='443954']
A jestem za tym zeby wprowadzic obowiazek posiadania zimowych opon! Mieszkamy w Norwegi i tutaj bez zimowek "sie nie pojedzie" od 1 listopada do 1 kwietnia. Czesto zdarza sie ze w radiu podaja wiadomosc iz " polski kierowca spowodowal wypadek badz zablokowal droge poniewaz auto bylo na letnich oponach" i tak sie czlowiekowi przykro robi.
A poza tym to dla wlasnego bezpieczenstwa powinno sie zmieniac opony bo chociaz jestem "baba" to wiem jak zachowuje sie auto na byle jakich oponach!
[/quote]
Ciebie fest pogięło jeśli Norwegię(ten klimat) do Polski porównujesz...
[quote name='lukrecja' timestamp='1298919593' post='443954']
A jestem za tym zeby wprowadzic obowiazek posiadania zimowych opon! Mieszkamy w Norwegi i tutaj bez zimowek "sie nie pojedzie" od 1 listopada do 1 kwietnia. Czesto zdarza sie ze w radiu podaja wiadomosc iz " polski kierowca spowodowal wypadek badz zablokowal droge poniewaz auto bylo na letnich oponach" i tak sie czlowiekowi przykro robi.
A poza tym to dla wlasnego bezpieczenstwa powinno sie zmieniac opony bo chociaz jestem... rozwiń
Avatar
Marian z wąsami / 1 marca 2011 o 15:12
[quote name='idealnie' timestamp='1298612456' post='442364']
Obowiązkowe używanie zimowych opon-OK!!!; obowiązkowe zapinanie pasów bezpieczeństwa-OK!!!, obowiązkowe używanie świateł mijania przez całą dobę lub jazda na światłach do jazdy dziennej-OK!!!, ale dlaczego isnieje i niewiele się z tym robi taki marny sposób szkolenia kierowców, zwłaszcza młodych, w sytuacjach trudnych na drodze, dlaczego "obowiązkowo" nie szkoli się kierowców z jazdy na śliskiej nawieżchni, czy umiejętności wychodzenia z poślizgu, nie uświadamia o technicznych błędach w prowadzeniu pojazdu, takich jak jazda z wciśniętym sprzęgłem, czy brak tzw. hamowania silnikiem. Może warto uczyć się od najlepszych (DUŃCZYKÓW, FINÓW, SZWEDÓW, NIEMCÓW, AUSTRIAKÓW), może .... Ja ze swojej strony proponowałbym jeszcze zapisać w prawie o ruchu drogowym NAKAZ JAZDY Z UŻYCIEM ROZUMU, a tym co to prawo konstruują nakaz posiadania prawa jazdy.
[/quote]
[quote name='idealnie' timestamp='1298612456' post='442364']
Obowiązkowe używanie zimowych opon-OK!!!; obowiązkowe zapinanie pasów bezpieczeństwa-OK!!!, obowiązkowe używanie świateł mijania przez całą dobę lub jazda na światłach do jazdy dziennej-OK!!!, ale dlaczego isnieje i niewiele się z tym robi taki marny sposób szkolenia kierowców, zwłaszcza młodych, w sytuacjach trudnych na drodze, dlaczego "obowiązkowo" nie szkoli się kierowców z jazdy na śliskiej nawieżchni,... rozwiń
Avatar
lukrecja / 28 lutego 2011 o 19:59
A jestem za tym zeby wprowadzic obowiazek posiadania zimowych opon! Mieszkamy w Norwegi i tutaj bez zimowek "sie nie pojedzie" od 1 listopada do 1 kwietnia. Czesto zdarza sie ze w radiu podaja wiadomosc iz " polski kierowca spowodowal wypadek badz zablokowal droge poniewaz auto bylo na letnich oponach" i tak sie czlowiekowi przykro robi.
A poza tym to dla wlasnego bezpieczenstwa powinno sie zmieniac opony bo chociaz jestem "baba" to wiem jak zachowuje sie auto na byle jakich oponach!
Avatar
Marysieńka / 26 lutego 2011 o 20:23
Z jednej strony chodzi o wydarcie pieniedzy, a z drugiej o wykazanie sie. Tylko nie patrzą, ze często i gęsto źle przysługują sie ludziom, z pieniędzy których zyją sami ponad stan i nie znając prawdziwego zycia mierzą go podług swego i swoich mozliwosci.
Avatar
bambosh / 26 lutego 2011 o 19:32
Cały "sekret" polega na tym,że ktoś "na górze" chce wydrzeć pieniądze od zwykłych ludzi. A bezpieczeństwo dla niego to rzecz drugoplanowa i rzekome bezpieczeństwo jest jedynie pretekstem do tego,aby upchać swój towar. Jeżeli byłbym posłem w sejmie i produkował np.kapelusze z rękawami a nikt nie chciał tego kupować,to wprowadził bym ustawę o obowiązku posiadania kapelusza z rękawami w każdym polskim domu,bo np."przynosi szczęście i płodność" -ot co...
Cały "sekret" polega na tym,że ktoś "na górze" chce wydrzeć pieniądze od zwykłych ludzi. A bezpieczeństwo dla niego to rzecz drugoplanowa i rzekome bezpieczeństwo jest jedynie pretekstem do tego,aby upchać swój towar. Jeżeli byłbym posłem w sejmie i produkował np.kapelusze z rękawami a nikt nie chciał tego kupować,to wprowadził bym ustawę o obowiązku posiadania kapelusza z rękawami w każdym polskim domu,bo np."przynosi szczęście i płodność" -ot co... rozwiń
Avatar
bambosh / 26 lutego 2011 o 19:24
[quote name='Marysieńka' timestamp='1298736942' post='443078']
Naszych posłów z nadmiaru pieniedzy to juz pier***i z troską o nasze bezpieczenstwo. Kto jezdzi w trudnych warunkach atmosferycznych sam powinien czuc potrzebę o zadbanie o bezpieczenstwo swoje i innych uzytkowników na drodze. Ale nie w kazdym przypadku kazdemu sa potrzebne zimowe opony. Chociazby dla mnie, która jezdzi bardzo sporadycznie jest to zbędny wydatek, a ich brak bedzie dyskwalifikował mnie z korzystania z samochodu, za który mam opłacone OC i to przez wiele miesięcy i to kiedy nie będzie zagrozenia na drogach.
[/quote]
Dokładnie tak! Po co kupować coś,czego nie używasz? Wcale się nie zdziwię,jeśli wkrótce wprowadzą w każdym aucie osobowym obowiązek posiadania fotelika dla dziecka niezależnie od tego,czy małe dziecko masz czy nie.
[quote name='Marysieńka' timestamp='1298736942' post='443078']
Naszych posłów z nadmiaru pieniedzy to juz pier***i z troską o nasze bezpieczenstwo. Kto jezdzi w trudnych warunkach atmosferycznych sam powinien czuc potrzebę o zadbanie o bezpieczenstwo swoje i innych uzytkowników na drodze. Ale nie w kazdym przypadku kazdemu sa potrzebne zimowe opony. Chociazby dla mnie, która jezdzi bardzo sporadycznie jest to zbędny wydatek, a ich brak bedzie dyskwalifikował mnie z korzystania z samochodu, za który mam opłacone... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 26 lutego 2011 o 17:15
Naszych posłów z nadmiaru pieniedzy to juz pier***i z troską o nasze bezpieczenstwo. Kto jezdzi w trudnych warunkach atmosferycznych sam powinien czuc potrzebę o zadbanie o bezpieczenstwo swoje i innych uzytkowników na drodze. Ale nie w kazdym przypadku kazdemu sa potrzebne zimowe opony. Chociazby dla mnie, która jezdzi bardzo sporadycznie jest to zbędny wydatek, a ich brak bedzie dyskwalifikował mnie z korzystania z samochodu, za który mam opłacone OC i to przez wiele miesięcy i to kiedy nie będzie zagrozenia na drogach.
Avatar
bambosh / 26 lutego 2011 o 16:53
Kiedyś oglądałem taki program w tv i mówili,że "mądry ktoś tam" przeprowadził badania z których jasno wynika,że im lepsze i nowocześniejsze samochody posiadamy,to tym bardziej czujemy się pewni na drodze i przekraczamy granicę zdrowego rozsądku. Stąd właśnie na drogach jest jak jest. Kiedyś ludzie jeździli starymi rzęchami i tak nie szaleli-bo uważano,że jeśli auto rozpędzi się do setki,to już jest luxus i zawrotna prędkość. A natomiast kto teraz jeździ poniżej setki? Wielu ludziom-zwłaszcza młodym- brakuje wyobraźni za kierownicą.
Avatar
Gość / 26 lutego 2011 o 16:22
[quote name='kierowca' timestamp='1298729887' post='443038']
Oj dzieci... wrzucacie mi tu od "młodego kierowcy" i do tego jeszcze jakieś puste argumenty przedstawiacie.

Jestem zawodowym kierowcą od ponad 30 lat i wiem dokładnie jak wyglądały drogi i jak się jeździło na łysawych (po podwójnym bieżnikowaniu) oponach. Wiem też, że to, co było kiedyś ma się nijak do tego co jest teraz. Opony są specjalnie projektowane na lato i na zimę i na "wielosezon". Nie mam zamiaru tu wyzywać kogokolwiek z obecnych kierowców, ale jeśli opony zimowe dają choć 5% szans na lepsze hamowanie, ruszanie lub prowadzenie na drodze, to są one potrzebne i należy ich używać.
Przy normalnej jeździe, opony wystarczą na 3 zimy, a może i więcej w miarę szczęścia do aury, czy to aż tak wielki wydatek?
Uważacie wieloletnich kierowców za zawalidrogi? W większości mają problemy właśnie przez złe opony i swoją "głupią" oszczędność, o tych bojących się zimy nie będę wspominał, bo też uważam, że powinni siedzieć w domach zamiast wypuszczać się na drogi.
O małolatach wspominał nie będę. Kupią stare Audi, powyklejają diabli wiedzą czym, muzyka na full, a pod względem mechanicznym ledwo przechodzi przegląd. Oczywiście na czym tu zaoszczędzić jak nie na oponach.

Ciągle uważam, że nakaz jest bardzo dobrym pomysłem.
Światła też uważam za dobry pomysł. Dużo lepiej widać inne samochody na drogach.
[/quote]
Jezeli tylko 30 lat stazu masz,to sie nie wcinaj jak starzy rozmawiaja.
[quote name='kierowca' timestamp='1298729887' post='443038']
Oj dzieci... wrzucacie mi tu od "młodego kierowcy" i do tego jeszcze jakieś puste argumenty przedstawiacie.

Jestem zawodowym kierowcą od ponad 30 lat i wiem dokładnie jak wyglądały drogi i jak się jeździło na łysawych (po podwójnym bieżnikowaniu) oponach. Wiem też, że to, co było kiedyś ma się nijak do tego co jest teraz. Opony są specjalnie projektowane na lato i na zimę i na "wielosezon". Nie mam zamiaru tu wyzywać ko... rozwiń
Avatar
Gość / 26 lutego 2011 o 16:20
[quote name='kierowca' timestamp='1298729887' post='443038']
Oj dzieci... wrzucacie mi tu od "młodego kierowcy" i do tego jeszcze jakieś puste argumenty przedstawiacie.

Jestem zawodowym kierowcą od ponad 30 lat i wiem dokładnie jak wyglądały drogi i jak się jeździło na łysawych (po podwójnym bieżnikowaniu) oponach. Wiem też, że to, co było kiedyś ma się nijak do tego co jest teraz. Opony są specjalnie projektowane na lato i na zimę i na "wielosezon". Nie mam zamiaru tu wyzywać kogokolwiek z obecnych kierowców, ale jeśli opony zimowe dają choć 5% szans na lepsze hamowanie, ruszanie lub prowadzenie na drodze, to są one potrzebne i należy ich używać.
Przy normalnej jeździe, opony wystarczą na 3 zimy, a może i więcej w miarę szczęścia do aury, czy to aż tak wielki wydatek?
Uważacie wieloletnich kierowców za zawalidrogi? W większości mają problemy właśnie przez złe opony i swoją "głupią" oszczędność, o tych bojących się zimy nie będę wspominał, bo też uważam, że powinni siedzieć w domach zamiast wypuszczać się na drogi.
O małolatach wspominał nie będę. Kupią stare Audi, powyklejają diabli wiedzą czym, muzyka na full, a pod względem mechanicznym ledwo przechodzi przegląd. Oczywiście na czym tu zaoszczędzić jak nie na oponach.

Ciągle uważam, że nakaz jest bardzo dobrym pomysłem.
Światła też uważam za dobry pomysł. Dużo lepiej widać inne samochody na drogach.
[/quote]
TY JASIU CHYBA Z M.O.jestes,albo prawadzisz hurtownie opon.
[quote name='kierowca' timestamp='1298729887' post='443038']
Oj dzieci... wrzucacie mi tu od "młodego kierowcy" i do tego jeszcze jakieś puste argumenty przedstawiacie.

Jestem zawodowym kierowcą od ponad 30 lat i wiem dokładnie jak wyglądały drogi i jak się jeździło na łysawych (po podwójnym bieżnikowaniu) oponach. Wiem też, że to, co było kiedyś ma się nijak do tego co jest teraz. Opony są specjalnie projektowane na lato i na zimę i na "wielosezon". Nie mam zamiaru tu wyzywać ko... rozwiń