sobota, 24 marca 2018 r.

Lubelskie

Zimy dzień czwarty: Sytuacja na drogach Lublina i regionu (relacja)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 grudnia 2010, 07:31

Drogi krajowe są przejezdne, gorzej na drogach wojewódzkich. Lublin stoi w korkach. Kilkanaście linii miejskich autobusów w stolicy województwa miało dziś skróconą trasę. Tak wygląda sytuacja na drogach Lublina i regionu.

Czekamy na Wasze zdjęcia i sygnały. Jak wygląda droga w Waszym rejonie? alarm24@dziennikwschodni.pl

Godzina 18:15

I kolejny mail od naszego Internauty: "Fatalne warunki na osiedlu Nałkowskich! Kto nie musi, niech nie próbuje tu nawet wjeżdżać, szczególnie na parkingi osiedlowe. Nie ma przejezdnych uliczek, kierowcy wypychają się nawzajem, dochodzi do szarpanin i rękoczynów! W Spółdzielni oczywiście już nikt nie pracuje, jeśli jutro nie będzie odśnieżone auta chyba zostaną na parkingach do wiosny."

Godzina 17:45

Od Pana Marcina dostaliśmy informację: "Ulica Samsonowicza za blokami 51,55 od ulicy Nałkowskich do ul. Diamentowej jest praktycznie nieprzejezdna. Co kilka minut zakopuje się jakiś samochód i gdyby nie pomoc przechodniów na pewno samodzielnie by nie wyjechał. Administracja osiedla od rana nie zrobiła zupełnie nic! Mieszkam już od 30 lat w tym miejscu i czegoś takiego nie widziałem. Oczywiście chodniki i schody na ulicach osiedla śliskie i nie posypane piaskiem. Proszę o ostrzeżenie kierowców, żeby omijali tą ulicę."


Godzina 17:20

Jak informują nas nasi Czytelnicy, ul. Sikorskiego pod górkę jest dobrze odśnieżona, przy kładce dla pieszych zaczyna się korek, który ciągnie się co najmniej do skrzyżowania al. Kraśnickich z ul. Głęboką. Sama ul. Głęboka jest odśnieżona i przejezdna.

Godzina 16:44

- Tragiczne warunki na drodze są na osiedlu Nałkowskich – ostrzega pani Anna. - Jezdnia wzdłuż bloku 121 jest praktycznie nieprzejezdna. Kierowcy średnio co 5 minut zakopują się w śniegu.

I dodaje: - Ci co mają łopatę wydostają się z trudem, ale Ci którzy nie mają, tkwią w tym śniegu ślizgając się i urywając sobie zderzaki. Tworzą się korki. Spółdzielnia mieszkaniowa w ogóle nie odśnieżyła ulic. Dzwoniłam dzisiaj z prośbą, aby ktoś się zainteresował tą sprawą, ale bez rezultatu. Podobno czekali na sprzęt odśnieżający, ale żaden sprzęt nie pojawił się. Zgroza!

Godzina 15:50

W najbliższą sobotę o godz. 14 rusza stok przy hali Globus w Lublinie. - Wszystkie wyciągi będą bezpłatne przez cały weekend. W niedzielę stok będzie czynny w godz. 9 -21 - informuje MOSiR.

Godzina 15:24

Ulica Matki Teresy z Kalkuty na Czubach w Lublinie wygląda jakby nikt jej jeszcze nie odśnieżał. Jest praktycznie nieprzejezdna. W południe utknęło tam pięć samochodów:Godzina 15:15

W piątek komunikacja w Lublinie będzie darmowa! Czytaj więcej: W piątek komunikacja miejska w Lublinie będzie darmowa

Godzina 14:44

Kursowanie autobusów i trolejbusów w Lublinie wraca do normy. Skrócone trasy mają jeszcze dwie linie:

- linia 10, która dojeżdża do przystanku "Mełgiewska – chłodnia”,
- linia 56, która kończy kurs przy pętli na Majdanku

Godzina 14:20 - Tir blokuje ul. Inżynierską za torami - informuje nasz Czytelnik.

Godzina 13:42

- Ulica Ułanów od poniedziałku jest w tragicznym stanie. Dzisiaj rano wyjazd/przejazd w każdą stronę to był horror (jak i w poprzednie dni). Kierowcy wzajemnie sobie pomagają, to piękne, ale litości, ktoś za to odpowiada – informuje pani Irena.

I dodaje: – Dlaczego nie można odśnieżać w nocy, jak samochody nie jeżdżą. To trochę mało, że służby są przygotowane, trzeba jeszcze działać. A jeden pan z wiaderkiem piasku i szufelką posypujący ulicę w poniedziałek nie załatwi wszystkiego – dodaje pani Irena.

Godzina 13:39
- A może by tak utworzyć forum, gdzie mieszkańcy będą mogli umawiać się na wspólne odśnieżanie parkingów czy osiedlowych uliczek? – pyta pani Iwona. - Na pomoc miasta raczej nie ma co liczyć, śniegiem sypnęło w poniedziałek, a mamy już czwartek.

Godzina 13:10

Szkoły zawieszają zajęcia. Dzieci nie mają dziś lekcji w niektórych szkołach podstawowych i gimnazjach na terenie gminy Miączyn i Grabowiec, w m. Moniatycze (gm. Hrubieszów), Średnie Duże i Nielisz (gm. Nielisz).

W piątek lekcje odwołają podstawówki w Woli Korybutowej i Nowym Chojnie, a także Zespół Szkół w Siedliszczu.

Godzina 12:55

O problemach z dojechaniem ze Stalowej Woli do Lublina opowiedziała nam pani Jola.

- Ciężko dostać się dziś do Lublina. Pociąg relacji Stalowa Wola - Lublin z godziny 11:19 odwołany. Ja wsiadam na trasie, więc postałam na dworze, zmarzłam i wróciłam do domu. Kochana polska kolej zawsze zawodzi.. - relacjonuje pani Jola.

Godzina 12:30

- Ulica Legionowa jest całkowicie nieprzejezdna. Taka sytuacja ma miejsce od poniedziałku. Od skrętu z ul. Popiełuszki, gdzie jest trochę pod górkę, samochody mają ogromny problem z dojechaniem do al. Racławickich – informuje pan Rafał, który napisał do nas na adres alarm24@dziennikwschodni.pl.

- Większość kierowców po kilkunastu metrach staje w poprzek drogi i ześlizguje się w dół. Jest to bardzo niebezpieczne! Te samochody, które czekają na Popiełuszki na skręt, blokują drogę – dodaje pan Rafał. - Rozumiem, brakuje zasobów do odśnieżania, ale to można rozwiązać, zamykając ten odcinek drogi. Samochody pojadą w kierunku Puławskiej.

Godzina 12

- Chodziłam przez ostatnie dwie godz po naszym mieście, widziałam jeden pług z podniesionym spychaczem! – alarmuje pani Kasia z Bełżyc.

- Droga do Lublina przez Radawczyk jest zablokowana, TIR stanął w poprzek, ludzie próbują mu pomóc. W Wojciechowie w szkole nie ma lekcji, nauczyciele nie dojechali, dzieci mało, na całą szkołę jest oko 30 osób – dodaje pani Kasia.

Godzina 11:50

- Al. Racławickie pod warstwą śniegu, chociaż od czasu do czasu widać jeżdżące pługi. Samochodów jeździ zdecydowanie mniej niż w normalny dzień – informuje nasza Czytelniczka Anna.

- Niestety sytuacja na chodnikach w rejonie Uniwersytetu Medycznego oraz przystanku autobusowego koło Parku Saskiego jest tragiczna. Żeby przejść ten krótki odcinek, trzeba uzbroić się w sporo cierpliwości, śnieg po łydki – dodaje pani Anna.

Godzina 11:42

- Czy ktoś jest odpowiedzialny za odśnieżanie placu manewrowego PKS? – pyta się pani Agnieszka. – Panuje tam chaos. Prawie każdy autobus się zakopuje. Cały pks stoi, bo nie da się przejechać. Na chodnikach nie jest lepiej, jak nie śnieg to czysty lód. Choćby piaskiem mogli posypać.

Godzina 11:35

Główne trasy w regionie są przejezdne – zapewnia generalna Dyrekcja Dróg Krajowych Autostrad. Poważnych utrudnień można się jednak spodziewać w rejonie Międzyrzeca Podlaskiego, Chełma i Lubartowa.

Czytaj więcej na ten temat: Drogi krajowe: Jest ślisko, ale można przejechać

Godzina 11:20

Zablokowana droga z miejscowości Gierniak (gm Krzczonów, w kierunku na Biłgoraj).

- Samochody poruszają się w tunelu śnieżnym. Miejsce tylko na jedno auto - informuje Marcin Markiewicz, kierowca. - Na wysokości miejscowości Gierniak pług śnieżny wylądował w rowie - dodaje pan Marcin.

Godzina 11:15

Jak informuje policja, na drodze W-835 w m. Zielona Giełczew TIR zablokował pas ruchu w kierunku Biłgoraja.

W Lublinie autobusy linii: 16 i 73 dojeżdżają już do pętli przy ul. Wygodnej, która jest już odśnieżona.

Godzina 11:10

Możliwe, że wkrótce w Lublinie będziemy mogli jeździć komunikacją miejską za darmo. Czytaj więcej: Z powodu ataku zimy komunikacja w Lublinie ma być darmowa"

Zima sparaliżowała też ruch autobusów PKS. Większość dróg dojazdowych do Lublina jest zasypana. Z dworca przy al. Tysiąclecia nie odjeżdżają autobusy pospieszne. Czytaj więcej: Zima: Śnieg zatrzymał ruch autobusów PKS

Godzina 10:46

- Na ulicy Altanowej i Tarasowej (boczne Willowej) panuje tragiczna sytuacja. Normalnie jest tu problem ze znalezieniem miejsc parkingowych, ale teraz to już porażka – napisał do nas Czytelnik, pan Marcin.

- Parkingi są nieodśnieżone, więc samochody nie mogą z nich korzystać. Chodniki wokół bloków są co prawda odśnieżone, ale co z tego skoro nie da się poruszać po drogach osiedlowych ani pieszo, ani samochodem - dodaje.

- Schody prowadzące z klatek do parkingu utonęły pod warstwą śniegu. Administracja chyba czeka aż mieszkańcy sami wezmą łopaty w ręce i zaczną odśnieżać osiedle – podsumowuje pan Marcin.

Godzina 9:53

Udało się odblokować pętlę na Węglinie. Trolejbusy linii: 150, 151 i 153 wracają na swoje trasy.

Przejezdna jest już także ul. Krężnicka i Janowska, autobusy linii nr 8 zostały wyciągnięte z zasp. - Powoli wracają na swoje trasy, ale trzeba spodziewać się opóźnień – wyjaśnia Weronika Opasiak z MPK Lublin.

9:38 - Czy w Lublinie są jakiekolwiek zadbane drogi w mieście?
Niemal co chwilę otrzymujemy od Was zdjęcia zaniedbanych ulic, na których zalega pełno śniegu. Dlatego pytamy, czy w Lublinie można znaleźć dobrze odśnieżoną drogę? Czekamy na zdjęcia od Was!

Godzina 9:34

- Odblokowany jest wjazd na osiedle Borek w Turce, co oznacza, że autobusy linii nr 2 dojeżdżają już na osiedle – wyjaśnia Weronika Opasiak, rzecznik MPK w Lublinie.

- Niestety, przyblokowana jest pętla nawrotowa na Węglinie, trolejbusy linii: 150, 151 i 153 nie mogą zawracać - dodaje. - Dlatego trolejbusy linii: 150 i 151 kierowane są z al. Kraśnickiej w ul. Zana na pętlę przy ZUS-ie. Linia 153 jadąc ul. Wileńską nie jedzie w Bohaterów M. Cassino, tylko zawraca na rondzie przy E. Leclercu. Autobusy zawracają na pętli na Węglinie z problemami.

Godzina 9:15

- Bardzo ciężko jeździ się po drogach powiatu puławskiego. Droga od Góry Puławskiej do Janowca nie jest w ogóle odsnieżona - napisał do nas pan Piotr.

Godzina 9

Czuby, ul. Matki Teresy z Kalkuty: - Od poniedziałku droga wewnętrzna nie jest w ogóle odśnieżona, nie ma jak tam zaparkować. Nieodśnieżone są też chodniki, a przejścia są wydeptane przez ludzi – informuje pani Malwina.

Godzina 8:50

- Praktycznie nie istnieje ruch na Alei Warszawskiej i trasie wylotowej na Warszawę. Trasa jest prawie pusta, widać na niej pojedyncze pojazdy - informuje pan Kamil.

- Do Dębówki pod Lublinem (przy trasie wylotowej na W-we) nie dojeżdża komunikacja miejska. Ostatni autobus linii 20 odjechał o godzinie 7:23. Jest tragicznie - dodaje.

Godzina 8:35

Sytuację na Czubach opisuje Piotrek. Napisał do nas na adres alarm24@dziennikwschodni.pl.

- Śnieg zalega wszędzie na ulicy. Średnia wysokość samych kolein to jakieś 45 cm, nie mówiąc już o ogólnej warstwie zalegającej na jezdni, na chodnikach brnie się do kolan w śniegu – relacjonuje Piotrek.

- Ludzie chodzą ulicami, a raczej koleinami w ulicach. Osiedle jest całkowicie nieodśnieżone i panuje na nim jedna zasada na przetrwanie: kto pierwszy ten lepszy i czy znajdzie się ktoś kto "wypcha" w górę samochód tarasujący drogę. Zarządca tych dróg, chodników chyba nic sobie z tego nie robi – dodaje.

- Aby wejść po schodach trzeba sobie samemu utorować drogę. Są tak ośnieżone, że tak naprawdę nie wiadomo, gdzie te schody się zaczynają. Dotyczy to również kładki nad ulicą Orkana – wyjaśnia Piotrek.

Godzina 8:32

- Uwaga na skrzyżowanie ul. Głębokiej i Filaretów. Droga jest oblodzona i pokryta śniegiem, łatwo wpaść w poślizg - relacjonuje nasz Czytelnik, pan Jacek.

Godzina 8:25

Swój poranek w e-mailu do redakcji opisał pan Maciej.

- 6.30. Mroźny poranek -11'C, wyjazd spod domu na LSM-ie. Wileńska przejezdna. Na skrzyżowaniu Pagi, Głęboka, Wileńska dużo śniegu. Wjazd na Racławickie ze Spadochroniarzy troszkę utrudniony przez warstwę śniegu - relacjonuje nasz Czytelnik.

I dodaje: - Racławickie w miarę przejezdne. Skrzyżowanie Lipowa - Racławickie - wyłączona sygnalizacja plus lód pod śniegiem. Na Piłsudskiego momentami troszkę wąsko przez śnieg - tak około 1,5 szerokości pasa i niektórzy jechali przez to środkiem - informuje pan Maciej.

- Na stacji Orlenu przy skrzyżowaniu Zygmuntowskich z Piłsudskiego stoi na wjeździe od Zygmuntowskich autokar i to już od wczoraj od około 15. Dr.M.Majdanka przejezdna. Wjazd na Wrońską utrudniony i dużo śniegu utrudniającego jazdę - Można się nawet zakopać - dodaje pan Maciej.

Godzina 8:22

- Korek na os. Nałkowskich ciągnie się od skrzyżowania ulic Romera i Diamentowej przy Herbapolu aż do pętli autobusowej na Romera. Na przejazd trzeba poświęcić ok 25 minut - informuje nasz Czytelnik, pan Paweł, który napisał do nas na skrzynkę Alarm 24.

Godzina 8:15

Sytuacja w kraju: Trudne warunki pogodowe w Małopolsce, na Śląsku, Podlasiu i na Mazowszu, m.in. w Warszawie. W Krakowie można dziś jeździć za darmo komunikacją miejską. Lotnisko w Poznaniu zawiesiło loty.

Godzina 8:11

Korek na trasie między Lublinem a Świdnikiem.

Godzina 8

- Nie działają światła na skrzyżowaniu Al. Tysiąclecia i ul. Lubartowskiej, co powoduje duże utrudnienia w ruchu - informuje pani Magda, nasza Czytelniczka.

Godzina 7:30

W Lublinie tworzą się korki na głównych ulicach miasta. - Sytuacja w całym mieście jest zła - mówi dyspozytorka Radio Taxi Piątki.

- Drogi są nieodśnieżone, trzeba jeździć bardzo wolno - dodaje Weronika Opasiak, rzecznik MPK Lublin. - Najgorzej jest na trasach autobusów podmiejskich. Wiele autobusów się zakopało.

Zablokowana jest pętla autobusów na os. Widok na Czubach, gdzie w śniegu zakopał się autobus Irexu. - Do pętli nie dojeżdżają autobusy linii 17, 26 i 37 - wyjaśnia Weronika Opasiak.

Kilka linii ma skróconą trasę. Autobusy linii 78 nie dojeżdżają do Zemborzyc, trasę kończą w Konopnicy Las. Autobusy linii 8 utkwiły na ul. Krężnickiej. Autobusy linii 73 u 16 nie dojeżdżają do pętli na Wygodnej, a tylko do Głuska.

Linia 85, która normalnie dojeżdża do Motycza, kończy trasę w Konopnicy. Linia 2 nie jest w stanie wjechać na pętlę na os. Borek. Mieszkańcy Turki muszą dojść do trasy, by dojechać autobusem do Lublina.

Linia 3 ma trasę skróconą do ul. Morwowej, linia 10 nie dojeżdża do Zadębia, kończy trasę na ul. Mełgiewskiej.

Nieodśnieżona jest także pętla przy ul. Dobrzańskiego, gdzie zakopał się autobus MPK.

Godzina 7:15

- Drogi krajowe są przejezdne - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie.

Gorzej jest na drogach wojewódzkich. Zasypane są m.in. odcinki dróg nr 841, 843 w rejonie Chełma, a także droga 837 między Piaskami a Żółkiewką.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Beats By Dre Sale uk
Beats By Dre UK
Christian Louboutin Irelan
(133) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Beats By Dre Sale uk
Beats By Dre Sale uk (13 marca 2012 o 10:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
In the [url=http://www.drebeatssaleuk.com/]Beats By Dre UK[/url] developing countries great changes took place in [url=http://www.drebeatssaleuk.com/]Beats By Dre Sale[/url] life expectancy and infant mortality [url=http://www.drebeatssaleuk.com/pittsburgh-steelers-dr-dre-beats-studio-headpins-p-188.html]Cheap Beats By Dre[/url] in the period from 1960 to 1990. In 1960 life expectancy [url=http://www.drebeatssaleuk.com/ibeats-headphones-c-20.html]Monster Beats By Dr.Dre[/url] was very low, while infant mortality ws [url=http://www.drebeatssaleuk.com/diamond-beats-by-dre-limited-edition-studio-orange-p-167.html]Beats By Dre[/url] very high. However, in 1990 life expectancy increased, whereas [url=http://www.drebeatssaleuk.com/beats-by-dre-studio-c-21.html]Beats By Dre Studio[/url] infant mortality declined.There are many reasons for the changes, but [url=http://www.drebeatssaleuk.com/monster-lady-gaga-c-16.html]Monster Lady Gaga[/url] in general, they come down to three major ones. First, their living conditions were [url=http://www.drebeatssaleuk.com/beats-kobe-bryant-c-15.html]Beats Kobe Bryant[/url] improved. In the old days people in the developing countries suffered hunger [url=http://www.drebeatssaleuk.com/]Beats By Dre Sale UK[/url] were exposed
Rozwiń
Beats By Dre UK
Beats By Dre UK (13 marca 2012 o 10:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
The Problem of [url=http://www.beatsbydresaleuk.com/]Beats By Dre UK[/url] Human Population were less than 400 million people on earth.the [url=http://www.beatsbydresaleuk.com/diddy-beats-by-dre-c-12.html]Diddy Beats By Dre[/url] recent thousand year 7000 million. The population explosion has caused [url=http://www.beatsbydresaleuk.com/beats-kobe-bryant-c-15.html]Beats Kobe Bryant[/url] many problems. Generally, down to four major [url=http://www.beatsbydresaleuk.com/]Dr Dre Beats Headohones[/url] ones.First,a lot of people can't the elements. Third, [url=http://www.beatsbydresaleuk.com/]Beats By Dre Sale[/url] in underdeveloped countries from hunger food shortage,turn causes many there are not a lot of [url=http://www.beatsbydresaleuk.com/beats-by-dre-studio-c-21.html]Beats By Dre Studio[/url] people are illiterate. Therefore, to [url=http://www.beatsbydresaleuk.com/]Beats By Dre Sale UK[/url] eliminate these problems, human beings should take [url=http://www.beatsbydresaleuk.com/monster-lady-gaga-c-16.html]Monster Lady Gaga[/url] effective measures.
Rozwiń
Christian Louboutin Irelan
Christian Louboutin Irelan (13 marca 2012 o 10:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Women play an [url=http://www.christianlouboutin4ie.com/]Christian Louboutin Ireland[/url] important part in modern society. [url=http://www.christianlouboutin4ie.com/christian-louboutin-shoes-c-66.html]Christian Louboutin Shoes[/url] Now many women are going into professions, [url=http://www.christianlouboutin4ie.com/christian-louboutin-boots-c-67.html]Christian Louboutin Boots[/url] such as medicine, workers in businesses [url=http://www.christianlouboutin4ie.com/christian-louboutin-pumps-c-68.html]Christian Louboutin Pumps[/url] and factories. In addition,positions by men. [url=http://www.christianlouboutin4ie.com/christian-louboutin-sandals-c-69.html]Christian Louboutin Sandals[/url] There are even some businesse progress of modern [url=http://www.christianlouboutin4ie.com/christian-louboutin-wedges-c-70.html]Christian Louboutin Wedges[/url] society.There are, However, still some people assert that men [url=http://www.christianlouboutin4ie.com/christian-louboutin-evening-c-71.html]Christian Louboutin Evening[/url] are superior to women in many ways. First, many jobs men do can hardly be done by women,statesmen [url=http://www.christianlouboutin4ie.com/christian-louboutin-wedding-c-72.html]Christian Louboutin Wedding[/url] are found to be males. Finally,dominated by men only. [url=http://www.christianlouboutin4ie.com/christian-louboutin-ankle-boots-c-73.html]Christian Louboutin Ankle Boots[/url] men should enjoy.
Rozwiń
patrycja
patrycja (3 grudnia 2010 o 07:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a jak wygląda dziś sytuacja z mpk? Jak duże są opóźnienia?
Rozwiń
walsinats
walsinats (3 grudnia 2010 o 07:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na Felinie tragedia,do przystanku MPK jeszcze dojedzie dalej ciągniki grzęzną.Oddano właśnie kilka bloków (TBS Nowy Dom),ale dojechanie do nich graniczy z cudem-co na to ADM.Ludzie chcą coś przewieżć,kupują meble,agd tylko jak to dowiozą niech odpowie TBS. Wczoraj samochody osobowe i typu bus(z meblami) z łańcuchami na kołach nie były w stanie przejechać przez osiedle.Chodniki nawet odśnieżone ale drogi i parkingi - TRAGEDIA.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (133)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!