Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

18 listopada 2002 r.
17:45
Edytuj ten wpis

Zjeżdżają się by rządzić, czyli skład rady sejmiku województwa lubelskiego

0 0 A A

Wczoraj po raz pierwszy zebrali się radni Sejmiku Wojewódzkiego II kadencji. Z 33 radnych dziewięciu ma poparcie SLD-UP, a ośmiu Samoobrony (te ugrupowania tworzą koalicję rządzącą). Ludowcy i LPR zdobyli po siedem mandatów, a dwa PO-PiS.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

SLD-UP

Wiesław Brodowski
Zbieżność imienia i nazwiska
z niedawnym kandydatem SLD-UP na prezydenta Lublina przypadkowa. Jest dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krasnymstawie.



Anna Czechowska
W latach 1994-2002 radna Lublina. Przez osiem lat pełniła funkcję wiceprzewodniczącej Komisji Samorządności i Porządku Publicznego. Wiceprzewodnicząca Rady Wojewódzkiej OPZZ i Rady Wojewódzkiej SLD.

Dariusz Sadowski
Ma 30 lat. Jest sekretarzem Rady Wojewódzkiej SLD. Wcześniej był przewodniczącym Rady Miejskiej SdRP. Absolwent Wydziału Politologii UMCS.



Barbara Sikora
W minionej kadencji sejmiku była radną i sekretarzem Klubu Radnych SLD. Jest prezesem Zarządu Wojewódzkiego Związku Zawodowego Kółek i Organizacji Rolniczych Absolwentka Wyższej szkoły Ekonomicznej w Krakowie.

Witosław Stanisław Szczasny
54 lata. Z wykształcenia geograf. Radny II i III kadencji RM w Chełmie. Wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.



Władysław Świętochowski
Ma 55 lat. Radny miasta Łukowa w latach 1998-2002. Wiceprzewodniczący Komisji Sportowej PZPN i wiceprezes Lubelskiego Okręgowego Związku Zapaśniczego. Trener zapaśników w klubie Orlęta Łuków.

Marek Tęcza
45 lat, żonaty, dwie córki. Z wykształcenia inżynier mechanik. Na co dzień prezes firmy "Energozam” w Zamościu. Przewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego minionej kadencji.



Piotr Włoch
Ma 48 lat. Radny wojewódzki minionej kadencji. W ubiegłym roku zastąpił na stanowisku wicemarszałka Krzysztofa Szydłowskiego, który został wybrany na senatora. Sam Włoch także kandydował do Senatu, ale bez powodzenia. W latach 1985-1990 był wiceprezydentem Lublina.

Mirosław Złomaniec
Ma 49 lat. Jest wiceprzewodniczącym Rady Wojewódzkiej SLD. Był wicemarszałkiem województwa lubelskiego i radnym minionej kadencji. Odpowiadał za sport i edukację. W ubiegłym roku bez powodzenia kandydował do Senatu.

Samoobrona

Stanisław Duszak
Ma 59 lat. Dotychczas nie działał w samorządzie. W ubiegłym roku kandydował z listy Samoobrony do Sejmu i był szefem sztabu wyborczego tego ugrupowania.


Zofia Grabczan
Ma 40 lat. Jest przewodniczącą Klubu Radnych Samoobrony oraz przewodniczącą Rady Powiatowej Samoobrony RP w Radzyniu Podlaskim, a także dyrektorem biura posła Józefa Żywca.


Waldemar Jakubaszek
Ma 41 lat. Dotychczas nie zajmował się samorządem. Jest właścicielem chłodni i prowadzi firmę zajmująca się produkcją mrożonek. Absolwent Akademii Rolniczej w Lublinie. W sejmiku chce skupić się na sprawach rolnictwa.

Agnieszka Kowal
Ma 24 lata. Jest najmłodszą radną i przewodniczącą Ogólnopolskiej Młodzieżowej Organizacji Samoobrony. W sejmiku chce skupić się na sprawach młodzieży i ludzi młodych. Jest absolwentką Wydziału Historii KUL.

Stanisław Misztal
49 lat, żona romanistka, czworo dzieci. Na co dzień lekarz okulista w poradni specjalistycznej w Zamościu. Były poseł na Sejm RP.
- Chciałbym, żeby sejmik bardziej zabiegał o ochronę zdrowia i poziom życia ludności.
Mirosław Panasiuk
43 lata. Prezes Zakładu Przetwórstwa Mięsnego "Kompleks” w Leśniczówce. Członek Rady Krajowej Samoobrony RP.
- Od wielu lat prowadzę własny zakład, a więc współpracuję z rolnikami i znam ich problemy.


Konrad Rękas
27 lat. Dziennikarz "Tygodnika Chełmskiego”. - Zostałem delegowany do pracy w Komisji Budżetowej. Poza tym chcę pracować w Komisji Planowania Przestrzennego, Infrastruktury i Mienia Samorządowego oraz Rewizyjnej.

Bogusław Warchulski
Ma 46 lat. Jest przewodniczącym Stowarzyszenia Kupców Victoria w Lublinie. W sejmiku chce się zająć współpracą z zagranicą i sprawami rolnictwa.

LPR

Ryszard Bender
Był radnym sejmiku minionej kadencji. Jest historykiem, profesorem KUL. W 1992 r. podczas debaty telewizyjnej nazwał Jerzego Urbana "Goebbelsem stanu wojennego”. ten pozwał go do sądu. Proces ciągnie się od 10 lat.

Jerzy Chróścikowski
49 lat, żonaty, dwoje dzieci. Mieszka w Białowoli w powiecie zamojskim. Na co dzień rolnik na 8 ha i sekretarz Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI "Solidarność”. Były senator.



Stanisław Gogacz
Był senatorem w latach 1997-2001. W ubiegłym roku bez powodzenia startował do senatu z listy "Blok Senat 2001”. Absolwent Wydziału Prawa KUL. Działacz Ruchu Odbudowy Polski.

Mirosław Józef Grzęda
61 lat. Lekarz weterynarii. W wyborach startował z listy LPR. Prezes i dyrektor naczelny spółki Biowet Puławy. Twórca wielu leków dla zwierząt. Ma tytuł "Złotego Inżyniera” i Agrobiznesmena 2002 r. Członek prezydium Izby Lekarsko-Weterynaryjnej w Lublinie.

Stanisław Kuć
Wiceprezes Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej. Pracuje w Zakładzie Energetycznym. - Interesują mnie przede wszystkim sprawy gospodarki, a więc i bezrobocia, i w tych komisjach merytorycznych widzę swoje miejsce.

Antonina Łobejko
49 lat, zamężna, dwóch synów. Lekarz neurolog w szpitalu powiatowym w Biłgoraju. Zastępca rzecznika odpowiedzialności zawodowej przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Lublinie.



Piotr Wierzejski
Ma 51 lat. Pracuje w radzyńskim oddziale Zakładów Mięsnych Łuków. Od 1989 roku jest działaczem Stronnictwa Narodowego. Wolny czas poświęca działalności organizacyjno-politycznej. Żona Barbara jest nauczycielką. Mają dwoje dzieci.

PSL

Henryk Dudziak
Radny wojewódzki minionej kadencji. Wcześniej trzykrotnie przedstawiciel Rady Miejskiej w Bychwie. Polonista. Jest dyrektorem Zespołu Szkół im ks. Kwiatkowskiego w Bychawie. Prezes Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Szpitala w Bychawie.


Jan Franciszek Kowalczyk
42 lata, żona nauczycielka, dwóch synów. Mieszka w Telatynie. Pracuje jako sekretarz Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lub. Rolnik na 18 hektarach, filatelista i miłośnik sportu. Z wykształcenia prawnik.

Jan Kowalik
Ma 54 lata. Były poseł na Sejm w latach 1989-1997. Radny wojewódzki poprzedniej kadencji. Jest członkiem NKW PSL i Rady Naczelnej PSL. Nauczyciel w Zespole Szkół Rolniczych w Różańcu.

Teresa Królikowska
47 lat. Była wicestarosta powiatu chełmskiego. - Uważam, że 12-letnie doświadczenie w pracy samorządowej upoważnia mnie do zajęcia miejsca w komisji zajmującej się problematyką finansów samorządów. Szczególnie bliskie są mi również problemy służby zdrowia i opieki społecznej.

Henryk Makarewicz
50 lat. Senator II i III kadencji. Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego I kadencji, wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego PSL. Pracuje jako dyrektor oddziału Lubelskiej Regionalnej Kasy Chorych w Białej Podlaskiej. Właściciel gospodarstwa. Żona Jadwiga, dwoje dzieci.

Sławomir Sosnowski
45 lat. W 1983 r. ukończył Akademią Rolniczą w Lublinie. Od 1986 r. pracuje w Zespole Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej, gdzie od 3 miesięcy pełni funkcję dyrektora. Wcześniej był radnym i członkiem zarządu gminy Borki. Od 1986 r. prowadzi gospodarstwo rolne przejęte po rodzicach. Z żoną Anną mają syna i trzy córki.

Edward Wojtas
Ma 47 lat. W 1998 roku bez powodzenia ubiegał się o mandat radnego wojewódzkiego. Mimo to został członkiem Zarządu Województwa. Jest członkiem Rady Naczelnej PSL. Dyrektor generalny Urzędu Wojewódzkiego w latach 1997-1998. Ekonomista.

PO-PiS

Piotr Czubiński
Ma 36 lat. W 1994 roku został radnym Kraśnika, a w 1996 burmistrzem. Absolwent KUL. Oprócz mandatu radnego wojewódzkiego został także ponownie wybrany na burmistrza Kraśnika. Jeśli zrezygnuje z pracy w sejmiku, jego miejsce zajmie Ignacy Czeżyk.

Zbigniew Zaleski
Ma 55 lat. Jest dziekanem Wydziału Nauk Społecznych KUL. Profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do sejmiku wszedł
z poparcia PO.

Pozostałe informacje

Ten system ma rozładować kolejki do przejść granicznych

Ten system ma rozładować kolejki do przejść granicznych

Elektroniczny system na granicy ma rozładować kolejki TIR-ów. Taki plan ma lubelski urząd wojewódzki.

Politechnika Lubelska na krajowym podium. A jak wypadła w skali świata?

Politechnika Lubelska na krajowym podium. A jak wypadła w skali świata?

553 uczelni technicznych z 50 krajów. W III edycji rankingu Research.com, Politechnika Lubelska zajęła 3. miejsce w Polsce i 262. na świecie w dziedzinie inżynierii mechanicznej i lotniczej.

Motor gra dzisiaj z Chrobrym Głogów. „Musimy pokazać, że w Legnicy to był wypadek przy pracy”

Motor gra dzisiaj z Chrobrym Głogów. „Musimy pokazać, że w Legnicy to był wypadek przy pracy”

Na finiszu sezonu każdy punkt może się okazać bezcenny. Dlatego w czwartek wszyscy liczą na zwycięstwo z niżej notowanym rywalem. Motor zmierzy się na Arenie Lublin z Chrobrym Głogów. Goście też mają jednak o co grać, bo ich przewaga nad strefą spadkową jest niewielka. Początek spotkania zaplanowano na godz. 18. Transmisja na kanale Polsat Sport Premium 1.

Przez lata miała piekło w domu. Kobieta w końcu pękła

Przez lata miała piekło w domu. Kobieta w końcu pękła

33-latek był w domu tyranem. Znęcał się nad żoną, groził nożem. Kobieta w końcu pękła.

Kapral Robert i sierżant Mateusz zginęli na poligonie. Prokuratura ma wyniki sekcji zwłok

Kapral Robert i sierżant Mateusz zginęli na poligonie. Prokuratura ma wyniki sekcji zwłok

Prokuratura wojskowa ma już wyniki sekcji zwłok żołnierzy, którzy w marcu zginęli na poligonie w Drawsku Pomorskim. Robert i Mateusz pochodzili z województwa lubelskiego.

Nowatorskie leczenie migotania przedsionków. Lubelscy lekarze pionierami w kraju
Foto/Wideo
galeria
film

Nowatorskie leczenie migotania przedsionków. Lubelscy lekarze pionierami w kraju

Kardiolodzy ze szpitala przy ul. Jaczewskiego przeprowadzili małoinwazyjną ablację techniką PFA. To pierwsze takie zabiegi w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

MKS FunFloor Lublin uciekł spod topora podczas meczu z Piotrcovią [zdjęcia]
galeria

MKS FunFloor Lublin uciekł spod topora podczas meczu z Piotrcovią [zdjęcia]

MKS FunFloor Lublin pokonał MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 30:27 po bardzo zaciętym spotkaniu.

Bulla papieska z XVIII wieku i prawosławna ikona znalezione na Lubelszczyźnie
galeria

Bulla papieska z XVIII wieku i prawosławna ikona znalezione na Lubelszczyźnie

Wojewódzki konserwator zabytków pochwalił się kolejnymi cennymi znaleziskami z terenów naszego województwa . Jedno z nich należało do papieża, a drugie reprezentuje prawosławnych staroobrzędowców.

1,5 promila i parkowanie na przejściu. Wszystko w drodze na komendę

1,5 promila i parkowanie na przejściu. Wszystko w drodze na komendę

Pod komendę policji w Krasnymstawie przyjechał 49-latek, na którego był nałożony dozór policyjny. Zaparkował na wprost komendy. Na przejściu dla pieszych. Nie był trzeźwy.

Skrzydłowy Motoru wraca do gry

Skrzydłowy Motoru wraca do gry

Jacques Ndiaye będzie mógł pojawić się już na boisku podczas czwartkowego meczu Motoru Lublin z Chrobrym Głogów (godz. 18, na Arenie Lublin). Skrzydłowy z Senegalu, z powodu kontuzji pauzował od ponad miesiąca.

Agresja wśród młodzieży. Jak reagować i jak przeciwdziałać?

Agresja wśród młodzieży. Jak reagować i jak przeciwdziałać?

Stop agresji wśród młodzieży – to temat konferencji poświęconej sposobom zapobiegania sytuacjom konfliktowym w środowisku młodych osób. Spotkanie w piątek, 26 kwietnia, o godzinie 9 w siedzibie Urzędu Miasta Lublin przy ul. Spokojnej 2.

CSK zaprasza na spektakl „Z kapelusza”
28 kwietnia 2024, 18:00

CSK zaprasza na spektakl „Z kapelusza”

W najbliższą niedzielę na scenie Sali Operowej w lubelskim CSK z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca odbędzie się przedstawienie „Z kapelusza”.

Gabinety historii naturalnej Lublina. Nowa wystawa w Muzeum Józefa Czechowicza
25 kwietnia 2024, 18:00

Gabinety historii naturalnej Lublina. Nowa wystawa w Muzeum Józefa Czechowicza

Gabinety historii naturalnej Lublina to tytuł wystawy nawiązuje do ducha oświeceniowych gabinetów historii naturalnej i osobliwości przyrody. Otwarcie wystawy odbędzie się 25 kwietnia o godzinie 18 w lubelskim Muzeum Józefa Czechowicza.

Jak zdrowo się starzeć? O tym już w piątek na międzynarodowej konferencji
Patronat Dziennika Wschodniego
26 kwietnia 2024, 9:00

Jak zdrowo się starzeć? O tym już w piątek na międzynarodowej konferencji

Profilaktyka, choroby metaboliczne, rehabilitacja i zdrowe żywienie - takie tematy poruszą specjaliści podczas międzynarodowej konferencji „Healthy Aging”.

Od jutra zmiany w organizacji ruchu na Wallenroda

Od jutra zmiany w organizacji ruchu na Wallenroda

Od czwartku, 25 kwietnia, część ulicy Wallenroda zostanie zamknięta. Wszystko przez rozpoczęcie kolejnego etapu prac remontowych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium