Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

29 czerwca 2013 r.
11:20
Edytuj ten wpis

Zmiany księży w lubelskich parafiach, sprawdź gdzie trafi twój proboszcz

Autor: Zdjęcie autora (aa)
0 27 A A

Zmieni się redaktor naczelny lubelskiej edycji "Gościa Niedzielnego", zaś w kilkunastu parafiach będzie nowy proboszcz. Lubelska Kuria Metropolitalna opublikowała właśnie listę dotyczącą zmian personalnych i nominacji w 2013 roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W sumie ok. 100 księży z archidiecezji lubelskiej trafi do nowych parafii, przejdzie na emeryturę, zacznie pracę za granicą, pójdzie na studia lub zostanie rezydentem.

Decyzja zapadła 25 czerwca czerwca na tradycyjnym spotkaniu w Wąwolnicy.

Arcybiskup Stanisław Budzik skierował do nowych parafii 9 proboszczów. Metropolita lubelski mianował też na ten urząd 5 wikariuszy. Kilku księży pojedzie też do pracy za granicą m.in. do Stanów Zjednoczonych, Włoch i na Węgry. Zaś jeden z wikariuszy, który uczył religii w III Liceum Ogólnokształcącym im. Unii Lubelskiej w Lublinie wyjedzie zaś na studia do Rzymu.

Zmieni się również redaktor naczelny lubelskiej edycji "Gościa Niedzielnego". Zostanie nim ks. Rafał Pastwa, prezes Stowarzyszenia Pomocy Osobom Potrzebującym "Agape” w Lublinie i prefekt w III LO im. Unii Lubelskiej.

Na emeryturę przejdzie 6 duchownych, m.in. proboszczowie parafii w Czemiernikach, Krasieninie, Kluczkowicach jak też w Dorohusku. Tam parafią pokieruje dotychczasowy kapelan Szpitala Specjalistycznego w Puławach, kapelan Puławskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych "Hospicjum”.

Zmiany zaczną obowiązywać od 1 lipca.

Pełna lista zmian TUTAJ

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 30 czerwca 2013 o 12:52

Boże chroń sprawiedliwość i niezawisłość sądu, jeśli Bzdyrak Grzesiek będzie sędzią a Duma Edzio proboszczem to egzorcyzmów trzeba wielu, trochę się nasłuchałam o ich wybrykach :-P będzie ciekawie. gratuluję roztropności ks. arcy Budzikowi :-)

Chłopaki wiedzą jak zapracować na awans...i przełożeni docenili...,a egzorcyzmy to ich specjalność przecież :) Będzie ciekawie,oj będzie!

Avatar
Gość / 30 czerwca 2013 o 11:14

Cześć

Napisz do mnie, pogadamy

ferr525@wp.pl

Pozdrawiam

Tez były :)

Orkiszewski ekonom no cóż skandal awansowany
Kwiatkowski Kanclerz koniec nudy w seminarium
Winiarski, babiarz, teraz wielki proboszcz ;-)
Bzdyrak, nawet nie krępuje się żyć z kobietą na plebanii u św Michała sędzia sprawiedliwy :-P
Wełnę pedzia z Czechowa zostawili :-(
a kto winny tych zmian Budzik i Cisło :-)

rozwiń
Avatar
ŁOWCA SKÓR / 30 czerwca 2013 o 10:24

mają czarni to na co sobie sami zapracowali!nie dziw się

JUDE ???

Avatar
gość / 30 czerwca 2013 o 10:14

a co to obchodzi ludzi gdzie co i jak? przecież to wewnętrzna sprawa kościoła i wara od tego typu informacji Dziennikowi i komentatorom

coraz większe bagno więc przestaje interesować to ludzi-kiście się we własnym sosie

Avatar
ja / 30 czerwca 2013 o 09:30
a co to obchodzi ludzi gdzie co i jak? przecież to wewnętrzna sprawa kościoła i wara od tego typu informacji Dziennikowi i komentatorom
Avatar
Gość / 30 czerwca 2013 o 09:22

wpisali się sami obywatele bez skazy

Avatar
marcin k / 30 czerwca 2013 o 07:56

Czytam te wszystkie  wpisy i jaki wniosek? chamstwo , brak kultury, brak poszanowania drugiego człowieka

mają czarni to na co sobie sami zapracowali!nie dziw się

Avatar
Anka / 30 czerwca 2013 o 00:08
Boże chroń sprawiedliwość i niezawisłość sądu, jeśli Bzdyrak Grzesiek będzie sędzią a Duma Edzio proboszczem to egzorcyzmów trzeba wielu, trochę się nasłuchałam o ich wybrykach :-P będzie ciekawie. gratuluję roztropności ks. arcy Budzikowi :-)
Avatar
były kleryk / 30 czerwca 2013 o 00:00
Orkiszewski ekonom no cóż skandal awansowany
Kwiatkowski Kanclerz koniec nudy w seminarium
Winiarski, babiarz, teraz wielki proboszcz ;-)
Bzdyrak, nawet nie krępuje się żyć z kobietą na plebanii u św Michała sędzia sprawiedliwy :-P
Wełnę pedzia z Czechowa zostawili :-(
a kto winny tych zmian Budzik i Cisło :-)
Avatar
lukas / 29 czerwca 2013 o 21:55

Czy to jest Dziennik Wschodni czy Dziennik parafialny?

Avatar
gość / 30 czerwca 2013 o 12:52

Boże chroń sprawiedliwość i niezawisłość sądu, jeśli Bzdyrak Grzesiek będzie sędzią a Duma Edzio proboszczem to egzorcyzmów trzeba wielu, trochę się nasłuchałam o ich wybrykach :-P będzie ciekawie. gratuluję roztropności ks. arcy Budzikowi :-)

Chłopaki wiedzą jak zapracować na awans...i przełożeni docenili...,a egzorcyzmy to ich specjalność przecież :) Będzie ciekawie,oj będzie!

Avatar
Gość / 30 czerwca 2013 o 11:14

Cześć

Napisz do mnie, pogadamy

ferr525@wp.pl

Pozdrawiam

Tez były :)

Orkiszewski ekonom no cóż skandal awansowany
Kwiatkowski Kanclerz koniec nudy w seminarium
Winiarski, babiarz, teraz wielki proboszcz ;-)
Bzdyrak, nawet nie krępuje się żyć z kobietą na plebanii u św Michała sędzia sprawiedliwy :-P
Wełnę pedzia z Czechowa zostawili :-(
a kto winny tych zmian Budzik i Cisło :-)

rozwiń
Avatar
ŁOWCA SKÓR / 30 czerwca 2013 o 10:24

mają czarni to na co sobie sami zapracowali!nie dziw się

JUDE ???

Avatar
gość / 30 czerwca 2013 o 10:14

a co to obchodzi ludzi gdzie co i jak? przecież to wewnętrzna sprawa kościoła i wara od tego typu informacji Dziennikowi i komentatorom

coraz większe bagno więc przestaje interesować to ludzi-kiście się we własnym sosie

Avatar
ja / 30 czerwca 2013 o 09:30
a co to obchodzi ludzi gdzie co i jak? przecież to wewnętrzna sprawa kościoła i wara od tego typu informacji Dziennikowi i komentatorom
Avatar
Gość / 30 czerwca 2013 o 09:22

wpisali się sami obywatele bez skazy

Avatar
marcin k / 30 czerwca 2013 o 07:56

Czytam te wszystkie  wpisy i jaki wniosek? chamstwo , brak kultury, brak poszanowania drugiego człowieka

mają czarni to na co sobie sami zapracowali!nie dziw się

Avatar
Anka / 30 czerwca 2013 o 00:08
Boże chroń sprawiedliwość i niezawisłość sądu, jeśli Bzdyrak Grzesiek będzie sędzią a Duma Edzio proboszczem to egzorcyzmów trzeba wielu, trochę się nasłuchałam o ich wybrykach :-P będzie ciekawie. gratuluję roztropności ks. arcy Budzikowi :-)
Avatar
były kleryk / 30 czerwca 2013 o 00:00
Orkiszewski ekonom no cóż skandal awansowany
Kwiatkowski Kanclerz koniec nudy w seminarium
Winiarski, babiarz, teraz wielki proboszcz ;-)
Bzdyrak, nawet nie krępuje się żyć z kobietą na plebanii u św Michała sędzia sprawiedliwy :-P
Wełnę pedzia z Czechowa zostawili :-(
a kto winny tych zmian Budzik i Cisło :-)
Avatar
lukas / 29 czerwca 2013 o 21:55

Czy to jest Dziennik Wschodni czy Dziennik parafialny?

Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Tłumy na spotkaniu z premierem Morawieckim. Doszło do pikiety i przepychanek [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Tłumy na spotkaniu z premierem Morawieckim. Doszło do pikiety i przepychanek [wideo, zdjęcia] 11 2

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:1 (relacja na żywo)

Chełmianka - Motor 0:1 (relacja na żywo) 9 0

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Chełmianka - Motor. Dla obu ekip, to spotkanie o wszystko. Pierwszy gwizdek o godz. 17

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 24 37

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 1

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 11 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 12 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 37 9

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 37 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 7 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 10 4

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą