Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

18 lutego 2013 r.
13:25
Edytuj ten wpis

Żmijan odwołuje. Nie będzie opłat za drogi ekspresowe

Autor: Zdjęcie autora rp
0 25 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Rząd nie wprowadzi opłat za korzystanie z dróg ekspresowych po tym jak premier wynegocjował dla Polski 441 mld zł w budżecie Unii na lata 2014–2020

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O tym, że rząd zamierza obciążyć kierowców samochodów osobowych opłatami za korzystanie z dróg krajowych pisaliśmy w styczniu. Taki pomysł zaprezentował szef lubelskiej PO poseł Stanisław Żmijan, wiceprzewodniczący sejmowej komisji infrastruktury.

– Skoro jeździmy lub za chwilę pojedziemy po drogach krajowych dobrej jakości, to za komfort ich użytkowania trzeba zapłacić – argumentował Żmijan. Tłumaczył, że budżet państwa nie ma już pieniędzy na dalsze inwestycje drogowe. W dodatku wtedy nie wiadomo, jak będzie wyglądać unijny budżet na lata 2014–2020. Teraz sytuacja zmieniła się.

- Dzięki skutecznym negocjacjom Polska otrzyma z przyszłego budżetu Unii 441 mld zł. Dokończymy proces modernizacji infrastrutkury – powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej Żmijan. I dodał: - Nie będą potrzebne szczególne zabiegi i poszukiwania źródeł pieniędzy. Nie będzie dodatkowego poboru opłat.

Przypomnijmy, że co roku kierowcy "wpłacają” do budżetu państwa od 55 do 60 miliardów złotych w formie opłaty paliwowej, akcyzy i VAT w paliwie oraz VAT od nowych samochodów.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wyborca / 19 lutego 2013 o 11:56
[quote name='pola' timestamp='1361205008' post='735560']
Gdyby były jednomandatowe okręgi wyborcze to Pan Żmijan byłby osłem a nie posłem i nie wygadywałby takich bzdur.
[/quote] Oczywiście że tylko Jednomandatowe Okręgi Wyborcze,a pana posła więcej nie wybierać!
Avatar
senator niezależny / 19 lutego 2013 o 10:17
STOP dla baranich łbów w POlskiej polityce,tak i tej rządowej,jak i tej lokalnej,bo POwiedzenie GŁUPI JAK POLAK przez takich buców, nadal z POwodzeniem będzie funkcjonować na całym świecie !!!!!
Avatar
aqq / 19 lutego 2013 o 08:45
nie wybierac Żmijana!!!!
Avatar
Jacek / 19 lutego 2013 o 08:10
[quote name='catholic' timestamp='1361192386' post='735503']
Stanisław Żmijan co to za belze******? Kto na to coś głosował? Qrwa kto nami próbuje rzadzić? Jacyś deb***e!
[/quote]
Gdzie pracuje rodzina posła?
Więc nie deb*** tylko ,,prorodzinnie'' myślący facet
Avatar
Jacek / 19 lutego 2013 o 08:07
Dziękujemy Ci pośle Żmijanie. Dobry to pan ten poseł Żmijan.
Taką ,,rodzinną'' troską nas otoczył, abyśmy mieli po czym jeździć.
Ale jeżdząc po żmijanowych drogach za darmo źle byśmy się czuli.
I o tym pomyślał ten zacny poseł filantrop. Jak zapłacimy to i jadąc od razu inaczej czuć się będziem.
O spokoju sumień naszych pomyślał.
Niestety niedobra Unia dała pieniądze i zniwelowała szlachetne zamysły Żmijana posła.
Aliści ten wspaniały polityk z ogromną klasą i z tej porażki wykuć zwycięstwo spotrafił.
Chwała Ci.
Dziękujemy Ci pośle Żmijanie. Dobry to pan ten poseł Żmijan.
Taką ,,rodzinną'' troską nas otoczył, abyśmy mieli po czym jeździć.
Ale jeżdząc po żmijanowych drogach za darmo źle byśmy się czuli.
I o tym pomyślał ten zacny poseł filantrop. Jak zapłacimy to i jadąc od razu inaczej czuć się będziem.
O spokoju sumień naszych pomyślał.
Niestety niedobra Unia dała pieniądze i zniwelowała szlachetne zamysły Żmijana posła.
Aliści ten wspaniały polityk z ogromną klasą i z tej porażki wykuć zwycięstwo spotraf... rozwiń
Avatar
MACIEK / 19 lutego 2013 o 07:59
TEN MENEL ŻMIJAN WRESZCIE DOSZEDŁ DO WNIOSKU,ŻE TO CO WCZEŚNIEJ PO WIEDZIAŁ BĘDZIE ODEBRANE PRZEZ SPOŁECZEŃSTWO W NASTĘPNYCH WYBORACH BARDZO NIEKORZYSTNIE I JEGO WYBÓR STANIE POD WIELKIM ZNAKIEM ZAPYTANIA ALE TO I TAK TEGO BUCEFAŁA JUŻ NIC NIE URATUJĘ NAPEWNO PÓJDZIE W ODSTAWKĘ BO NA TO SOWICIE ZAPRACOWAŁ~ !!!!!!!
Avatar
kkk / 18 lutego 2013 o 22:44
jebac rzad
Avatar
fds / 18 lutego 2013 o 21:18
1. "Skoro jeździmy lub za chwilę pojedziemy po drogach krajowych dobrej jakości, to za komfort ich użytkowania trzeba zapłacić"

2. "co roku kierowcy "wpłacają” do budżetu państwa od 55 do 60 miliardów złotych"

W tej sytuacji mam nadzieję, że następnemu Brunonowi K. się uda.
Avatar
Zx / 18 lutego 2013 o 18:19
Poseł Żmijan ma poczucie humoru. Dzięki temu, że UE dołoży na drogi to odwołał konieczność wprowadzenia płacenia za drogi krajowe. Otóż panie pośle Żmijan w moim odczuciu to pan się na ten moment błysku myśli o opłacie drogowej głową zamienił z główką. Jest pan i tak spalony jako poseł z tego regionu i przyrzekam panu, że przed następnymi wyborami odwiedzę każde zebranie pana z potencjalnym elektoratem i przypomnę publicznie pana wypowiedź i pomysł. Pan chce ograniczyć ludziom prawo do poruszania się po terenie RP, zwłaszcza że drogi krajowe nie mają praktycznie funkcjonalnych alternatyw, a tam gdzie są mosty na głównych rzekach - to żadnych alternatyw. Mam wrażenie, że takim - w moim odczuciu - idiotycznym pomysłem chce pan udupić siakie takie biznesy, rozdzielić rodziny, pozbawić możliwości wyjazdu na urlop wielu ludzi, co to ledwo i tak koniec z końcem przędą utrzymując 10-letnią samochodzinę. Pan - według mnie - nie reprezentuje narodu, który pana wybrał, pan mu szkodzi swoim intelektem.
Poseł Żmijan ma poczucie humoru. Dzięki temu, że UE dołoży na drogi to odwołał konieczność wprowadzenia płacenia za drogi krajowe. Otóż panie pośle Żmijan w moim odczuciu to pan się na ten moment błysku myśli o opłacie drogowej głową zamienił z główką. Jest pan i tak spalony jako poseł z tego regionu i przyrzekam panu, że przed następnymi wyborami odwiedzę każde zebranie pana z potencjalnym elektoratem i przypomnę publicznie pana wypowiedź i pomysł. Pan chce ograniczyć ludziom prawo do poruszania się po terenie RP, zwłaszcza że drogi krajowe... rozwiń
Avatar
S Y L W E S T E R / 18 lutego 2013 o 18:17
---------------REŻIM "PO" SPROWADZA OBCE WOJSKA I OBCĄ POLICJE NA POLAKÓW... -------------- Wielkie zadziwienie dla Redakcji "Dziennik Wschodni"- TV już jawnie podaje , że reżim "PO" sprowadza ob ce wojska i obce oddziały policji na Polaków do Polski, nawet wojska rosyjskie a Redakcja "DZW" udaje... "ślepego i głuchego" (sic?). Oczywiście wszystkim wiadomo, że zbliża się ujawnienie Morderców 2 Prezy dentów RP, Generalicji Generalnego Sztabu WP i Elity politycznej Senatu i Sejmu RP-- ZBRODNIARZE , BOJĄ SIĘ REAKCJI NARODU POLSKIEGO !. Ale nikt w TV nie porusza faktu łamania KONSTYTUCJI RP i oskarżenia zgodnie z KONSTYTUCJĄ "PO" ZDRAJCAMI NARODU POLSKIEGO !!!!! . ZDRAJCY Z "PO" działają prowokacyjnie gdyż jeżeli wejdą do Polski Obce wojska może wybuchnąć WOJNA DOMO WA, bo przecież naruszona zostanie suwerenność Polski a będąc w "NATO" spodziewać się możemy pomocy wojsk sojuszniczych "NATO" ! . Komoruski z Tuskiem chcą zniszczyć Polskę ALE JUŻ JEST WIADOMO , ŻE OBRONIMY POLSKĘ PRZED JEJ WROGAMI !!!. Już wiadomo dlaczego "musiał" po pełnić "samobójstwo" założyciel Wojsk Komandosów "GROM" gen.Petylicki !. Co tam jakiś "ściuszek" Zmijan ZE ZDRAJCAMI NARODU POLSKIEGO NIE ROZMAWIAMY ! A ROZLICZYMY SIĘ Z NIMI!. Zadziwia tylko dlaczego prezydentKomoruski i premier Tusk zezwolił na wejście wojsk rosyjskich do Pol ski (sic?). Panie Prezydencie Lechu Wałęsa ! Pan prezydent w latach dziewiędziesiątych wyprowa dził wojska sowieckie z terytorium Polski a reżim "PO" zezwala na ponowne wejście wojsk rosyjskich w granice Naszej Ojczyzny !. Miliony Polaków powinno przyjechać do Warszawy pod Sejm gdy będą... zatwierdzać tę ZDRADĘ NARODU POLSKIEGO !. Ciekawe czy PSL będzie głosować za ZDRADĄ ?. POWSTAŃ POLSKO SKRUSZ KAJDANY !. KOMU BÓG ! KOMU OJCZYZNA MIŁA ! POD SEJM RP.
---------------REŻIM "PO" SPROWADZA OBCE WOJSKA I OBCĄ POLICJE NA POLAKÓW... -------------- Wielkie zadziwienie dla Redakcji "Dziennik Wschodni"- TV już jawnie podaje , że reżim "PO" sprowadza ob ce wojska i obce oddziały policji na Polaków do Polski, nawet wojska rosyjskie a Redakcja "DZW" udaje... "ślepego i głuchego" (sic?). Oczywiście wszystkim wiadomo, że zbliża się ujawnienie Morderców 2 Prezy dentów RP, Generalicji Generalnego Sztabu WP i Elity politycznej Senatu i Sejmu RP--... rozwiń
Avatar
wyborca / 19 lutego 2013 o 11:56
[quote name='pola' timestamp='1361205008' post='735560']
Gdyby były jednomandatowe okręgi wyborcze to Pan Żmijan byłby osłem a nie posłem i nie wygadywałby takich bzdur.
[/quote] Oczywiście że tylko Jednomandatowe Okręgi Wyborcze,a pana posła więcej nie wybierać!
Avatar
senator niezależny / 19 lutego 2013 o 10:17
STOP dla baranich łbów w POlskiej polityce,tak i tej rządowej,jak i tej lokalnej,bo POwiedzenie GŁUPI JAK POLAK przez takich buców, nadal z POwodzeniem będzie funkcjonować na całym świecie !!!!!
Avatar
aqq / 19 lutego 2013 o 08:45
nie wybierac Żmijana!!!!
Avatar
Jacek / 19 lutego 2013 o 08:10
[quote name='catholic' timestamp='1361192386' post='735503']
Stanisław Żmijan co to za belze******? Kto na to coś głosował? Qrwa kto nami próbuje rzadzić? Jacyś deb***e!
[/quote]
Gdzie pracuje rodzina posła?
Więc nie deb*** tylko ,,prorodzinnie'' myślący facet
Avatar
Jacek / 19 lutego 2013 o 08:07
Dziękujemy Ci pośle Żmijanie. Dobry to pan ten poseł Żmijan.
Taką ,,rodzinną'' troską nas otoczył, abyśmy mieli po czym jeździć.
Ale jeżdząc po żmijanowych drogach za darmo źle byśmy się czuli.
I o tym pomyślał ten zacny poseł filantrop. Jak zapłacimy to i jadąc od razu inaczej czuć się będziem.
O spokoju sumień naszych pomyślał.
Niestety niedobra Unia dała pieniądze i zniwelowała szlachetne zamysły Żmijana posła.
Aliści ten wspaniały polityk z ogromną klasą i z tej porażki wykuć zwycięstwo spotrafił.
Chwała Ci.
Dziękujemy Ci pośle Żmijanie. Dobry to pan ten poseł Żmijan.
Taką ,,rodzinną'' troską nas otoczył, abyśmy mieli po czym jeździć.
Ale jeżdząc po żmijanowych drogach za darmo źle byśmy się czuli.
I o tym pomyślał ten zacny poseł filantrop. Jak zapłacimy to i jadąc od razu inaczej czuć się będziem.
O spokoju sumień naszych pomyślał.
Niestety niedobra Unia dała pieniądze i zniwelowała szlachetne zamysły Żmijana posła.
Aliści ten wspaniały polityk z ogromną klasą i z tej porażki wykuć zwycięstwo spotraf... rozwiń
Avatar
MACIEK / 19 lutego 2013 o 07:59
TEN MENEL ŻMIJAN WRESZCIE DOSZEDŁ DO WNIOSKU,ŻE TO CO WCZEŚNIEJ PO WIEDZIAŁ BĘDZIE ODEBRANE PRZEZ SPOŁECZEŃSTWO W NASTĘPNYCH WYBORACH BARDZO NIEKORZYSTNIE I JEGO WYBÓR STANIE POD WIELKIM ZNAKIEM ZAPYTANIA ALE TO I TAK TEGO BUCEFAŁA JUŻ NIC NIE URATUJĘ NAPEWNO PÓJDZIE W ODSTAWKĘ BO NA TO SOWICIE ZAPRACOWAŁ~ !!!!!!!
Avatar
kkk / 18 lutego 2013 o 22:44
jebac rzad
Avatar
fds / 18 lutego 2013 o 21:18
1. "Skoro jeździmy lub za chwilę pojedziemy po drogach krajowych dobrej jakości, to za komfort ich użytkowania trzeba zapłacić"

2. "co roku kierowcy "wpłacają” do budżetu państwa od 55 do 60 miliardów złotych"

W tej sytuacji mam nadzieję, że następnemu Brunonowi K. się uda.
Avatar
Zx / 18 lutego 2013 o 18:19
Poseł Żmijan ma poczucie humoru. Dzięki temu, że UE dołoży na drogi to odwołał konieczność wprowadzenia płacenia za drogi krajowe. Otóż panie pośle Żmijan w moim odczuciu to pan się na ten moment błysku myśli o opłacie drogowej głową zamienił z główką. Jest pan i tak spalony jako poseł z tego regionu i przyrzekam panu, że przed następnymi wyborami odwiedzę każde zebranie pana z potencjalnym elektoratem i przypomnę publicznie pana wypowiedź i pomysł. Pan chce ograniczyć ludziom prawo do poruszania się po terenie RP, zwłaszcza że drogi krajowe nie mają praktycznie funkcjonalnych alternatyw, a tam gdzie są mosty na głównych rzekach - to żadnych alternatyw. Mam wrażenie, że takim - w moim odczuciu - idiotycznym pomysłem chce pan udupić siakie takie biznesy, rozdzielić rodziny, pozbawić możliwości wyjazdu na urlop wielu ludzi, co to ledwo i tak koniec z końcem przędą utrzymując 10-letnią samochodzinę. Pan - według mnie - nie reprezentuje narodu, który pana wybrał, pan mu szkodzi swoim intelektem.
Poseł Żmijan ma poczucie humoru. Dzięki temu, że UE dołoży na drogi to odwołał konieczność wprowadzenia płacenia za drogi krajowe. Otóż panie pośle Żmijan w moim odczuciu to pan się na ten moment błysku myśli o opłacie drogowej głową zamienił z główką. Jest pan i tak spalony jako poseł z tego regionu i przyrzekam panu, że przed następnymi wyborami odwiedzę każde zebranie pana z potencjalnym elektoratem i przypomnę publicznie pana wypowiedź i pomysł. Pan chce ograniczyć ludziom prawo do poruszania się po terenie RP, zwłaszcza że drogi krajowe... rozwiń
Avatar
S Y L W E S T E R / 18 lutego 2013 o 18:17
---------------REŻIM "PO" SPROWADZA OBCE WOJSKA I OBCĄ POLICJE NA POLAKÓW... -------------- Wielkie zadziwienie dla Redakcji "Dziennik Wschodni"- TV już jawnie podaje , że reżim "PO" sprowadza ob ce wojska i obce oddziały policji na Polaków do Polski, nawet wojska rosyjskie a Redakcja "DZW" udaje... "ślepego i głuchego" (sic?). Oczywiście wszystkim wiadomo, że zbliża się ujawnienie Morderców 2 Prezy dentów RP, Generalicji Generalnego Sztabu WP i Elity politycznej Senatu i Sejmu RP-- ZBRODNIARZE , BOJĄ SIĘ REAKCJI NARODU POLSKIEGO !. Ale nikt w TV nie porusza faktu łamania KONSTYTUCJI RP i oskarżenia zgodnie z KONSTYTUCJĄ "PO" ZDRAJCAMI NARODU POLSKIEGO !!!!! . ZDRAJCY Z "PO" działają prowokacyjnie gdyż jeżeli wejdą do Polski Obce wojska może wybuchnąć WOJNA DOMO WA, bo przecież naruszona zostanie suwerenność Polski a będąc w "NATO" spodziewać się możemy pomocy wojsk sojuszniczych "NATO" ! . Komoruski z Tuskiem chcą zniszczyć Polskę ALE JUŻ JEST WIADOMO , ŻE OBRONIMY POLSKĘ PRZED JEJ WROGAMI !!!. Już wiadomo dlaczego "musiał" po pełnić "samobójstwo" założyciel Wojsk Komandosów "GROM" gen.Petylicki !. Co tam jakiś "ściuszek" Zmijan ZE ZDRAJCAMI NARODU POLSKIEGO NIE ROZMAWIAMY ! A ROZLICZYMY SIĘ Z NIMI!. Zadziwia tylko dlaczego prezydentKomoruski i premier Tusk zezwolił na wejście wojsk rosyjskich do Pol ski (sic?). Panie Prezydencie Lechu Wałęsa ! Pan prezydent w latach dziewiędziesiątych wyprowa dził wojska sowieckie z terytorium Polski a reżim "PO" zezwala na ponowne wejście wojsk rosyjskich w granice Naszej Ojczyzny !. Miliony Polaków powinno przyjechać do Warszawy pod Sejm gdy będą... zatwierdzać tę ZDRADĘ NARODU POLSKIEGO !. Ciekawe czy PSL będzie głosować za ZDRADĄ ?. POWSTAŃ POLSKO SKRUSZ KAJDANY !. KOMU BÓG ! KOMU OJCZYZNA MIŁA ! POD SEJM RP.
---------------REŻIM "PO" SPROWADZA OBCE WOJSKA I OBCĄ POLICJE NA POLAKÓW... -------------- Wielkie zadziwienie dla Redakcji "Dziennik Wschodni"- TV już jawnie podaje , że reżim "PO" sprowadza ob ce wojska i obce oddziały policji na Polaków do Polski, nawet wojska rosyjskie a Redakcja "DZW" udaje... "ślepego i głuchego" (sic?). Oczywiście wszystkim wiadomo, że zbliża się ujawnienie Morderców 2 Prezy dentów RP, Generalicji Generalnego Sztabu WP i Elity politycznej Senatu i Sejmu RP--... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 2 0

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie
26 maja 2018, 12:00

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Już 26 maja o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się pierwsza lubelska edycja Wege Festiwalu. Impreza zrzeszy wegańskie i wegetariańskie restauracje z całej Polski.