Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

30 sierpnia 2009 r.
19:41
Edytuj ten wpis

Znaczna część Lubelszczyzny traci połączenia kolejowe

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 13 A A

Dziś Zamojszczyzna pożegna pociągi pasażerskie. W zamian dostanie zastępcze autobusy, ale nie wszędzie nimi dojedziemy. Nie zabierzemy też roweru, ani wózka dziecięcego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Z rozkładów znikną cztery pary połączeń. Obsługująca je spółka PKP Intercity tłumaczy, że dalsze utrzymywanie pociągów było nieopłacalne, bo jeździło nimi za mało pasażerów.

W zamian za pociągi od jutra kursować ma zastępcza komunikacja autobusowa dowożąca pasażerów do stacji, od których będą mogli kontynuować jazdę pociągiem.

– Ceny biletów pozostaną niezmienione – zapowiada Beata Czemerajda z PKP Intercity. Ale autobusy nie będą się zatrzymywać na wszystkich stacjach. Ominą te, na których nie było pasażerów.

Kolej zapowiada, że autobusy będą komfortowe. Będą mieć toaletę, klimatyzację i 49 miejsc. Oraz jeden podstawowy mankament: nie są pociągami. A to oznacza, że nie da się nimi zabrać roweru, ani wózka dziecięcego.

– A wśród turystów przyjeżdżały zwłaszcza osoby starsze i rodziny z dziećmi. Wiem, bo prowadząc gospodarstwo turystyczne sam nieraz wyjeżdżałem po swoich gości na stację – przyznaje Franciszek Kawa, burmistrz Suśca.
– Czy my już jesteśmy naprawdę taką ścianą wschodnią, gdzie nie ma autostrady i dróg, żeby nam jeszcze pociągi zabierać? – zastanawia się Halina Studnicka, zastępca burmistrza Zwierzyńca. Dla tej miejscowości to bardzo dotkliwa strata. – Młodzi ludzie jeździli na studia do Krakowa i to będzie wielki cios dla turystyki. Nie wszyscy mają samochody, a pociągiem można było sobie tu przywieźć rower.





Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 września 2009 o 22:25
A PKP Intercity straciło certyfikat ISO 9001 hahahahaaa:D Wielka, nowocześnie zarządzana firma :]
Avatar
Tewje / 21 września 2009 o 00:20
Wśiśtko dla Lubelścizny.
BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ!

Aronku! Oni jednak robią Laskę (tak napisałeś).
Avatar
darayavahus / 2 września 2009 o 13:06
no teraz to już całkiem na lubelszczyźnie diabeł powie dobranoc i psy dupami będą szczekać a wrony będą zawracać... niech zrolują jeszcze drogi z lubelszczyzny na "przyszłe" autostrady, które i tak nas omijają.
Avatar
Gość / 2 września 2009 o 01:20
Tak oto wygląda połączenie do Zwierzyńca:
pociągiem: Lublin 19:56 - Rejowiec 20:37
potem już autobusem: Rejowiec 21:00 - Zamość 21:55
Zamość 05:30 - Zwierzyniec 06:15
Czas jazdy: 10godz. 19min. !!! Połączenie w południe jest przez Stalową Wolę, dwoma osobowymi i wynosi prawie 10 godz.
Ciśnie się tylko niecenzuralne słowo na usta!! To żenada jest!!!
Avatar
jim / 31 sierpnia 2009 o 14:24
cofamy się cywilizacyjne
Avatar
aron / 31 sierpnia 2009 o 12:00
od tego sa te instytucje zeby pomagac niepelnosprawnym. Od tego sa oni. Laski nie robia.
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2009 o 11:39
Ciekawe jak byś się czułbyś się gdybyś będąc niepełnosprawnym musiał za każdym razem zwracać się do tych instytucji, które wymieniłeś. Powodzenia.
Avatar
aron / 31 sierpnia 2009 o 11:20
Od zapewnienia dojazdu osobom niepelnosprawnym jest NFZ, PFRON i urzednicy samorzadowi ( marszalek, starosta, wojt). W normalnych krajach jest tak ze samorzad podpisuje umowy z przewoznikami posiadajacymi odpowiednie busy przystosowane do przewozu osob niepelnosprawnych i oni woza tych ludzi do lekarza, szkoly czy gdzies tam. No bo co ma z takiego pociagu mieszkaniec np. Grabowca, Tyszowiec czy Dolhobyczowa skoro u niego torow nie ma? Ano nic.
Avatar
Co za paranoja? / 31 sierpnia 2009 o 10:39
A co z podróżującymi z rowerami i osobami niepełnosprawnymi na wózkach. Jak wyobrażacie sobie przesiadkę do autobusu.
W połowie sierpnia jechałam Hetmanem do Krakowa. Ze mną w przedziale jechał Japończyk. Wyobraźcie sobie panią z informacji PKP lub z kasy w Zamościu tłumaczącą mu, że ma wsiąść do autobusu, a później przesiąść się w Dębicy do pociągu.
Przecież to zasługuje na komedię na miarę Barei.
Pozdrawiam wszystkich, których spotkam w przyszłym Hetmanie (kuriozum polskiej komunikacji autobusu pociągowego lub pociągu autobusowego)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A co z podróżującymi z rowerami i osobami niepełnosprawnymi na wózkach. Jak wyobrażacie sobie przesiadkę do autobusu.
W połowie sierpnia jechałam Hetmanem do Krakowa. Ze mną w przedziale jechał Japończyk. Wyobraźcie sobie panią z informacji PKP lub z kasy w Zamościu tłumaczącą mu, że ma wsiąść do autobusu, a później przesiąść się w Dębicy do pociągu.
Przecież to zasługuje na komedię na miarę Barei.
Pozdrawiam wszystkich, których spotkam w przyszłym Hetmanie (kuriozum polskiej komunikacji autobusu pociągowego lub pociągu a... rozwiń
Avatar
aron / 31 sierpnia 2009 o 10:29
Bezsens. Zamiast sie cieszyc ze wyremontowano droge Piaski - Krasnystaw i reprezentuje ona teraz standardy europejskie, to robi sie jaka burze w szklance wody po likwidacji pociagow, o ktorych istnieniu 99% mieszkancow Zamojszczyzny nie mialo pojecia.

Rozumialbym wasze placze gdybyscie mieli tu Pendolino ktore dowoziloby was z Lublina do Zamoscia w 45 minut a do Warszawy w 3 godziny to moglibyscie plakac po jego likwidacji. Ale po likwidacji pociagu zolwia-Franklina? Litosci.
Avatar
Gość / 24 września 2009 o 22:25
A PKP Intercity straciło certyfikat ISO 9001 hahahahaaa:D Wielka, nowocześnie zarządzana firma :]
Avatar
Tewje / 21 września 2009 o 00:20
Wśiśtko dla Lubelścizny.
BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ!

Aronku! Oni jednak robią Laskę (tak napisałeś).
Avatar
darayavahus / 2 września 2009 o 13:06
no teraz to już całkiem na lubelszczyźnie diabeł powie dobranoc i psy dupami będą szczekać a wrony będą zawracać... niech zrolują jeszcze drogi z lubelszczyzny na "przyszłe" autostrady, które i tak nas omijają.
Avatar
Gość / 2 września 2009 o 01:20
Tak oto wygląda połączenie do Zwierzyńca:
pociągiem: Lublin 19:56 - Rejowiec 20:37
potem już autobusem: Rejowiec 21:00 - Zamość 21:55
Zamość 05:30 - Zwierzyniec 06:15
Czas jazdy: 10godz. 19min. !!! Połączenie w południe jest przez Stalową Wolę, dwoma osobowymi i wynosi prawie 10 godz.
Ciśnie się tylko niecenzuralne słowo na usta!! To żenada jest!!!
Avatar
jim / 31 sierpnia 2009 o 14:24
cofamy się cywilizacyjne
Avatar
aron / 31 sierpnia 2009 o 12:00
od tego sa te instytucje zeby pomagac niepelnosprawnym. Od tego sa oni. Laski nie robia.
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2009 o 11:39
Ciekawe jak byś się czułbyś się gdybyś będąc niepełnosprawnym musiał za każdym razem zwracać się do tych instytucji, które wymieniłeś. Powodzenia.
Avatar
aron / 31 sierpnia 2009 o 11:20
Od zapewnienia dojazdu osobom niepelnosprawnym jest NFZ, PFRON i urzednicy samorzadowi ( marszalek, starosta, wojt). W normalnych krajach jest tak ze samorzad podpisuje umowy z przewoznikami posiadajacymi odpowiednie busy przystosowane do przewozu osob niepelnosprawnych i oni woza tych ludzi do lekarza, szkoly czy gdzies tam. No bo co ma z takiego pociagu mieszkaniec np. Grabowca, Tyszowiec czy Dolhobyczowa skoro u niego torow nie ma? Ano nic.
Avatar
Co za paranoja? / 31 sierpnia 2009 o 10:39
A co z podróżującymi z rowerami i osobami niepełnosprawnymi na wózkach. Jak wyobrażacie sobie przesiadkę do autobusu.
W połowie sierpnia jechałam Hetmanem do Krakowa. Ze mną w przedziale jechał Japończyk. Wyobraźcie sobie panią z informacji PKP lub z kasy w Zamościu tłumaczącą mu, że ma wsiąść do autobusu, a później przesiąść się w Dębicy do pociągu.
Przecież to zasługuje na komedię na miarę Barei.
Pozdrawiam wszystkich, których spotkam w przyszłym Hetmanie (kuriozum polskiej komunikacji autobusu pociągowego lub pociągu autobusowego)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A co z podróżującymi z rowerami i osobami niepełnosprawnymi na wózkach. Jak wyobrażacie sobie przesiadkę do autobusu.
W połowie sierpnia jechałam Hetmanem do Krakowa. Ze mną w przedziale jechał Japończyk. Wyobraźcie sobie panią z informacji PKP lub z kasy w Zamościu tłumaczącą mu, że ma wsiąść do autobusu, a później przesiąść się w Dębicy do pociągu.
Przecież to zasługuje na komedię na miarę Barei.
Pozdrawiam wszystkich, których spotkam w przyszłym Hetmanie (kuriozum polskiej komunikacji autobusu pociągowego lub pociągu a... rozwiń
Avatar
aron / 31 sierpnia 2009 o 10:29
Bezsens. Zamiast sie cieszyc ze wyremontowano droge Piaski - Krasnystaw i reprezentuje ona teraz standardy europejskie, to robi sie jaka burze w szklance wody po likwidacji pociagow, o ktorych istnieniu 99% mieszkancow Zamojszczyzny nie mialo pojecia.

Rozumialbym wasze placze gdybyscie mieli tu Pendolino ktore dowoziloby was z Lublina do Zamoscia w 45 minut a do Warszawy w 3 godziny to moglibyscie plakac po jego likwidacji. Ale po likwidacji pociagu zolwia-Franklina? Litosci.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 3

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 29 11

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 13 3

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 6 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 4

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 35 12

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!