Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

18 września 2007 r.
19:45
Edytuj ten wpis

Znalazłeś psa? To masz pecha!

0 8 A A

Pani Maria z Lublina przygarnęła bezpańskiego psa. Przez dwa dni szukała dla niego schroniska. Musiała skłamać, żeby znaleźć dla zwierzęcia przytułek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Maria Ziemińska znalazła pieska pod Lublinem, na terenie gminy Niemce. - Nie mogłam go wziąć do domu, bo mam już jednego. Pomyślałam o schronisku - opowiada.
Na próżno szukała numeru do miejskiego schroniska przy ul. Metalurgicznej w Lublinie. Nie mają tam stacjonarnego telefonu. Z pomocą Straży Miejskiej wreszcie się dodzwoniła na komórkę. Kiedy przyznała się, że znalazła psa pod miastem, usłyszała stanowcze "nie”, bo "my bierzemy tylko psy znalezione w mieście”. Odesłano ją do Urzędu Gminy w Niemcach.
Tam kobieta dowiedziała się, że gmina może zająć się jedynie psem kalekim lub groźnym. - To co, mam go okaleczyć, żebyście go wzięli? - spytała. A urzędniczka na to: "Trzeba było nie znajdować.”
Zadzwoniliśmy do UG w Niemcach. - To nie nasza sprawa, u nas nie ma schroniska - zbywa nas Anna Czyżyk z Wydziału Gospodarki Komunalnej. - Może schronisko w Nowodworze pod Lubartowem go przyjmie. Ale za to trzeba zapłacić - ostrzega.
Tymczasem w Nowodworze przyjmują tylko psy przywiezione przez Straż Miejską, albo przekazane przez gminę. - Od zwykłych ludzi nie bierzemy. W urzędzie w Niemcach proszę zgłosić sprawę. I to oni powinni nam przywieźć psa i zapłacić 400 zł - mówi Adam Szumiło, współwłaściciel schroniska. - Ale nie zapłacą, bo nie podpisali z nami umowy.
- Nie mamy umowy, bo nasza gospodarka komunalna jeszcze jej nie przygotowała - przyznaje Stefan Czyżyk, wójt Niemiec (prywatnie mąż Anny Czyżyk). - Nadrobimy to. Ale jak człowiek znajduje psa, to najlepiej niech sam go odstawi i zapłaci. Bo skąd mamy wiedzieć, że zwierzę jest od nas?
- To tragiczna sytuacja. Psy spod Lublina skazane są na to, żeby źle skończyć, bo nikt się nimi nie chce zająć - przyznaje prof. Halina Kowalska-Pyłka, szefowa lubelskiego Animalsa. - Co zrobić w takiej sytuacji? Niektórzy uciekają się do kłamstwa…
Tak właśnie zrobiła pani Maria. - Odczekałam kilka godzin i ponownie zadzwoniłam na Metalurgiczną. Skłamałam, że znalazłam psa w Lublinie. Pozwolili mi go przywieźć.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
(Anonimowy) / 19 września 2007 o 21:58
pozdrowienia dla najgorszego internauty
Avatar
były mieszkaniec / 19 września 2007 o 10:17
pozdrowienia dla najgorszego wójty i jego drużyny, ten człowiek nie potrafi nic załatwić
Avatar
były mieszkaniec / 19 września 2007 o 10:17
pozdrowienia dla najgorszego wójty i jego drużyny, ten człowiek nie potrafi nic załatwić
Avatar
były mieszkaniec / 19 września 2007 o 10:17
pozdrowienia dla najgorszego wójty i jego drużyny, ten człowiek nie potrafi nic załatwić
Avatar
były mieszkaniec / 19 września 2007 o 10:17
pozdrowienia dla najgorszego wójty i jego drużyny, ten człowiek nie potrafi nic załatwić
Avatar
były mieszkaniec / 19 września 2007 o 10:17
pozdrowienia dla najgorszego wójty i jego drużyny, ten człowiek nie potrafi nic załatwić
Avatar
(Anonimowy) / 19 września 2007 o 08:46
TRAGEDIA po prostu!!! Niby XXI wiek a jednak..... "Trzeba było nie znajdowac" - to już szczyt wszystkiego. Miałabym ochotę powiedzieć tej pani - trzeba się było nie urodzić.Jeśli to ten psiak ze zdjęcia ---to ma cudowne, kochane oczy :) Pozdrowienia dla pani, która zajęła się znajdą
Avatar
wilkstepowy / 19 września 2007 o 07:36
Ludzie wyrzucają psy, ludzie pracują w urzędach, ludzie pracują w schroniskach.Wstyd mi, że jestem człowiekiem.
Avatar
(Anonimowy) / 19 września 2007 o 21:58
pozdrowienia dla najgorszego internauty
Avatar
były mieszkaniec / 19 września 2007 o 10:17
pozdrowienia dla najgorszego wójty i jego drużyny, ten człowiek nie potrafi nic załatwić
Avatar
były mieszkaniec / 19 września 2007 o 10:17
pozdrowienia dla najgorszego wójty i jego drużyny, ten człowiek nie potrafi nic załatwić
Avatar
były mieszkaniec / 19 września 2007 o 10:17
pozdrowienia dla najgorszego wójty i jego drużyny, ten człowiek nie potrafi nic załatwić
Avatar
były mieszkaniec / 19 września 2007 o 10:17
pozdrowienia dla najgorszego wójty i jego drużyny, ten człowiek nie potrafi nic załatwić
Avatar
były mieszkaniec / 19 września 2007 o 10:17
pozdrowienia dla najgorszego wójty i jego drużyny, ten człowiek nie potrafi nic załatwić
Avatar
(Anonimowy) / 19 września 2007 o 08:46
TRAGEDIA po prostu!!! Niby XXI wiek a jednak..... "Trzeba było nie znajdowac" - to już szczyt wszystkiego. Miałabym ochotę powiedzieć tej pani - trzeba się było nie urodzić.Jeśli to ten psiak ze zdjęcia ---to ma cudowne, kochane oczy :) Pozdrowienia dla pani, która zajęła się znajdą
Avatar
wilkstepowy / 19 września 2007 o 07:36
Ludzie wyrzucają psy, ludzie pracują w urzędach, ludzie pracują w schroniskach.Wstyd mi, że jestem człowiekiem.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny 1 1

Miał grozić swojej byłej dziewczynie śmiercią, a potem zaatakował nożem jej kolegę. Niewiele brakowało, aby bójka zakończyła się tragedią. 24-letni Przemysław S. odpowie za to przed sądem

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia] 1 0

Od godziny 18 do 24 można było w sobotę wziąć udział w nocnym zwiedzaniu zbiorów muzealnych w Zamościu.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników
24 czerwca 2018, 9:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników 0 0

Nawet 15 tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy jubileuszowego, 25. Święta Roweru w Lubartowie. Wśród uczestników zostanie rozlosowanych 25 rowerów.

24 godziny z mangą i anime
26 maja 2018, 11:00

24 godziny z mangą i anime 3 0

Co Gdzie Kiedy. Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki Cytadela Syriusza (ul. Lwowska 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu 24h z... W sobotę, 26 maja o godz. 11 rozpocznie się wydarzenie 24 godziny z mangą i anime.

Ruski balet ponownie w Lublinie
30 maja 2018, 21:00

Ruski balet ponownie w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Graffiti (al. Piłsudskiego 13) zaprasza na drugą odsłonę imprezy Ruski balet. Wydarzenie odbędzie się 30 maja o godz. 21.

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia
Magazyn
galeria

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia 0 0

W szkole rolniczej w Korolówce (pow. włodawski) gospodarskim sposobem dawny magazyn, a jeszcze wcześniej obora adaptowana jest na stajnię. Już niedługo będą tam cztery hucuły. W ten sposób powstaje baza dla nowego kierunku kształcenia, jakim jest hodowla koni.

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne?
26 maja 2018, 20:00

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne? 0 0

Poznaliśmy nazwiska 12 osób nominowanych do tegorocznych Żurawi – Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych. Wśród nich są m.in. Aleksandra Cieślik – dziennikarka Radia Centrum, Jan Wąsak z tria „Pasażer”, z którym zdobył m.in. nagrodę publiczności na Open Stage oraz Jakub Bodys – fotograf kultury, portrecista.

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR
25 maja 2018, 20:00

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR 0 1

Co Gdzie Kiedy. Już 25 maja o godz. 20 w Hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli (al. Zygmuntowskie 4) wystąpi gwiazda polskiej sceny muzycznej - Ewa Farna! Artystka wystąpi w ramach akcji profilaktycznej przeciw uzależnieniom.

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo]
film

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo] 26 15

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 18:30 na ulicy Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS 0 12

Grzegorz Schetyna - przewodniczący Platformy Obywatelskiej, wicepremier w rządzie Donalda Tuska odwiedzi Wydział Politologii UMCS. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 24 maja.

Co wpływa na wysokość OC?

Co wpływa na wysokość OC? 0 0

Zbliża się termin wykupienia OC na kolejny rok? Sprawdź, co wpływa na wysokość składki. Jakie czynniki brane są pod uwagę. Czy znasz je wszystkie?

Odór był wyjątkowo uciążliwy. Ale wkrótce przestanie brzydko pachnieć

Odór był wyjątkowo uciążliwy. Ale wkrótce przestanie brzydko pachnieć 0 1

Oczyszczalnia ścieków w Lubartowie w ostatnim czasie jest wyjątkowo uciążliwa dla mieszkańców. Ale już za kilka dni odpoczną: zaczyna się rozruch nowej, wyremontowanej części.

Opole Lubelskie: Wyścig po 16 solarów i jeden piec

Opole Lubelskie: Wyścig po 16 solarów i jeden piec 0 1

23 maja w Opolu Lubelskim szykuje się niezwykły wyścig. Tego dnia w urzędzie będzie można składać papiery na 17 wakatów w projekcie „Ekologiczny dom w Gminie Opole Lubelskie – etap I”. Chodzi o montaż solarów i jednego pieca na biomasę. Podania będą przyjmowane według zasady: kto pierwszy, ten lepszy.

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane?

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane? 0 1

LOTTO - wyniki losowania z 19 maja 2018 r. Padły dwie szóstki w LOTTO Plus.

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi 1 0

Ekstraliga piłkarek nożnych Porażki Górnika Łęczna i AZS PSW Biała Podlaska, Te rezultaty niczego jednak nie zmieniają – Górnik jest mistrzem Polski, a bialczanki utrzymały się w rozgrywkach

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!