Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

20 listopada 2008 r.
21:03
Edytuj ten wpis

Zniknęły akta TW "Filozofa"

0 29 A A

Z lubelskiego IPN w 2007 roku wyniesiono akta płk. Tadeusza Hawrota, który odpowiadał za całą agenturę SB w Kościele na Lubelszczyźnie, w tym w KUL i kurii lubelskiej. Wśród tych dokumentów były również te dotyczące TW "Filozofa".

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O sprawie napisała "Gazeta Polska".

Abp. Życiński jest negatywnym bohaterem książki autorstwa historyka Sławomira Cenckiewicza (współautora "SB a Lech Wałęsa"), a w ostatnich dniach ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski wrócił do tej sprawy. Napisał on na swoim blogu: - Dr Sławomir Cenckiewicz w najnowszej książce "Sprawa Lecha Wałęsy" na stronach 343 i 353 jako pierwszy historyk ujawniania, że w latach 1977-1990 ks. Józef Życiński przez Wydział IV SB w Częstochowie był zarejestrowany jako tajny współpracownik o ps. Filozof - pisze ks. Zaleski.

Pozyskać miał go ppłk Alojzy Perliceusz.

"Gazeta Polska" przywołuje także wypowiedz historyka, wedle którego hierarcha w 2005 r. kontaktował się z płk. Hawrotem. - Odbył z nim dwie rozmowy. Chodziło mu o wysondowanie sytuacji w archidiecezji lubelskiej pod kątem uwikłania księży w działalność agenturalną. Sam fakt, że arcybiskup spotykał się z człowiekiem, który kierował działaniami przeciwko Kościołowi, jest zastanawiający - mówi "GP" dr Sławomir Cenckiewicz.

Dwa lata później (w 2007 r.), gdy wybuchła afera z agenturalną przeszłością arcybiskupa Stanisława Wielgusa, w lubelskim oddziale IPN zaginęły akta spraw nadzorowanych i prowadzonych przez Hawrota.

Jak podaje "Gazeta Polska", to jedyny przypadek zaginięcia akt w IPN. Strata jest tym bardziej bolesna, bo były tam wyszczególnione sprawy, którymi się zajmował płk. Tadeusz Hawrot: nazwiska agentów, akcje, za które dostawał pochwały i premie uznaniowe.

Sprawę wyciszono. Prokuratur umorzył sprawę z powodu niewykrycia sprawców (śledztwo trwało od marca 2007 r. do września).

- Wykrycie sprawców wydawało się dość proste, ponieważ każde udostępnienie takich dokumentów jest w IPN rejestrowane. W tym przypadku dostęp do akt miały cztery osoby, wiadomo więc, która z nich oglądała je ostatnia. Według mojej wiedzy, znajdowały się tam m.in. dokumenty dotyczące TW "Filozof" - mówi "Gazecie Polskiej" jeden z lubelskich śledczych, były pracownik specsłużb. Prokuratura nawet nie przesłuchała płk. Hawrota i twierdzi, że dokumenty mogły zaginąć.

Informatorzy "Gazety Polskiej" mówią, że abp Życiński, a także abp Wielgus w wolnej Polsce spotykali się z Hawrotem także w innych okolicznościach. W miejscowości Rogóźno pod Lublinem ma dacze elita lubelska, m.in. wielu kościelnych dostojników i wykładowców KUL, a także płk Hawrot. Bywają tam abp Wielgus i abp Życiński.

Abp Życiński - w wypowiedzi dla KAI - zaprzecza, jakoby był "Filozofem": - Poza szczupłymi notatkami nie ma tam [w aktach SB - przyp. red.] żadnych cytatów z naszych rozmów, nie ma niczego, co mógłbym skomentować, do czego mógłbym się odnieść, a tym bardziej niczego, za co mógłbym się wstydzić.

"Gazeta Polska" zwraca uwagę, że arcybiskup bardzo często w swoich homiliach przeciwstawia się lustracji i ujawnianiu akt zgromadzonych w IPN. Ks. dr. Tomasz Adamczyk, który skierował nas do rzecznika prasowego kurii. - Arcybiskup zdaje sobie sprawę z tych zarzutów. Nie ma nic do ukrycia. Dwa lata temu umożliwił Piotrowi Gontarczykowi dostęp do dokumentów na swój temat - komentuje ks. dr. Tomasz Adamczyk, osobisty sekretarz metropolity.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
owca / 5 maja 2009 o 12:31
TW Filozof robi teraz w reklamie (radio Er) ,promuje marszałka Grabczuka z PO, wdzięczność i ta wyrazistość pasterza szokuje.
Avatar
STYX / 30 marca 2009 o 18:06
księze biskupie, jak to zrobiłeś taki niezauważony ??? Czyżby jakaś zaufana wsza pomogła ?
Avatar
mart / 24 listopada 2008 o 14:00
log napisał:
Uffff.... dyskusja z tobą staje się nudna- napisze więc WIELKIMI LITERAMI -ARCHIWA MOŻE OTWRZYĆ SEJM RP RZĄDZONY PRZEZ PLATFORMĘ OBYWATELSKĄ I PSL(co do tego ma teraz Kaczor i Zaleski??) - w twoim głosie słychać jakiś paranoiczny strach przed archiwami.
I znowu to samo - myślę że nawet ni czytałeś książki Cenckiewicza i Gontarczyka... sory ale nie podajesz argumentów tylko bezpłciowy atak bez sensu, składu i ładu... wolę dyskusję merytoryczną. Nie obraź się ale argumenty typu: " Wolne żarty, są poważniejsi historycy w Polsce" są na poziomie idioty z pod budki z piwem. Koniec dyskusji szkoda zaśmiecać to forum.
Pozdrawiam LOG

Jedno ci powiem. Nie czytałem i nie zamierzam czytać tej książki. Jeśli IPN ma na coś wydawać kasę to niech przygotuje akty oskarżenia przeciw współpracownikom SB ( w końcu mają tam prokuratorów) i skieruje do sądów. Pytanie, ile takich spraw toczy się na sali sądowej? W skali wszystkich spraw jest to znikomy promil. Pytanie, jakbyś widział lustrację? Pewnie tak, że IPN wyda listę, w której napisze, ze Jan Kowalski czy Jerzy Malinowski byli TW i już. A podobno mamy zasadę domniemania niewinności do czasu orzeczenia wyroku w sądzie. Zawsze będę stał na stanowisku, że od ustalania winy jest sąd, orzekający według litery prawa. Powiesz, że prawo jest złe? Być może, ale trzeba go przestrzegać i tworzyć nowe. Czemu twoi idole z PiS przez dwa lata nie stworzyli prawa lustracyjnego? Przecież przy takiej przewadze głosów w sejmie mogli przeprowadzić wszystko lub prawie wszystko, a opozycja mogła im skoczyć. Oni jednak doskonale wiedzieli, że łatwiej jest pomówić kogoś niż udowodnić to w sądzie. Widzę, że jednak preferujesz lincz bez sądu.......... Prosze bardzo, niech otworzą archiwa dla każdego (sam chętnie bym zobaczył), ale równocześnie winni niech staną przed sądem....... Zakończmy tą szopkę................ Jeszcze jedno. Nie podniecaj się, człowieku i nie szermuj hasłami, że ktoś jest menelem z pod budki z piwem tylko dlatego, ze nie zgadza z innymi. Nienawiść to paskudna choroba. Zdrowia życzę!

Jedno ci powiem. Nie czytałem i nie zamierzam czytać tej książki. Jeśli IPN ma na coś wydawać kasę to niech przygotuje akty oskarżenia przeciw współpracownikom SB ( w końcu mają tam prokuratorów) i skieruje do sądów. Pytanie, ile takich spraw toczy się na sali sądowej? W skali wszystkich spraw jest to znikomy promil. Pytanie, jakbyś widział lustrację? Pewnie tak, że IPN wyda listę, w której napisze, ze Jan Kowalski czy Jerzy Malinowski byli TW i już. A podobno mamy zasadę domniemania niewinności do czasu orzeczenia wyrok... rozwiń
Avatar
Joanna K. / 23 listopada 2008 o 10:54
[quote name='mart' date='21.11.2008, 13:20' post='69873']. Widmo komuny krązy nad nami i ma się dobrze. Przy okazji to w sprawie Wałęsy to dla mnie miarodajny jest mimo wszystko wyrok sądu niż wypociny ks. Zaleskiego czy pana Cenckiewicza. O jakim poważnym wydawnictwie historycznym pisałeś? Czyżby o dworzanach prezesa Kurtyki? Wolne żarty, są poważniejsi historycy w Polsce.


Wyrok sądu III RP miarodajny? Waść raczysz żartować. NIKT tak jak polskie sądownictwo nie był umaczany we współpracę z bezpieką, na może dziennikarze...A pamiętasz mordy sądowe? Szechtera, Fejgina, Bermanów ...
Czytałeś tę książkę, na którą plujesz? Ja czytałam i nie mam żadnych wątpliwości, że Wałęsa był szpiclem.
Wiesz, niewykluczone, że dla ciebie poważnym historykiem jest niejaka Helena Michnik - ona pisała historię dla liceów - uczyliśmy się (kto był głupi, to tylko z niej) - reszta po prostu nie była głupia.
Nie broń szpiclów, oni zrobili okrągły stół i okradli 90% Polaków.
Zrobili bodaj gorszą robotę jak komuna, bo za tamtych Polkę odbudowaliśmy, teraz oni ją rujnują, rozsprzedają, darmo oddają, byle szybciej. PO POmaga.
[quote name='mart' date='21.11.2008, 13:20' post='69873']. Widmo komuny krązy nad nami i ma się dobrze. Przy okazji to w sprawie Wałęsy to dla mnie miarodajny jest mimo wszystko wyrok sądu niż wypociny ks. Zaleskiego czy pana Cenckiewicza. O jakim poważnym wydawnictwie historycznym pisałeś? Czyżby o dworzanach prezesa Kurtyki? Wolne żarty, są poważniejsi historycy w Polsce.


Wyrok sądu III RP miarodajny? Waść raczysz żartować. NIKT tak jak polskie sądownictwo nie był umaczany we współpracę z bezpiek... rozwiń
Avatar
log / 22 listopada 2008 o 08:28
mart napisał:
Święty spokój??? Daj Boże by tak było, może ci wszyscy "bojownicy" lustracji staliby się bezrobotni, amen....Nie sądzę jednak by tak było. Już sie o to Kaczor, Zaleski i inni postarają. Dalej uważam, że przyniesie to więcej szkody niż pożytku, zresztą mieliśmy już przykład co się działo z tzw. listą Wildsteina. Była to lista zbiorowa wszystkich zarejestrowanych w SB - TW i tych, których rozpracowywano. tylko, że ciemny lud o tych drugich zapomniał i wszystkich wrzucono do jednego wora konfidentów bezpieki. To było kuriozalne bo jakiś dziennikarzyna czy klecha miał swobodny dostęp do akt, a ten kogo pomawiano o współpracę musiał czekać miesiącami na wgląd do swoich akt jeśli w ogóle dostał taką zgodę. To się nazywa prawo do obrony po polsku,hehehehe.......Wiadomo prawo jest dla jedynie sprawiedliwych, a nie dla zaplutych agentów SB. Widmo komuny krązy nad nami i ma się dobrze. Przy okazji to w sprawie Wałęsy to dla mnie miarodajny jest mimo wszystko wyrok sądu niż wypociny ks. Zaleskiego czy pana Cenckiewicza. O jakim poważnym wydawnictwie historycznym pisałeś? Czyżby o dworzanach prezesa Kurtyki? Wolne żarty, są poważniejsi historycy w Polsce.

Uffff.... dyskusja z tobą staje się nudna- napisze więc WIELKIMI LITERAMI -ARCHIWA MOŻE OTWRZYĆ SEJM RP RZĄDZONY PRZEZ PLATFORMĘ OBYWATELSKĄ I PSL(co do tego ma teraz Kaczor i Zaleski??) - w twoim głosie słychać jakiś paranoiczny strach przed archiwami.
I znowu to samo - myślę że nawet ni czytałeś książki Cenckiewicza i Gontarczyka... sory ale nie podajesz argumentów tylko bezpłciowy atak bez sensu, składu i ładu... wolę dyskusję merytoryczną. Nie obraź się ale argumenty typu: " Wolne żarty, są poważniejsi historycy w Polsce" są na poziomie idioty z pod budki z piwem. Koniec dyskusji szkoda zaśmiecać to forum.
Pozdrawiam LOG

Uffff.... dyskusja z tobą staje się nudna- napisze więc WIELKIMI LITERAMI -ARCHIWA MOŻE OTWRZYĆ SEJM RP RZĄDZONY PRZEZ PLATFORMĘ OBYWATELSKĄ I PSL(co do tego ma teraz Kaczor i Zaleski??) - w twoim głosie słychać jakiś paranoiczny strach przed archiwami.
I znowu to samo - myślę że nawet ni czytałeś książki Cenckiewicza i Gontarczyka... sory ale nie podajesz argumentów tylko bezpłciowy atak bez sensu, składu i ładu... wolę dyskusję merytoryczną. Nie obraź się ale argumenty typu: " Wolne żarty, są poważniejsi his... rozwiń
Avatar
Gość / 21 listopada 2008 o 17:14
mart napisał:
Otworzyć archiwa? Super pomysł, tylko zdaje się, że sprawiedliwość powinny wymierzać sądy, a nie grupa nawiedzonych polityków, księży czy dziennikarzy. Konstytucja każdego cywilizowanego kraju gwarantuje największym mendom prawo do sprawiedliwego sądu i ochronę dóbr osobistych. A u nas co??? Niby także istnieją te gwarancje, a w praktyce ważniejsze są świstki, które w wielu przypadkach są podła fałszywką zrobioną bądź w celu oszkalowania kogoś lub po prostu w celu poprawienia statystyk SB. Ciemny lud podnieca się tą makulaturą i nic więcej mu nie potrzeba. Pytasz się co IPN ma wspólnego teraz z Lepperem czy Giertychem? To co pisałem to tylko skrót myślowy, ludzi ich pokroju jest u nas sporo. Spotkałem się kiedyś z komentarzem, że tym którzy głoszą sensacje typu, że ktoś jest TW wcale nie zależy na lustracji bo łatwiej jest kogoś pomówić niż udowodnić to przed sądem. Zgadzam się z tym, dodam za to do siebie, że wielokrotnie przekonałem się, że ten kto najbardziej krzyczy i tępi innych, sam ma niejedno na sumieniu. Pamiętasz KPN i ich wodzunia Moczulskiego? Walczył z komuną, wyjaśniał skrót PZPR, a w końcu okazało się że sam był TW. Udowodniono to prawomocnym wyrokiem sądu. W historii było wiele takich przypadków. Hitler był Żydem z pochodzenia, Stalin uczył się w seminarium duchownym. Młody Giertych walczył z komuną, a tatuś współpracował z Jaruzelem i rozpaczał nad rozpadem ZSRR i Układu Warszawskiego. Dla tych "zwolenników" lustracji nieważne jednak sądy bo chociaż Wałęsę sad uznał za pokrzywdzonego przez SB to i tak IPN robi z niego agenta. Reasumując wracamy do czasu głębokiej komuny gdzie sądy i poszanowanie prawa nie liczyły się zupełnie. Dziękuje bardzo za takie atrakcje, ja wysiadam.



A dlaczego za komuny nie było poszanowania prawa i dziś jak słusznie zauważyłeś, jest go również brak. Odpowiedź jest prosta nie było lustracji i dekomunizacji w sądach w środowiskach prawniczych mafii. Dlatego sędziowie donosiciele dalej tak samo sądzą. Dlatego prawo służy do niszczenia ludzi jest instrumentalnie wykorzystywane przeciw ludziom.



A dlaczego za komuny nie było poszanowania prawa i dziś jak słusznie zauważyłeś, jest go również brak. Odpowiedź jest prosta nie było lustracji i dekomunizacji w sądach w środowiskach prawniczych mafii. Dlatego sędziowie donosiciele dalej tak samo sądzą. Dlatego prawo służy do niszczenia ludzi jest instrumentalnie wykorzystywane przeciw ludziom. rozwiń
Avatar
Gość / 21 listopada 2008 o 16:28
JUDASZ MORALISTA!!!
Avatar
100 g. / 21 listopada 2008 o 13:34
to potwierdz tezę o najlepszej agenturze na świecie
Avatar
Se / 21 listopada 2008 o 13:21
volk napisał:
W czasie wakacji miałem możliwość obserwować w kosciele w Rogóźnie interesujacy spektakl w jaki sposób był podejmowany Wielgus.
Dzieci, kwiatki , wierszyki , elegancka limuzyna i kompletny brak zazenowania ze strony dostajników . Jakby nigdy nic sie nie wydarzyło.
Nic dziwnego że Lublin jest ostoja bardzo kontrowersyjnych postaci.

Jakich kontrowersyjnych? Zniszczono człowiekowi reputację. W tym samym czasie wiele osób było podejrzewanych o współpracę i nie potraktowano ich tak jak biskupa. Aktor Damięcki po ujawnieniu współpracy miał czelność przed kamerami wypowiadać się, że "nadchodzą mroczne czasy" i opinia publiczna odpuściła mu. Akta biskupa były ogólnie dostępne w internecie, kto z was je przeczytał i znalazł tam coś?

Jakich kontrowersyjnych? Zniszczono człowiekowi reputację. W tym samym czasie wiele osób było podejrzewanych o współpracę i nie potraktowano ich tak jak biskupa. Aktor Damięcki po ujawnieniu współpracy miał czelność przed kamerami wypowiadać się, że "nadchodzą mroczne czasy" i opinia publiczna odpuściła mu. Akta biskupa były ogólnie dostępne w internecie, kto z was je przeczytał i znalazł tam coś? rozwiń
Avatar
mart / 21 listopada 2008 o 13:20
log napisał:
A czy ja wspominam o wymierzaniu sprawiedliwości przez kogokolwiek mówię o otwarciu akt - ergo święty spokój - a jeżeli z akt wyniknie przestępstwo to od tego wtedy jest sąd ... Pomówienia - to natura demokracji i wolnego słowa jeżeli tego by nie było to Palikotowi i 500 mln. majątku by nie pomogło w karierze.
Twoje przykłądy z Gitlerem i Stalinem są bezzasadne i nie na miejscu.
No i oczywiście Wałęsa - odpowiem szczerze jak większośc osób w tym kraju mam gdzieś czy był bolkiem czy nie (choć moim zdaniem był) ale nie można rozpędzać burzy nad czymś czego się nie czytało. Tylko osoba chora i głupia może wypowiadać się o czymś czego nie zna- proste.
PS. Wydawanie Grasa czy nawet wspomnianego przez ciebie Hitlera (widziałem całkiem legalnie do kupienia) to normalka ale poważne wydawnictwo historyczne to zdaniem elytki skandal....

Święty spokój??? Daj Boże by tak było, może ci wszyscy "bojownicy" lustracji staliby się bezrobotni, amen....Nie sądzę jednak by tak było. Już sie o to Kaczor, Zaleski i inni postarają. Dalej uważam, że przyniesie to więcej szkody niż pożytku, zresztą mieliśmy już przykład co się działo z tzw. listą Wildsteina. Była to lista zbiorowa wszystkich zarejestrowanych w SB - TW i tych, których rozpracowywano. tylko, że ciemny lud o tych drugich zapomniał i wszystkich wrzucono do jednego wora konfidentów bezpieki. To było kuriozalne bo jakiś dziennikarzyna czy klecha miał swobodny dostęp do akt, a ten kogo pomawiano o współpracę musiał czekać miesiącami na wgląd do swoich akt jeśli w ogóle dostał taką zgodę. To się nazywa prawo do obrony po polsku,hehehehe.......Wiadomo prawo jest dla jedynie sprawiedliwych, a nie dla zaplutych agentów SB. Widmo komuny krązy nad nami i ma się dobrze. Przy okazji to w sprawie Wałęsy to dla mnie miarodajny jest mimo wszystko wyrok sądu niż wypociny ks. Zaleskiego czy pana Cenckiewicza. O jakim poważnym wydawnictwie historycznym pisałeś? Czyżby o dworzanach prezesa Kurtyki? Wolne żarty, są poważniejsi historycy w Polsce.

Święty spokój??? Daj Boże by tak było, może ci wszyscy "bojownicy" lustracji staliby się bezrobotni, amen....Nie sądzę jednak by tak było. Już sie o to Kaczor, Zaleski i inni postarają. Dalej uważam, że przyniesie to więcej szkody niż pożytku, zresztą mieliśmy już przykład co się działo z tzw. listą Wildsteina. Była to lista zbiorowa wszystkich zarejestrowanych w SB - TW i tych, których rozpracowywano. tylko, że ciemny lud o tych drugich zapomniał i wszystkich wrzucono do jednego wora konfidentów bezpieki. To b... rozwiń
Avatar
owca / 5 maja 2009 o 12:31
TW Filozof robi teraz w reklamie (radio Er) ,promuje marszałka Grabczuka z PO, wdzięczność i ta wyrazistość pasterza szokuje.
Avatar
STYX / 30 marca 2009 o 18:06
księze biskupie, jak to zrobiłeś taki niezauważony ??? Czyżby jakaś zaufana wsza pomogła ?
Avatar
mart / 24 listopada 2008 o 14:00
log napisał:
Uffff.... dyskusja z tobą staje się nudna- napisze więc WIELKIMI LITERAMI -ARCHIWA MOŻE OTWRZYĆ SEJM RP RZĄDZONY PRZEZ PLATFORMĘ OBYWATELSKĄ I PSL(co do tego ma teraz Kaczor i Zaleski??) - w twoim głosie słychać jakiś paranoiczny strach przed archiwami.
I znowu to samo - myślę że nawet ni czytałeś książki Cenckiewicza i Gontarczyka... sory ale nie podajesz argumentów tylko bezpłciowy atak bez sensu, składu i ładu... wolę dyskusję merytoryczną. Nie obraź się ale argumenty typu: " Wolne żarty, są poważniejsi historycy w Polsce" są na poziomie idioty z pod budki z piwem. Koniec dyskusji szkoda zaśmiecać to forum.
Pozdrawiam LOG

Jedno ci powiem. Nie czytałem i nie zamierzam czytać tej książki. Jeśli IPN ma na coś wydawać kasę to niech przygotuje akty oskarżenia przeciw współpracownikom SB ( w końcu mają tam prokuratorów) i skieruje do sądów. Pytanie, ile takich spraw toczy się na sali sądowej? W skali wszystkich spraw jest to znikomy promil. Pytanie, jakbyś widział lustrację? Pewnie tak, że IPN wyda listę, w której napisze, ze Jan Kowalski czy Jerzy Malinowski byli TW i już. A podobno mamy zasadę domniemania niewinności do czasu orzeczenia wyroku w sądzie. Zawsze będę stał na stanowisku, że od ustalania winy jest sąd, orzekający według litery prawa. Powiesz, że prawo jest złe? Być może, ale trzeba go przestrzegać i tworzyć nowe. Czemu twoi idole z PiS przez dwa lata nie stworzyli prawa lustracyjnego? Przecież przy takiej przewadze głosów w sejmie mogli przeprowadzić wszystko lub prawie wszystko, a opozycja mogła im skoczyć. Oni jednak doskonale wiedzieli, że łatwiej jest pomówić kogoś niż udowodnić to w sądzie. Widzę, że jednak preferujesz lincz bez sądu.......... Prosze bardzo, niech otworzą archiwa dla każdego (sam chętnie bym zobaczył), ale równocześnie winni niech staną przed sądem....... Zakończmy tą szopkę................ Jeszcze jedno. Nie podniecaj się, człowieku i nie szermuj hasłami, że ktoś jest menelem z pod budki z piwem tylko dlatego, ze nie zgadza z innymi. Nienawiść to paskudna choroba. Zdrowia życzę!

Jedno ci powiem. Nie czytałem i nie zamierzam czytać tej książki. Jeśli IPN ma na coś wydawać kasę to niech przygotuje akty oskarżenia przeciw współpracownikom SB ( w końcu mają tam prokuratorów) i skieruje do sądów. Pytanie, ile takich spraw toczy się na sali sądowej? W skali wszystkich spraw jest to znikomy promil. Pytanie, jakbyś widział lustrację? Pewnie tak, że IPN wyda listę, w której napisze, ze Jan Kowalski czy Jerzy Malinowski byli TW i już. A podobno mamy zasadę domniemania niewinności do czasu orzeczenia wyrok... rozwiń
Avatar
Joanna K. / 23 listopada 2008 o 10:54
[quote name='mart' date='21.11.2008, 13:20' post='69873']. Widmo komuny krązy nad nami i ma się dobrze. Przy okazji to w sprawie Wałęsy to dla mnie miarodajny jest mimo wszystko wyrok sądu niż wypociny ks. Zaleskiego czy pana Cenckiewicza. O jakim poważnym wydawnictwie historycznym pisałeś? Czyżby o dworzanach prezesa Kurtyki? Wolne żarty, są poważniejsi historycy w Polsce.


Wyrok sądu III RP miarodajny? Waść raczysz żartować. NIKT tak jak polskie sądownictwo nie był umaczany we współpracę z bezpieką, na może dziennikarze...A pamiętasz mordy sądowe? Szechtera, Fejgina, Bermanów ...
Czytałeś tę książkę, na którą plujesz? Ja czytałam i nie mam żadnych wątpliwości, że Wałęsa był szpiclem.
Wiesz, niewykluczone, że dla ciebie poważnym historykiem jest niejaka Helena Michnik - ona pisała historię dla liceów - uczyliśmy się (kto był głupi, to tylko z niej) - reszta po prostu nie była głupia.
Nie broń szpiclów, oni zrobili okrągły stół i okradli 90% Polaków.
Zrobili bodaj gorszą robotę jak komuna, bo za tamtych Polkę odbudowaliśmy, teraz oni ją rujnują, rozsprzedają, darmo oddają, byle szybciej. PO POmaga.
[quote name='mart' date='21.11.2008, 13:20' post='69873']. Widmo komuny krązy nad nami i ma się dobrze. Przy okazji to w sprawie Wałęsy to dla mnie miarodajny jest mimo wszystko wyrok sądu niż wypociny ks. Zaleskiego czy pana Cenckiewicza. O jakim poważnym wydawnictwie historycznym pisałeś? Czyżby o dworzanach prezesa Kurtyki? Wolne żarty, są poważniejsi historycy w Polsce.


Wyrok sądu III RP miarodajny? Waść raczysz żartować. NIKT tak jak polskie sądownictwo nie był umaczany we współpracę z bezpiek... rozwiń
Avatar
log / 22 listopada 2008 o 08:28
mart napisał:
Święty spokój??? Daj Boże by tak było, może ci wszyscy "bojownicy" lustracji staliby się bezrobotni, amen....Nie sądzę jednak by tak było. Już sie o to Kaczor, Zaleski i inni postarają. Dalej uważam, że przyniesie to więcej szkody niż pożytku, zresztą mieliśmy już przykład co się działo z tzw. listą Wildsteina. Była to lista zbiorowa wszystkich zarejestrowanych w SB - TW i tych, których rozpracowywano. tylko, że ciemny lud o tych drugich zapomniał i wszystkich wrzucono do jednego wora konfidentów bezpieki. To było kuriozalne bo jakiś dziennikarzyna czy klecha miał swobodny dostęp do akt, a ten kogo pomawiano o współpracę musiał czekać miesiącami na wgląd do swoich akt jeśli w ogóle dostał taką zgodę. To się nazywa prawo do obrony po polsku,hehehehe.......Wiadomo prawo jest dla jedynie sprawiedliwych, a nie dla zaplutych agentów SB. Widmo komuny krązy nad nami i ma się dobrze. Przy okazji to w sprawie Wałęsy to dla mnie miarodajny jest mimo wszystko wyrok sądu niż wypociny ks. Zaleskiego czy pana Cenckiewicza. O jakim poważnym wydawnictwie historycznym pisałeś? Czyżby o dworzanach prezesa Kurtyki? Wolne żarty, są poważniejsi historycy w Polsce.

Uffff.... dyskusja z tobą staje się nudna- napisze więc WIELKIMI LITERAMI -ARCHIWA MOŻE OTWRZYĆ SEJM RP RZĄDZONY PRZEZ PLATFORMĘ OBYWATELSKĄ I PSL(co do tego ma teraz Kaczor i Zaleski??) - w twoim głosie słychać jakiś paranoiczny strach przed archiwami.
I znowu to samo - myślę że nawet ni czytałeś książki Cenckiewicza i Gontarczyka... sory ale nie podajesz argumentów tylko bezpłciowy atak bez sensu, składu i ładu... wolę dyskusję merytoryczną. Nie obraź się ale argumenty typu: " Wolne żarty, są poważniejsi historycy w Polsce" są na poziomie idioty z pod budki z piwem. Koniec dyskusji szkoda zaśmiecać to forum.
Pozdrawiam LOG

Uffff.... dyskusja z tobą staje się nudna- napisze więc WIELKIMI LITERAMI -ARCHIWA MOŻE OTWRZYĆ SEJM RP RZĄDZONY PRZEZ PLATFORMĘ OBYWATELSKĄ I PSL(co do tego ma teraz Kaczor i Zaleski??) - w twoim głosie słychać jakiś paranoiczny strach przed archiwami.
I znowu to samo - myślę że nawet ni czytałeś książki Cenckiewicza i Gontarczyka... sory ale nie podajesz argumentów tylko bezpłciowy atak bez sensu, składu i ładu... wolę dyskusję merytoryczną. Nie obraź się ale argumenty typu: " Wolne żarty, są poważniejsi his... rozwiń
Avatar
Gość / 21 listopada 2008 o 17:14
mart napisał:
Otworzyć archiwa? Super pomysł, tylko zdaje się, że sprawiedliwość powinny wymierzać sądy, a nie grupa nawiedzonych polityków, księży czy dziennikarzy. Konstytucja każdego cywilizowanego kraju gwarantuje największym mendom prawo do sprawiedliwego sądu i ochronę dóbr osobistych. A u nas co??? Niby także istnieją te gwarancje, a w praktyce ważniejsze są świstki, które w wielu przypadkach są podła fałszywką zrobioną bądź w celu oszkalowania kogoś lub po prostu w celu poprawienia statystyk SB. Ciemny lud podnieca się tą makulaturą i nic więcej mu nie potrzeba. Pytasz się co IPN ma wspólnego teraz z Lepperem czy Giertychem? To co pisałem to tylko skrót myślowy, ludzi ich pokroju jest u nas sporo. Spotkałem się kiedyś z komentarzem, że tym którzy głoszą sensacje typu, że ktoś jest TW wcale nie zależy na lustracji bo łatwiej jest kogoś pomówić niż udowodnić to przed sądem. Zgadzam się z tym, dodam za to do siebie, że wielokrotnie przekonałem się, że ten kto najbardziej krzyczy i tępi innych, sam ma niejedno na sumieniu. Pamiętasz KPN i ich wodzunia Moczulskiego? Walczył z komuną, wyjaśniał skrót PZPR, a w końcu okazało się że sam był TW. Udowodniono to prawomocnym wyrokiem sądu. W historii było wiele takich przypadków. Hitler był Żydem z pochodzenia, Stalin uczył się w seminarium duchownym. Młody Giertych walczył z komuną, a tatuś współpracował z Jaruzelem i rozpaczał nad rozpadem ZSRR i Układu Warszawskiego. Dla tych "zwolenników" lustracji nieważne jednak sądy bo chociaż Wałęsę sad uznał za pokrzywdzonego przez SB to i tak IPN robi z niego agenta. Reasumując wracamy do czasu głębokiej komuny gdzie sądy i poszanowanie prawa nie liczyły się zupełnie. Dziękuje bardzo za takie atrakcje, ja wysiadam.



A dlaczego za komuny nie było poszanowania prawa i dziś jak słusznie zauważyłeś, jest go również brak. Odpowiedź jest prosta nie było lustracji i dekomunizacji w sądach w środowiskach prawniczych mafii. Dlatego sędziowie donosiciele dalej tak samo sądzą. Dlatego prawo służy do niszczenia ludzi jest instrumentalnie wykorzystywane przeciw ludziom.



A dlaczego za komuny nie było poszanowania prawa i dziś jak słusznie zauważyłeś, jest go również brak. Odpowiedź jest prosta nie było lustracji i dekomunizacji w sądach w środowiskach prawniczych mafii. Dlatego sędziowie donosiciele dalej tak samo sądzą. Dlatego prawo służy do niszczenia ludzi jest instrumentalnie wykorzystywane przeciw ludziom. rozwiń
Avatar
Gość / 21 listopada 2008 o 16:28
JUDASZ MORALISTA!!!
Avatar
100 g. / 21 listopada 2008 o 13:34
to potwierdz tezę o najlepszej agenturze na świecie
Avatar
Se / 21 listopada 2008 o 13:21
volk napisał:
W czasie wakacji miałem możliwość obserwować w kosciele w Rogóźnie interesujacy spektakl w jaki sposób był podejmowany Wielgus.
Dzieci, kwiatki , wierszyki , elegancka limuzyna i kompletny brak zazenowania ze strony dostajników . Jakby nigdy nic sie nie wydarzyło.
Nic dziwnego że Lublin jest ostoja bardzo kontrowersyjnych postaci.

Jakich kontrowersyjnych? Zniszczono człowiekowi reputację. W tym samym czasie wiele osób było podejrzewanych o współpracę i nie potraktowano ich tak jak biskupa. Aktor Damięcki po ujawnieniu współpracy miał czelność przed kamerami wypowiadać się, że "nadchodzą mroczne czasy" i opinia publiczna odpuściła mu. Akta biskupa były ogólnie dostępne w internecie, kto z was je przeczytał i znalazł tam coś?

Jakich kontrowersyjnych? Zniszczono człowiekowi reputację. W tym samym czasie wiele osób było podejrzewanych o współpracę i nie potraktowano ich tak jak biskupa. Aktor Damięcki po ujawnieniu współpracy miał czelność przed kamerami wypowiadać się, że "nadchodzą mroczne czasy" i opinia publiczna odpuściła mu. Akta biskupa były ogólnie dostępne w internecie, kto z was je przeczytał i znalazł tam coś? rozwiń
Avatar
mart / 21 listopada 2008 o 13:20
log napisał:
A czy ja wspominam o wymierzaniu sprawiedliwości przez kogokolwiek mówię o otwarciu akt - ergo święty spokój - a jeżeli z akt wyniknie przestępstwo to od tego wtedy jest sąd ... Pomówienia - to natura demokracji i wolnego słowa jeżeli tego by nie było to Palikotowi i 500 mln. majątku by nie pomogło w karierze.
Twoje przykłądy z Gitlerem i Stalinem są bezzasadne i nie na miejscu.
No i oczywiście Wałęsa - odpowiem szczerze jak większośc osób w tym kraju mam gdzieś czy był bolkiem czy nie (choć moim zdaniem był) ale nie można rozpędzać burzy nad czymś czego się nie czytało. Tylko osoba chora i głupia może wypowiadać się o czymś czego nie zna- proste.
PS. Wydawanie Grasa czy nawet wspomnianego przez ciebie Hitlera (widziałem całkiem legalnie do kupienia) to normalka ale poważne wydawnictwo historyczne to zdaniem elytki skandal....

Święty spokój??? Daj Boże by tak było, może ci wszyscy "bojownicy" lustracji staliby się bezrobotni, amen....Nie sądzę jednak by tak było. Już sie o to Kaczor, Zaleski i inni postarają. Dalej uważam, że przyniesie to więcej szkody niż pożytku, zresztą mieliśmy już przykład co się działo z tzw. listą Wildsteina. Była to lista zbiorowa wszystkich zarejestrowanych w SB - TW i tych, których rozpracowywano. tylko, że ciemny lud o tych drugich zapomniał i wszystkich wrzucono do jednego wora konfidentów bezpieki. To było kuriozalne bo jakiś dziennikarzyna czy klecha miał swobodny dostęp do akt, a ten kogo pomawiano o współpracę musiał czekać miesiącami na wgląd do swoich akt jeśli w ogóle dostał taką zgodę. To się nazywa prawo do obrony po polsku,hehehehe.......Wiadomo prawo jest dla jedynie sprawiedliwych, a nie dla zaplutych agentów SB. Widmo komuny krązy nad nami i ma się dobrze. Przy okazji to w sprawie Wałęsy to dla mnie miarodajny jest mimo wszystko wyrok sądu niż wypociny ks. Zaleskiego czy pana Cenckiewicza. O jakim poważnym wydawnictwie historycznym pisałeś? Czyżby o dworzanach prezesa Kurtyki? Wolne żarty, są poważniejsi historycy w Polsce.

Święty spokój??? Daj Boże by tak było, może ci wszyscy "bojownicy" lustracji staliby się bezrobotni, amen....Nie sądzę jednak by tak było. Już sie o to Kaczor, Zaleski i inni postarają. Dalej uważam, że przyniesie to więcej szkody niż pożytku, zresztą mieliśmy już przykład co się działo z tzw. listą Wildsteina. Była to lista zbiorowa wszystkich zarejestrowanych w SB - TW i tych, których rozpracowywano. tylko, że ciemny lud o tych drugich zapomniał i wszystkich wrzucono do jednego wora konfidentów bezpieki. To b... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Okaleczone zwłoki znaleziono w lesie, w pobliżu drogi krajowej nr 19

Lubelskie: Okaleczone zwłoki znaleziono w lesie, w pobliżu drogi krajowej nr 19 11 1

Śledczy ustalają dokładne okoliczności śmierci mężczyzny, którego ciało odnaleziono w lesie, niedaleko Radzynia Podlaskiego. Wstępne ustalenia wskazują, że został zamordowany.

Lublin: Narasta konflikt w szpitalu przy ul. Staszica. Będzie protest pielęgniarek?

Lublin: Narasta konflikt w szpitalu przy ul. Staszica. Będzie protest pielęgniarek? 5 5

Pielęgniarki ze szpitala przy Staszica gotowe są strajkować, jeśli dyrekcja nie zgodzi się na podwyżki. W ramach protestu już 170 osób poszło na zwolnienia lekarskie.

Urlop ojcowski staje się modny. Korzysta coraz więcej mężczyzn w woj. lubelskim

Urlop ojcowski staje się modny. Korzysta coraz więcej mężczyzn w woj. lubelskim 0 1

Coraz więcej mężczyzn decyduje się na skorzystanie z urlopów ojcowskich. W woj. lubelskim skorzystało z niego w zeszłym roku już 7,8 tys. ojców. To o jedną piątą więcej niż w roku 2016.

Lublin: Mama u fryzjera, trzylatka wybrała się na spacer po galerii handlowej

Lublin: Mama u fryzjera, trzylatka wybrała się na spacer po galerii handlowej 8 1

W sobotę przed południem dyżurny II komisariatu policji w Lublinie odebrał zgłoszenie dotyczące zaginięcia trzyletniego dziecka.

Nieudany początek sezonu na Słonecznym Wrotkowie

Nieudany początek sezonu na Słonecznym Wrotkowie 1 6

Nie można zaliczyć do udanych tegorocznego otwarcia ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim, gdzie sezon zaczął się w sobotę.

Nowa atrakcja dla miłośników jazdy na rolkach i wrotkach w Lublinie

Nowa atrakcja dla miłośników jazdy na rolkach i wrotkach w Lublinie 0 0

Działa już hala do jazdy na wrotkach i rolkach otwarta w miejscu lodowiska przy Al. Zygmuntowskich. W piątek była darmowa i tego dnia odwiedziło ją 250 osób.

MUNDIAL 2018. Polska - Kolumbia 0:3 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
galeria

MUNDIAL 2018. Polska - Kolumbia 0:3 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 14 11

O godzinie 20 reprezentacja Polski w Kazaniu zmierzy się z Kolumbią i jeśli chce zachować szansę na wyjście z grupy musi wygrać

Po roku wyciągnęli wnioski. Podsumowanie zamojskiej klasy okręgowej

Po roku wyciągnęli wnioski. Podsumowanie zamojskiej klasy okręgowej 1 0

Sezon 2017/2018 przeszedł do historii. Awans po bardzo zaciętym boju wywalczyła Huczwa Tyszowce, która zostawiła w pokonanym polu Unię Hrubieszów i inny zespół z aspiracjami do awansu – Victorię Łukową Chmielek

Zamość: Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu
2 lipca 2018, 15:00

Zamość: Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu 1 0

Od 2 lipca w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego będzie prezentowana wystawa Judith Aizen pt. „Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu. 1900-1942”.

Dla wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców. Nagrody „Lubelski Wzór 2018” przyznane
Zdjęcia
galeria
film

Dla wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców. Nagrody „Lubelski Wzór 2018” przyznane 0 0

W tym roku statuetki Lubelski Wzór 2018, honorujące wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców z woj. lubelskiego, otrzymała drukarnia Petit oraz Kolektyw kilku.com. Organizatorzy przyznali także nagrodę specjalną, która trafiła do Bartłomieja Pniewskiego za 50-lecie pracy twórczej.

Mundial 2018. Japonia - Senegal 2:2. Honda ratuje remis

Mundial 2018. Japonia - Senegal 2:2. Honda ratuje remis 1 0

Po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu Japonia zremisowała z Senegalem 2:2. Co prawda to zespół z Afryki dwa razy wychodził w tym starciu na prowadzenie, ale bliżej wygranej był zespół z Azji, który stworzył więcej sytuacji pod bramką rywala

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli 15 32

„Ohydną insynuację i manipulację” zarzucił wojewoda prezydentowi Lublina. Tak zareagował na list rozesłany do szkół przez prezydenta z okazji zakończenia roku szkolnego. Wojewodę oburzyły słowa dotyczące dodatków motywacyjnych dla nauczycieli.

Bez laktozy i GMO. Nowe produkty od OSM Piaski

Bez laktozy i GMO. Nowe produkty od OSM Piaski 0 1

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piaskach wychodzi naprzeciw trendom i oczekiwaniom klientów. Do sprzedaży wprowadziła kefir i jogurt bez laktozy. Spółdzielnia zbiera również oświadczenia od dostawców, że ich krowy nie są żywione paszami genetycznie modyfikowanymi.

Mila na start w Lublinie. 270 osób na mecie [zdjęcia]
galeria

Mila na start w Lublinie. 270 osób na mecie [zdjęcia] 31 3

270 osób zameldowało się na mecie niedzielnego biegu Mila na start w Lublinie.

Chełm: Będą zmiany na placu Dworcowym

Chełm: Będą zmiany na placu Dworcowym 3 0

Już niedługo ruszy zapowiadana przez ratusz przebudowa pl. Dworcowego w Chełmie. W tym celu zaktualizowano techniczny projekt jego zagospodarowania. Miasto wydało też pozwolenie na budowę i przygotowuje przetarg na wykonawstwo.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.