Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

7 sierpnia 2015 r.
21:45

Znowu zatankujemy taniej. Ale dopiero pod koniec roku

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 10 A A

Na szybką obniżkę cen na stacjach się nie zanosi, ale pod koniec roku litr benzyny może być tańszy o 40-50 groszy. Nieznacznie za to zdrożeje olej napędowy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W związku z planowanym zniesieniem sankcji na irańską ropę, niektórzy analitycy rynku paliw przewidują, że ceny na stacjach benzynowych znacznie spadną – nawet do 4 zł za litr. – Te zapowiedzi są zbyt optymistyczne. Cena baryłki ropy musiałaby stanieć z obecnych 50 do 35 dolarów. To raczej nierealne – uważa Rafał Zywert, analityk z łódzkiego biura BM Reflex.

Dziś cena litra benzyny 95 na lubelskich stacjach waha się między 4,70 a 4,90 zł, a oleju napędowego 4,30–4,50 zł.

Zdaniem Zywerta w perspektywie dwóch miesięcy ceny benzyny mogą nieznacznie wzrosnąć. Ale już późną jesienią zaczną spadać, aby pod koniec roku osiągnąć niski poziom ze stycznia. – Przypuszczam, że w pod koniec listopada lub na początku grudnia, litr benzyny będzie kosztować 4,40–4,50 zł.

Nieznacznie za to zdrożeje olej napędowy, co jest związane z zwiększonym zużyciem tego paliwa podczas sezonu grzewczego w USA – dodaje Zywert.

Tak zmieniały się ceny paliw w tym roku

29 stycznia: benzyna 95 4,30 zł, olej napędowy 4,31 zł, LPG 2,10 zł;
26 lutego: benzyna 95 4,53 zł, olej napędowy 4,63 zł, LPG 1,88 zł;
26 marca: benzyna 95 4,64 zł, olej napędowy 4,65 zł, LPG 1,95 zł;
30 kwietnia: benzyna 95 4,77 zł, olej napędowy 4,68 zł, LPG 2,00 zł;
28 maja: benzyna 95 4,87 zł, olej napędowy 4,76 zł, LPG 1,94 zł;
25 czerwca: benzyna 95 4,95 zł, olej napędowy 4,72 zł, LPG 1,88 zł;
30 lipca: benzyna 95 4,99 zł, olej napędowy 4,59 zł, LPG 1,95 zł. (p.p.)

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2015 o 14:17

I trzeba było nam aż do tego nowego prezydenta,nareszczie coć się dzieje,robi się w końcu normalnie.

Avatar
Kierownik / 8 sierpnia 2015 o 14:06

Ale ciota :D

Ogarnij się !

To jest cena ze stycznia !

Ceny paliw w detalu nigdy nie spadną drastycznie bo by powstała ogromna dziura w budżecie.

WAT i akcyza z paliwa to najszybszy podatek dla państwa, spadek cen paliw dzisiaj to za miesiąc już wymierne straty w budżecie, dlatego obniżki będą przed wyborami dopiero... jak zawsze ;)

Ty fajfusek mi tu nei ciotuj... Bo Ci zaraz rodzice neostradę odepną.

Dziś cena litra benzyny 95 na lubelskich stacjach waha się między 4,70 a 4,90 zł, a oleju napędowego 4,30–4,50 zł.

rozwiń
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2015 o 10:58
Artykuł wróżenie z fusów. Ciekawe skąd inspiracja żeby takie coś pisać? Czyżby przykaz z góry? Takich zamówionych artykułów przed wyborami będzie więcej?
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2015 o 09:33
Tanio to zatankujemy ale litre piwa Z biedronki do swojego gardła
Avatar
gucio / 8 sierpnia 2015 o 08:51

I trzeba było nam aż do tego nowego prezydenta,nareszczie coć się dzieje,robi się w końcu normalnie.

jeden dzień na stanowisku - i już normalnie.

eh , naiwny , naiwny

Avatar
Gość / 8 sierpnia 2015 o 08:24

Gdzie w LBN ten ON po 4.30?? Poważnie pytam, po 4,73 dzisiaj lałem jadąc do roboty...

Ale ciota :D

Ogarnij się !

To jest cena ze stycznia !

Ceny paliw w detalu nigdy nie spadną drastycznie bo by powstała ogromna dziura w budżecie.

WAT i akcyza z paliwa to najszybszy podatek dla państwa, spadek cen paliw dzisiaj to za miesiąc już wymierne straty w budżecie, dlatego obniżki będą przed wyborami dopiero... jak zawsze ;)

Ale ciota :D

Ogarnij się !

To jest cena ze stycznia !

Ceny paliw w detalu nigdy nie spadną drastycznie bo by powstała ogromna dziura w budżecie.

WAT i akcyza z paliwa to najszybszy podatek dla państwa, spadek cen paliw dzisiaj to za miesiąc już wymierne straty w budżecie, dlatego obniżki będą przed wyborami dopiero... j... rozwiń

Avatar
Gość / 8 sierpnia 2015 o 07:30
Gdzie w LBN ten ON po 4.30?? Poważnie pytam, po 4,73 dzisiaj lałem jadąc do roboty...
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2015 o 06:47

Jak trzeba obniżyć to strasznie powoli idzie bo zapasy droższych mają a jak trzeba podnieść to nie mają problemu nawet z tym zapasem tańszego i walą ostro w górę

I trzeba było nam aż do tego nowego prezydenta,nareszczie coć się dzieje,robi się w końcu normalnie.

Avatar
Gość / 8 sierpnia 2015 o 04:08
To nie jest prawda bo w ameryce ogrzewanie Jest na gaz ziemny skad ten idiota ma Takie wiadomosci ze ameryka ogrzewa sie Olejem napedowym nawet w polsce uzywa sie Mazut
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2015 o 01:02
Jak trzeba obniżyć to strasznie powoli idzie bo zapasy droższych mają a jak trzeba podnieść to nie mają problemu nawet z tym zapasem tańszego i walą ostro w górę
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2015 o 14:17

I trzeba było nam aż do tego nowego prezydenta,nareszczie coć się dzieje,robi się w końcu normalnie.

Avatar
Kierownik / 8 sierpnia 2015 o 14:06

Ale ciota :D

Ogarnij się !

To jest cena ze stycznia !

Ceny paliw w detalu nigdy nie spadną drastycznie bo by powstała ogromna dziura w budżecie.

WAT i akcyza z paliwa to najszybszy podatek dla państwa, spadek cen paliw dzisiaj to za miesiąc już wymierne straty w budżecie, dlatego obniżki będą przed wyborami dopiero... jak zawsze ;)

Ty fajfusek mi tu nei ciotuj... Bo Ci zaraz rodzice neostradę odepną.

Dziś cena litra benzyny 95 na lubelskich stacjach waha się między 4,70 a 4,90 zł, a oleju napędowego 4,30–4,50 zł.

rozwiń
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2015 o 10:58
Artykuł wróżenie z fusów. Ciekawe skąd inspiracja żeby takie coś pisać? Czyżby przykaz z góry? Takich zamówionych artykułów przed wyborami będzie więcej?
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2015 o 09:33
Tanio to zatankujemy ale litre piwa Z biedronki do swojego gardła
Avatar
gucio / 8 sierpnia 2015 o 08:51

I trzeba było nam aż do tego nowego prezydenta,nareszczie coć się dzieje,robi się w końcu normalnie.

jeden dzień na stanowisku - i już normalnie.

eh , naiwny , naiwny

Avatar
Gość / 8 sierpnia 2015 o 08:24

Gdzie w LBN ten ON po 4.30?? Poważnie pytam, po 4,73 dzisiaj lałem jadąc do roboty...

Ale ciota :D

Ogarnij się !

To jest cena ze stycznia !

Ceny paliw w detalu nigdy nie spadną drastycznie bo by powstała ogromna dziura w budżecie.

WAT i akcyza z paliwa to najszybszy podatek dla państwa, spadek cen paliw dzisiaj to za miesiąc już wymierne straty w budżecie, dlatego obniżki będą przed wyborami dopiero... jak zawsze ;)

Ale ciota :D

Ogarnij się !

To jest cena ze stycznia !

Ceny paliw w detalu nigdy nie spadną drastycznie bo by powstała ogromna dziura w budżecie.

WAT i akcyza z paliwa to najszybszy podatek dla państwa, spadek cen paliw dzisiaj to za miesiąc już wymierne straty w budżecie, dlatego obniżki będą przed wyborami dopiero... j... rozwiń

Avatar
Gość / 8 sierpnia 2015 o 07:30
Gdzie w LBN ten ON po 4.30?? Poważnie pytam, po 4,73 dzisiaj lałem jadąc do roboty...
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2015 o 06:47

Jak trzeba obniżyć to strasznie powoli idzie bo zapasy droższych mają a jak trzeba podnieść to nie mają problemu nawet z tym zapasem tańszego i walą ostro w górę

I trzeba było nam aż do tego nowego prezydenta,nareszczie coć się dzieje,robi się w końcu normalnie.

Avatar
Gość / 8 sierpnia 2015 o 04:08
To nie jest prawda bo w ameryce ogrzewanie Jest na gaz ziemny skad ten idiota ma Takie wiadomosci ze ameryka ogrzewa sie Olejem napedowym nawet w polsce uzywa sie Mazut
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2015 o 01:02
Jak trzeba obniżyć to strasznie powoli idzie bo zapasy droższych mają a jak trzeba podnieść to nie mają problemu nawet z tym zapasem tańszego i walą ostro w górę
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie nadąża ze zbieraniem truskawek. Zagonił do pracy klientów
film

Nie nadąża ze zbieraniem truskawek. Zagonił do pracy klientów 0 0

Truskawki dojrzewają błyskawicznie, a producenci nie nadążają ze zbiorem. Dlatego jeden z nich wpadł na oryginalny pomysł. Klienci, którzy chcą tańszych owoców mogą zerwać je sobie sami.

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”?

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”? 0 0

"100 lat temu w Białej” - pod tym hasłem Miejska Biblioteka Publiczna zachęca młodzież do udziału w konkursie na komiks. Ma to związek z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program
24 czerwca 2018, 8:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program 0 0

Kochasz jazdę na rowerze? Zarejestruj się na stronie internetowej 25. Święta Roweru. Start 24 czerwca w Lubartowie.

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce 1 1

Do dwóch potrąceń przez kierujących samochodami doszło w poniedziałek rano w Lublinie. W jednym przypadku poszkodowany jest rowerzysta, w drugim piesza dziewczynka.

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem 3 0

Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem, które pojawić mają się po południu w części woj. lubelskiego

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem 0 0

Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał motorowerzysta, który w miejscowości Przytoczno (pow. lubartowski) zderzył się z Oplem.

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie
20 czerwca 2018, 18:00

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Najstarszy festiwal filmowy w Polsce Etiuda&Anima po raz kolejny zawita do Lublina w formie repliki. Już 20 czerwca o godz. 18 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) zobaczymy najciekawsze festiwalowe produkcje.

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych 5 2

Znaleziony martwy, chory dzik w miejscowości Wygnańce (pow. chełmski) był zawieszony wysoko na drzewie – taką plotkę podają miejscowi rolnicy i myśliwi. Kłopot w tym, że stanowczo zaprzeczają temu służby weterynaryjne.

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu 1 0

ROZMOWA Z Jackiem Sarną, organizatorem gali Thunderstrike Fight League 14 „Akpol Night” w Kraśniku

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć]
galeria

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć] 0

Islandia jest jak z innej planety. Wulkaniczne plaże, gejzery, pola lawy i niezwykłe wodospady. Kto był tu raz, z pewnością będzie chciał wrócić.

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia]
galeria

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia] 7 2

Do wypadku doszło rano w Żyrzynie na drodze krajowej nr 17. Dachował samochód marki KIA.

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej 0 0

Trolejbusy, które dzisiaj kończą trasę na pętli Mełgiewska WSEI będą mogły pojechać o wiele dalej, aż do zajezdni MPK.

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup 2 0

Duża dawka sportowych atrakcji czeka w tym tygodniu kibiców koło stadionu Arena Lublin. I nie chodzi tylko o wielki ekran z meczami mundialu. Na stadionie zagrają młodzieżowe drużyny z najlepszych akademii piłkarskich, a tuż obok popatrzymy na eliminacje do Mistrzostw Polski w ulicznej koszykówce.

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin
18 czerwca 2018, 19:00

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 18 czerwca o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się pokaz spektaklu Krzesiwo w wykonaniu Grupy Teatralnej DYNKS.

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym 2 8

32-letni kierowca audi przekroczył w terenie zabudowanym prędkość o 92 km/h. Policjanci apelują o rozwagę. Na drodze odpowiadamy nie tylko za siebie, ale również za innych użytkowników dróg - przypominają

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!