Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

3 listopada 2017 r.
8:32

ZOO w Lubelskiem już zamknięte. Zwierzęta trafią na sprzedaż. "Przykra sytuacja"

244 23 A A

Po 25 latach istnienia ZOO kończy działalność. Właściciele obiektu przechodzą na emeryturę, a zwierzęta trafią na sprzedaż

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Mini ZOO w Leonowie to pierwsze miejsce w regionie, oprócz zamojskiego ZOO, gdzie można było zobaczyć dzikie zwierzęta,

- To jest dla mnie bardzo przykra sytuacja – przyznaje Renata Siejko, która przez 25 lat razem z mężem prowadziła mini ZOO w Leonowie koło Lublina. – Decyzja, którą podjęliśmy, wcale nie była łatwa. To jest przecież połowa mojego życia.

Początkowo Siejkowie wcale nie planowali otwierania zwierzyńca. – Początkowo nie myśleliśmy o zwiedzających, tylko o hodowli strusi i sprzedaży pisklaków – przyznaje pani Renata. – Byliśmy jedną z czterech hodowli strusi w Polsce. Ludzie sami zaczęli do nas przyjeżdżać. Doszło do tego, że ptaki trzeba było pilnować. Naszą działalnością zainteresowały się też biura turystyczne. Pojawiły się też sugestie ze strony odwiedzających nas osób, aby zwierząt było więcej. I tak zaczęliśmy prowadzić mini ZOO. W tamtym czasie byliśmy jedynym takim miejscem w regionie poza ogrodem zoologicznym w Zamościu. 

W zwierzyńcu w Leonowie mieszka kilkadziesiąt zwierząt. To osiołki nubijskie, lama, krowy azjatyckie zebu karłowate, kangur australijski, świnki peruwiańskie, ptaki emu, strusie, kozice afrykańskie oraz gęsi, kury i kaczki. Goście mogli tu nie tylko oglądać zwierzęta, ale także organizować pikniki. Jest też miejsce do grillowania i plac zabaw.

Przez kilka lat trafiały tu również bociany, które nie odleciały na zimę do Afryki. – Od dwóch lat nie bierzemy już bocianów. Nikt nie chciał nam pomóc w opiece nad tymi ptakami – tłumaczy Renata Siejko.

Koszty utrzymania bociana są spore. Dziennie ptak potrafi zjeść nawet kilogram mięsa lub ryb.
Mini ZOO w Leonowie przestało funkcjonować z końcem października. – Po 25 latach razem ze zwierzętami postanowiliśmy odejść na zasłużoną „emeryturę” – poinformowali właściciele zwierzyńca na swoim profilu na Facebooku.

– Przykro mi, bo pokochałam to miejsce 15 lat temu, a teraz przyjeżdżałam do was ze swoim dzieckiem – komentuje w internecie pani Barbara.

– Wielka szkoda. Jeszcze wczoraj dzieci pytały kiedy pojedziemy do mini ZOO – dodaje Grzegorz.
– Może kiedyś jeszcze do tego kiedyś wrócimy – nie wyklucza Renata Siejko. I tłumaczy: – Rezygnujemy ze względu na zbyt wysokie koszty utrzymania i podatki. Nie dajemy już rady. Będziemy teraz szukać dobrego miejsca dla naszych zwierząt. Planujemy je sprzedać.

Zwierzyńce koło Lublina

• Park Zwierząt, Rozrywki i Edukacji w Romanówce (ZOO Wojciechów)

Można tu spotkać kiladzisiąt gatunków zwierząt m.in. lwy, pumy, antylopy, kangury, lamy, alpaki, bydło szkockie, lisy, szopy pracze, czarne łabędzie i wielbłądy dwugarbne. W parku jest też plac zabaw, barek, miejsce do grillowania i organizacji ognisk.

• Małe ZOO w Turce k. Lublina 

Są m.in. kuce, wielbłąd dwugarbny, muflon, daniele, owce, bydło szkockie wyżynne, pawie. Jest też plac zabaw, trampoliny, park linowy, miejsce do organizowania pikników i ognisk.

• Gospodarstwo Agroturystyczne Ranczo Arka w Sernikach koło Lubartowa.

W gospodarstwie mieszkają m.in. renifery, muflony, węgierskie długorogie bydło szare, lamy, emu i konie. Wśród atrakcji jest też kolejka wąskotorowa, zjeżdżalnia linowa dla dzieci, plac zabaw i jazda konna.

 

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 listopada 2017 o 09:03
+1
To smutne moje dzieci tam wlasnie w wolne chwile jeździły. A jakaś dotacja pomoc od gminy?
Avatar
Gość / 3 listopada 2017 o 08:49
+1
Wielka szkoda
Avatar
Gość / 7 listopada 2017 o 16:03
słowo klucz: koszty i PODATKI! Lepiej nie pracować i siedzieć na zasiłku niż tyrać od rana do wieczora, żeby potem oddać państwu, które da ciężko wypracowane pieniądze na zapomogi. Niestety, pomimo odtrąbienia sukcesu ekonomia jest bezlitosna i te wszystkie 500+, wcześniejsze emerytury i dodatki dla górników odbiją się na kondycji utrzymujących wszystko przedsiębiorców!
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 o 00:05
To było wspaniałe miejsce prowadzone przez ciepłych i życzliwych ludzi. Bardzo mi przykro, że tak to się potoczyło, po rozmowie z lecie z właścicielką miałam nadzieję, że mimo wszystko podołają... Powodzenia dla nich w przyszłości.
Avatar
Gość / 5 listopada 2017 o 06:05
nawet nie wiedzialem ze cos takiego bylo? pierwsze slysze
Avatar
Gość / 4 listopada 2017 o 05:17
Jak zwykle wysoki podatek który uderza w prywatne małe firmy najbardziej... Polska to kraj gdzie się żyje i pracuje wyłącznie na podatki i ZUS!!!!
Avatar
marcin / 3 listopada 2017 o 22:57
Z tego co mi wiadomo, to Państwo Siejkowie mają jeszcze kupę lat do PRAWDZIWEJ emerytury... a to była tylko przenośnia... :(
Avatar
marcin / 3 listopada 2017 o 22:52
własciciele zoo to moi znajomi, muszą ratowac sie innym biznesem , poniewaz do emerytury (prosze odroznic slowo "emerytura" od emerytura :) pozostalo im jeszcze dużo lat. Gmina zamiast wspierać, to pobiera tysiące podatków od ludzi, którzy chcą uczciwie zarobić. 
Avatar
Gość / 3 listopada 2017 o 22:45
wielka szkoda, najlepsze zoo jakie kiedokolwiek widzialem ...
Avatar
Andrzej / 3 listopada 2017 o 21:34
Szkoda wielka szkoda byłem wiele razy w Państwa ZOO i zawsze spędzaliśmy bardzo mio czas wszystkiego dobrego dla zwierzaczków i dla Państwa. 
Avatar
Gość / 7 listopada 2017 o 16:03
słowo klucz: koszty i PODATKI! Lepiej nie pracować i siedzieć na zasiłku niż tyrać od rana do wieczora, żeby potem oddać państwu, które da ciężko wypracowane pieniądze na zapomogi. Niestety, pomimo odtrąbienia sukcesu ekonomia jest bezlitosna i te wszystkie 500+, wcześniejsze emerytury i dodatki dla górników odbiją się na kondycji utrzymujących wszystko przedsiębiorców!
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 o 00:05
To było wspaniałe miejsce prowadzone przez ciepłych i życzliwych ludzi. Bardzo mi przykro, że tak to się potoczyło, po rozmowie z lecie z właścicielką miałam nadzieję, że mimo wszystko podołają... Powodzenia dla nich w przyszłości.
Avatar
Gość / 5 listopada 2017 o 06:05
nawet nie wiedzialem ze cos takiego bylo? pierwsze slysze
Avatar
Gość / 4 listopada 2017 o 05:17
Jak zwykle wysoki podatek który uderza w prywatne małe firmy najbardziej... Polska to kraj gdzie się żyje i pracuje wyłącznie na podatki i ZUS!!!!
Avatar
marcin / 3 listopada 2017 o 22:57
Z tego co mi wiadomo, to Państwo Siejkowie mają jeszcze kupę lat do PRAWDZIWEJ emerytury... a to była tylko przenośnia... :(
Avatar
marcin / 3 listopada 2017 o 22:52
własciciele zoo to moi znajomi, muszą ratowac sie innym biznesem , poniewaz do emerytury (prosze odroznic slowo "emerytura" od emerytura :) pozostalo im jeszcze dużo lat. Gmina zamiast wspierać, to pobiera tysiące podatków od ludzi, którzy chcą uczciwie zarobić. 
Avatar
Gość / 3 listopada 2017 o 22:45
wielka szkoda, najlepsze zoo jakie kiedokolwiek widzialem ...
Avatar
Andrzej / 3 listopada 2017 o 21:34
Szkoda wielka szkoda byłem wiele razy w Państwa ZOO i zawsze spędzaliśmy bardzo mio czas wszystkiego dobrego dla zwierzaczków i dla Państwa. 
Avatar
Gość / 3 listopada 2017 o 20:00
Bardzo proszę pod artykułem o tak zacnym miejscu nie podawać odnośnika do mini zoo w Tyrce, gdzie na małym kawałku ziemi w małych klatkach i miniwybuegach gnieździe się 300 zwierząt, gdzie w upał nie miały nawet zmienionej zgnilej zielonej wody i lezaly lub chidzilg po wlasnych odchodach niesprzatanych . Brud i głód. Straż ds. Zwierząt powinna tam przyjechać.
Avatar
Gość / 3 listopada 2017 o 15:35
Może nie trzeba było tak przeginac z cenami biletów to chętnych byłoby dużo wiecej
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć 0 0

Przedstawiamy 5 kluczowych wskazówek związanych z kredytami gotówkowymi. Przydadzą się, jeżeli planujesz pozyskanie pieniędzy właśnie w ten sposób. Zachęcamy do świadomego i odpowiedzialnego podejmowania decyzji o podpisaniu umowy kredytowej – nawet na niewielką kwotę.

Zestaw do zadań specjalnych

Zestaw do zadań specjalnych 0 0

Lubisz mieć wszystko pod kontrolą i być przygotowany na nieprzewidziane sytuacje? Masz w domu piankę na oparzenia, zestaw plastrów na odciski, przenośną łyżkę do obuwia i chusteczki wybielające do prania albo inne przydatne przedmioty? Dbasz o pełne wyposażenie kuchni w postaci zestawu akcesoriów, garnuszków, miseczek i kubeczków? Starasz się zadbać o najmniejsze detale i cenisz sobie praktyczne rozwiązania ułatwiające życie codzienne? Lubisz znać się na wielu rzeczach i nade wszystko cenisz sobie życiowe rozgarnięcie? Jeśli na większość pytań odpowiedziałeś twierdząco, z pewnością starasz się również zadbać o wyposażenie swojego domowego warsztatu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 kwietnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 kwietnia 2018 roku 0 0

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-18 od piątku w Lublinie

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-18 od piątku w Lublinie 1 0

TBV Start będzie gospodarzem półfinałowego turnieju mistrzostw Polski U-18. Zawody będą rozgrywane w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich od piątku do niedzieli.

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram]

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram] 0 0

Znany jest już harmonogram pokazów fontanny multimedialnej na placu Litewskim w maju.

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..."
zdjęcia
galeria

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..." 87 9

Maskotki, baloniki i znicze przed wejściem do konsulatu brytyjskiego w Lublinie – tak mieszkańcy całego regionu manifestują solidarność z dwuletnim Alfie Evansem z Liverpoolu

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni 357 51

Puławscy radni podczas dzisiejszej sesji niemal jednomyślnie przyjęli uchwałę zakazującą sprzedaży alkoholu w całym mieście pomiędzy godz. 23:00 a 6:00 rano. Za jej wprowadzeniem zagłosowało 17, a przeciw było 2 radnych.

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos 127 66

Sylwester Tułajew będzie kandydatem PiS na prezydenta Lublina. – Mam nadzieję, że będzie skłonny debatować merytorycznie, nie politycznie – komentuje prezydent Krzysztof Żuk (PO), który zmierzy się z Tułajewem w jesiennych wyborach samorządowych

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia 4 0

W weekend znowu nie zabraknie ciekawych wydarzeń sportowych. Już w piątek swój mecz rozegra Speed Car Motor Lublin, który tym razem zmierzy się u siebie z ROW Rybnik

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 28 kwietnia o godz. 20 w Hades Szerokiej (ul. Grodzka 21) odbędzie się koncert muzyki cygańskiej.

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty 8 4

Dwie osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty w śledztwie dotyczącym korupcji w szpitalu wojskowym w Lublinie. Chodzi o ustawianie przetargów na zakup urządzeń. Łapówką miały być pieniądze i pobyt w domku letniskowym.

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie?

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie? 0 4

Lubelskie uczelnie nie trafiły na czołowe miejsca nowego Rankingu Studiów Inżynierskich przygotowanego przez fundację Perspektywy.

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski 0 0

W Łukowie rozegrana zostanie druga runda drużynowych Mistrzostw Polski. Przeciwnikami gospodarzy miejscowych Orląt w grupie 3 będą CLKS Mazovia Ciechanów i KS Klimat Łapy

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program]
28 kwietnia 2018, 20:00

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz zaprasza do Kazimierza Dolnego na drugą edycję festiwalu WpółDrogi Festiva, która odbędzie się w dniach 28 kwietnia - 5 maja w zjawiskowym wnętrzu Dawnej Synagogi w Kazimierzu (ul. Lubelska 4).

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na wyjątkowy koncert Tribute to Ella Fitzgerald w wykonaniu Ani Michałowskiej i Michała Iwanka. Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!