poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Lubelskie

Zosinek: Będzie remont drogi, która wygląda jak bajoro

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 marca 2011, 18:48

Te zdjęcia nasz Czytelnik zrobił w ubiegłym tygodniu. Od dziś, jak zgodnie deklarują wójtowie gmin C
Te zdjęcia nasz Czytelnik zrobił w ubiegłym tygodniu. Od dziś, jak zgodnie deklarują wójtowie gmin C

Mieszkańcy wsi Zosinek prosili o remont 900-metrowego odcinka drogi gruntowej. Po naszej interwencji już dziś droga ma być wyrównana i podniesiona, by nie zalewała jej woda z pól.

O problemie mieszkańców wsi Zosinek w gminie Chodel pisaliśmy w ubiegłym tygodniu.

 "Nie możemy się doczekać remontu 900-metrowej drogi dojazdowej do wsi Zosinek (gmina Chodel) i drogi przez Grądy łączącej gminę Chodel z gminą Borzechów” – napisał do nas jeden z mieszkańców. Jak twierdzi, obecny stan drogi w Zosinku, zwłaszcza wiosną i jesienią, gdy pada deszcz, uniemożliwia jakikolwiek przejazd.

W opłakanym stanie jest także druga droga dojazdowa z Ratoszyna do Grądów. – "W całej drodze są nierówności, nie sposób przejechać, aby nie wpaść w dziurę. Jesteśmy odcięci od świata” – narzekał mieszkaniec wsi.

Po naszej interwencji pomoc od razu obiecał wójt Chodla. Zapowiedział, że sprawdzi, o który konkretnie odcinek drogi mieszkańcom chodzi – czy ten należący do Chodla, czy do gminy Brzechów.


– Byłem na miejscu i, faktycznie, droga jest nieprzejezdna, bo woda spływa z pól. Jest to teren gminy Borzechów, ale po rozmowie z wójtem tej gminy obaj wyraziliśmy chęć wysypania drogi piaskiem – zapewnia Jan Majewski, wójt gminy Chodel. – Te doły przeschły i wójt Borzechowa już zamówił piach od tego samego wykonawcy, od którego ja miałem go na ten cel kupić. Dlatego myślimy, co zrobić dalej, by mieszkańcom ułatwić życie. Prawdopodobnie posypię drogę tłuczniem.

Wójt Borzechowa potwierdza: droga zostanie wysypana piachem niezwłocznie.

– Piach jest już kupiony, we wtorek zaczynamy prace. Droga będzie wyrównana i podniesiona. W perspektywie będzie tam położony tłuczeń – podkreśla Zenon Madzelan, wójt gminy Borzechów. I dodaje, że ta droga jeszcze przed zimą była przejezdna i tłuczniowa. – Ale po zimie zrobiło się rozlewisko – mówi wójt.

W tym roku remont czeka również drogę przez Grądy, łączącą Chodel z Borzechowem. Ta droga skróci odległość do Chodla, zarówno mieszkańcom Zosinka, jak i Grądów.

– Mieszkańcy wiedzą, że ten odcinek będzie remontowany w tym roku. Mam już kupiony cement na jedną warstwę podbudowy. Jeśli uda się pozyskać unijne pieniądze, to jeszcze w tym roku położymy asfalt. Jeśli nie, to w przyszłym roku zrobimy drugą podbudowę i położymy asfalt – wyjaśnia wójt Majewski.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!