Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

29 czerwca 2012 r.
18:45
Edytuj ten wpis

Zwolnienia nauczycieli: Tracą pracę przez niż

0 22 A A
 (sxc.hu)
(sxc.hu)

To nie nowa podstawa programowa, a niż demograficzny może być przyczyną tegorocznych zwolnień nauczycieli.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Takie wnioski płyną z piątkowej konferencji Lubelskiego Kuratora Oświaty. Jak przypomniał, nowa podstawa programowa w szkołach ponadgimnazjalnych będzie obowiązywała od 1 września. Z wielu przedmiotów godzin może być mniej, bo w drugiej klasie uczniowie będą decydowali sami, czego chcą się uczyć na poziomie rozszerzonym pod kątem matury. Pojawiły się głosy, że to może być przyczyną tegorocznych zwolnień w szkołach.

– Jeżeli można mówić, że w związku z tym będą zwolnienia, to dopiero za rok, kiedy uczniowie będą wybierać przedmioty maturalne – tłumaczył Krzysztof Babisz, Lubelski Kurator Oświaty. – Jeżeli będą wybierać geografię, to może się okazać, że nauczyciele geografii będą mieli nawet więcej godzin niż teraz. Jeżeli nie będą wybierać historii, to dla nauczycieli tego przedmiotu nie będzie godzin, ale jeszcze nie w tym roku.

Z danych kuratorium wynika, że liczba uczniów w szkołach województwa lubelskiego spada od lat, a wraz z tym zmniejsza się zatrudnienie nauczycieli. Np. w podstawówkach w 2006 r. było ponad 160 tys. uczniów, a w 2011 r. już tylko nieco ponad 141,5 tys. W tym samym czasie liczba nauczycieli na pełnych etatach w szkołach podstawowych spadła z ponad 12,2 tys. do 7775 osób.

– Zmiany dotyczące liczby nauczycieli co roku były bardzo duże. Dotyczyły setek osób – zauważa Babisz. – Z tym, że w tym roku te dane wydają się bardziej bulwersujące, bo oprócz niżu, mówimy o likwidacji szkół i o nowej podstawie programowej w szkołach ponadgimnazjalnych.

Ile zwolnień będzie w tym roku? Kuratorium dostanie pełne dane po wakacjach.


Ale jest też dobra wiadomość. Liczba urodzeń w Polsce od lat wygląda jak sinusoida. Raz dzieci rodzi się mniej, a po latach znowu więcej.

– Kiedyś zamykaliśmy przedszkola, bo nie było dzieci. Minęło kilkanaście lat i brakuje przedszkoli – tłumaczy Renata Janicka z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie. – Niż w szkołach podstawowych już się kończy. Osiągnął dołek i pójdzie w górę. W gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych idziemy jeszcze w stronę niżu.

Według danych lubelskiego kuratorium, w klasach pierwszych w szkołach podstawowych było w tym roku 20 811 uczniów, w klasach szóstych ponad 21,5 tys., a w trzecich klasach gimnazjum ponad 24,7 tys.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ASD / 4 czerwca 2015 o 12:33

Pozwalniać Czarowników - I PIENIĄDZE SIĘ ZNAJDĄ.

Avatar
dociekliwski / 2 czerwca 2015 o 11:02

Smutne ale co zrobić jeśli dzieci jest coraz mniej, cudów nie ma nauczycieli mysi byc mniej.

Avatar
kkafka / 1 czerwca 2015 o 11:06
Szukałam pracy, więc postanowiłam poszerzyć swoje lingwistyczne umiejętności. Było kilka ofert pracy dla nauczycieli języka ukraińskiego w Szczecinie, skusiłam się na język ukraiński. Bank słów jest dość duży, ale z pomocą korepetytora, udało mi się go okiełznać. Jako nauczyciel wiem, jak trudno jest dobrze nauczyć obcego języka, zwłaszcza języka ukraińskiego. Na początku przeczesałam wszystkie oferty pracy w Szczecin, później natrafiłam na preply.com/pl/szczecin/oferty-pracy-dla-nauczycieli-języka-ukraińskiego Naprawdę polecam, ukraiński na najwyższym poziomie. Duża baza ofert pracy, odnajdą się tu nie tylko nauczyciela, ale także uczniowie. Praca już czeka otworem!
Szukałam pracy, więc postanowiłam poszerzyć swoje lingwistyczne umiejętności. Było kilka ofert pracy dla nauczycieli języka ukraińskiego w Szczecinie, skusiłam się na język ukraiński. Bank słów jest dość duży, ale z pomocą korepetytora, udało mi się go okiełznać. Jako nauczyciel wiem, jak trudno jest dobrze nauczyć obcego języka, zwłaszcza języka ukraińskiego. Na początku przeczesałam wszystkie oferty pracy w Szczecin, później natrafiłam na preply.com/pl/szczecin/oferty-pracy-dla-nauczycieli-języka-ukraińskiego Naprawdę polecam, ukraiński na... rozwiń
Avatar
wolontariuszka księdza / 1 lipca 2012 o 15:13
Dla jasności mej wypowiedzi dodam,że zatrudnienie katechetó od nowego roku szkolnego WZROŚNIE!!!!
Avatar
wolontariuszka księdza / 1 lipca 2012 o 15:09
Około 500 nauczycieli straci pracę
Ilu z tej pięćsetki będzie katechetów?Jak znam życie-będzie ich więcej
Avatar
henryk / 1 lipca 2012 o 13:33
Nauczycieli dali się nabrać na słowa premiera jak dzieciaki i wszyscy głosowali za pare zł otrzymali na 2 lata a teraz premier mówi sio wont my chcemy matołow
Avatar
Gość / 1 lipca 2012 o 13:13
[quote name='marta' timestamp='1341050895' post='644366']
Tak Ci się tylko wydaje, że chcesz pracować za marne pieniądze. Tego typu zapał kończy się gdzieś po pół roku... a potem przychodzi refleksja, że masz dość niewolnictwa i upokarzania, bo źle opłacana praca jest po prostu upodleniem człowieka. Nie mówię tu tylko o zawodzie nauczyciela, który z perspektywy rodzica uważam za bardzo trudny.
[/quote]
Popracuj w prywatnej firmie albo jak chcesz być bosem- załóż swój biznes. Odezij się za rok - to potem wymienimy doświadczenia: kto niewolnik, jak urzędasy traktuja samodorabiających się, jaki jest stosunek belfrów do ludzi pracujących na swoim....
Znam wielu takich co pracują w/g zasady "byle nadgodzin było dużo, a cała resztę mam w d...."
[quote name='marta' timestamp='1341050895' post='644366']
Tak Ci się tylko wydaje, że chcesz pracować za marne pieniądze. Tego typu zapał kończy się gdzieś po pół roku... a potem przychodzi refleksja, że masz dość niewolnictwa i upokarzania, bo źle opłacana praca jest po prostu upodleniem człowieka. Nie mówię tu tylko o zawodzie nauczyciela, który z perspektywy rodzica uważam za bardzo trudny.
[/quote]
Popracuj w prywatnej firmie albo jak chcesz być bosem- załóż swój biznes. Odezij się za rok - to po... rozwiń
Avatar
marta / 30 czerwca 2012 o 12:08
Tak Ci się tylko wydaje, że chcesz pracować za marne pieniądze. Tego typu zapał kończy się gdzieś po pół roku... a potem przychodzi refleksja, że masz dość niewolnictwa i upokarzania, bo źle opłacana praca jest po prostu upodleniem człowieka. Nie mówię tu tylko o zawodzie nauczyciela, który z perspektywy rodzica uważam za bardzo trudny.[quote name='KASIA' timestamp='1341048540' post='644349']
wszyscy nauczyciele ,których męczy praca z dziećmi i mają już dość swojej pracy . APELUJĘ DO WAS !!!!!! ZWOLNIJCIE SIĘ!!!!! Na pracę czeka cała rzesza młodych lub mniej mlodych nauczycieli , którzy nie mają odpowiednich znajomości aby dostać pracę. czy wypalony zaodowo nauczyciel, który przekazuje wiedzę mechanicznie, bez zaangażowania, nie zwracając uwagi na indywidualizm każdego dzięcka jest lepszy od tego , który mimo braku doświadczenia ma głowę pełna pomysłów, kocha dzięci , skoro w " tych czasach" zdecydował się zostać nauczycielem i kończyć taki kierunek stódiów???? PRACODAWCY ZASTANÓWCIE SIĘ NAD TYM??? MOŻE WARTO DAĆ SZANSĘ TYM KÓRZY DOŚWIADCZENIA NIE MAJĄ ALE POTRAFIĄ I CHCĄ NAWET ZA MARNE PIENIADZE WYKONYWAĆ TEN ZAWÓD!!!
[/quote]
Tak Ci się tylko wydaje, że chcesz pracować za marne pieniądze. Tego typu zapał kończy się gdzieś po pół roku... a potem przychodzi refleksja, że masz dość niewolnictwa i upokarzania, bo źle opłacana praca jest po prostu upodleniem człowieka. Nie mówię tu tylko o zawodzie nauczyciela, który z perspektywy rodzica uważam za bardzo trudny.[quote name='KASIA' timestamp='1341048540' post='644349']
wszyscy nauczyciele ,których męczy praca z dziećmi i mają już dość swojej pracy . APELUJĘ DO WAS !!!!!... rozwiń
Avatar
KASIA / 30 czerwca 2012 o 11:29
wszyscy nauczyciele ,których męczy praca z dziećmi i mają już dość swojej pracy . APELUJĘ DO WAS !!!!!! ZWOLNIJCIE SIĘ!!!!! Na pracę czeka cała rzesza młodych lub mniej mlodych nauczycieli , którzy nie mają odpowiednich znajomości aby dostać pracę. czy wypalony zaodowo nauczyciel, który przekazuje wiedzę mechanicznie, bez zaangażowania, nie zwracając uwagi na indywidualizm każdego dzięcka jest lepszy od tego , który mimo braku doświadczenia ma głowę pełna pomysłów, kocha dzięci , skoro w " tych czasach" zdecydował się zostać nauczycielem i kończyć taki kierunek stódiów???? PRACODAWCY ZASTANÓWCIE SIĘ NAD TYM??? MOŻE WARTO DAĆ SZANSĘ TYM KÓRZY DOŚWIADCZENIA NIE MAJĄ ALE POTRAFIĄ I CHCĄ NAWET ZA MARNE PIENIADZE WYKONYWAĆ TEN ZAWÓD!!!
wszyscy nauczyciele ,których męczy praca z dziećmi i mają już dość swojej pracy . APELUJĘ DO WAS !!!!!! ZWOLNIJCIE SIĘ!!!!! Na pracę czeka cała rzesza młodych lub mniej mlodych nauczycieli , którzy nie mają odpowiednich znajomości aby dostać pracę. czy wypalony zaodowo nauczyciel, który przekazuje wiedzę mechanicznie, bez zaangażowania, nie zwracając uwagi na indywidualizm każdego dzięcka jest lepszy od tego , który mimo braku doświadczenia ma głowę pełna pomysłów, kocha dzięci , skoro w "... rozwiń
Avatar
Gość / 30 czerwca 2012 o 10:49
[quote name='wykształcony moher' timestamp='1341040290' post='644306']
[font=Arial]Nagonka na nauczycieli to kontynuacja POlityki skłócania Narodu - pozbawiona autorytetów młodzież dziczeje, jest coraz bardziej zdemoralizowana, efekty tego widać na każdym kroku. Rodzące przy dzieciach narzekają na nauczycieli, kwestionują ich pracę i rolę w życiu dziecka, są najmądrzejsi. W efekcie mamy otyłość, wady postawy, wymowy, prostactwo sporej części naszych dzieci. Rząd w dodatku serwuje nieustanne reformy służące jedynie oszczędnościom, a nie wzrostowi poziomu nauczania - z tym jest coraz gorzej i wiedzą to wszyscy. Chyba o to chodzi: ludzie maja być pokorni, posłuszni i podatni na manipulację.[/font]
[font=Arial]Za chwilę będą prywatne szkoły dla bogatych, w miastach publiczne molochy dla średniaków, a wioskach szkoły stowarzyszeniowe ze wszystkimi tego konsekwencjami – Janko Muzykant bez szans.[/font]
Skończy się to jak ze stoczniami: naszych nie ma, niemieckie świetnie prosperują – będziemy musieli wynajmować za jakiś czas chińskich lekarzy i nauczycieli, ponieważ rodzimych nie będziemy w stanie wykształcić na właściwym poziomie.
[/quote]
Szkoły wymagają generalnego przeglądu kadr-negatywna selekcja do zawodu. Przez wiele lat byli tam upychani "swojacy", którzy tylko liznęli wiedzę np na studiach podyplomowych. Prym w tym wiedzie partyjka, która od lat wiedzie prym w Polsce powiatowej.
Tylko kto ma to zrobić-ci co to sami zbudowali?
[quote name='wykształcony moher' timestamp='1341040290' post='644306']
[font=Arial]Nagonka na nauczycieli to kontynuacja POlityki skłócania Narodu - pozbawiona autorytetów młodzież dziczeje, jest coraz bardziej zdemoralizowana, efekty tego widać na każdym kroku. Rodzące przy dzieciach narzekają na nauczycieli, kwestionują ich pracę i rolę w życiu dziecka, są najmądrzejsi. W efekcie mamy otyłość, wady postawy, wymowy, prostactwo sporej części naszych dzieci. Rząd w dodatku serwuje nieustanne reformy służące jedyn... rozwiń
Avatar
ASD / 4 czerwca 2015 o 12:33

Pozwalniać Czarowników - I PIENIĄDZE SIĘ ZNAJDĄ.

Avatar
dociekliwski / 2 czerwca 2015 o 11:02

Smutne ale co zrobić jeśli dzieci jest coraz mniej, cudów nie ma nauczycieli mysi byc mniej.

Avatar
kkafka / 1 czerwca 2015 o 11:06
Szukałam pracy, więc postanowiłam poszerzyć swoje lingwistyczne umiejętności. Było kilka ofert pracy dla nauczycieli języka ukraińskiego w Szczecinie, skusiłam się na język ukraiński. Bank słów jest dość duży, ale z pomocą korepetytora, udało mi się go okiełznać. Jako nauczyciel wiem, jak trudno jest dobrze nauczyć obcego języka, zwłaszcza języka ukraińskiego. Na początku przeczesałam wszystkie oferty pracy w Szczecin, później natrafiłam na preply.com/pl/szczecin/oferty-pracy-dla-nauczycieli-języka-ukraińskiego Naprawdę polecam, ukraiński na najwyższym poziomie. Duża baza ofert pracy, odnajdą się tu nie tylko nauczyciela, ale także uczniowie. Praca już czeka otworem!
Szukałam pracy, więc postanowiłam poszerzyć swoje lingwistyczne umiejętności. Było kilka ofert pracy dla nauczycieli języka ukraińskiego w Szczecinie, skusiłam się na język ukraiński. Bank słów jest dość duży, ale z pomocą korepetytora, udało mi się go okiełznać. Jako nauczyciel wiem, jak trudno jest dobrze nauczyć obcego języka, zwłaszcza języka ukraińskiego. Na początku przeczesałam wszystkie oferty pracy w Szczecin, później natrafiłam na preply.com/pl/szczecin/oferty-pracy-dla-nauczycieli-języka-ukraińskiego Naprawdę polecam, ukraiński na... rozwiń
Avatar
wolontariuszka księdza / 1 lipca 2012 o 15:13
Dla jasności mej wypowiedzi dodam,że zatrudnienie katechetó od nowego roku szkolnego WZROŚNIE!!!!
Avatar
wolontariuszka księdza / 1 lipca 2012 o 15:09
Około 500 nauczycieli straci pracę
Ilu z tej pięćsetki będzie katechetów?Jak znam życie-będzie ich więcej
Avatar
henryk / 1 lipca 2012 o 13:33
Nauczycieli dali się nabrać na słowa premiera jak dzieciaki i wszyscy głosowali za pare zł otrzymali na 2 lata a teraz premier mówi sio wont my chcemy matołow
Avatar
Gość / 1 lipca 2012 o 13:13
[quote name='marta' timestamp='1341050895' post='644366']
Tak Ci się tylko wydaje, że chcesz pracować za marne pieniądze. Tego typu zapał kończy się gdzieś po pół roku... a potem przychodzi refleksja, że masz dość niewolnictwa i upokarzania, bo źle opłacana praca jest po prostu upodleniem człowieka. Nie mówię tu tylko o zawodzie nauczyciela, który z perspektywy rodzica uważam za bardzo trudny.
[/quote]
Popracuj w prywatnej firmie albo jak chcesz być bosem- załóż swój biznes. Odezij się za rok - to potem wymienimy doświadczenia: kto niewolnik, jak urzędasy traktuja samodorabiających się, jaki jest stosunek belfrów do ludzi pracujących na swoim....
Znam wielu takich co pracują w/g zasady "byle nadgodzin było dużo, a cała resztę mam w d...."
[quote name='marta' timestamp='1341050895' post='644366']
Tak Ci się tylko wydaje, że chcesz pracować za marne pieniądze. Tego typu zapał kończy się gdzieś po pół roku... a potem przychodzi refleksja, że masz dość niewolnictwa i upokarzania, bo źle opłacana praca jest po prostu upodleniem człowieka. Nie mówię tu tylko o zawodzie nauczyciela, który z perspektywy rodzica uważam za bardzo trudny.
[/quote]
Popracuj w prywatnej firmie albo jak chcesz być bosem- załóż swój biznes. Odezij się za rok - to po... rozwiń
Avatar
marta / 30 czerwca 2012 o 12:08
Tak Ci się tylko wydaje, że chcesz pracować za marne pieniądze. Tego typu zapał kończy się gdzieś po pół roku... a potem przychodzi refleksja, że masz dość niewolnictwa i upokarzania, bo źle opłacana praca jest po prostu upodleniem człowieka. Nie mówię tu tylko o zawodzie nauczyciela, który z perspektywy rodzica uważam za bardzo trudny.[quote name='KASIA' timestamp='1341048540' post='644349']
wszyscy nauczyciele ,których męczy praca z dziećmi i mają już dość swojej pracy . APELUJĘ DO WAS !!!!!! ZWOLNIJCIE SIĘ!!!!! Na pracę czeka cała rzesza młodych lub mniej mlodych nauczycieli , którzy nie mają odpowiednich znajomości aby dostać pracę. czy wypalony zaodowo nauczyciel, który przekazuje wiedzę mechanicznie, bez zaangażowania, nie zwracając uwagi na indywidualizm każdego dzięcka jest lepszy od tego , który mimo braku doświadczenia ma głowę pełna pomysłów, kocha dzięci , skoro w " tych czasach" zdecydował się zostać nauczycielem i kończyć taki kierunek stódiów???? PRACODAWCY ZASTANÓWCIE SIĘ NAD TYM??? MOŻE WARTO DAĆ SZANSĘ TYM KÓRZY DOŚWIADCZENIA NIE MAJĄ ALE POTRAFIĄ I CHCĄ NAWET ZA MARNE PIENIADZE WYKONYWAĆ TEN ZAWÓD!!!
[/quote]
Tak Ci się tylko wydaje, że chcesz pracować za marne pieniądze. Tego typu zapał kończy się gdzieś po pół roku... a potem przychodzi refleksja, że masz dość niewolnictwa i upokarzania, bo źle opłacana praca jest po prostu upodleniem człowieka. Nie mówię tu tylko o zawodzie nauczyciela, który z perspektywy rodzica uważam za bardzo trudny.[quote name='KASIA' timestamp='1341048540' post='644349']
wszyscy nauczyciele ,których męczy praca z dziećmi i mają już dość swojej pracy . APELUJĘ DO WAS !!!!!... rozwiń
Avatar
KASIA / 30 czerwca 2012 o 11:29
wszyscy nauczyciele ,których męczy praca z dziećmi i mają już dość swojej pracy . APELUJĘ DO WAS !!!!!! ZWOLNIJCIE SIĘ!!!!! Na pracę czeka cała rzesza młodych lub mniej mlodych nauczycieli , którzy nie mają odpowiednich znajomości aby dostać pracę. czy wypalony zaodowo nauczyciel, który przekazuje wiedzę mechanicznie, bez zaangażowania, nie zwracając uwagi na indywidualizm każdego dzięcka jest lepszy od tego , który mimo braku doświadczenia ma głowę pełna pomysłów, kocha dzięci , skoro w " tych czasach" zdecydował się zostać nauczycielem i kończyć taki kierunek stódiów???? PRACODAWCY ZASTANÓWCIE SIĘ NAD TYM??? MOŻE WARTO DAĆ SZANSĘ TYM KÓRZY DOŚWIADCZENIA NIE MAJĄ ALE POTRAFIĄ I CHCĄ NAWET ZA MARNE PIENIADZE WYKONYWAĆ TEN ZAWÓD!!!
wszyscy nauczyciele ,których męczy praca z dziećmi i mają już dość swojej pracy . APELUJĘ DO WAS !!!!!! ZWOLNIJCIE SIĘ!!!!! Na pracę czeka cała rzesza młodych lub mniej mlodych nauczycieli , którzy nie mają odpowiednich znajomości aby dostać pracę. czy wypalony zaodowo nauczyciel, który przekazuje wiedzę mechanicznie, bez zaangażowania, nie zwracając uwagi na indywidualizm każdego dzięcka jest lepszy od tego , który mimo braku doświadczenia ma głowę pełna pomysłów, kocha dzięci , skoro w "... rozwiń
Avatar
Gość / 30 czerwca 2012 o 10:49
[quote name='wykształcony moher' timestamp='1341040290' post='644306']
[font=Arial]Nagonka na nauczycieli to kontynuacja POlityki skłócania Narodu - pozbawiona autorytetów młodzież dziczeje, jest coraz bardziej zdemoralizowana, efekty tego widać na każdym kroku. Rodzące przy dzieciach narzekają na nauczycieli, kwestionują ich pracę i rolę w życiu dziecka, są najmądrzejsi. W efekcie mamy otyłość, wady postawy, wymowy, prostactwo sporej części naszych dzieci. Rząd w dodatku serwuje nieustanne reformy służące jedynie oszczędnościom, a nie wzrostowi poziomu nauczania - z tym jest coraz gorzej i wiedzą to wszyscy. Chyba o to chodzi: ludzie maja być pokorni, posłuszni i podatni na manipulację.[/font]
[font=Arial]Za chwilę będą prywatne szkoły dla bogatych, w miastach publiczne molochy dla średniaków, a wioskach szkoły stowarzyszeniowe ze wszystkimi tego konsekwencjami – Janko Muzykant bez szans.[/font]
Skończy się to jak ze stoczniami: naszych nie ma, niemieckie świetnie prosperują – będziemy musieli wynajmować za jakiś czas chińskich lekarzy i nauczycieli, ponieważ rodzimych nie będziemy w stanie wykształcić na właściwym poziomie.
[/quote]
Szkoły wymagają generalnego przeglądu kadr-negatywna selekcja do zawodu. Przez wiele lat byli tam upychani "swojacy", którzy tylko liznęli wiedzę np na studiach podyplomowych. Prym w tym wiedzie partyjka, która od lat wiedzie prym w Polsce powiatowej.
Tylko kto ma to zrobić-ci co to sami zbudowali?
[quote name='wykształcony moher' timestamp='1341040290' post='644306']
[font=Arial]Nagonka na nauczycieli to kontynuacja POlityki skłócania Narodu - pozbawiona autorytetów młodzież dziczeje, jest coraz bardziej zdemoralizowana, efekty tego widać na każdym kroku. Rodzące przy dzieciach narzekają na nauczycieli, kwestionują ich pracę i rolę w życiu dziecka, są najmądrzejsi. W efekcie mamy otyłość, wady postawy, wymowy, prostactwo sporej części naszych dzieci. Rząd w dodatku serwuje nieustanne reformy służące jedyn... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Tłumy na spotkaniu z premierem Morawieckim. Doszło do pikiety i przepychanek [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Tłumy na spotkaniu z premierem Morawieckim. Doszło do pikiety i przepychanek [wideo, zdjęcia] 23 7

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:1 (relacja na żywo)

Chełmianka - Motor 0:1 (relacja na żywo) 9 0

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Chełmianka - Motor. Dla obu ekip, to spotkanie o wszystko. Pierwszy gwizdek o godz. 17

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 27 37

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 1

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 11 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 12 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 37 9

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 38 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 7 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 10 4

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą