piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lubelskie

Zwolnienia w lubelskich szpitalach

Dodano: 10 marca 2009, 21:48
Autor: (tom, fp)

Szpitale, aby minimalizować zadłużenie ratują się redukcją etatów. Pracę w lubelskich placówkach może stracić nawet kilkaset osób. Dyrektorzy zapewniają jednak, że masowych zwolnień nie będzie, a tylko nie będą przedłużane umowy z pracownikami, niektórzy będą też wysyłani na wcześniejsze emerytury. Część etatów będzie naturalnie wygaszana.

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy alei Kraśnickiej w Lublinie w ramach programu restrukturyzacji zaplanowano zwolnienia ponad 300 osób.

W ciągu najbliższych miesięcy pracę stracą 74 osoby. Związki zawodowe działające w szpitalu chcą wiedzieć, kto konkretnie zostanie zwolniony. - Mamy nadzieję, że nie będą to jedyni żywiciele rodzin - mówi Barbara Bogdańska, przewodnicząca Związku Zawodowego "Solidarność”. - Dyrektor obiecywał, że tak się nie stanie.

W szpitalu kolejowym i w Janie Bożym również planowane są cięcia. - Musimy zreformować liczbę łóżek, a co za tym idzie zmniejszyć liczbę personelu - mówi Mirosława Borowiec, dyrektor Okręgowego Szpitala Kolejowego w Lublinie. - Rozpoczęliśmy już działania. Salowe zmieniliśmy w Zespół Higieniczno-Sanitarny. Na razie opieramy się na zmianach systemu zatrudniania. W przyszłości nie wykluczamy zwolnień. Będą one jednak dotyczyły głównie personelu administracyjnego i obsługi.

W szpitalu im. Jana Bożego od roku prowadzona jest redukcja zatrudnienia. - Od tego czasu odeszło 98 osób - mówi Jacek Solarz, dyrektor placówki. Czy będą kolejne zwolnienia? - Jeszcze nie wiadomo. Jeśli będzie taka potrzeba, to nie jest to wykluczone - dodaje dyrektor. - Na pewno masowych zwolnień nie będzie.

Z kolei w Szpitalu Powiatowym w Kraśniku pracę straciło już 20 osób - głównie pielęgniarki i sprzątaczki - a dyrekcja zapowiada kolejne zwolnienia.
- Zmienimy system pracy sprzątaczek, a to pociągnie za sobą redukcję zatrudnienia o około 10 osób już w kwietniu. Później możliwe są też zwolnienia w innych grupach zawodowych - mówi Piotr Krawiec, dyrektor SP ZOZ w Kraśniku.
Czytaj więcej o:
były(dzięki Bogu) lekarz
Pokrówka
Antykomunista
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

były(dzięki Bogu) lekarz
były(dzięki Bogu) lekarz (9 kwietnia 2009 o 10:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tylko przypadkiem nie zwalniajcie urzędników. Od czasu tzw.transformacji ustrojowej (czyli uwłaszczenia komunistów) w Służbie Zdrowia co najmniej
potroiła sie liczba urzędników. Nic dziwnego, że nie ma na pensje dla pielęgniarek a lekarze wieja gdzie się da. Pośredników w rozkradaniu pieniędzy między Min.Zdrowia a pacjentem przybywa, w odróżnieniu od pieniedfzy, tych ubywa. Byle tak dalej.
Rozwiń
Pokrówka
Pokrówka (9 kwietnia 2009 o 09:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to J.Solarz jest jeszcze dyrektorem ... dziwne
Rozwiń
Antykomunista
Antykomunista (11 marca 2009 o 04:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Towarzyszko BOGDAŃSKA ! Jeśli chcecie zatrudniać zamiast potrzebnych fachowców - "jedynych żywicieli rodzin" - to róbcie to, k...wa, ale na swój, a nie na mój, jako podatnika koszt. Jesteście komunistką w piórkach "solidarności" to sobie bądźcie. Ale jak swoich brudnych łap nie zabierzecie z mojej kieszeni, to wan te łapy połamię ! Załóżcie sobie prywatną firmę i zatrudniajcie tam tylko "jedynych żywicieli rodzin".
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!