sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Zwolnienia w lubelskich szpitalach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 marca 2009, 21:48
Autor: (tom, fp)

Szpitale, aby minimalizować zadłużenie ratują się redukcją etatów. Pracę w lubelskich placówkach może stracić nawet kilkaset osób. Dyrektorzy zapewniają jednak, że masowych zwolnień nie będzie, a tylko nie będą przedłużane umowy z pracownikami, niektórzy będą też wysyłani na wcześniejsze emerytury. Część etatów będzie naturalnie wygaszana.

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy alei Kraśnickiej w Lublinie w ramach programu restrukturyzacji zaplanowano zwolnienia ponad 300 osób.

W ciągu najbliższych miesięcy pracę stracą 74 osoby. Związki zawodowe działające w szpitalu chcą wiedzieć, kto konkretnie zostanie zwolniony. - Mamy nadzieję, że nie będą to jedyni żywiciele rodzin - mówi Barbara Bogdańska, przewodnicząca Związku Zawodowego "Solidarność”. - Dyrektor obiecywał, że tak się nie stanie.

W szpitalu kolejowym i w Janie Bożym również planowane są cięcia. - Musimy zreformować liczbę łóżek, a co za tym idzie zmniejszyć liczbę personelu - mówi Mirosława Borowiec, dyrektor Okręgowego Szpitala Kolejowego w Lublinie. - Rozpoczęliśmy już działania. Salowe zmieniliśmy w Zespół Higieniczno-Sanitarny. Na razie opieramy się na zmianach systemu zatrudniania. W przyszłości nie wykluczamy zwolnień. Będą one jednak dotyczyły głównie personelu administracyjnego i obsługi.

W szpitalu im. Jana Bożego od roku prowadzona jest redukcja zatrudnienia. - Od tego czasu odeszło 98 osób - mówi Jacek Solarz, dyrektor placówki. Czy będą kolejne zwolnienia? - Jeszcze nie wiadomo. Jeśli będzie taka potrzeba, to nie jest to wykluczone - dodaje dyrektor. - Na pewno masowych zwolnień nie będzie.

Z kolei w Szpitalu Powiatowym w Kraśniku pracę straciło już 20 osób - głównie pielęgniarki i sprzątaczki - a dyrekcja zapowiada kolejne zwolnienia.
- Zmienimy system pracy sprzątaczek, a to pociągnie za sobą redukcję zatrudnienia o około 10 osób już w kwietniu. Później możliwe są też zwolnienia w innych grupach zawodowych - mówi Piotr Krawiec, dyrektor SP ZOZ w Kraśniku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
były(dzięki Bogu) lekarz
Pokrówka
Antykomunista
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

były(dzięki Bogu) lekarz
były(dzięki Bogu) lekarz (9 kwietnia 2009 o 10:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tylko przypadkiem nie zwalniajcie urzędników. Od czasu tzw.transformacji ustrojowej (czyli uwłaszczenia komunistów) w Służbie Zdrowia co najmniej
potroiła sie liczba urzędników. Nic dziwnego, że nie ma na pensje dla pielęgniarek a lekarze wieja gdzie się da. Pośredników w rozkradaniu pieniędzy między Min.Zdrowia a pacjentem przybywa, w odróżnieniu od pieniedfzy, tych ubywa. Byle tak dalej.
Rozwiń
Pokrówka
Pokrówka (9 kwietnia 2009 o 09:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to J.Solarz jest jeszcze dyrektorem ... dziwne
Rozwiń
Antykomunista
Antykomunista (11 marca 2009 o 04:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Towarzyszko BOGDAŃSKA ! Jeśli chcecie zatrudniać zamiast potrzebnych fachowców - "jedynych żywicieli rodzin" - to róbcie to, k...wa, ale na swój, a nie na mój, jako podatnika koszt. Jesteście komunistką w piórkach "solidarności" to sobie bądźcie. Ale jak swoich brudnych łap nie zabierzecie z mojej kieszeni, to wan te łapy połamię ! Załóżcie sobie prywatną firmę i zatrudniajcie tam tylko "jedynych żywicieli rodzin".
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!