Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 czerwca 2009 r.
16:09
Edytuj ten wpis

1 lipca w Lublinie: jak jechać, żeby dojechać

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 7 A A

Wspólnie z policją podpowiadamy kierowcom, którędy mogą dojechać 1 lipca na czas do pracy. Część ulic będzie zamknięta, bo do Lublina przyjadą prezydenci Polski, Litwy i Ukrainy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ważne dla kierowców

- Najwięcej problemów będą mieli ci, którzy dojeżdżają do pracy w śródmieściu - zapowiada Arkadiusz Kalita z lubelskiej drogówki. - Kierowcom radziłbym, by zostawili samochody nieco wcześniej, albo pojechali komunikacją miejską - dodaje.

W godz. 9-12 zamknięte będą też ulice Królewska i Wyszyńskiego, a od godz. 6 do 21 także część pl. Zamkowego. Ul. 3 Maja i Dolna 3 Maja będą zamknięte w godz. 13-18. Mają tam parkować rządowe auta i goście uroczystości. Zwykli śmiertelnicy będą mogli jedynie przeciąć ul. 3 Maja jadąc ul. I Armii Wojska Polskiego i Radziwiłłowską.

Al. Racławickie zostaną zwężone przy Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Zamknięty zostanie prawy pas jezdni między skrzyżowaniami z ul. Łopacińskiego i Grottgera. Nie będzie można z niego korzystać od godz. 11.45 do 16.15. W tym miejscu parkować mają goście uroczystości na KUL. Drugi taki parking wyznaczono na ul. Grottgera, która będzie zamknięta od godz. 6.00 do 16.30.

Krakowskie Przedmieście od Kapucyńskiej do 3 Maja oraz sama Kapucyńska będzie zamknięta w godz. 6-19.

Dodatkowo, w godz. 16-18, gdy na pl. Litewskim trwać będą główne uroczystości wyłączona z ruchu zostanie również ul. Kołłątaja.

Między godz. 16.15 a 16.30 całkowicie zamknięte będą Al. Racławickie od KUL do Lipowej i całe Krakowskie Przedmieście. W tym czasie prezydenci będą przemieszczać się na pl. Litewski.

- Krakowskie Przedmieście i Al. Racławickie najłatwiej będzie objechać ul. Okopową i Skłodowskiej - mówi Kalita.

Między godz. 9 a 11 kierowcy muszą się liczyć z tym, że al. Warszawska, Solidarności, Tysiąclecia, Unii Lubelskiej, Zamojska i Wyszyńskiego zostaną zamknięte na czas przejazdu kolumny rządowych aut z lotniska w Dęblinie.

Dlatego problemy z dojazdem do pracy mogą mieć mieszkańcy os. Botanik. - Proponowałbym dojazd przez Jakubowice i ul. Choiny. To okrężna trasa, ale bez niespodzianek - podpowiada Kalita.

Mieszkańcy Czechowa mogą jechać przez al. Smorawińskiego, Andersa i Grafa lub Gospodarczą do Łęczyńskiej. Wieczorem trasa W-Z jeszcze raz zostanie wyłączona z ruchu między godz. 20.30 do 20.50, kiedy to VIP-y wyjadą do Dęblina.

Zmiany w komunikacji miejskiej

W godz. 6-19 autobusy, których trasy biegną koło Poczty Głównej pojadą objazdami.

Linia 3 z Hempla będzie wyjeżdżać przez Okopową i Lipową.
Linie 7 i 55 z pl. Wolności pojadą przez Narutowicza do Hempla, tam zawrócą i tą samą trasą pojadą na Felin.
Linia 13 między pl. Wolności a Racławickimi ma w obie strony kursować przez Narutowicza, Okopową i Lipową.
Linie 15 i 15b dojadą do Hempla przez Lipową i Okopową.
Linia 51 z Piłsudskiego do pl. Wolności pojedzie przez Lipową, Okopową i Narutowicza. Powrót takim samym objazdem.
Linia 2 w godz. 6-13 w obie strony będzie jeździć przez 3 Maja i Solidarności. Później, gdy zamknięta zostanie ul. 3 Maja jadąc z Racławickich skręci w Lipową, a później Okopową i Narutowicza dojedzie do pl. Wolności, a dalej zwykłą trasą.


W godz. 9-12 objazdami będą kursować autobusy, których trasy biegną przez Królewską.

Linie 1, 6 i 17 z Trasy Zielonej do ronda pod Zamkiem pojadą przez al. Unii Lubelskiej. Wrócą tak samo.

Linia 11 między Narutowicza a Lwowską ma jeździć w obie strony przez Piłsudskiego, Zygmuntowskie i Unii Lubelskiej.

Linia 23 na Felin pojedzie tak samo jak z Felina, czyli przez Tysiąclecia i Unii Lubelskiej.
Linia 52 z Tysiąclecia pojedzie przez Wodopojną, Świętoduską Przystankową i Lubartowską.
Linie 156 i 160 nie będą kursować. Pojazdy mają stać na pętlach.

Z powodu zamknięcia ul. 3 Maja w godz. 13-18 komunikacja pojedzie następującymi trasami: (objazdy obowiązują w obu kierunkach).

Linia 4 przez Popiełuszki, Leszczyńskiego i Solidarności.
Linia 5 przez Sikorskiego, Racławickie, Długosza, Leszczyńskiego i Solidarności.
Linia 10 z Racławickich przez Długosza, Leszczyńskiego i Solidarności.
Linie 18, 31 i 57 z Racławickich przez Lipową, Okopową, Narutowicza, pl. Wolności, Bernardyńską, Wyszyńskiego, Królewską i Lubartowską.
Linia 26 z Racławickich pojedzie Długosza, Leszczyńskiego i Solidarności do Prusa.
Linia 32 z Lipowej skręcać będzie w Okopową, a dalej przez pl. Wolności, Królewską i Lubartowską.
Linia 39 z Narutowicza nie skręci w Okopową, ale pojedzie przez pl. Wolności i Lubartowską.
Linie 40 i 74 z Lipowej skręcą w lewo w Racławickie, a dalej przez Długosza, Leszczyńskiego, Czechowską i al. Solidarności do Prusa.
Linia 52 z Tysiąclecia przez Wodopojną, Przystankową i Lubartowską.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
f / 1 lipca 2009 o 11:29
[url="http://pavel1988.mybrute.com"]http://pavel1988.mybrute.com[/url]
Avatar
marla / 1 lipca 2009 o 09:11
A, że tak spytam retorycznie - a owi zwykli śmiertelnicy to poza dłuższym dojazdem i powrotem z pracy - mają możliwość świętować rocznicę Unii?
Uroczystości i obchody są zamknięte czy przewidziany jest udział przeciętnych obywateli?

Jeśli tak, to co można zobaczyć, kogo i gdzie posłuchać...
Avatar
gw1313 / 1 lipca 2009 o 08:45
A RZĄDOWE i INNE limuzyny to na płatnych parkingach stać nie mogą (np. przy Hempla)
Avatar
Marcel / 1 lipca 2009 o 06:50
A ja tak troche z innej beczki. Prezydent to co prawda głowa panstwa ale wybrana w wolnych wyborach przez naród. Dlaczego więc oddziela sie od tego narodu ??!!! Jak prezydent chce zobaczyć jak żyją ludzie którym on SŁUŻY (tak tak służy !!) skoro na czas jego przejazdu zamyka sie ulice, a ludzi - tych którzy go wybrali na ten urząd - przepędza jak najdalej od niego?? Czym rózni się pan Kaczyński czy Kwaśniewski od Kowalskiego ?? Niczym !! Co najwyżej innym nazwiskiem, bo każdy z nich jest takim samym człowiekiem i nie widze konieczności paralizu całego mieasta tylko dlatego że paru prezydentów do niego przyjeźdża. Może gdyby tak postali w codziennych korkach na lubelskich ulicach to szybciej znalazłyby sie pieniądze na obwodnię ??
A ja tak troche z innej beczki. Prezydent to co prawda głowa panstwa ale wybrana w wolnych wyborach przez naród. Dlaczego więc oddziela sie od tego narodu ??!!! Jak prezydent chce zobaczyć jak żyją ludzie którym on SŁUŻY (tak tak służy !!) skoro na czas jego przejazdu zamyka sie ulice, a ludzi - tych którzy go wybrali na ten urząd - przepędza jak najdalej od niego?? Czym rózni się pan Kaczyński czy Kwaśniewski od Kowalskiego ?? Niczym !! Co najwyżej innym nazwiskiem, bo każdy z nich jest takim samym człowiekiem i... rozwiń
Avatar
kac / 1 lipca 2009 o 00:16
jan napisał:
Nie no zajebiście. Jak mnie jutro zwolnią z pracy bo kwaczuszka przyjeżdża do Lublina to kto mi wypłacać będzie zasiłek ?? niech oni mnie w D. pocałuja. Nie mogli podpisac tej unii gdzieś indziej ?? Teraz co rok będą robić nam taki cyrk jak z TDP ??

Zawsze w tym dniu do roboty Możesz się wybrać trochę wcześniej. Kiedy będzie taka okazja?? No chyba że teraz będziemy Unię świętować co 10 lat.
Avatar
jan / 30 czerwca 2009 o 23:33
Nie no zajebiście. Jak mnie jutro zwolnią z pracy bo kwaczuszka przyjeżdża do Lublina to kto mi wypłacać będzie zasiłek ?? niech oni mnie w D. pocałuja. Nie mogli podpisac tej unii gdzieś indziej ?? Teraz co rok będą robić nam taki cyrk jak z TDP ??
Avatar
Janek z działek / 30 czerwca 2009 o 23:15
hehe , ciekawym co by BORowiki powiedzieli jakby w czasie obchodów wyskoczyła w miejscu spotkania Prezydentów np. jakaś poważna awaria wodociągowa , jezdnia by się zapadała itp. , czy wtedy odpowiednie służby by też nie mogły w tamtym rejonie działać ?.
To pewnie była by zagwozdka
Avatar
f / 1 lipca 2009 o 11:29
[url="http://pavel1988.mybrute.com"]http://pavel1988.mybrute.com[/url]
Avatar
marla / 1 lipca 2009 o 09:11
A, że tak spytam retorycznie - a owi zwykli śmiertelnicy to poza dłuższym dojazdem i powrotem z pracy - mają możliwość świętować rocznicę Unii?
Uroczystości i obchody są zamknięte czy przewidziany jest udział przeciętnych obywateli?

Jeśli tak, to co można zobaczyć, kogo i gdzie posłuchać...
Avatar
gw1313 / 1 lipca 2009 o 08:45
A RZĄDOWE i INNE limuzyny to na płatnych parkingach stać nie mogą (np. przy Hempla)
Avatar
Marcel / 1 lipca 2009 o 06:50
A ja tak troche z innej beczki. Prezydent to co prawda głowa panstwa ale wybrana w wolnych wyborach przez naród. Dlaczego więc oddziela sie od tego narodu ??!!! Jak prezydent chce zobaczyć jak żyją ludzie którym on SŁUŻY (tak tak służy !!) skoro na czas jego przejazdu zamyka sie ulice, a ludzi - tych którzy go wybrali na ten urząd - przepędza jak najdalej od niego?? Czym rózni się pan Kaczyński czy Kwaśniewski od Kowalskiego ?? Niczym !! Co najwyżej innym nazwiskiem, bo każdy z nich jest takim samym człowiekiem i nie widze konieczności paralizu całego mieasta tylko dlatego że paru prezydentów do niego przyjeźdża. Może gdyby tak postali w codziennych korkach na lubelskich ulicach to szybciej znalazłyby sie pieniądze na obwodnię ??
A ja tak troche z innej beczki. Prezydent to co prawda głowa panstwa ale wybrana w wolnych wyborach przez naród. Dlaczego więc oddziela sie od tego narodu ??!!! Jak prezydent chce zobaczyć jak żyją ludzie którym on SŁUŻY (tak tak służy !!) skoro na czas jego przejazdu zamyka sie ulice, a ludzi - tych którzy go wybrali na ten urząd - przepędza jak najdalej od niego?? Czym rózni się pan Kaczyński czy Kwaśniewski od Kowalskiego ?? Niczym !! Co najwyżej innym nazwiskiem, bo każdy z nich jest takim samym człowiekiem i... rozwiń
Avatar
kac / 1 lipca 2009 o 00:16
jan napisał:
Nie no zajebiście. Jak mnie jutro zwolnią z pracy bo kwaczuszka przyjeżdża do Lublina to kto mi wypłacać będzie zasiłek ?? niech oni mnie w D. pocałuja. Nie mogli podpisac tej unii gdzieś indziej ?? Teraz co rok będą robić nam taki cyrk jak z TDP ??

Zawsze w tym dniu do roboty Możesz się wybrać trochę wcześniej. Kiedy będzie taka okazja?? No chyba że teraz będziemy Unię świętować co 10 lat.
Avatar
jan / 30 czerwca 2009 o 23:33
Nie no zajebiście. Jak mnie jutro zwolnią z pracy bo kwaczuszka przyjeżdża do Lublina to kto mi wypłacać będzie zasiłek ?? niech oni mnie w D. pocałuja. Nie mogli podpisac tej unii gdzieś indziej ?? Teraz co rok będą robić nam taki cyrk jak z TDP ??
Avatar
Janek z działek / 30 czerwca 2009 o 23:15
hehe , ciekawym co by BORowiki powiedzieli jakby w czasie obchodów wyskoczyła w miejscu spotkania Prezydentów np. jakaś poważna awaria wodociągowa , jezdnia by się zapadała itp. , czy wtedy odpowiednie służby by też nie mogły w tamtym rejonie działać ?.
To pewnie była by zagwozdka
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę 1 4

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił właśnie kolejny nabór pracowników do wydziału w Białej Podlaskiej. Do końca tego roku ma tu pracować 120 osób.

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana 13 0

Sześć osób ucierpiało w wypadku w podlubelskich Trojaczkowicach na drodze krajowej nr 19.

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 24:30 [RELACJA NA ŻYWO]

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 24:30 [RELACJA NA ŻYWO] 5 0

Lubelscy żużlowcy w niedzielę o godzinie 14:40 powalczą o obronę pozycji lidera Nice 1 Ligi Żużlowej w Pile przeciwko tamtejszej Polonii. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć) 4 1

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Mikołaja przy ulicy Słowikowskiego w Lublinie. Byliśmy na miejscu.

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra 22 0

Półtoraroczne dziecko wypadło z trzeciego piętra bloku przy ulicy Górnej w Lublinie.

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 5 4

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 13 6

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 26 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 5 8

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 17 4

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!