sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

100 procent podwyżki w szpitalu kolejowym

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 stycznia 2008, 16:00

- Z 2000 zł brutto pensji podstawowej pobory wzrosły do 4000 zł - powiedział nam wczoraj dr Jacek Barański,

przewodniczący Związku Zawodowego Lekarzy Okręgowego, Szpitala Kolejowego. - Biorąc pod uwagę, że docelowo żądaliśmy trzech średnich krajowych (7,5 tys. zł - dop. red.), to nie osiągnęliśmy celu, ale i tak jesteśmy zadowoleni. Porozumienie podpisaliśmy z dyrekcją na trzy miesiące. Potem podejmiemy dalsze negocjacje.

Andrzej Miazga, zastępca dyr. ds. lecznictwa w szpitalu kolejowym mówi, że musiano lekarzom zapłacić więcej, aby więcej pracowali. Od Nowego Roku weszły przepisy unijne ograniczające czas pracy lekarzy do 48 godzin w tygodniu. - Po podwyżkach podpisali zgody na dłuższy czas pracy - dodaje dyrektor. - Takie podwyżki to dla budżetu szpitala duże obciążenie.

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy al. Kraśnickiej w Lublinie osiągnięto połowiczne porozumienie. - Z 230 lekarzy na nasze propozycje przystało 130 - mówi dr Anna Zmysłowska, zastępca dyr. ds. medycznych. - Podwyżki pensji byłyby zależne od stopnia i ilości specjalizacji, stażu pracy. Wahałyby się od 50 do 70 proc. Lekarz z II stopniem specjalizacji zarabiający 2400 zł, miałby 3600 zł.
Porozumienia nie ma też w szpitalu klinicznym nr 4 w Lublinie.

- Sytuacja jest patowa - mówi Marta Podgórska, rzecznik szpitala. - Dyrekcja proponuje dla lekarza z "dwójką” 3900 zł pensji podstawowej, ale medycy chcą 5100. Na 412 lekarzy zgodę na pracę ponad 48 godzin podpisało 32. W razie braku porozumienia każda z klinik przygotowuje taki system pracy, aby zmieścić się w wymaganych przepisach. Najtrudniej jest tam, gdzie brakuje specjalistów, np. neonatologów, anestezjologów.

W innych szpitalach rozmowy trwają. (STEP)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
szef
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

szef
szef (5 stycznia 2008 o 11:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ja poproszę o bniżenie mi drakońskich podatków, odpowiedż gdzie są moje pieniądze składane na emeryturę, oraz odpowiedż w jakich standardach będę obsługiwany w służbie zdrowia ( czy aby nie za dodatkową ŁAPÓWĄ )?????????
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!