Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 września 2011 r.
19:42
Edytuj ten wpis

115 zł za nic. Ilu przedsiębiorców dało się nabrać?

0 11 A A

Pisma wysyłane przez prywatną firmę do złudzenia przypominają urzędowy nakaz zapłaty. Za wpisanie do Krajowego Rejestru Pracowników i Pracodawców właściciele małych firm mają zapłacić 115 zł. – To tylko oferta handlowa – tłumaczy się nadawca.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Tomasz Furtak w kwietniu tego roku zarejestrował w Lubartowie działalność gospodarczą. Jest wodzirejem, prowadzi imprezy i wesela. Gdy informacja o nowej firmie trafiła do ogólnodostępnej bazy danych, natychmiast rozdzwonił się telefon.

Przedstawiciele banków oferowali założenie konta, a listonosz przyniósł list. Na kopercie widniała pieczątka nadawcy: Krajowy Rejestr Pracowników i Pracodawców przy ul. Złotej 61 w Warszawie. W środku, pismo i przekaz pocztowy na 115 zł wypełniony na nazwisko Furtaka.

– W pierwszej chwili pomyślałem, że to znowu jakaś opłata urzędowa, o której wcześniej nie wiedziałem – mówi Tomasz Furtak.

W załączonym piśmie Furtak przeczytał, że jego firma została wpisana do Ewidencji Działalności Gospodarczej w Urzędzie Miasta Lubartów oraz, że został utworzony Krajowy Rejestr Pracowników i Pracodawców. Za znalezienie się tam, trzeba "uregulować opłatę w wysokości 115 zł w nieprzekraczalnym terminie”.

Świeżo upieczony przedsiębiorca nabrał podejrzeń. – Dowiadywałem się wcześniej ile co kosztuje, ale o takiej opłacie nie słyszałem – mówi.

Podobne przesyłki otrzymali właściciele firm w całej Polsce. – Mieliśmy telefony od przedsiębiorców, którzy dostali takie pisma. Wszystkim tłumaczymy, że takiej opłaty nikt nie może żądać – mówi Andrzej Szerlak, dyrektor wydziału spraw administracyjnych lubelskiego Ratusza.

Krajowy Rejestr Pracodawców i Pracowników z Bielska-Białej, firma o podobnej nazwie jak ta z Warszawy, podpowiada, żeby zgłaszać sprawę do prokuratury. Na jej stronie można już znaleźć wzory doniesień o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

– Nie mamy nic wspólnego z firmą z Warszawy. Nie wysyłamy żadnych pism z blankietami do zapłaty – zapewnia Joanna Kowalska, rzecznik KRPiP z Bielska-Białej. – Za umieszczenie informacji na naszym portalu my nie pobieramy żadnych opłat.

Warszawski KRPiP nie jest instytucją państwową, ale firmą prywatną. W rzeczywistości ma siedzibę w Grudziądzu.

– Pismo było naszą ofertą handlową – mówi Marlena Hertzke z KRPiP. – Ktoś, kto prowadzi działalność gospodarczą powinien być świadomy, że nie na każde pismo musi odpowiadać wpłatą pieniędzy. Opłata jest dobrowolna.

Firma deklaruje, że zwróci pieniądze każdemu, kto źle zrozumiał jej pismo.


Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 lipca 2016 o 22:43
do mnie przyszedł pocztą oszukany nakaz przypominający nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym. poprosiłem o pomoc w serwisie ***mamnakaz.pl. od razu zorientowali się, że to oszustwo. przed zapłatą zawsze poproś profesjonalistę, aby sprawdził pismo, którego nie jesteś pewien.
Avatar
Gość / 16 lipca 2016 o 22:43
Nie mówcie, że daliście się nabrać?
Avatar
Gość / 16 lipca 2016 o 22:43
Zwykli oszuści i tyle
Avatar
Gość / 16 lipca 2016 o 22:41
do mnie przyszedł oszukany nakaz przypominający nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym. poprosiłem o pomoc prawników z serwisu ***mamanakaz.pl. od razu zorientowali się, że to oszustwo. przed zapłatą zawsze poproś profesjonalistę, aby sprawdził pismo, którego nie jesteś pewien.
Avatar
Marek / 15 listopada 2011 o 15:20
nie za nic, bo 115 zł za wpis, a po wpisie można korzystać z wielu ofert. Negocjują je w imieniu przedsiębiorców z dużymi firmami. Wpis dobrowolny, kto chce to płaci kto nie chce ten nie płaci. Należy czytać uważnie każde nadesłane pismo a nie płacić na lewo i prawo gdzie tylko każą...
Avatar
uchodzca / 15 września 2011 o 11:03
[size="7"]Bzdura ![/size]

[size="5"][color="#FF0000"]Za NIC to sie dostawlo DYCHE na Syberii za Stalina ![/color][/size]
Avatar
Celina / 13 września 2011 o 14:23
Przecież to jest zwyczajne złodziejstwo w świetle przepisów naszego państwa prawa. W Zielonej Górze trafiają np. do skrzynek pocztowych zachęty do wzięcia korzystnej pożyczki. Sprawdziłam tego oszusta, którym to okazała się facet z Zabrza. Myślę, że policja i prokuratura miałaby wiele pracy gdyby wszyscy takie incydenty zgłaszali.
Avatar
crx / 13 września 2011 o 13:29
[quote name='hhh' timestamp='1315910477' post='532409']
bzdura
[/quote]
Prosiłbym o rzetelną odpowiedź ,popartą opinią policjanta wydziału kryminalnego.Pozdrawiam.
Avatar
hhh / 13 września 2011 o 12:41
[quote name='crx' timestamp='1315900358' post='532335']
Od strony prawnej wszystko w porządku.Znajomy opowiadał,że jeśli ktoś zastąpi drogę Twojemu dziecku i powie "daj telefon",ono mu odda ,to też nie jest przestępstwo ,tylko dobrowolne oddanie.Takie to prawo postsolidaruchowe nastało!!!!!!!!!!!!!1
[/quote]

bzdura
Avatar
piątek* / 13 września 2011 o 12:11
Moja Siostra tez założyła swoja działalność na terenie powiatu pińczowskiego i również jej przyszło do zapłaty te 115 zł na Wpis do rejestru.Niewiele myśląc poszła i zapłaciła,ale dopiero później nabrała podejrzeń bo dowiedziała się że tej opłaty się nie uiszcza bo wpis jest za darmo oraz że na piśmie zawiadamiającym nie było pieczątki i wyraźnego podpisu.Trudno dała się nabrać jak każdy.Dobrze że to tylko taka mała suma a nie od razu tysiące.
Avatar
Gość / 16 lipca 2016 o 22:43
do mnie przyszedł pocztą oszukany nakaz przypominający nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym. poprosiłem o pomoc w serwisie ***mamnakaz.pl. od razu zorientowali się, że to oszustwo. przed zapłatą zawsze poproś profesjonalistę, aby sprawdził pismo, którego nie jesteś pewien.
Avatar
Gość / 16 lipca 2016 o 22:43
Nie mówcie, że daliście się nabrać?
Avatar
Gość / 16 lipca 2016 o 22:43
Zwykli oszuści i tyle
Avatar
Gość / 16 lipca 2016 o 22:41
do mnie przyszedł oszukany nakaz przypominający nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym. poprosiłem o pomoc prawników z serwisu ***mamanakaz.pl. od razu zorientowali się, że to oszustwo. przed zapłatą zawsze poproś profesjonalistę, aby sprawdził pismo, którego nie jesteś pewien.
Avatar
Marek / 15 listopada 2011 o 15:20
nie za nic, bo 115 zł za wpis, a po wpisie można korzystać z wielu ofert. Negocjują je w imieniu przedsiębiorców z dużymi firmami. Wpis dobrowolny, kto chce to płaci kto nie chce ten nie płaci. Należy czytać uważnie każde nadesłane pismo a nie płacić na lewo i prawo gdzie tylko każą...
Avatar
uchodzca / 15 września 2011 o 11:03
[size="7"]Bzdura ![/size]

[size="5"][color="#FF0000"]Za NIC to sie dostawlo DYCHE na Syberii za Stalina ![/color][/size]
Avatar
Celina / 13 września 2011 o 14:23
Przecież to jest zwyczajne złodziejstwo w świetle przepisów naszego państwa prawa. W Zielonej Górze trafiają np. do skrzynek pocztowych zachęty do wzięcia korzystnej pożyczki. Sprawdziłam tego oszusta, którym to okazała się facet z Zabrza. Myślę, że policja i prokuratura miałaby wiele pracy gdyby wszyscy takie incydenty zgłaszali.
Avatar
crx / 13 września 2011 o 13:29
[quote name='hhh' timestamp='1315910477' post='532409']
bzdura
[/quote]
Prosiłbym o rzetelną odpowiedź ,popartą opinią policjanta wydziału kryminalnego.Pozdrawiam.
Avatar
hhh / 13 września 2011 o 12:41
[quote name='crx' timestamp='1315900358' post='532335']
Od strony prawnej wszystko w porządku.Znajomy opowiadał,że jeśli ktoś zastąpi drogę Twojemu dziecku i powie "daj telefon",ono mu odda ,to też nie jest przestępstwo ,tylko dobrowolne oddanie.Takie to prawo postsolidaruchowe nastało!!!!!!!!!!!!!1
[/quote]

bzdura
Avatar
piątek* / 13 września 2011 o 12:11
Moja Siostra tez założyła swoja działalność na terenie powiatu pińczowskiego i również jej przyszło do zapłaty te 115 zł na Wpis do rejestru.Niewiele myśląc poszła i zapłaciła,ale dopiero później nabrała podejrzeń bo dowiedziała się że tej opłaty się nie uiszcza bo wpis jest za darmo oraz że na piśmie zawiadamiającym nie było pieczątki i wyraźnego podpisu.Trudno dała się nabrać jak każdy.Dobrze że to tylko taka mała suma a nie od razu tysiące.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 1

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 48 17

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 1 3

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 3 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 3 7

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 7 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 90 11

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 1 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 15 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 177 15

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 8 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!