13. Poznań Maraton. Rafał dobiegł!

Autor: (pap, j)

(Archiwum)
(Archiwum)

Rafał Panas, nasz redakcyjny kolega, w dobrym stylu ukończył w niedzielę 13. Poznań Maraton. Dystans 42 kilometrów i 195 metrów pokonał w 4 godziny i 23 minuty.

– Cieszę się jak dziecko – nie ukrywał na mecie Rafał. – Pokonałem słabości, ukończyłem bieg w dobrej formie. A biegło się bardzo dobrze. Otuchy dodawały tłumy kibiców wzdłuż trasy. To była fantastyczna impreza. I kapitalna promocja dla miasta, bo do Poznania przyjechali zawodnicy z całego świata. Tym bardziej cieszę, że w czerwcu przyszłego roku bieg maratoński będzie także w Lublinie.

Na metę przy Międzynarodowych Targach Poznańskich pierwszy wbiegł Kenijczyk, Edvin Yator, który uzyskał czas 2 godziny 16 minut. Wśród pań triumfowała Białorusinka Swietłana Kougan.

Niestety, podczas imprezy doszło do tragedii. Jeden z uczestników, 35-letni mężczyzna, zmarł na 14. kilometrze trasy. Prokurator uznał, że do zgonu doszło z przyczyn naturalnych. Nie przerwano biegu.

Rado
Rado (15 października 2012 o 10:23) 0
Brawo Rafał! Teraz czas na lubelski:) pozdrawiam Rado
jkw
jkw (15 października 2012 o 07:58) 0
Brawo, jak na amatorskie bieganie mnie ten wynik bardzo imponuje.
kynio
kynio (14 października 2012 o 21:32) 0
Żałosny wynik. Nie ma się czym chwalić. Pan Panas nie jest jedyną osobą z Lublina, która biega maratony, w zasadzie to on dopiero zaczyna. Robicie sobie prywatę z tytułu, w którym pracujeice. Dziennik schodzi na psy!!! Wiele osób to podizela, nic dziwnego, że sprzedaż spada i wpływy z tym związane. Jak tak dalej będziecie odwalać chłturę to Was wszystkich pozwalniają!