Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 czerwca 2017 r.
10:22

15 lat więzienia dla mężczyzny, który chciał poderżnąć gardło taksówkarzowi

89 9 A A
(fot. Jacek Szydłowski)

Ukrainiec, który chciał zabić lubelskiego taksówkarza został skazany na 15 lat więzienia. Vitalij N. rzucił się na kierowcę z nożem i próbował poderżnąć mu gardło. Mężczyzna przeżył, bo udało mu się wydostać z auta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wyrok w tej sprawie zapadł w czwartek, w Sądzie Okręgowym w Lublinie.

– Niepokojące jest, z jaką łatwością oskarżony zdecydował, że chce zabić człowieka. Vitalij N. jest głęboko zdemoralizowany – ocenił w uzasadnieniu wyroku sędzia Łukasz Obłoza. – Oskarżony działał z pełną premedytacją. Motywem jego działania była chęć wzbogacenia się.

26-letni Vitalij N. mieszkał w Lublinie razem z matką i jej partnerem. Pracował w stolarni. W lipcu ubiegłego roku wybrał się na imprezę do kolegi z pracy. Tam spotkał 14-letniego Kacpra U. – syna gospodyni. Z akt sprawy wynika, że podczas imprezy obaj ustalili, że zabiją taksówkarza. Zamówili kurs u znajomego matki. Kiedy pod dom podjechał 34-letni pan Grzegorz, kazali się zabrać na Sławinek. Przy ul. Lawendowej Kacper kazał kierowcy się zatrzymać. Wyszedł z auta, ale wcześniej podał Vitalijowi kuchenny nóż. Ukrainiec został sam na sam z kierowcą. Po chwili Kacper zadzwonił do taksówkarza i poprosił o rozmowę z 26-latkiem.

– Powiedział mi, „musisz go zabić, bo będzie lipa” – zeznał później Ukrainiec.
– Wypaliliśmy papierosa i nagle mnie zaatakował. Poczułem, jak krew spływa mi po szyi – relacjonował podczas procesu 34-letni taksówkarz.

Vitalij N. pociął mu szyję. Dźgał go również w klatkę piersiową. Kierowcy udało się jednak wydostać z auta. Uciekał tamując krew. Zatrzymał przejeżdżający samochód, a jego kierowca wezwał pomoc. Wtedy 26-latek przestał gonić kierowcę. Razem z Kacprem U. wrócił do taksówki. Zabrał 200 zł, tablet i nawigację. Następnego dnia Vitalij N. został zatrzymany przez policję. Podczas późniejszego śledztwa przekonywał, że to jego nastoletni kolega namówił go do zbrodni. Vitalijowi N. groziło od 12 do 15 lat więzienia, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie. Śledczy wnioskowali o 25 lat za kratami.

– Kara 25 lat przekracza społeczną szkodliwość czynu – wyjaśnił sędzia Łukasz Obłoza, skazując Ukraińca na 15 lat więzienia. Mężczyzna musi również zapłacić swojej ofierze10 tys. zł zadośćuczynienia. Na korzyść Vitalija N. przemawiał fakt, że przyznał się ataku na kierowcę i dokładnie opisał całe zdarzenie.

– Sąd wydał taki, a nie inny wyrok i trzeba się z tym pogodzić. Nie mnie to oceniać – skwitował pan Grzegorz po ogłoszeniu rozstrzygnięcia.

– Okoliczności sprawy, w tym sposób działania sprawcy przemawiają za karą 25 lat więzienia – komentuje prokurator Dorota Brzozowska. – Zwrócimy się z wnioskiem o uzasadnienie wyroku i po jego analizie podejmiemy decyzję w sprawie apelacji.

Kacper U. – nastoletni wspólnik Ukraińca, za usiłowanie zabójstwa trafił do zakładu poprawczego w Białymstoku. Ma tam przebywać, aż skończy 21-lat.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 czerwca 2017 o 13:07
Do piachu ze ścierwem, nie zgadzam się na utrzymywanie bandyty z pieniędzy podatników.
Avatar
Gość / 1 czerwca 2017 o 20:17
Po odsiedzeniu wyroku powinien zostać powieszony.
Avatar
Gość / 1 czerwca 2017 o 13:37
Zabawne... Publikujecie wizerunek ofiary, a zamazujecie wizerunek niedoszłego mordercy. To jest porąbane.
Avatar
Gość / 1 czerwca 2017 o 12:00
Sądząc po umeblowaniu, to niedawno byłem na tamtej sali jako oskarżony. Będzie mi brakowało wizyt w lubelskim Sądzie Okręgowym he he :))
Avatar
Gość / 1 czerwca 2017 o 11:44
15 lat w polskim kryminalne to będzie dla niego jak dobre wakacje. I to jeszcze za moje podatki. Niech siedzi na Ukrainie.
Avatar
Gość / 1 czerwca 2017 o 11:10
Dożywocie
Avatar
Gość / 1 czerwca 2017 o 10:37
Za usiłowanie 15 lat - bardzo dobrze ! Chociaż to i tak mało. Dla porównaniA: zabójca Ani z Lubartowa, poderznięte gardło - tylko 12 lat !!! W między czasie morderczy wychodzi na "urlop" zdrowotny !!!
Avatar
Gość / 1 czerwca 2017 o 10:33
Pójdzie pójdzie, wszystko w swoim czasie...
Avatar
Gość / 1 czerwca 2017 o 10:31
A co z tym 14letnim kasztanem? Tez powinien pojsc do wiezienia
Avatar
Gość / 2 czerwca 2017 o 13:07
Do piachu ze ścierwem, nie zgadzam się na utrzymywanie bandyty z pieniędzy podatników.
Avatar
Gość / 1 czerwca 2017 o 20:17
Po odsiedzeniu wyroku powinien zostać powieszony.
Avatar
Gość / 1 czerwca 2017 o 13:37
Zabawne... Publikujecie wizerunek ofiary, a zamazujecie wizerunek niedoszłego mordercy. To jest porąbane.
Avatar
Gość / 1 czerwca 2017 o 12:00
Sądząc po umeblowaniu, to niedawno byłem na tamtej sali jako oskarżony. Będzie mi brakowało wizyt w lubelskim Sądzie Okręgowym he he :))
Avatar
Gość / 1 czerwca 2017 o 11:44
15 lat w polskim kryminalne to będzie dla niego jak dobre wakacje. I to jeszcze za moje podatki. Niech siedzi na Ukrainie.
Avatar
Gość / 1 czerwca 2017 o 11:10
Dożywocie
Avatar
Gość / 1 czerwca 2017 o 10:37
Za usiłowanie 15 lat - bardzo dobrze ! Chociaż to i tak mało. Dla porównaniA: zabójca Ani z Lubartowa, poderznięte gardło - tylko 12 lat !!! W między czasie morderczy wychodzi na "urlop" zdrowotny !!!
Avatar
Gość / 1 czerwca 2017 o 10:33
Pójdzie pójdzie, wszystko w swoim czasie...
Avatar
Gość / 1 czerwca 2017 o 10:31
A co z tym 14letnim kasztanem? Tez powinien pojsc do wiezienia
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 21 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 28 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 59 10

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 30 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 47 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 398 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!