poniedziałek, 1 maja 2017 r.

Lublin

18-latka wypadła z okna akademika. Nie żyje

Dodano: 13 lipca 2012, 12:07
Autor: red

Akademiki Politechniki Lubelskiej (Archiwum)
Akademiki Politechniki Lubelskiej (Archiwum)

18-letnia tancerka z Meksyku wypadła w nocy z okna na ósmym piętrze Domu Studenckiego nr 4 przy ul. Nadbystrzyckiej w Lublinie. Dziewczyna zmarła. Była uczestniczką Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych w Lublinie.

Do wypadku doszło o godz. 1:30 w nocy z czwartku na piątek.

- Informację o zdarzeniu dostaliśmy od pogotowia ratunkowego. Na miejscu było prowadzona jeszcze reanimacja, ale niestety bezskutecznie - relacjonuje Renata Laszczka-Rusek z KWP w Lublinie.

Policjanci w tej chwili ustalają okoliczności zdarzenia. Jako, że dziewczyna przyjechała do Lublina wraz z grupą z Meksyku policjantom pomaga tłumacz przysięgły. Na miejscu jest też psycholog. Do Lublina jedzie też przedstawiciel ambasady Meksyku w Polsce.

18-latka była uczestniczką Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych, które zaczęły się w środę w Lublinie.

- To tancerka zespołu Grupo Folklòrico de Mèxico "Alianza". Występowali już na krótkim koncercie i na korowodzie przed Ratuszem, ale główny koncert był przed nimi. Oczywiście się nie odbędzie - mówi Jan Twardowski, dyrektor Zespołu Pieśni i Tańca "Lublin" im. Wandy Kaniorowej.

W porozumieniu ze wszystkimi zespołami organizatorzy zdecydowali o odwołaniu piątkowego głównego koncertu o godz. 18 na obiektach KS Lublinianka. Ale pozostałe występy zaplanowane w lubelskim DSK, Włodawie i Nałęczowie odbędą się.

Podobnie normalnie odbędą się też koncerty w sobotę i niedzielę. - To wielka tragedia, ale nie związana bezpośrednio z festiwalem, bo wydarzyła się w nocy, a nie podczas występów - tłumaczy Twardowski.

Uczestnicy spotkań folklorystycznych jeszcze dziś okażą swoje współczucie dla grupy z Meksyku. - Spotykamy się o godz. 22 na placu przed stołówką Politechniki Lubelskiej, gdzie mieszkają wszystkie zespoły. Każda grupa zaprezentuje jakąś żałobną pieśń ze swego repertuaru - dodaje Jan Twardowski.
Czytaj więcej o:
karde
krisss
gość
(20) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

karde
karde (16 lipca 2012 o 23:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To jest morderca Bogumił Kaczmarzyk, długie czarne włosy.
niebezpieczeństwo
Rozwiń
krisss
krisss (13 lipca 2012 o 20:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Polska wodeczka zaszkodziła
podobno wszyscy ładnie pijani a opiekunowie polscy grup najbardziej
Rozwiń
gość
gość (13 lipca 2012 o 19:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='agat*' timestamp='1342194422' post='649238']
nie wyobrazam sobie jak mozna wypasc z okna akademika, mieszkam tam, dziewczyna albo wyskoczyla albo ktos ja wypchnal, sama przypadkiem nie wypadla. tylko teraz nikt sie nie przyzna co sie tak naprawde stalo.
[/quote]
jest nowy artykul o dziewczynie - dlaczego wypadła z okna ...
[url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120713/LUBLIN/120719716"]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120713/LUBLIN/120719716[/url]
Rozwiń
jurek
jurek (13 lipca 2012 o 19:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przez 4 lata mieszkałem w DS1 PL na Nadbystrzyckiej, zawsze na 8, 9 lub 10 piętrze i nie przypominam sobie aby była jakakolwiek możliwość wypadnięcia z okna. Co prawda nigdy nie ćwiczyłem tańców na parapecie przy otwartym oknie, ale ten wypadek z całą pewnością nie jest skutkiem zakwaterowania w tym domu, który mógłby posiadać wady mogące przyczynić się do takiej tragedii.
Rozwiń
Studentka
Studentka (13 lipca 2012 o 18:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie każdy jest biegły z języków obcych, ale to już każdego osobista sprawa.
Co prawda to prawda warunki w nie których akademikach są w średnim stanie Politechnika nie ma najlepszych. Byłam kilka razy, ale osobiście mieszkałam w akademiku UMCS w Feminie akademik godny polecenia, ale to nie o tym mowa. Uważam że musiała sama to uczynić albo ktoś ja popchnął mając otwarte okno.
Słowem kondolencje dla rodziny, bo to młoda dziewczyna bardzo młoda i jakby nie było szkoda jej...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (20)

Pozostałe informacje

Alarm 24