piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

2 mln zł dla Górnika Łęczna z kasy Lublina? Komisja sportu ani za, ani przeciw

Autor: Dominik Smaga

Ani za, ani przeciw przekazaniu 2 mln zł Górnikowi Łęczna nie opowiedziała się we wtorek komisja sportu w Radzie Miasta, którą o zdanie w tej sprawie spytał prezydent. Radni stwierdzili tylko, że „przyjęli do wiadomości” prośbę klubu i że życzą mu powodzenia

Jak pilnie klub potrzebuje tych pieniędzy? – Wtedy, kiedy się pojawią, my się do tego dostosujemy – odpowiadał Artur Kapelko, prezes Górnika Łęczna. Ale pytany, czy bez tych pieniędzy sobie poradzi, stwierdził: – Tego nie powiedziałem.

Suma, o którą w zamian za promocję Lublina prosi Górnik to równowartość dwumiesięcznych kosztów działania klubu. Jest to też kwota zbliżona do jego ubiegłorocznej straty wynoszącej 2,4 mln zł. Pod koniec zeszłego roku na dofinansowanie Górnika nie zgodziły się władze Łęcznej, a teraz prezes szuka pieniędzy u władz Lublina.

– Jestem zdumiona, że burmistrz Łęcznej nie widzi możliwości, by promować miasto – powiedziała Irena Szumlak, skarbnik Lublina. Ale dodaje, że i stolica regionu nie cierpi z nadmiaru pieniędzy. – Nie pojawiają się nowe źródła dochodu w ciągu roku.

O prośbie Górnika Łęczna dyskutowała wczoraj komisja sportu działająca w Radzie Miasta. To do niej przekazał pismo klubu zastępca prezydenta Lublina. Tłumaczył, że prośba jest tak poważna, że w tej sprawie komisja powinna zabrać głos. Z kolei radni pytali, jakie jest zdanie Ratusza. – A my odpowiadamy, że oczekujemy opinii państwa radnych – wyjaśniał Marek Lembrych, prezydencki doradca ds. sportu.

Do wyłożenia 2 mln zł prezes Górnika próbował przekonać radnych korzyściami, które – jego zdaniem – czerpie miasto z przeniesienia meczów na Arenę Lublin. Tłumaczył, że skorzystał na tym również klub. – Notujemy wzrost przychodów z dnia meczowego, mamy większe zainteresowanie sponsorów – twierdził Kapelko. Gorzej jest z zainteresowaniem kibiców, którzy bojkotem meczów łęczyńskiej drużyny wyrażają swoje niezadowolenie z przeniesienia rozgrywek do Lublina.

– My dobrze życzymy Górnikowi, ale w Łęcznej – mówił Marcin Jaros ze Stowarzyszenia Kibiców Motoru Lublin, obecny na wczorajszym posiedzeniu komisji. Przypomniał, że Górnik już korzysta z pomocy miasta, bo to samorząd płaci za udostępnienie stadionu na mecz.

– Jest to kwota 71 tys. zł za jeden dzień meczowy – potwierdził Jakub Kosowski, dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki w Urzędzie Miasta. – Do końca roku rozgrywacie 10 spotkań, co daje 710 tys. zł. To nie wystarczy, żeby promować Lublin? – pytał przedstawiciel kibiców Motoru. Na posiedzeniu nie było kibiców Górnika Łęczna.

Ostatecznie komisja niczego dała ani rekomendacji „na tak”, ani „na nie”. Stwierdziła tylko, że przyjmuje prośbę do wiadomości.

Czytaj więcej o: pieniądze Górnik Łęczna sport
fan
lop
Użytkownik niezarejestrowany
(17) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

fan
fan (19 października 2016 o 14:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mam rozwiązanie , wynająć Narodowy ,i zwrócic sie do Prezydenta Warszawy o 100 mln zł za promocje miasta
Rozwiń
lop
lop (19 października 2016 o 12:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dziennik wschodni dlaczego schowaliście ten artykuł -niewygodny
Rozwiń
Gość
Gość (19 października 2016 o 10:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ja nie mam nic przeciwko temu, żeby pomóc Górnikowi, reklamuje on miasto i stadion, gra w ekstraklasie a nie jakiejś podrzędnej lidze więc czemu nie???
Rozwiń
KIBIC
KIBIC (19 października 2016 o 09:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pani Szumlak niech pilnuje kasy w Lublinie a nie wpie.........la się do tego na co burmistrz Łęcznej wydaje publiczne pieniądze. dopóki klubem rządzą nieudacznicy miasto niech nie daje pieniędzy na pensje pseudo działaczy i transfery pseudo piłkarzy .Na szkolenie młodzieży w budżecie miasta pieniądz są.
Rozwiń
I
I (19 października 2016 o 07:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co lublin to świnka skarbonka. To niech Łęczna sponsoruje kosza i ręczna bo reprezentują region lubelski. Jaki region bredzenie i tyle. Chcą tylko wyrwać kasę i tyle
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (17)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!