Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 lipca 2012 r.
17:16
Edytuj ten wpis

20 000 km czyli wakacje studentów z Lublina w busie

0 6 A A
Lubelscy studenci dotarli nawet na koło podbiegunowe. Tam było najzimniej, zaledwie kilka stopni pow
Lubelscy studenci dotarli nawet na koło podbiegunowe. Tam było najzimniej, zaledwie kilka stopni pow

Dziewięcioro studentów lubelskich uczelni wymyśliło nietypowy sposób na wakacje. Busem chcą przejechać całą Europę. Właśnie dotarli do Petersburga.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W zeszłe wakacje wybraliśmy się w podróż po Europie Zachodniej – opowiada Arek Zalewski, jeden z organizatorów wyprawy "Busimy”. Wtedy studenci przejechali fordem transitem 8370 km w 24 dni.

– Spodobało nam się tak bardzo, że w tym roku postanowiliśmy urządzić podobną wyprawę – dodaje.
Problem w tym, że część uczestników chciała się wybrać na południe Europy, a część na północ. – Nie było innego wyjścia. Musieliśmy połączyć oba kierunki i pojechać tu i tu – tłumaczy Arek.

Studenci Politechniki Lubelskiej i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej szykowali się do tego przez rok. Najtrudniej było zebrać pieniądze. Wzięli udział w telewizyjnej Familiadzie, wygrywali konkursy w Radiu Free. Udało się. Ruszyli na początku lipca. Najpierw na północ.

– Tempo mamy dosyć szybkie – 500–600 kilometrów dziennie. Ale na razie udaje nam się realizować wszystkie główne punkty programu, zabytki i miejsca, które sobie założyliśmy – podkreśla Piotr Soboń, jeden z uczestników akcji "Busimy”. – W Norwegii widzieliśmy z bliska fiordy, wspaniałe wodospady, byliśmy u świętego Mikołaja, z którym oczywiście zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

Była też szwedzka tajga, miasto-kościół Gammelstad, Finlandia, a nawet koło podbiegunowe. – Tam było najzimniej, zaledwie kilka stopni powyżej zera i leżał śnieg – mówi Piotr. To ważne m.in. ze względów "noclegowych”. – Śpimy, gdzie się da: w namiotach, w samochodzie – wylicza.

– Teraz jest już znacznie cieplej, bo dotarliśmy do Rosji – dodaje Soboń. – Kilka dni w Petersburgu i ruszamy w kierunku Polski. W tym tygodniu powinniśmy dotrzeć do Lublina. Dosłownie na chwilę, bo przed nami wyprawa na południe Europy.

Północna część wycieczki to 7 tys. kilometrów. Południowa – ponad 12 tys. – Zaczniemy od Ukrainy, potem znowu Rosja, a dalej m.in. Gruzia i Turcja. Generalnie Bałkany – zapowiada Piotr.

– Najważniejsze, że nasz samochód (specjalnie przygotowany do wyprawy ford transit – red.) na razie działa bez zarzutu i nie mamy problemów technicznych ani przymusowych przestojów – podkreślają studenci.

Znajdź ich w sieci

Uczestnicy studenckiej wyprawy mają swoją stronę internetową busimy.pl gdzie na bieżąco można śledzić ich podróż

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
koles / 23 lipca 2012 o 08:16
Nie ma co, świetny pomysł też kiedyś tak myślałem ale ja niestety takiej ekipy nie zebrałem a ja wam zazdroszcze, a innym powiem wspomóżcie ich bo to wszystko kosztuje niech każdy przeleje małą sumke my nie zbiedniejemy, a oni spełnią marzenia do końca ja już przelałem wszystko jest podane na ich stronie
Pozdrawiam i życzę miłej podróży.
Nie ma co, świetny pomysł też kiedyś tak myślałem ale ja niestety takiej ekipy nie zebrałem a ja wam zazdroszcze, a innym powiem wspomóżcie ich bo to wszystko kosztuje niech każdy przeleje małą sumke my nie zbiedniejemy, a oni spełnią marzenia do końca ja już przelałem wszystko jest podane na ich stronie
Pozdrawiam i życzę miłej podróży. rozwiń
Avatar
Gość / 22 lipca 2012 o 22:38
a nie boicie sie? jak wam nawali bus np w Gruzji to co wtedy?
Avatar
K. / 22 lipca 2012 o 21:48
[quote name='pffff' timestamp='1342985435' post='654996']
no tak, się jeździ za pieniądze tatusia, to i 100 000 km moga robić, jakby za swoje im przyszło jechać, to by pewnie nawet nie dojechali do tesco spod plazy
[/quote]Po prostu zazdrościsz im odwagi i tego, że im się udało. Oni spełnili swoje marzenie a ty?
Avatar
pffff / 22 lipca 2012 o 21:30
no tak, się jeździ za pieniądze tatusia, to i 100 000 km moga robić, jakby za swoje im przyszło jechać, to by pewnie nawet nie dojechali do tesco spod plazy
Avatar
m. / 22 lipca 2012 o 20:53
[quote name='aventini' timestamp='1342974887' post='654859']
Oni są z Łęcznej !
[/quote]
..przykro mi...
Avatar
aventini / 22 lipca 2012 o 18:34
Oni są z Łęcznej !
Avatar
koles / 23 lipca 2012 o 08:16
Nie ma co, świetny pomysł też kiedyś tak myślałem ale ja niestety takiej ekipy nie zebrałem a ja wam zazdroszcze, a innym powiem wspomóżcie ich bo to wszystko kosztuje niech każdy przeleje małą sumke my nie zbiedniejemy, a oni spełnią marzenia do końca ja już przelałem wszystko jest podane na ich stronie
Pozdrawiam i życzę miłej podróży.
Nie ma co, świetny pomysł też kiedyś tak myślałem ale ja niestety takiej ekipy nie zebrałem a ja wam zazdroszcze, a innym powiem wspomóżcie ich bo to wszystko kosztuje niech każdy przeleje małą sumke my nie zbiedniejemy, a oni spełnią marzenia do końca ja już przelałem wszystko jest podane na ich stronie
Pozdrawiam i życzę miłej podróży. rozwiń
Avatar
Gość / 22 lipca 2012 o 22:38
a nie boicie sie? jak wam nawali bus np w Gruzji to co wtedy?
Avatar
K. / 22 lipca 2012 o 21:48
[quote name='pffff' timestamp='1342985435' post='654996']
no tak, się jeździ za pieniądze tatusia, to i 100 000 km moga robić, jakby za swoje im przyszło jechać, to by pewnie nawet nie dojechali do tesco spod plazy
[/quote]Po prostu zazdrościsz im odwagi i tego, że im się udało. Oni spełnili swoje marzenie a ty?
Avatar
pffff / 22 lipca 2012 o 21:30
no tak, się jeździ za pieniądze tatusia, to i 100 000 km moga robić, jakby za swoje im przyszło jechać, to by pewnie nawet nie dojechali do tesco spod plazy
Avatar
m. / 22 lipca 2012 o 20:53
[quote name='aventini' timestamp='1342974887' post='654859']
Oni są z Łęcznej !
[/quote]
..przykro mi...
Avatar
aventini / 22 lipca 2012 o 18:34
Oni są z Łęcznej !
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 0 0

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 2 3

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 1 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 0 2

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 13 7

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

Pierwszy transfer Motoru Lublin

Pierwszy transfer Motoru Lublin 1 9

Motor wziął sobie do serca starą, piłkarską prawdę, że zespół buduje się od tyłu. W poniedziałek pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem podpisał Maksymilian Cichocki. A we wtorek żółto-biało-niebiescy poinformowali o pozyskaniu kapitana Chełmianki Michała Wołosa

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal 1:2. Koszmarny początek mistrzostw [zdjęcia]
galeria
film

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal 1:2. Koszmarny początek mistrzostw [zdjęcia] 246 24

Odliczanie zakończone! O godzinie 17 reprezentacja Polski na stadionie w Moskwie zmierzy się z reprezentacją Senegalu. Biało-Czerwoni wracają na Mundial po 12 latach przerwy. W 2002 i 2006 roku w meczach otwarcia nasz zespół ponosił porażki. Tym razem kibice liczą na zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku 0 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy H Japonia niespodziewanie pokonała w Sarańsku Kolumbię 2:1. Zespół z Ameryki Południowej niemal przez cały mecz musiał radzić sobie bez jednego zawodnika

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!