Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 grudnia 2013 r.
16:56
Edytuj ten wpis

20 mln euro dla Lubelskiego. Na co wydamy pierwsze pieniądze?

0 13 A A
Największa kwota, 5 milionów euro, zostanie wydana na podnoszenie kompetencji zawodowych i doradztwo
Największa kwota, 5 milionów euro, zostanie wydana na podnoszenie kompetencji zawodowych i doradztwo

Jeszcze w tym roku zostaną wydane pierwsze pieniądze z puli 20 milionów euro, które nasze województwo dostało w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dodatkowe pieniądze zostały przyznane Lubelskiemu za najlepsze wykorzystanie funduszy unijnych.

– Chcielibyśmy dofinansować trwające konkursy. Wydawanie pieniędzy rozpoczniemy niezwłocznie. Wszystkie działania w tym zakresie mają potrwać do końca czerwca 2015 roku – mówi Rafał Sobiech, zastępca dyrektora Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego w Urzędzie Marszałkowskim. – W uzgodnieniu z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego fundusze rozdysponujemy na sześć sposobów – dodaje.

Największa kwota, 5 milionów euro, zostanie wydana na podnoszenie kompetencji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorców, w tym szkolenia menadżerskie.

3,5 miliona euro ma być przeznaczone na pomoc bezrobotnym. Chodzi o staże, praktyki zawodowe, szkolenia podnoszące kwalifikacje, a także subsydiowane zatrudnienie.

– Pracodawcy, którzy zdecydują się zatrudnić bezrobotnych otrzymają pieniądze na sześciomiesięczne wynagrodzenie dla nich oraz fundusze na przygotowanie stanowiska pracy – wyjaśnia Sobiech. Taka sama suma trafi na wsparcie i promocje przedsiębiorczości i samozatrudnienia. Rozpoczynający działalność gospodarczą będą mogli liczyć na dofinansowania w wysokości 40 tysięcy złotych.

Wsparcie otrzymają także zakładający spółdzielnie socjalne. Na przeciwdziałanie wykluczeniu i wzmocnienie sektora ekonomii społecznej będą przeznaczone 3 miliony euro. Zostaną wydane na szkolenia, doradztwo oraz dotacje w wysokości 20 tys. zł.

Po 2,5 miliona euro trafi z kolei na szkolnictwo ogólne i zawodowe. W tym pierwszym przypadku pieniądze mają pójść na pracę z uczniami z grup o utrudnionym dostępie do edukacji. A także na dodatkowe zajęcia z tzw. kierunków kluczowych: matematykę, informatykę i nauki przyrodnicze.

– Jeśli chodzi o szkolnictwo zawodowe, to stawiamy na współpracę szkół i przedsiębiorstw. W planach jest dofinansowanie stażów i praktyk zawodowych, co istotne w miejscu pracy. Uczniowie będą mieli więc możliwość zdobycia doświadczenia, ale też stypendiów w wysokości tysiąca złotych – tłumaczy Sobiech.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kiks / 8 grudnia 2013 o 10:54

Piekne komunistyczne pieniadze ...wydane na szkolenia, podtrzymanie biorokracji ...szaraczki dostana papierek ...i tak dalej beda zapi..ac za grosze albo wyjada zagranice, tylko ze tam ten swistek to do ubikacji :)

Avatar
Jonasz / 8 grudnia 2013 o 09:45
Jak taki to łatwy kawałek chleba, to sobie załóżcie firmę szkoleniową i startujcie o dotacje. Kto wam broni.

Niektórzy maja sumienie i nie lubią dla kasy ludziom wciskać kitu.

A to że najwięcej kasy idzie na szkolenia elity,która i tak tylko myśli jak tu niewolnika zatrudnić to o czymś świadczy.

Avatar
Gość / 8 grudnia 2013 o 08:38

Dobre to : http://plurl.pw/ciekawe_foty

Avatar
Adam / 8 grudnia 2013 o 06:42
Nie ma darmowych obiadow kolego a ludzie na wszchodzie maja honor. Zgromadzisz salke sluchaczy i co tym ludziom powiesz? Zaluzcie firme szkoleniowa albo na kase do Tesco, gdzie obok juz automat kasuje? Myslisz ze na firmie szkoleniowej zrobisz biznes? Za dwa lata UE Cie rozliczy z tych srodkow i wtedy nie chcialbym byc w Twojej skorze.
Avatar
evka / 7 grudnia 2013 o 22:56

A menadżera nie stać, aby szkolił się na własny koszt, albo, żeby firma zafundowała mu takie szkolenie? Te pieniądze powinny być  dla zakładów, które przygotują zawodowo młodych ludzi do pracy, jaką będą mogli w tych zakładach wykonywać (gwarancja pracy), na staże dla bezrobotnych, na prace interwencyjne, na szkolenie bezrobotnychpodnoszące kwalifikacje lub je uzupełniające, a nie bezsensowne szkolenia wymyślone przez urzędnika.

Avatar
Krzysztof / 7 grudnia 2013 o 22:45
Jak taki to łatwy kawałek chleba, to sobie załóżcie firmę szkoleniową i startujcie o dotacje. Kto wam broni. Zawsze ludziom coś nie pasuje w szczególności w na wschodzie Polski. Każdy narzeka ale dupy ruszyć sié nie chce. Tak to przynajmniej lubelskie firmy zarobią a nie np. warszawskie.
Avatar
Edek / 7 grudnia 2013 o 22:28

Ludzie dosc juz tego dziadostwa i propagandy postkomuchow! Nawet na toaletach publicznych pojawiaja sie tabliczki 'sfinansowano ze srodkow UE', 'srodki z programu', to jestesmy juz takimi dziadami czy tylko kretynami. Tego nie ma nigdzie na zachodzie. Nie mowiac juz o tym ze w kraju bieda i kto moze ucieka za granice. Wychodzi na to ze te propagandowe srodki pzyniosly nam tylko biede i ponizenie. 

Avatar
jon / 7 grudnia 2013 o 21:51

najbardziej to sobie pomogą firmy szkolące

jedną ręką się daje , drugą zabiera.

dziękuję za taka pomoc

Avatar
M / 7 grudnia 2013 o 21:18

Zaczyna sie wielkie marnowanie kasy ..... Te wszystkie projekty, szkolenia to wielki pic na wode... Pseudo firmy szkoleniowe i prowadzacy projekty juz zacieraja rece ...  Cala kasa pojdzie na zmarnowanie ... No coz to jest Polska wlasnie..... Ech ....

Wkrótce to się zmieni.Nowa partia Gowina "Polska Razem" wnet zmiecie tych urzędników,którzy marnują pieniądze, a wszelkie MUP-y,PUP-y,WUP-y rozliczane będą z efektów pracy,a nie tylko przychodzenia do niej. Póżniej przyjdzie czas na rozliczanie Urzędu Marszałkowskiego z wydawanych pieniędzy.Pora na radykalne zmiany.Nie będzie zacierania rąk przez pseudo firmy szkoleniowe.

Wkrótce to się zmieni.Nowa partia Gowina "Polska Razem" wnet zmiecie tych urzędników,którzy marnują pieniądze, a wszelkie MUP-y,PUP-y,WUP-y rozliczane będą z efektów pracy,a nie tylko przychodzenia do niej. Póżniej przyjdzie czas na rozliczanie Urzędu Marszałkowskiego z wydawanych pieniędzy.Pora na radykalne zmiany.Nie będzie zacierania rąk przez pseudo firmy szkoleniowe.

rozwiń
Avatar
uczestnik projektu ... / 7 grudnia 2013 o 20:54

Zaczyna sie wielkie marnowanie kasy ..... Te wszystkie projekty, szkolenia to wielki pic na wode... Pseudo firmy szkoleniowe i prowadzacy projekty juz zacieraja rece ...  Cala kasa pojdzie na zmarnowanie ... No coz to jest Polska wlasnie..... Ech ....

Avatar
kiks / 8 grudnia 2013 o 10:54

Piekne komunistyczne pieniadze ...wydane na szkolenia, podtrzymanie biorokracji ...szaraczki dostana papierek ...i tak dalej beda zapi..ac za grosze albo wyjada zagranice, tylko ze tam ten swistek to do ubikacji :)

Avatar
Jonasz / 8 grudnia 2013 o 09:45
Jak taki to łatwy kawałek chleba, to sobie załóżcie firmę szkoleniową i startujcie o dotacje. Kto wam broni.

Niektórzy maja sumienie i nie lubią dla kasy ludziom wciskać kitu.

A to że najwięcej kasy idzie na szkolenia elity,która i tak tylko myśli jak tu niewolnika zatrudnić to o czymś świadczy.

Avatar
Gość / 8 grudnia 2013 o 08:38

Dobre to : http://plurl.pw/ciekawe_foty

Avatar
Adam / 8 grudnia 2013 o 06:42
Nie ma darmowych obiadow kolego a ludzie na wszchodzie maja honor. Zgromadzisz salke sluchaczy i co tym ludziom powiesz? Zaluzcie firme szkoleniowa albo na kase do Tesco, gdzie obok juz automat kasuje? Myslisz ze na firmie szkoleniowej zrobisz biznes? Za dwa lata UE Cie rozliczy z tych srodkow i wtedy nie chcialbym byc w Twojej skorze.
Avatar
evka / 7 grudnia 2013 o 22:56

A menadżera nie stać, aby szkolił się na własny koszt, albo, żeby firma zafundowała mu takie szkolenie? Te pieniądze powinny być  dla zakładów, które przygotują zawodowo młodych ludzi do pracy, jaką będą mogli w tych zakładach wykonywać (gwarancja pracy), na staże dla bezrobotnych, na prace interwencyjne, na szkolenie bezrobotnychpodnoszące kwalifikacje lub je uzupełniające, a nie bezsensowne szkolenia wymyślone przez urzędnika.

Avatar
Krzysztof / 7 grudnia 2013 o 22:45
Jak taki to łatwy kawałek chleba, to sobie załóżcie firmę szkoleniową i startujcie o dotacje. Kto wam broni. Zawsze ludziom coś nie pasuje w szczególności w na wschodzie Polski. Każdy narzeka ale dupy ruszyć sié nie chce. Tak to przynajmniej lubelskie firmy zarobią a nie np. warszawskie.
Avatar
Edek / 7 grudnia 2013 o 22:28

Ludzie dosc juz tego dziadostwa i propagandy postkomuchow! Nawet na toaletach publicznych pojawiaja sie tabliczki 'sfinansowano ze srodkow UE', 'srodki z programu', to jestesmy juz takimi dziadami czy tylko kretynami. Tego nie ma nigdzie na zachodzie. Nie mowiac juz o tym ze w kraju bieda i kto moze ucieka za granice. Wychodzi na to ze te propagandowe srodki pzyniosly nam tylko biede i ponizenie. 

Avatar
jon / 7 grudnia 2013 o 21:51

najbardziej to sobie pomogą firmy szkolące

jedną ręką się daje , drugą zabiera.

dziękuję za taka pomoc

Avatar
M / 7 grudnia 2013 o 21:18

Zaczyna sie wielkie marnowanie kasy ..... Te wszystkie projekty, szkolenia to wielki pic na wode... Pseudo firmy szkoleniowe i prowadzacy projekty juz zacieraja rece ...  Cala kasa pojdzie na zmarnowanie ... No coz to jest Polska wlasnie..... Ech ....

Wkrótce to się zmieni.Nowa partia Gowina "Polska Razem" wnet zmiecie tych urzędników,którzy marnują pieniądze, a wszelkie MUP-y,PUP-y,WUP-y rozliczane będą z efektów pracy,a nie tylko przychodzenia do niej. Póżniej przyjdzie czas na rozliczanie Urzędu Marszałkowskiego z wydawanych pieniędzy.Pora na radykalne zmiany.Nie będzie zacierania rąk przez pseudo firmy szkoleniowe.

Wkrótce to się zmieni.Nowa partia Gowina "Polska Razem" wnet zmiecie tych urzędników,którzy marnują pieniądze, a wszelkie MUP-y,PUP-y,WUP-y rozliczane będą z efektów pracy,a nie tylko przychodzenia do niej. Póżniej przyjdzie czas na rozliczanie Urzędu Marszałkowskiego z wydawanych pieniędzy.Pora na radykalne zmiany.Nie będzie zacierania rąk przez pseudo firmy szkoleniowe.

rozwiń
Avatar
uczestnik projektu ... / 7 grudnia 2013 o 20:54

Zaczyna sie wielkie marnowanie kasy ..... Te wszystkie projekty, szkolenia to wielki pic na wode... Pseudo firmy szkoleniowe i prowadzacy projekty juz zacieraja rece ...  Cala kasa pojdzie na zmarnowanie ... No coz to jest Polska wlasnie..... Ech ....