poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Uwaga kierowcy. Już piszemy co Wam w mieście drogowcy wyremontują

Drogowcy rozkopią skrzyżowanie ul. 3 Maja z Radziwiłłowską i zaczną przedłużać ul. Jana Pawła II. Z trasy nad zalew zniknie zbędny zakręt, ul. Lipowa dostanie nowy asfalt a na Zana stanie las sygnalizatorów. Zapowiada się rok pełen robót drogowych.

Najdłużej oczekiwaną drogową inwestycją w mieście jest przebudowa skrzyżowania ul. 3 Maja i Radziwiłłowskiej. W tym miejscu jezdnie zostaną poszerzone, dzięki czemu pojawią się dodatkowe pasy dla skręcających i sygnalizacja świetlna. Zatoka przystankowa przy pl. Litewskim sprzed placu zabaw zostanie przeniesiona bliżej Krakowskiego Przedmieścia, w okolice szaletu.
Dzięki tym zabiegom powinny zniknąć kolejki samochodów wyjeżdżających z ul. Radziwiłłowskiej w lewo. Ale tak dobrze będzie za rok, bo prace nie zakończą się w 2007. W 2007 będą wyłącznie utrudnienia. Szczególnie na ul. Radziwiłłowskiej, która będzie okresowo zamknięta. Ratusz zapewnia, że tylko na chwilę.
Za to w tym roku zakończy się remont al. Andersa i Smorawińskiego oraz ul. Nadbystrzyckiej. Tę ostatnią czeka więcej zmian. Miasto wyprostuje odcinek pomiędzy rondem a mostem kolejowym. Teraz kręta jezdnia musi omijać dom. Po przebudowie pobiegnie wzdłuż rzeki.

Wyremontowana zostanie też Droga Męczenników Majdanka od pętli trolejbusowej do ul. Doświadczalnej - oprócz nowego asfaltu pojawią się chodniki i ścieżka rowerowa. Ul. Doświadczalna będzie poszerzona a obok niej powstanie pętla dla komunikacji miejskiej. Na skrzyżowaniu z ul. Lucyny Herc pojawią się światła dla pieszych.
Nową nawierzchnię otrzyma też ul. Lipowa od Ogrodu Saskiego do Okopowej. - Wyremontujemy także chodniki i poszerzymy zatokę przystankową przy dawnej Astorii - mówi Andrzej Bałaban, zastępca dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej w lubelskim Urzędzie Miasta.

Poprawi się też stan ul. Mełgiewskiej. Do remontu pójdzie część od Gospodarczej do końca fragmentu dwupasmowego. - Zakres prac będzie podobny, jak na Jana Pawła II. Musimy też poprawić odwodnienie drogi - dodaje Bałaban.
Dobra wiadomość dla pieszych. Na ul. Zana pojawią się światła - na skrzyżowaniu z ul. Juranda i Wallenroda oraz na krzyżówce z ul. Jana Sawy. Na środku jezdni mają powstać wysepki. Podobnie będzie na ul. Kunickiego, która od lat przoduje w liczbie wypadków z udziałem pieszych.
Sprawniej niż teraz będziemy mogli poruszać się obok największego lubelskiego szpitala. Wzdłuż al. Kraśnickiej powstanie dodatkowa, pomocnicza jezdnia łącząca ul. Pielęgniarek z przyszpitalnymi parkingami. Jest też szansa na to, że przestaniemy się wstydzić za chodniki wzdłuż ul. Nowy Plac Targowy, Nadstawnej i Ruskiej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!