piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

23-latek jest podejrzany o wykorzystanie seksualne dziecka

Dodano: 28 lutego 2016, 12:12

(fot. Archiwum)
(fot. Archiwum)

23-latek z Wrocławia jest podejrzany o obcowanie płciowe z chłopcem poniżej 15 roku życia. Mężczyzna spotkał się z dzieckiem w Lublinie. W piątek, decyzją sądu mieszkaniec Dolnego Śląska został tymczasowo aresztowany.

– Informację otrzymaliśmy od rodziny chłopca. Bliscy dziecka zauważyli, że z chłopcem dzieje się coś niepokojącego – przyznaje podkom. Kamil Gołębiowski z Zespołu Komunikacji Społecznej KWP w Lublinie.

Policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie ustalili i zatrzymali 23-letniego mieszkańca Wrocławia. Mężczyzna za pomocą komunikatora internetowego umówił się na spotkanie z mieszkającym w Lublinie nieletnim poniżej 15 roku życia, a następnie doprowadził do obcowania płciowego. Policja nie podaje ile dokładnie lat ma pokrzywdzony chłopiec. Wiadomo zaś, że spotkanie miało miejsce w Lublinie.

– Policjanci ustalili mężczyznę głównie na podstawie korespondencji z chłopcem – podaje podkom. Gołębiowski.

W piątek mieszkaniec Wrocławia został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. – Mężczyzna nie był wcześniej karany za podobne czyny – mówi podkom. Gołębiowski.

Z dotychczasowych ustaleń policji wynika też, że prawdopodobnie chłopiec był jedynym dzieckiem, z którym w Lublinie spotkał się 23-latek.

Niestety do podobnych przestępstw dochodzi coraz częściej. Przestęcy komunikują się z dziećmi za pośrednictwem Internetu. W lutym br. małoletnia osoba z jednego z powiatów w Lubelskiem została zaczepiona na jednym z porali społecznościowych przez dwóch 16-latków.

– W trakcie dalszej konwersacji i poznawania się małoletnia osoba została nakłoniona do zrobienia sobie zdjęć oraz filmów o treściach pornograficznych – informuje podkom. Gołębiowski. – Ona również otrzymywała zdjęcia i filmy tej samej treści od poznanych chłopaków.

Policjanci apelują do rodziców o baczne przyglądanie się temu co ich dzieci robią w wolnym czasie. Z dziećmi należy nie tylko rozmawiać na temat zagrożeń. Dorośli powinni także kontrolować strony internetowe, które odwiedzają nieletni i treści, które przesyłają za pośrednictwem sieci internetowej.

Gość
Gość
Gość
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (29 lutego 2016 o 07:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wykastrować. Nie wiem, co tu się tak z gościem cackać. Przecież skoro był już karany za podobne czyny. Co.... puścita go, a on znowu zrobi swoje...
Rozwiń
Gość
Gość (28 lutego 2016 o 15:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co na portalu robil ten facet-wiafomo.Ale co na portalu robil ten chlopak?Umowil sie na spotkanie,po co?To jest efekt braku kontroli rodzicow nad dziecmi!Bo nie przypodkowo na siebie trafili,a w pelni swiadomie.
Rozwiń
Gość
Gość (28 lutego 2016 o 12:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Obciąć i rzucić psom,niech ciągają po ulicy.
Rozwiń
Gość
Gość (28 lutego 2016 o 12:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Działania organów ścigania są nieskuteczne i "zwierząt" przybywa. Zło się piętrzy. Niebawem się spiętrzy. Ustawodawcy są zboczeńcami, pedałami i wuj wie kim? Będzie coraz więcej przestępstw, wszelkiej maści.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!