Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 lipca 2016 r.
15:33

25 lat lat za zabicie wujka i jego konkubiny. "To sprawiedliwa kara dla takiego człowieka jak ja"

24 20 A A
W sądzie Piotr Cz. zapewniał, że żałuje popełnionej zbrodni. Tydzień po zabójstwie, przesłuchiwany przez śledczych prezentował jednak zupełnie inną postawę. – Miałem taki głód (alkoholowy – red.), że każdego mogłem zabić. Mam wyj…ne, że zabiłem dwoje ludzi. Oni i tak zdychali od tego picia no to im k..wa pomogłem no i ch…j – skwitował Piotr Cz.
W sądzie Piotr Cz. zapewniał, że żałuje popełnionej zbrodni. Tydzień po zabójstwie, przesłuchiwany przez śledczych prezentował jednak zupełnie inną postawę. – Miałem taki głód (alkoholowy – red.), że każdego mogłem zabić. Mam wyj…ne, że zabiłem dwoje ludzi. Oni i tak zdychali od tego picia no to im k..wa pomogłem no i ch…j – skwitował Piotr Cz.

25-lat więzienia – taki wyrok usłyszał we wtorek Piotr Cz., skazany za brutalne zamordowanie dwóch osób. Proces trwał niespełna godzinę. Gdyby 27-latek nie przyznał się do winy, mógłby dostać dożywocie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– To sprawiedliwa kara dla takiego człowieka, jak ja. Raz jeszcze przepraszam za to, co zrobiłem – oświadczył po ogłoszeniu wyroku Piotr Cz. Podczas trwającej niespełna godzinę rozprawy nie zdradzał większych emocji. Potwierdził, że przyznaje się do winy i przeprosił. Nie chciał odpowiadać na żadne pytania.

W sądzie Piotr Cz. zapewniał, że żałuje popełnionej zbrodni. Tydzień po zabójstwie, przesłuchiwany przez śledczych prezentował jednak zupełnie inną postawę. – Miałem taki głód (alkoholowy – red.), że każdego mogłem zabić. Mam wyj…ne, że zabiłem dwoje ludzi. Oni i tak zdychali od tego picia no to im k..wa pomogłem no i ch…j – skwitował Piotr Cz.

W listopadzie ubiegłego roku 27-latek z zimną krwią zamordował swojego wujka i jego konkubinę. Mieszkał razem z nimi przy ul. Motorowej w Lublinie. Wszyscy pili niemal bez przerwy. Również feralnego dnia prawie cały dzień spędzili przy kieliszku. Wieczorem Piotr Cz. chciał od swojego wujka 100 zł na alkohol. Krzysztof S. odmówił. Panowie kłócili się o to w kuchni, kiedy 27-latek robił sobie kolację.

– Byłem pijany, ale niedopity – wyjaśniał śledczym Piotr Cz. – Zdenerwowałem się. Złapałem za nóż i nawet nie wiem, kiedy dźgnąłem wujka w szyję.

Ostrze przecięło tętnicę. Krzysztof S. konał. – Jak tak leżał na podłodze to podciąłem mu jeszcze gardło, bo się ruszał – wyjaśnił śledczym Krzysztof Cz. Z późniejszych ustaleń biegłych wynika, że zadał wujkowi kilkanaście ciosów w okolice szyi. Po wszystkim mężczyzna zabrał kanapki i poszedł do pokoju. Tam, w fotelu spała Małgorzata P. – konkubina gospodarza. Przebudziła się i koniecznie chciała pójść do kuchni. Wtedy Krzysztof Cz. dźgnął ją w szyję.

– Siedziała na fotelu i była cała we krwi. Widziałem, jak umiera – relacjonował później 27-latek. – Poszedłem do kuchni i wziąłem taki nóż z ząbkami. Ciąłem jej szyję, by się upewnić, że nie będzie żyła.

Na ciele kobiety odnaleziono później pięć ran. – Zginęła tylko dlatego, że była świadkiem. Gdyby w mieszkaniu były inne osoby, też mogłyby stracić życie – ocenił uzasadniając wyrok sędzia Mirosław Styk, z Sądu Okręgowego w Lublinie.

Po zabójstwie Piotr Cz. zabrał należące do wujka 400 zł. Wziął prysznic, przebrał się i ruszył na Bronowice. Pił i przez całą noc włóczył się po osiedlu. Po libacji u jednego ze znajomych, razem ze swoją dziewczyną wrócił do mieszkania przy ul. Motorowej. Kiedy Monika K. zobaczył co się stało, wpadła w panikę. 27-latek do niczego się jej nie przyznał. Próbował uciec. Jechał pociągami bez biletu. Dotarł do Frankfurtu nad Odrą. Tam jednak skończyły mu się pieniądze. Wrócił do Lublina, gdzie po spotkaniu z ojcem postanowił przyznać się do zbrodni. Sam zgłosił się na komisariat i dokładnie opowiedział co się stało.

– Oskarżony dorzynał swoje ofiary. Nawet nie próbował udzielać im pomocy – podkreślił sędzia Styk. Prokurator domagał się dla Piotra Cz. kary 25 lat więzienia. Sąd zastanawiał się nad dożywociem, ale wziął pod uwagę, że oskarżony przyznał się do winy, przeprosił krewnych ofiar i wyraził skruchę. Dlatego wymierzono mu jedynie karę 25 lat pozbawienia wolności. Piotr Cz. będzie mógł się starać o warunkowe zwolnienie dopiero po 20 latach za kratami.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jac / 8 sierpnia 2016 o 09:40
Miłosierdzie bez miłosierdzia Po zakończeniu spędu Światowego Dnia Młodzieży, pastuszek Papież  powiedział, że chrześcijaństwo to kroczące miłosierdzie. Nie jest On, jak i Jego poprzednik pozbawiony hipokryzji, wszak to głowy chrześcijaństwa powinni nauczyć swych wyznawców postępowania zgodnego z kanonem Dekalogu. Chrześcijaństwo powstałe  na kanwie śmierci Jezusa, naucza, iż dał się On ukrzyżować za ich grzechy, by oni mogli bezkarnie źle postępować, niwelując swoje uczynki u spowiedników. Pierwotne nauki Nazarejczyka zostały sfałszowane i wypaczone przez przepisywaczy, jak i okrojone dla własnej wygody życia materialnego przez cesarzy mianujących się na głowy  państwa Watykańskiego. I gdyby Papcio nauczał swoje wilczęta w skórach owieczek, zgodnie z cechami miłosierdzia, z pewnością owa chrześcijańska wataha opuściłaby swojego basiora. Każdy może zapoznać się z Jezusa pierwotną Praewangelią Życia Doskonałego, jak i tekstami apokryficznymi, lecz chrześcijaństwo żywiące się potrawami wytworzonymi z ciał braci mniejszych samo w sobie pozbawione jest cech miłosierdzia dla niższego celu smakowania. Wobec tego, jest to bezspornie hipokryzja, która zatyka uszy i przymyka oczy na głos cierpień myślących istot, które szlachtowane są dla rozkoszy podniebienia pseudo miłosiernych Żydów, chrześcijan, muzułmanów i wszystkich tych, którzy znajdują w sobie miłość i współczucie dla piesków i kotków, tych, którzy powinni kierować się rozumem, a nie pragnieniem rozsmakowywania się w pokarmie z krwi, osocza, wnętrzności i ciała tych, które także noszą w sobie uczucie miłości dla swych zwierzęcych dzieci i współbraci. Naprawdę trzeba być nieźle wywalonym, aby stwierdzać, jak Makłowicz, iż stworzenia wód są owocami mórz, a jeżeli tak, to my, zwierzaki na dwóch nogach jesteśmy także swoistymi owocami ziemi. To co publikuję jest z pewnością kontrowersyjnym tematem i jak mniemam znajdą się pod owym wpisem, jak zwykle aroganckie i ignoranckie komentarze, nie obawiam się dyskusji, jednak wśród odwiedzających moje wpisy lądują tylko takie. Czyżby pośród czytelników nie było myślących i w miarę kulturalnych? 3 sierpnia 2016
Miłosierdzie bez miłosierdzia Po zakończeniu spędu Światowego Dnia Młodzieży, pastuszek Papież  powiedział, że chrześcijaństwo to kroczące miłosierdzie. Nie jest On, jak i Jego poprzednik pozbawiony hipokryzji, wszak to głowy chrześcijaństwa powinni nauczyć swych wyznawców postępowania zgodnego z kanonem Dekalogu. Chrześcijaństwo powstałe  na kanwie śmierci Jezusa, naucza, iż dał się On ukrzyżować za ich grzechy, by oni mogli bezkarnie źle postępować, niwelując swoje uczynki u spowiedników. Pierwotne nauki Nazarejczyka zo... rozwiń
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2016 o 10:52
Tylko 25 lat, czyli wyjdzie po 15.Takiego gnoja to nalezaloby wsadzić do worka i utopić w dole z wodą.
Avatar
Gość / 20 lipca 2016 o 14:46
Nieuk po zawodówce...
Avatar
Sn / 20 lipca 2016 o 11:54
Zdecydowanie powinna być kara śmierci!
Avatar
Gość / 19 lipca 2016 o 22:41
Kurrde jak on spuchl xD
Avatar
deee / 19 lipca 2016 o 22:12
no to ładnie go rodzice wychowali, nie ma to jak patologia zrobi sobie dziecko, a teraz 500+ to dopiero będziemy mieli patologii w brud, ama nadzieję, że pisowcow będa uwielbiali  nożem w ręku
Avatar
Gosc / 19 lipca 2016 o 21:43
ciekawe czy tobie jak by matke zamordowal (co ci *** nie  abys doswziego bolu jak brak mabysdoswiadczylbylo to tez by ci bylo zal ziomka? 
Avatar
Gosc / 19 lipca 2016 o 21:29
Powiem tylko jedno zgnij tam gnido 
Avatar
Gość / 19 lipca 2016 o 19:44
To ciemnogróg, aż tyle lat pozbawienia wolności dla młodego, zioma z Tatar? Brevik za każdą zabitą osobę dostał tylko 3 miesiące.U nas by tylko do więzień wsadzali, a potem jęczą że przepełnione.Katoliki gdzie wasza wybaczalność?
Avatar
cdfr / 19 lipca 2016 o 18:16
I jeszcze będzie miał rozj....ą tylną część ciała.Oj,oj,oj już się niektórzy cieszą.
Avatar
jac / 8 sierpnia 2016 o 09:40
Miłosierdzie bez miłosierdzia Po zakończeniu spędu Światowego Dnia Młodzieży, pastuszek Papież  powiedział, że chrześcijaństwo to kroczące miłosierdzie. Nie jest On, jak i Jego poprzednik pozbawiony hipokryzji, wszak to głowy chrześcijaństwa powinni nauczyć swych wyznawców postępowania zgodnego z kanonem Dekalogu. Chrześcijaństwo powstałe  na kanwie śmierci Jezusa, naucza, iż dał się On ukrzyżować za ich grzechy, by oni mogli bezkarnie źle postępować, niwelując swoje uczynki u spowiedników. Pierwotne nauki Nazarejczyka zostały sfałszowane i wypaczone przez przepisywaczy, jak i okrojone dla własnej wygody życia materialnego przez cesarzy mianujących się na głowy  państwa Watykańskiego. I gdyby Papcio nauczał swoje wilczęta w skórach owieczek, zgodnie z cechami miłosierdzia, z pewnością owa chrześcijańska wataha opuściłaby swojego basiora. Każdy może zapoznać się z Jezusa pierwotną Praewangelią Życia Doskonałego, jak i tekstami apokryficznymi, lecz chrześcijaństwo żywiące się potrawami wytworzonymi z ciał braci mniejszych samo w sobie pozbawione jest cech miłosierdzia dla niższego celu smakowania. Wobec tego, jest to bezspornie hipokryzja, która zatyka uszy i przymyka oczy na głos cierpień myślących istot, które szlachtowane są dla rozkoszy podniebienia pseudo miłosiernych Żydów, chrześcijan, muzułmanów i wszystkich tych, którzy znajdują w sobie miłość i współczucie dla piesków i kotków, tych, którzy powinni kierować się rozumem, a nie pragnieniem rozsmakowywania się w pokarmie z krwi, osocza, wnętrzności i ciała tych, które także noszą w sobie uczucie miłości dla swych zwierzęcych dzieci i współbraci. Naprawdę trzeba być nieźle wywalonym, aby stwierdzać, jak Makłowicz, iż stworzenia wód są owocami mórz, a jeżeli tak, to my, zwierzaki na dwóch nogach jesteśmy także swoistymi owocami ziemi. To co publikuję jest z pewnością kontrowersyjnym tematem i jak mniemam znajdą się pod owym wpisem, jak zwykle aroganckie i ignoranckie komentarze, nie obawiam się dyskusji, jednak wśród odwiedzających moje wpisy lądują tylko takie. Czyżby pośród czytelników nie było myślących i w miarę kulturalnych? 3 sierpnia 2016
Miłosierdzie bez miłosierdzia Po zakończeniu spędu Światowego Dnia Młodzieży, pastuszek Papież  powiedział, że chrześcijaństwo to kroczące miłosierdzie. Nie jest On, jak i Jego poprzednik pozbawiony hipokryzji, wszak to głowy chrześcijaństwa powinni nauczyć swych wyznawców postępowania zgodnego z kanonem Dekalogu. Chrześcijaństwo powstałe  na kanwie śmierci Jezusa, naucza, iż dał się On ukrzyżować za ich grzechy, by oni mogli bezkarnie źle postępować, niwelując swoje uczynki u spowiedników. Pierwotne nauki Nazarejczyka zo... rozwiń
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2016 o 10:52
Tylko 25 lat, czyli wyjdzie po 15.Takiego gnoja to nalezaloby wsadzić do worka i utopić w dole z wodą.
Avatar
Gość / 20 lipca 2016 o 14:46
Nieuk po zawodówce...
Avatar
Sn / 20 lipca 2016 o 11:54
Zdecydowanie powinna być kara śmierci!
Avatar
Gość / 19 lipca 2016 o 22:41
Kurrde jak on spuchl xD
Avatar
deee / 19 lipca 2016 o 22:12
no to ładnie go rodzice wychowali, nie ma to jak patologia zrobi sobie dziecko, a teraz 500+ to dopiero będziemy mieli patologii w brud, ama nadzieję, że pisowcow będa uwielbiali  nożem w ręku
Avatar
Gosc / 19 lipca 2016 o 21:43
ciekawe czy tobie jak by matke zamordowal (co ci *** nie  abys doswziego bolu jak brak mabysdoswiadczylbylo to tez by ci bylo zal ziomka? 
Avatar
Gosc / 19 lipca 2016 o 21:29
Powiem tylko jedno zgnij tam gnido 
Avatar
Gość / 19 lipca 2016 o 19:44
To ciemnogróg, aż tyle lat pozbawienia wolności dla młodego, zioma z Tatar? Brevik za każdą zabitą osobę dostał tylko 3 miesiące.U nas by tylko do więzień wsadzali, a potem jęczą że przepełnione.Katoliki gdzie wasza wybaczalność?
Avatar
cdfr / 19 lipca 2016 o 18:16
I jeszcze będzie miał rozj....ą tylną część ciała.Oj,oj,oj już się niektórzy cieszą.
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 23 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 37 3

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 70 13

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 35 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 53 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 47 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 422 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.