Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 grudnia 2007 r.
14:55
Edytuj ten wpis

250 zdjęć w dwie godziny

0 5 A A

Wczoraj w ciągu dwóch godzin policyjny fotoradar przy ul. Nadbystrzyckiej w Lublinie zarejestrował ponad dwieście samochodów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wczoraj od godz. 12 do 14 fotoradar zarejestrował około 250 pojazdów przekraczających dozwoloną prędkość nawet o kilkadziesiąt kilometrów na godzinę.

W miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, rekordzista miał na liczniku 113 km/h.

Taryfikator przewiduje dla takich kierowców nawet kilkuset złotowe mandaty i nałożenie nawet 10 punktów karnych.

przekroczenie prędkości (km/h) -- wysokość mandatu -- liczba punktów karnych

do 10 -- 50 -- 1 pkt
11 - 20 -- 50 - 100 zł -- 2 pkt
21 - 30 -- 100 - 200 zł -- 4 pkt
31 - 40 -- 200 - 300 zł -- 6 pkt
41 - 50 -- 300 - 400 zł -- 8 pkt
51 i więcej -- 400 - 500 zł -- 10 pkt
Od początku 2007 roku na ul. Nadbystrzyckiej doszło do 12 wypadków i 76 kolizji. Śmierć poniosły 2 osoby, a 11 zostało rannych.

Podobne działania są przeprowadzane przez policjantów z Sekcji Ruchu Drogowego KMP w Lublinie również na innych ulicach naszego miasta.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jan / 11 lutego 2008 o 10:47
KTO widział na świecie żeby na dwópasmówce przedzielonej było ograniczenie prętkości do 50 km to poco nam
takie ulice niech się ktoś nadtym zastanowi zawsze wpadamy w skrajności
Avatar
szybka jazda / 19 grudnia 2007 o 08:01
Sprytna Drogówko!
Postawcie ten fotoradar na dłużej w tym miejscu - odpowiednio oznakujcie miejsce dla kierowców, aby nie byli zaskakiwani.
Dla Waszych przestarzałych statystyk już następnego dnia będzie totalna KLAPA, bo tylko jeden roztargniony i jeden głupi da się złapac.
BĄDŹCIE NORMALNI!
Wesołych Świąt!!!!
Avatar
jan / 18 grudnia 2007 o 20:40
Kochani. Jeśli w tym miejscu, na takiej jezdni obowiązuje 50 km/h to jak powinno być np. na Pawiej??????? Chyba kierowca powinien jechać na piechotę? Zastanówcie się chłopcy radarowcy czy nie ganiać odpowiedzialnych za stan naszych ulic. Pozdrawiam Swiątecznie.
Avatar
sss / 18 grudnia 2007 o 18:32
PAńSTWO POLICYJNE!!!
Avatar
rafal / 18 grudnia 2007 o 16:16
Zdecydowana glupota, bo radar stał nie tam, gdzie trzeba i gdzie dochodzi do zdarzeń drogowych, poza tym to piesi często wchodza na przejście jakby samochody nie istniały i jakby pojazdów nie dotyczyły prawa fizyki. Moim zdaniem o bezpieczeństwo pieszych powinni zadbać oni sami, a nie kierowcy, bo jadąc nawet 40 na godzinie nie uda się zatrzymać pojazdu gdy pani w ciemnym futrze i czarnym berecie na glowie nagle sobie ubzdura, że trzeba przejść nie bacząc na grożące niebezpieczeństwo!!.
Avatar
jan / 11 lutego 2008 o 10:47
KTO widział na świecie żeby na dwópasmówce przedzielonej było ograniczenie prętkości do 50 km to poco nam
takie ulice niech się ktoś nadtym zastanowi zawsze wpadamy w skrajności
Avatar
szybka jazda / 19 grudnia 2007 o 08:01
Sprytna Drogówko!
Postawcie ten fotoradar na dłużej w tym miejscu - odpowiednio oznakujcie miejsce dla kierowców, aby nie byli zaskakiwani.
Dla Waszych przestarzałych statystyk już następnego dnia będzie totalna KLAPA, bo tylko jeden roztargniony i jeden głupi da się złapac.
BĄDŹCIE NORMALNI!
Wesołych Świąt!!!!
Avatar
jan / 18 grudnia 2007 o 20:40
Kochani. Jeśli w tym miejscu, na takiej jezdni obowiązuje 50 km/h to jak powinno być np. na Pawiej??????? Chyba kierowca powinien jechać na piechotę? Zastanówcie się chłopcy radarowcy czy nie ganiać odpowiedzialnych za stan naszych ulic. Pozdrawiam Swiątecznie.
Avatar
sss / 18 grudnia 2007 o 18:32
PAńSTWO POLICYJNE!!!
Avatar
rafal / 18 grudnia 2007 o 16:16
Zdecydowana glupota, bo radar stał nie tam, gdzie trzeba i gdzie dochodzi do zdarzeń drogowych, poza tym to piesi często wchodza na przejście jakby samochody nie istniały i jakby pojazdów nie dotyczyły prawa fizyki. Moim zdaniem o bezpieczeństwo pieszych powinni zadbać oni sami, a nie kierowcy, bo jadąc nawet 40 na godzinie nie uda się zatrzymać pojazdu gdy pani w ciemnym futrze i czarnym berecie na glowie nagle sobie ubzdura, że trzeba przejść nie bacząc na grożące niebezpieczeństwo!!.
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 0 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 0

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 16 1

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 2

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 7

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 27 6

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 36 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 45 92

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 20 29

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!