Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 września 2011 r.
17:48
Edytuj ten wpis

28 kandydatów na księży. Wzrost liczby powołań w Lublinie

0 33 A A
Lubelskie seminarium kształci przyszłych księży, którzy potem przyjdą do nas po kolędzie i udzielą ś
Lubelskie seminarium kształci przyszłych księży, którzy potem przyjdą do nas po kolędzie i udzielą ś

28 kandydatów zgłosiło się w tym roku do Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. – Wbrew przekonaniu, że obserwujemy spadek liczby powołań, jest wzrost – podkreśla prefekt lubelskiej "szkoły dla księży”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Seminarium właśnie zakończyło rekrutację. Przyjęto 28 nowych alumnów. – A więc całkiem sporo – zauważa ks. dr Marek Szymański, prefekt Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. – To podobna liczba do tych z ostatnich lat.

Więcej chętnych do seminarium było w latach 80. czy 90. ubiegłego wieku. – Ale wtedy były większe diecezje niż teraz – zauważa ks. dr Szymański. – Musimy też oddać hołd papieżowi Janowi Pawłowi II, który był autorytetem i miał ogromny wpływ na młodych ludzi. To zawsze przekładało się na pozytywny odzew.

– Rekrutacja odbywa się w ramach rekrutacji na Katolicki Uniwersytet Lubelski, a więc kandydaci muszą złożyć wszystkie niezbędne dokumenty, świadectwa wymagane na tej uczelni – wyjaśnia prefekt. – Potem są dwie rozmowy. Pierwsza dotyczy motywacji, dlaczego kandydat chce wstąpić do seminarium. Druga – wiedzy religijnej i historii Kościoła.

Alumni przyjęci w tegorocznej rekrutacji już zamieszkali przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Lublinie. Słuchaczy seminarium przez sześć najbliższych lat czekają wykłady, zaliczenia i sesje egzaminacyjne. – Materiału i nauki jest tak dużo, że na szóstym roku muszą doklejać kartki do indeksów, bo brakuje miejsca – podkreśla prefekt.

– Kiedyś większość kandydatów pochodziła z terenów wiejskich. Teraz jest różnie. Są alumni zarówno z mniejszych miejscowości, jak i z większych miast. Część jest także z Lublina – wylicza ks. dr Szymański. – Zmienił się także wiek kandydatów, kiedyś przychodzili do nas głównie młodzi ludzie, tuż po maturze – mówi prefekt. – Teraz są także maturzyści, ale zdarzają się i studenci, i ludzie po studiach, którzy podjęli pracę, ale jednak odkryli w sobie powołanie i chęć wstąpienia do seminarium.

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
laik / 5 września 2011 o 13:09
[quote name='Kowalski' timestamp='1315219902' post='526634']
Twierdzenie, że księża nie płacą podatków jest niezgodne z prawdą. Wynika albo z niewiedzy albo z chęci przedstawienia nieprawdy (kłamstwa)
Ubliżanie innym nic tu nie zmieni.
[/quote]

Zgodzę się z Tobą,że księża płacą podatki,ale wiem też,że ten zależny od liczby parafian jest niemalże symboliczny.Nie chce mi się szukać,ale kiedyś czytałam o podatkach i pamiętam.Nie wchodzę w dyskusję,ale jeśli w wolnej chwili odszukam informacje to skopiuję. A swoją drogą jacy my jesteśmy zawistni, złośliwi,zazdrośni...etc.Pozdrawiam życzliwych.
[quote name='Kowalski' timestamp='1315219902' post='526634']
Twierdzenie, że księża nie płacą podatków jest niezgodne z prawdą. Wynika albo z niewiedzy albo z chęci przedstawienia nieprawdy (kłamstwa)
Ubliżanie innym nic tu nie zmieni.
[/quote]

Zgodzę się z Tobą,że księża płacą podatki,ale wiem też,że ten zależny od liczby parafian jest niemalże symboliczny.Nie chce mi się szukać,ale kiedyś czytałam o podatkach i pamiętam.Nie wchodzę w dyskusję,ale jeśli w wolnej chwili odszukam informac... rozwiń
Avatar
Kowalski / 5 września 2011 o 12:58
[quote name='tacowy' timestamp='1315213411' post='526547']
Człowieczku,nie mąć jak nie wiesz.Księża żadnych podatków nie płac,sa z nich zwolnieni jako grupa społeczna najmniej zarabiająca.Księża również nie płacą składek emerytalnych.Za takich nierobów płaci społeczeństwo.Księża w większości przypadków nie płacą za prąd ,telefon,telewizję.Te dobra mają od sponsorów.Przedsiębiorstwo Kanalizacji również w ramach sponsoringu nie pobiera opłat za wodę.Bywa i tak,że zakłady energetyczne ustawiają tak słupy oświetleniowe,aby światło uliczne oświetlały ZA DARMO możliwie jaknajwiększy teren.W czasie remontów kościołó (ostatnio bardzo modne - asponsorują gminy) kościoły i plebanie nielegalnie podłączane są do sieci gazowej,wodociągowo-kanalizacyjnei i energetycznej).Szkoda,że nikt nie chce tego sprawdzać/.A powszechnie jest wiadomo,że klecha jest ponad prawem.Nawet sądy takich przebierańców w kolorowych damskich ciuszkach p[rzeważnie nie tykają.
A co do nowych powołan - oj będzie się działo,będzie...Będzie więcej młodych pacjentów z żylakami odbytu.
[/quote]
Słabo nawymyślałeś. Mogłeś dodać, że połowa budżetu Polski idzie do Watykanu a z pozostałej połowy 90 % idzie na kościół. Księża co miesiąc dostają po 45.ooo zł od Państwa a na Boże Narodzenie i Wielkanoc jeszcze dodatkowo po 100.000 zł. W Sejmie przygotowywana jest ustawa, że każdy ksiądz ma co roku dostawać pieniądze na nowy samochód klasy premium. Bilety autobusowe, kolejowe, samolotowe i na promy kosmiczne mają za darmo.
No nie wiem co jeszcze....
[quote name='tacowy' timestamp='1315213411' post='526547']
Człowieczku,nie mąć jak nie wiesz.Księża żadnych podatków nie płac,sa z nich zwolnieni jako grupa społeczna najmniej zarabiająca.Księża również nie płacą składek emerytalnych.Za takich nierobów płaci społeczeństwo.Księża w większości przypadków nie płacą za prąd ,telefon,telewizję.Te dobra mają od sponsorów.Przedsiębiorstwo Kanalizacji również w ramach sponsoringu nie pobiera opłat za wodę.Bywa i tak,że zakłady energetyczne ustawiają tak słupy oświetleni... rozwiń
Avatar
Kowalski / 5 września 2011 o 12:51
[quote name='Maksellus Łoles' timestamp='1315211294' post='526511']
Do Gosposia - zaczynasz swój chory wywód od słów cyt. "Widać. kolego, że nie znasz się, a zabierasz głos." A jak widać teraz po tych śmierdzących wypocinach to Ty NIE MASZ ZIELONEGO POJĘCIA O CZYM PISZESZ. Zostań lepiej w kuchni i pierz w łazience galoty zamiast wypisywać brednie. Najpierw poczytaj lub zapytaj się kogoś inteligentniejszego a potem jak już posiądziesz wiedzę pisz. Jak trzeba być ograniczonym aby pisać że księża płacą podatki i to do tego 2. Musisz nie mieć chłopa od 5 lat albo jesteś pryszczatym gimnazjalnym małolatem. Nikt inny by takich bredni nie wypisywał. Trzeba było napisać jeszcze, że są tak biedni że boso popylają !!! Lecz się człowieczku maluczki i nie zabieraj głosu na temat który Ciebie przerasta. Pa i do szkoły nieuku.
[/quote]
Twierdzenie, że księża nie płacą podatków jest niezgodne z prawdą. Wynika albo z niewiedzy albo z chęci przedstawienia nieprawdy (kłamstwa)
Ubliżanie innym nic tu nie zmieni.
[quote name='Maksellus Łoles' timestamp='1315211294' post='526511']
Do Gosposia - zaczynasz swój chory wywód od słów cyt. "Widać. kolego, że nie znasz się, a zabierasz głos." A jak widać teraz po tych śmierdzących wypocinach to Ty NIE MASZ ZIELONEGO POJĘCIA O CZYM PISZESZ. Zostań lepiej w kuchni i pierz w łazience galoty zamiast wypisywać brednie. Najpierw poczytaj lub zapytaj się kogoś inteligentniejszego a potem jak już posiądziesz wiedzę pisz. Jak trzeba być ograniczonym aby pisać że księża płacą po... rozwiń
Avatar
jon / 5 września 2011 o 12:09
[quote name='OJCIEC AMBROŻY' timestamp='1315164999' post='526204']
[color="#800080"][size="5"]JEZUS CHRYSTUS KRÓLEM POLSKI !!!
A MARYJA ZAWSZE DZIEWICA KRÓLOWĄ !
BÓG ZAPŁAĆ.
AMEN.
[/size][/color]
[/quote]
a inne kraje ?
Avatar
Gość / 5 września 2011 o 12:03
[quote name='Gosposia' timestamp='1315203243' post='526394']
Widać. kolego, że nie znasz się, a zabierasz głos.

I Księża nie mają jedzenia za darmo. Tak jak każdy inny obywatel płacą za chleb i inne art. spożywcze, oraz za prąd, węgiel, telefon i inne rzeczy. I nie mają przy tym stawek preferencyjnych.
II Księża płacą także podatki i to podwójne zazwycaj - jeden podatek od pensji szkolnej, drugi podatek od przychodów z parafii.
III. Odpowiedzialność ogromna.
IV. Zycie ponad prawem to mają ludzie władzy, księżą podlegają podwójnemu prawu: kościelnemu i cywilnemu, a poza tym nie do przecenienia jest opinia ludzka.

Więc się przymknij i nie pieprz głupot, bo ci zrobię kołnierz z durszlaka.
[/quote]

Niesamowicie zorientowana...gosposia.Zajmij się raczej garami bo rola obrońcy mizernie wypadła.W pieprzeniu głupot to jesteś niezła,ale zapewne tylko w tym...ŻAŁOSNE.
[quote name='Gosposia' timestamp='1315203243' post='526394']
Widać. kolego, że nie znasz się, a zabierasz głos.

I Księża nie mają jedzenia za darmo. Tak jak każdy inny obywatel płacą za chleb i inne art. spożywcze, oraz za prąd, węgiel, telefon i inne rzeczy. I nie mają przy tym stawek preferencyjnych.
II Księża płacą także podatki i to podwójne zazwycaj - jeden podatek od pensji szkolnej, drugi podatek od przychodów z parafii.
III. Odpowiedzialność ogromna.
IV. Zycie ponad prawem ... rozwiń
Avatar
tacowy / 5 września 2011 o 11:03
[quote name='Gosposia' timestamp='1315203243' post='526394']
Widać. kolego, że nie znasz się, a zabierasz głos.

I Księża nie mają jedzenia za darmo. Tak jak każdy inny obywatel płacą za chleb i inne art. spożywcze, oraz za prąd, węgiel, telefon i inne rzeczy. I nie mają przy tym stawek preferencyjnych.
II Księża płacą także podatki i to podwójne zazwycaj - jeden podatek od pensji szkolnej, drugi podatek od przychodów z parafii.
III. Odpowiedzialność ogromna.
IV. Zycie ponad prawem to mają ludzie władzy, księżą podlegają podwójnemu prawu: kościelnemu i cywilnemu, a poza tym nie do przecenienia jest opinia ludzka.

Więc się przymknij i nie pieprz głupot, bo ci zrobię kołnierz z durszlaka.
[/quote]
Człowieczku,nie mąć jak nie wiesz.Księża żadnych podatków nie płac,sa z nich zwolnieni jako grupa społeczna najmniej zarabiająca.Księża również nie płacą składek emerytalnych.Za takich nierobów płaci społeczeństwo.Księża w większości przypadków nie płacą za prąd ,telefon,telewizję.Te dobra mają od sponsorów.Przedsiębiorstwo Kanalizacji również w ramach sponsoringu nie pobiera opłat za wodę.Bywa i tak,że zakłady energetyczne ustawiają tak słupy oświetleniowe,aby światło uliczne oświetlały ZA DARMO możliwie jaknajwiększy teren.W czasie remontów kościołó (ostatnio bardzo modne - asponsorują gminy) kościoły i plebanie nielegalnie podłączane są do sieci gazowej,wodociągowo-kanalizacyjnei i energetycznej).Szkoda,że nikt nie chce tego sprawdzać/.A powszechnie jest wiadomo,że klecha jest ponad prawem.Nawet sądy takich przebierańców w kolorowych damskich ciuszkach p[rzeważnie nie tykają.
A co do nowych powołan - oj będzie się działo,będzie...Będzie więcej młodych pacjentów z żylakami odbytu.
[quote name='Gosposia' timestamp='1315203243' post='526394']
Widać. kolego, że nie znasz się, a zabierasz głos.

I Księża nie mają jedzenia za darmo. Tak jak każdy inny obywatel płacą za chleb i inne art. spożywcze, oraz za prąd, węgiel, telefon i inne rzeczy. I nie mają przy tym stawek preferencyjnych.
II Księża płacą także podatki i to podwójne zazwycaj - jeden podatek od pensji szkolnej, drugi podatek od przychodów z parafii.
III. Odpowiedzialność ogromna.
IV. Zycie ponad prawem ... rozwiń
Avatar
m.a. / 5 września 2011 o 10:38
nie ma pracy to i w sukience trzeba chodzic
Avatar
Maksellus Łoles / 5 września 2011 o 10:28
Do Gosposia - zaczynasz swój chory wywód od słów cyt. "Widać. kolego, że nie znasz się, a zabierasz głos." A jak widać teraz po tych śmierdzących wypocinach to Ty NIE MASZ ZIELONEGO POJĘCIA O CZYM PISZESZ. Zostań lepiej w kuchni i pierz w łazience galoty zamiast wypisywać brednie. Najpierw poczytaj lub zapytaj się kogoś inteligentniejszego a potem jak już posiądziesz wiedzę pisz. Jak trzeba być ograniczonym aby pisać że księża płacą podatki i to do tego 2. Musisz nie mieć chłopa od 5 lat albo jesteś pryszczatym gimnazjalnym małolatem. Nikt inny by takich bredni nie wypisywał. Trzeba było napisać jeszcze, że są tak biedni że boso popylają !!! Lecz się człowieczku maluczki i nie zabieraj głosu na temat który Ciebie przerasta. Pa i do szkoły nieuku.
Do Gosposia - zaczynasz swój chory wywód od słów cyt. "Widać. kolego, że nie znasz się, a zabierasz głos." A jak widać teraz po tych śmierdzących wypocinach to Ty NIE MASZ ZIELONEGO POJĘCIA O CZYM PISZESZ. Zostań lepiej w kuchni i pierz w łazience galoty zamiast wypisywać brednie. Najpierw poczytaj lub zapytaj się kogoś inteligentniejszego a potem jak już posiądziesz wiedzę pisz. Jak trzeba być ograniczonym aby pisać że księża płacą podatki i to do tego 2. Musisz nie mieć chłopa od 5 lat albo jesteś pryszczatym gimnazjalnym małolat... rozwiń
Avatar
zyx / 5 września 2011 o 09:41
Myślę, że przychodzi czas na jakość a nie ilość powołań. Ludziom potrzeba prawdziwych kapłanów, potrzeba przykładu życia wiarą i służby ludziom, potrzeba autorytetów i przykładu moralności. Mam już dość ciągłego tłumaczenia i rozumienia słabości księży. Jak mam dziecku wpoić, że kasa w życiu nie jest najważniejsza, że marka samochodu też nie ma znaczenia ważne by samochód jeździł i był sprawny, że trzeba tak żyć by nie uwikłać się w podwójne życie - mieć moralny kręgosłup.
Księża są tacy wykształceni, inteligentni, a nie rozumieją, że to właśnie przykład życia najlepiej wychowuje. Prawda jest taka, że wierząc w moc swojego powołania izolują się od zwykłych ludzi, zamykają się w swoim świecie, pogrążają się w grzechu i często już nie wiedzą kim są. Ciekawe jest na jakich ludzi wychowają własne dzieci jeśli sami są tacy zakłamani. Kim dla nich są ich kobiety(?), bo myślę, że nikogo nie wolno traktować przedmiotowo. Drodzy Wybrańcy(!) pora ubrać się znowu przynajmniej w koloratkę, a może i sutannę, bo księdzem jest się 24 godziny na dobę, a nie tylko 1 lub 2 godziny. Jeśli ktoś jest urażony moją wypowiedzią to przepraszam, ale mnie zależy na wierze, kapłanach i moralnym kształtowaniu ludzkich postaw. Pozdrawiam!
Myślę, że przychodzi czas na jakość a nie ilość powołań. Ludziom potrzeba prawdziwych kapłanów, potrzeba przykładu życia wiarą i służby ludziom, potrzeba autorytetów i przykładu moralności. Mam już dość ciągłego tłumaczenia i rozumienia słabości księży. Jak mam dziecku wpoić, że kasa w życiu nie jest najważniejsza, że marka samochodu też nie ma znaczenia ważne by samochód jeździł i był sprawny, że trzeba tak żyć by nie uwikłać się w podwójne życie - mieć moralny kręgosłup.
Księża są tacy wykształceni, inteligentni, a nie rozumieją, że ... rozwiń
Avatar
matka Boska / 5 września 2011 o 08:15
[color="#FF0000"](z)BAWICIELE ŚWIATA?

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

Jak Kościół kroczy Drogą (z)BAWIENIA?:

1) Kończąc Vatykańską Szkołę Aktorską zwaną Seminarium Duchowne (Wyższe) przygotowani są wszyscy do odgrywania ino jednej roli sprzed ponad 2000 lat! Axcelencja abp ŻYCIŃSKI JÓZEF sięgając zaś do współczesnego języka RŻNĄŁ GŁUPA NA CAŁEGO i dziwne, że dziennikarze to puścili w TVN(19.VIII.2010 "Fakty po Faktach")! W Słowie Bożym kierowanym do Ludu z ust Axcelencji leciał „HEPNING” i „...MAN...” (strongman; superman...)- pisownia fonetyczna, czyli tak jak Axcelencja pedoł! W Krzyżowym Ogniu Pytań GŁOS BOŻY DOSTAWAŁ DELIRKI...

2) Z KULei w Częstochowie (w VIII.2010 r.) grzmiał abp. Leszek Sławoj Głódź aby PRZEPROSIĆ PREZYDENTA! - zapomniał bidulka sprecyzować którego! Sam abp Głódź nie zauważył nawet WŁASNEJ SKLEROZY – kto obrażał Prezydenta R.P. i Jego Małżonkę w Świętych Rydzykownych Mediach – PRZECIEŻ SAM BOSKI NAMIESTNIK OJCIEC TADEUSZ RYDZYK głosząc Słowo Boże Parę Prezydencką określił w kwietniu 2007 r. "NIE NAZYWAJMY SZAMBA PERFUMERIĄ", samą zaś Żonę Prezydenta Kaczyńskiego – CZAROWNICĄ!: "PANI PREZYDENTOWA Z TAKĄ EUTANAZJĄ? TY CZAROWNICO! JA CI DAM! JAK ZABIJAĆ LUDZI, TO SAMA SIĘ PODSTAW PIERWSZA".

3) Nikt tak nie daje przykładu w obrażaniu Prezydenta R.P. i Polityków Jak Kościół:
poczynając od Prezydenta R.P. Aleksandra Kwaśniewskiego stwierdza, że W OBRAŻANIU GŁOWY PAŃSTWA POLSKIEGO – PREZYDENTA – PRYM WIEDZIE KOŚCIÓŁ! To w roku 1995 Prymas Polski KS. KARDYNAŁ JÓZEF GLEMP ustami jakiegoś pionka w sutannie gardłował, że „PREZYDENT KOMUNISTA NAM NIEPOTRZEBNY”! Po czym spier...niczył głosować do Polonii Amerykańskiej – tak na wszelki wypadek. OBECNEGO ZAŚ PREZYDENTA R.P. BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO KLER W SŁOWIE BOŻYM ŁAJAŁ RÓWNIE I IDENTYCZNIE JAK POPRZEDNIKÓW KSIĄDZ Z KRAŚNIKA!: ( Dziennik Wschodni, art. Z dn. 6.VII.2010 r.: „KRAŚNIK: KSIĄDZ PORÓWNAŁ KOMOROWSKIEGO DO SZATANA”. Pamiętne zaś słowa „PRZEPRASZAM” wypowiedziane po tragedii smoleńskiej przez Bronisława Komorowskiego naczelny Tygodnika Powszechnego ks. ADAM BONIECKI tak tłumaczył w TVP 21.X.2010 r., że zrobił z Prezydenta R.P. Idiotę.
W nagrodę, a w tłumaczeniu z Języka Liturgicznego na polski - ze strachu – Prezydent R.P. Bronisław Komorowski 26.III.2011 r. odznaczył Ks. ADAMA BONICKIEGO Krzyżem... . Widać tu, że nie tylko Biblia się nie zmienia, ale Proroctwa lat Solidarności „BO JAK NIE TO MY WAM DAMY...”
Ks. Adam Boniecki 12.IV.2011 TVN „Fakty” określił Jarosława Kaczyńskiego „GŁUPIEC”: „ks. Adam Boniecki mówił: „...DWIE WIERSZE DALEJ, dwa wiersze dalej jest ostrzeżenie … żeby spojrzeć w lustro i zobaczyć swoją twarz głupca i pyszałka!...” a Z. Herbert w „Przesłaniu Pana Cogito” pisze: „ … oglądaj w lustrze swą błazeńską twarz...”

Ks. Adam Boniecki (red. nacz. „Brukowca Powszechnego”) zamiast bawić się w tłumaczenia tego, co mówią Ludzie powinien oddać się Modlitwie w myśl Psalmu „Chwalcie o dziatki Najwyższego Pana...”, a specjalnie dla ks. Adama Bonieckiego wersja EXCLUSIV: „Chwalcie o Dziadki Najwyższego Pana...” (Ps. 112).

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC dla upamiętnienia Świętych Wydarzeń Rządowych proponuje - poczynając od KUL-awych przez PAT-ologicznych i pozostałe KAT-olickie Szkoły zmienić Image Ducha Św. z Wysłużonego Gołębia czyli Gołębicy na KULoPATwę !, a ten polny ptak pokazuje jak Kościół wyprowadził Lud w Pole...

4) 1.III.2011 r. w TVN „FAKTY”godz. 19;oo Poseł Janusz Palikot w sejmie zawiesił wiele innych symboli religijnych różnych wyznań obok wiszącego krzyża, które w efekcie inni posłowie zdjęli ze ściany. Skomentował to jakiś DOMINIKANIN (odziany na biało Ojciec PAWEŁ GUŻYŃSKI) porównując samego Janusza Palikota do OSIOŁKA, któremu trzeba pozwolić działać z „Przymrużeniem oka”... Problem tylko w tym, że ani Palikotowi, ani tym, co zdejmowali, ani nawet tym, co wieszali różne krzyże nycz się nie stało poza tym, że księŻULOM odbija szajba – na co od dawna zwraca uwagę KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC.

Jak z tego widać żywy człowiek nycz dla Nich nie znaczy.
Dopiero jak już nycz nie może to jeżdżą po nim jak po łysej kobyle – było to widać 10.IV.2011 r. w rocznicę Tragedii Smoleńskiej wykorzystanej przez księŻULKÓW do własnych, czyli politycznych celów – takie reKULekcje Narodowe!

Zapomniał bidny Ojczulek Paweł GUŻYŃSKI z całą ŚW.(irniętą) Resztą, że:

Już 12 -letni Jezus nauczał Kapłanów w Świątyni;
Od ponad 2000 lat zamieniają jedno na drugie (chorych na zdrowych; wodę na wino...) twierdząc, że to CUDA, a cała Św.(irnięta) reszta z Ojczulkiem Pawłem Giżyńskim uczy, że to COŚ Z NICZEGO...Nie mogą ino zamienić głupich na mądrych i pijanych na trzeźwych - tu wysiadał nawet sam biblijny Jezus!
Od początku też (czasy Św.{irniętego} Piotra) nikt nie wie kto był ojcem Jezusa..., a jak długo i ile osób było i jest opier...niczane z Ambon, od Ołtarzy, z Konfesjonałów o dzieci bez ślubu – robił to nawet Ojciec Św. Jan Paweł II – BŁOGOSŁAWIONY (!). PaieżPius XI dotknięty był EPILEPSJĄ, która to Św.(irnięta) Choroba pozwoliła Mu na otworzenie Fabryki Dogmatów – tego co wymyślił żaden następca – z obecnym włącznie – nie zakwestionował! Krocząc Drogą (z)BAWIENIA przez wszystkie wieki wieków...

Nadeszła też Era Mikołaja Kopernika i to On pokazał Panu Bogu, że coś pokręcił stwarzając świat i kręci nie tym, co się kręci...
Tworzyła się Historia Kościoła wraz z upływem czasu i w latach 1980-tych KUL-awy ks. mgr-ant uczył Lud Boży z błędami, których nie widziały nawet tęgie umysły półŚwiat(k)a Naukowego, do tej pory na (o)błędnej nauce zdobywane są KUL-awe tytuły naukowe jak Mańka (g)ruchała z Gołębiem, a te sprawy w Polsce załatwił Jan Parandowski w „Mitologii greckiej” , co zawarł więc ArcyPasterz Życiński w swojej teorii ewolucji – chyba jedynie to, że pominął Benka XVI przemienionego na drodze KUL-awej ewolucji ze Szkopa na Boga, a jak się dowiedział - to zawał gotów!

Zjechała się cała potęga Niebieskich Umysłów z Prymasem – Emerytem Józefem Glempem włącznie (2x na Liście Wildsteina), który za prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego i sprawy Jedwabnego dał KUL-awy i PAT-ologiczny PO-PiS elokwencji płynącej z Natchnienia Ducha Św.(irniętego) „ZA MORDY PRZEPRASZAŁ NIE BĘDĘ” (rok 1991) - odszedł na emeryturę i za swoją nie przeprosił! Czas płynie, reklama półŚwiat(k)a Naukowego KUL-awego i PAT-ologicznego czyli KATolickiego osiągnęła punkt KULminacyjny i sięga nieba, a tu rok 2011 i lubelscy Pallotyni,a może już Pall...anty (al. Warszawska, Lublin) od X lat zapier...niczają każdej niedzieli w południe „AVE MARIA” F. Schuberta mającego tylko 50% wspólnego z tym, co napisał Schubert – tylko dla Półgłówków...

Po najnowszej Historii Kościoła na Drodze do (z)BAWIENIA kilka KULejnych faktów od roku 1980:

Był okres, że kazano się zachwycać Dziełami JP 2 - w tym "Pamięć i tożsamość" - był to okres podobny do upadłego PRL-u, w którym kazano zachwycać się Dziełami Lenina.
Do upadku socjalizmu przyczynił się przy wykorzystaniu idei SOLIDARNOŚCI kościół grzmiąc z ambon i od ołtarzy, lejąc łzy i łkając nad losem Ojczyzny. Co to dało w efekcie?
Dało to to, że bez księdza nic już nie funkcjonuje, a zadaniem księŻULKÓW Kapelanów i Św.(irniętej) Reszty jest rozkład Polski i przejęcie Władzy. Wszyscy którzy próbowali funkcjonować w kościele wykorzystując możliwości Państwa Polskiego byli i są wrogami nr 1 kościoła.
Do takich wrogów zaliczał się KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW rozgromiony przy wyraźnym udziale KULawego i PAT-ologicznego półŚWIATkA NAUKOWEGO – wszystkich Związkowców zwolnili z groźbami karalnymi na ustach duchownych w 1982 r..
Groźby te spełnili po upływie 12 lat serwując w 1994 r. nocne napady znajomych księży na mieszkania i rodziny KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW oraz zakaz opalania budynków zimą mrożąc jednocześnie małe dzieci -w tym względzie nie poleciała nawet jedna łza, ani jedno łknięcie z ambon i od ołtarzy.
Od samego też początku KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW określany był pzez księŻUKÓW jako "WRZÓD NA DU---PIE PAPIEŻA", a w roku 2002 lub 03 (już w internecie) jakiś watykańczyk napisał akt strzelisty w intencji Związku (RUDY lub SK) "JE---BA---NE---MU ORGANIŚCIE NIE POMOŻE NAWET CZYŚCIEC"

Jeśli jeszcze ktoś łudzi się, że na KUL-awej uczelni jest "wysoki poziom" - to KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC wyprowadza wszystkich z (o)błędu wia(g)ry świętej... pocieszając wszystkich, że nawet JP 2 nie umarł mając wrzód na du---pie - czego też sam się obawiał z całą resztą duchowieństwa...., a właściwa diagnozę postawili lekarze... czyż to nie cudowne?
Jak z tego widać nawet i w tym względzie KUL-awi nie mieli racji.

Grzmiał JP 2 w czasie polskich pielgrzymek „NIECH ZSTĄPI DUCH TWÓJ I ODNOWI OBLICE ZIEMI - TEJ ZIEMI....”; „NIE LĘKAJCIE SIĘ..” , a sam... a sam bał się KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW, którego jedynym celem był uregulowanie spraw socjalno-bytowo-emerytalnych dla cywili pracujących w kościele.

Znana jest sprawa mocnych nadajników watykańskich i wojskowych – powodowały białaczkę nawet u dzieci. Wojsko zwinęło je od razu, a Św. Ekipa JP 2 nadawała dalej bo musiało być ich słychać nawet w niebie, a drugim celem było wykończenie zbuntowanego, czyi niewiernego plemienia.

Znana też jest sprawa Dziennikarzy źle mówiących o Papieżu (JP 2) – słuch o nich zaginął i do dziś ni wiadomo, co się z Nimi stało. KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC zakłada, że JP 2 rozpuścił Ich w Wodzie Święconej mającej Piekielną Moc.

I tu adekwatne jest historyczne określenie – papież (JP 2) jak Stal(in) – wykańczał każdego pokazując jak wygląda Mordercza Droga do Nieba.

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW pilnowany był przez państwowe SB oraz kościelnych SB-ków diametralnie różniących się od ludzi - wyglądali na przygłupów z wystająca słomą z butów. Jedno z zebrań odbyło się nawet w remontowanej wówczas „CZARCIEJ ŁAPIE? bo tak nas ganiali. Po jednym z zebrań ks. Edward Pudełko dyktował LOJALKI o treści:

„ZAWSZE BĘDE POPIERAŁ WLADZĘ DUCHOWNĄ”, a dla opornych w pisaniu dodał ze szczerego serca
„BO JAK NIE, TO MY WAM DAMY”.

Związkowcy byli represjonowani w różny sposób przez duchowieństwo, niektórym proponowali proboszczowie remont służbowego mieszkania w zamian za rezygnację z działalności w KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW.
Kto dał się nabrać na takie niebieskie bajery, to z pewnością pluł sobie w brodę, bo w każdej chwili można było zwolnić Związkowca i przyjąć do wyremontowanej organistówki innego organistę!
Poza tym w Lublinie zacierając ślady działalności Związku duchowieństwo zniszczyło wszelkie dokumenty, kilku wyrzucono po pierwszym semestrze z KULawej muzyKULogii, ci zaś co nie zaufali papieżowi i studiowali na państwowych uczelniach wyszli na ludzi - w przeciwieństwie do tych wyrzuconych z KUL-u - im JP 2 zapewnił najwyżej maturę przez wszystkie dni aż do skończenia światana Drodze (z)BAWIENIA.
Od samego początku duchowieństwo kradło listy wysyłane do Związkowców uniemożliwiając w ten sposób działanie Związku,księŻULE zniszczyły też dokumenty o Związku!
Czyż to nie cudowne?

Związkowców z upływem czasu zwalniano z pracy i pozornie rozbito Związek w 1982 r. Kur...iewny kanclerz ks. Stanisław Rojek wściekał się, że „ROBORTY W DIECEZJI TO NIE DOSTANIETA”;
„PO POLSCE WAS GANIAŁ NIE BEDE, A ZA GRANICO TO NIE WIEM” W maju 1982 r. interweniującego delegata KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW w Radzie Prymasowskiej (Warszawa, ul. Miodowa) jakiś dupek glempowski określił jako SZPIEGA i nie pozwolił na widzenie się z Prymasem Glempem.
W latach 1980-tych szybko zmarł Założyciel Związku CHOBOT oraz Organista z lubelskiej katedry nazywający się na literę J....
Nikt ze Związkowców, mimo że grał w kościołach innych diecezji nie chodził do spowiedzi odcinając czarnych od źródła informacji, a i po roku 1994 nikt też nie puszcza księdza po kolędzie.
Wielu Związkowców zmieniło zawód, wielu zmieniło wyznanie, a reszta stała się NIEZALEŻNA WYZNANIOWO – czyż to nie cudowne?

Same napady księŻULKÓW na mieszkania i rodziny KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW (1994) wyglądały bosko:
ok. północy księŻULEK pukał do drzwi niczym Ksiądz z Panem Bogiem albo z Wizytą Duszpasterską, a po otwarciu drzwi...
Jak widać i tu obowiązywała pewna KULtura – PAT-ologiczna bo KAT-olicka.

Od lat też KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW wespół z ASC stara się posadzić na ławie oskarżonych Ks. Prymasa, aktualnie Emeryta, Józefa Glempa między Kiszczaka, Jaruzelskiego i innych twórców stanu wojennego w myśl znanej Św. Teorii: „Kto zgorszy choćby jedno z tych najmniejszych – lepiej uwiązać Mu kamień Młyński u szyi i pogrążyć w głębinach morskich...” (Mt. 18, 6).

KsięŻULKOM do tej pory nie przeszedł Święty Gniew na KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i jadą równo – oto najnowsze:

„No nie !!!!!!!! Ten oszołom jeszcze żyje , a już myślałem ,że mu łeb upier***ili. Na moje oko to Palikot ciągle wpisuje te durnoty. To do niego podobne” . - ( Dziennik Wschodni, art. Z dn. 6.VII.2010 r.: „KRAŚNIK: Ksiądz porównał Komorowskiego do Szatana”Wpis #26;”~gość~~” 6.VII.2010; godz. 00;24).
Ostatni pochodzi z 17.X. 2010 r.:” Pozdrowienia dla głupola podpisującego się "KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW", który napisał powyższe farmazony. Ten deb*** jest stałym i czołowym pisarczykiem /czytaj-kretynem/ tego forum, który z lubością opluwa ludzi, czyniąc to oczywiście z ukrycia. „

Wszystkie zapewnienia o (z)BAWIENIU były ściśle realizowane, udokumentowane nawet „tytułami Naukowymi” pozwalającymi na (z)BAWIENIE innych w Nauczycielskiej Roli Kościoła wyrażonej w KATolickich nomenklaturach stopni naukowych:

1) mgr - to BARANEK - skrót BARAN.
2) dr - to BARANEK BOŻY - skrót BARAN. B.
3) hab. - to HABITOWY - skrót HABIT.
4) prof. - to OSIOŁEK - skrót OSIOŁ.
Oceny zaś mogą być wyrażane w KUL-ach w pełni odzwierciedlające Poziom Pożal Się Boże...

Najnowszym zaś osiągnięciem z KULawej i PATologicznej dziedziny ELOKWENCJO FLORIDUS były komentarze księŻULKÓW w TVP: "OTFUŚCIE drzwi Chrystusowi..., OTFUŚCIE drzwi..." (TVP 1.V.2011).

Ojciec Św. Jan Paweł II (w)mawiał: "WALCZYĆ O KOŚCIÓŁ AŻ DO ROZLEWU KRWI BO TYLKO KREW NAWRACA".

Znany ze swych powiedzonek z Gór rodem ks. Józef Tischner, którego imieniem nazwano szkoły, otworzono nawet wyższe uczelnie o KUL-awym poziomie w TVP mawiał jakie istnieją prawdy:

1) "TYS PROWDA;
2) TYLKO PROWDA;
3) ŚWINTO PROWDA"

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO SMIEJĄ SIĘ POLACY biorąc święty przykład z boskiej mądrości dodał jeszcze jedną (też znaną) prawdę:

4) GÓ---W---NO PROWDA cyli DOGMAT!

W 2006 r. księŻULE wymyśliły SLANG MODLITEWNY (!), a w tym Niebieskim Języku przestaje istnieć DEKALOG bo kilkoro punktów jest zbieżnych („nie cudzołóż”; „nie mów fałszywego świadectwa”; nie pożądaj żony bliźniego...”) i sprowadza się do jednego określenia:NIE PIER...ol.

ePiS(z)KOPat powinien słać gorące modły do B(L)OGA o szczęśliwą Drogę (z)BAWIENIA zawarte w Polskiej Litanii Do Wszystkich Św.(irniętych) SB-ków:

Po urzędowym wstępie form grzecznościowo-powitalnych (Kyrie eleison...) następują wezwania:
Św. Filozofie,
Św. Glonie.
Św. Józefie...( a tu cała galeria Józków w KULejce: Glemp, Kowalczyk, Życiński...)
Św. Henryku....
Św. Karolu....
i tylko jeden problem z odzewem publiczności MÓDL SIĘ ZA NAMI czy ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a może WYBAW NAS PANIE?

Oraz "AVE MAFIJA"

"Zdrowaś Mafijo, Łaskiś Pełna -
Pan z Tobą.
B(L)OGoslawionaś Ty między Mafijami
i B(L)OGoslawiony Owoc Żywota Twojego!
Święta Mafijo, Matko Boża*
Módl się za Nami grzecznymi teraz
i w Godzinę Śmierci Naszej. Amen".

Aby Święte Jadaczki nie ustały w Drodze do Nieba KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje ePiS(Z)KOPatowi i wszystkim księŻULKOM:

1) Ciało Pańskie z Grilla;
2) Krew Pańską z Gwinta;
3) Skrzydełka Anielskie z Grilla;
4) Pączki smażone na Świętych Olejach z nadzieniem Róży Duchownej;
5) Napój Duchowny FRUTTI DI PAPA z paPIESKICH Owoców - granatów - odmiana
Germany 1939;
6) Brakujące paliwo uzupełnia Bio-paliwem ze Świętych Olejów i każdy będzie mógł jechać prosto
do Nieba...

ZAŚ NA DESER I DZIECIOM :

1) czeKULadowe Krzyże;
2) czeKULadowego Zbawiciela;
2) czeKULadową Panienkę;
3) i...
...
... i Wszystkich Świętych czeKULadowych...
Wszystkie te atrakcje produkowane oczywiście na KUL-u z nadzieniem Róży Duchownej!

jako, że „NIE SAMYM CHLEBEM ŻYJE CZŁOWIEK...”

Aby wszystkim pokazać, że Kościół może się (z)BAWIĆ urządzają sobie TARGI SAKRALNE, a tam... to już prawdziwa Uczta Bachusa...
Aby każdy księŻULEK i SIOSTRZYCZKA były godnie wystrojone na Drodze (z)BAWIENIA KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje Sutanny,Habity i Szaty Liturgicnze w stylu STRING:

księŻULEK w stringach:

1) na szyi biała nitka;
2) od niej z przodu i z tylu zwisa do ziemi np. czarna nitka (lub innego KULoru).

Identycznie powinny wyglądać Szatki Liturgiczne...

Zakonnica w stringach:

1) na głowie biała nitka;
2) od nitki na głowie zwisa do pasa z tyłu np. niebieska nitka (lub innego KULoru);
3) na szyi biała nitka;
4) od nitki na szyi z przodu i z tyłu zwisa do ziemi np. niebieska nitka (lub innego KULoru).

W upalne dni (np. Procesja Bożego Ciała z Oktawą włącznie) Stroje Liturgiczne jak znalazł! Odchudzi też pękające Zakrystie, a właściwie GARDEROBY, w których krząta się GARDEROBIANY, a nie Kościelny!


Obracając się w Świecie KANIBALIZMU („wziął chleb... i rzekł <<Bierzcie i jedzcie - To Jest Ciało Moje>>”) i WAMPIRYZMU („wziął kielich.. i rzekł <<Bierzcie i pijcie - To Jest Krew Moja>>”) i to KANIBALIZMU z WAMPIRYZMEM urojonego - taka Ostatnia KUL-acja - bo: Ciało Pańskie nie jest ciałem - czyli Kanibalizm po wegetariańsku! -, a Krew Pańska nie jest krwią ...ZATRACA SIĘ POCZUCIE RZECZYWISTOŚCI panujące w Vatykańskiej Firmie od ponad 2000 lat, CO ZAWARŁ W SWOICH DZIEŁACH JP 2 „ŁĄCZĄC NIEBO Z ZIEMIĄ...”

Wszelkie Ołtarze Pańskie, Ambony i Stadiony wraz z Halami i najnowszy Plac KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC deKUL-uje kąKUL-ami – jest to Biblijny chwast KĄKOL podlewany Wodą Święconą oraz Różą Duchowną.

Skoro wyszło Ciało Pańskie i Krew Pańska to kąKULe też wyjdą!

W trosce o dostęp wszystkich do kanibalizmu księŻULE wymyśliły Bezglutenowe Ciało Pańskie.
Z KULei KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje Bezalkoholową Krew Pańską – od X - lat na rynku spożywczym istnieją spirytualia bezalkoholowe!

Niejeden pamięta jak TVP do znudzenia serwuje – przeważnie w porze KULacji, choć nie tylko -
obnoszonego JP 2 (niczym „Janek Wiśniewski”) z tym, że JANEK WIŚNIEWSKI to BOHATER Stanu Wojennego, a JP 2? i niejeden oraz niejedna po takim Św. Widoku puścił(a) Pawia Na Cześć JP 2, czyli oddała Mu należny Hołd!

Na trzeźwo trudno to pojąc, a księŻULKOM idzie jak z płatka!...

I pomyśleć, że już 12 – letni Jezus – jak czytają „Słowo Pańskie” nauczał Kapłanów w Świątyni! - Problem ino w tym, że filozofia nakazuje wpadać w zachwyt na mądrością 12 latka przemilczając Świętą Głupotę Kapłanów – na to już nie raz zwracał uwagę KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC. Święta Przypadłość Biblia obowiązuje do dziś...

Podsumowując wszelkie Niebieskie działania Reklamowe wszelkich KUL-awych i PAT-ologicznych KAT-olickich szkółek sięgające Nieba stwierdzić należy, że na Wydziałach TEOLOGII uprawiana jest TEOFILIA z objawami ECCKLESIOFOBII, a sama TEOFILIA powinna być karalna jak każda inna ...filia!, a TEOFILIĘ księŻULKI i SIOSTRZYCZKI uprawiają nawet z dziećmi, a temu Błogosławią nawet Powołani KURIAtorzy Wydziałów szKULnictwa - chyba, że wszyscy po KUL-awym i PAT-ologicznym KAT-olickim Prawie pracują zgodnie z Wolą Bożą w polskich proKURIAturach na stanowiskach proKURIAtorów!

W czasie Juvenaliów, Kozienaliów 100denci przebierali się za księŻULKÓW i zrobił się z tego wielki szum, a na temat tego, że w Kościele nycz bez przebrania nie funkcjonuje panuje Św.(irnięty) Spokój:

Ktoś w pornolach dorobił Akorowi Twarz JP 2, za czasów Vatykańskiej Świetności Błogosławionego wystarczyło wpisać w google hasło BORDELLO DELL VATICANO i leciał pornolek za pornolkiem i to w wydaniu cyfrowym, a internet jeszcze raczkował w analogach...
Błogosławiony jak się do kogoś przypier...niczył to tak łatwo się nie chciał odpier...niczyć – w porównaniu do stron XXX, które rozłączały się bez problemu!
Przeszczep Twarzy w pornolach należy uznać za CUD, na który tak czeka Kościół i pieronkiem ogłosić JP 2 Św.
Co będzie się działo w Boże Ciało? Jak będzie można odróżnić księŻULKA od Przebierańca?
Poza tym w Kościele bez przebrania nycz nie funkcjonuje:

księŻULEK zapier...niczając do miasta przebiera się w „cywila” zęby nikt Go nie poznał;
idąc do roboty, czyli do Kościoła z cywila przebiera się w Habitowego, a w zakrystii przebierania ciąg dalszy...,bo Msza Św. Nieważna..., a to już nie zakrystia lecz GARDEROBA i nie Kościelny, a GARDEROBIANY!

Przebieranie to ino jeden problem – drugi to Niebieska Nomenklatura – poczynając już od samego Nieba, czyli Ojca ŚW.(irniętego) wstyd przed własnymi danymi personalnymi i konieczny jest pseudonim artystyczny, a tam wybór... ostatni to Benek XVI.

Dla tego wszystkiego KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW proponuje eKULogiczne Procesje – sypać pod nogi księŻULKOM Róże Duchowną i kąKULe – kąKUL to Biblijny chwast KĄKOL podlewany Wodą Święconą...,wśród pedofilskiego pienia "Kiedyś o Jezu chodził po świecie..." w myśl Pedofilskiego Wołania Wyposzczonego Jezusa: „DOPUŚĆCIE DZIATKOM PRZYCHODZIĆ DO MNIE...” - po takiej Św. Defiladzie odpada problem sprzątania ulic!
To wszystko przypomina upadłą komunę i pochody 1-majowe z tą różnicą, że I Sekretarza PZPR-u stojącego na trybunie zastąpił 1 księŻULEK i 4 Ołtarze; z pochodów ludzie uciekali, a z Procesji jeszcze nie...

Wszystkim zaś Interesantom składającym wizyty w Kancelariach Parafialnych i KULawych KULuarach wypada zapewnić łyk wody orzeźwiającej AQUA SANCTISSIMA z gazem lub bez, ewentualnie w różnych smakach!
Temu wszystkiemu niech Błogosławi Duch Św.(irnięty) pod postacią KULoPATwy pokazujący jak księŻULKI wyprowadziły Lud Boży w pole...

Na zakończenie Kozienaliów, Juvenaliów wypada aby 100denci przebierali się za księŻULKÓW i doprawiali Msze Św. (teksty liturgiczne są w internecie,homilie też,Słowo Boże, Słowo Pańskie też...), a Krew Pańska i Ciało Pańskie z powodzeniem można zastąpić winem za 5,- zł/flaszka oraz CHIPSAMI w różnych smakach..., a udział Ludu będzie pełny...

Teraz strach nawet chodzić do Kościoła, bo nie wiadomo czy przy Ołtarzu Pańskim, w Konfesjonale, na Ambonie, na Katechezie nie stoją Przebierańcy! i czy z Tacą nie zapier...nicza Przebieraniec.

Identyczny strach towarzyszyć powinien rodzicom będącym w Św.(irniętym) Okresie I-Komunii Św. - czy w Konfesjonale nie siedzi Przebieraniec lub księŻULEK o specjalności PEDO, który ukryty w mrokach Konfesjonału w ramach Pokuty może umówić się na randkę z Dzieckiem - dla Dziecka to Pokuta, a dla księŻULKA nagroda!, a na dokładkę dla Dziecka to jeszcze zostaje Pamiątka I Komunii Św.(irniętej) lub Bierzmowania - często z finałem w Sądzie! I jak widać przy każdej okazji księŻULE dbają, aby każdy był(z)BAWIONY – o Sakramencie Chorych i Ostatnim Namaszczeniu strach nawet myśleć..., a tu robota czeka dla Sądów 24-godzinnych!

Sam ePiS(z)KOPat zapomniał na czym bazuje: ma wiele Świateł i Światłości, które mimo że tańsze są od LED-ów, to żadne nie świeci, podobnie działa Światło Ducha Św.(irniętego), jest Bóg, którego „nikt nigdy nie widział”, jest też Jezus, Mańka, Józef... i pozostali Św.(irnieci) z tym, że z gipsu... dysponują też eKULogicznym Kwieciem - Różą Duchowną - bez kwiecia...

Chcąc wszystkich (z)BAWIĆ przypominali w Procesjach Bożego Ciała, że Świat należy do Jezusa i Boga zapomnieli o znanej polskiej maxymie: „DOROSŁE DZIECI MAJĄ ŻAL ZA KIEPSKI PRZEPIS NA TEN ŚWIAT”.
Całe szczęście, że Ojciec Św.(irnięty) Bendykt Adolf nycz nie mówił po polszku w Boże Ciało,bo w Zesłanie Ducha Św.(irniętego)sam nie wiedzial co móóóófi po polszku do Polaaaakóf, a Polaczy za ch...olerę nie mogli zrozumieć, co do nich móóóóófi... bo KULoPATwa pomieszała im języki. Podobny numer wycięła w Panoramie Lubelskiej red. A. Kurzępa gubiąc się w Boskiej Wielkości i Mądrości Ducha Św.(irniętego)!
Identyczny popis dał Nuncjusz Apostolski w Polsce kard. Celestino Migliore w TVP (29.VI.2011)tak bełkotał jakby spaghetti zatkało Mu Otwór Gębowy – Trudno powiedzie o Ich powołaniu, kierują się jedynie INSTYNKTEM niczym nie różniąc się od Zwierząt- tak by(d)ło, jest, a czy będzie?.
Obecny zaś układ Sił Niebieskich przypomina do złudzenia lata 1939 – 1945: Na Tronie Niebieskim Hitler(owiec), a w Polsce Mussolini... i kto śmie powiedzieć, że Oni nie są w stanie wszystkich (z)BAWIĆ?
Jak widać są to rzeczy nie do pojęcia, dlatego też poczynając od Vaticano a na seminariach kończąc wszyscy walą z pamięci...
Rodzice też powinni Bogu Dziękować za dary Kapłaństwa w świetle Pedo... i za to, że religii z I-Komunią Św.(irniętą) nie ma w żłobkach....

Ale to jeszcze nie koniec Boskiego Zapędu do (z)BAWIENIA LUDZI – Rydzykowny Ojciec Tadeusz znów szaleje (25.VI.2011), że w Polsce jest TOTALITARYZM, a sam Ojczulek zapomniał, ze to KOŚCIÓŁ jest TOTALITARYZMEM – w Polsce i na Świecie – w Polsce jako pozostałość po komunie... potwierdza to od X – lat stawianą teorię przez KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC, iż księŻULKOM odbija szajba totalitarnie i na siłę chcą wszystkich (z)BAWIĆ!, a Rząd R.P. Licząc lub krocząc Drogą(z)BAWIENIA wysłał Notę do Vaticano licząc, że będzie (z)BAWIONY!, a na ten temat będzie panował Św. Spokój, tak jak od roku 1980 na temat KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW panuje Św. Spokój...
10.VII.2011 r. wspomniany Rydzykowny Ojciec dokonał CUDU w CZĘSTOCHOWIE na JASNEJ GORZE: w głoszonym Słowie Bożym przemienił Liturgię w Zwykłe Rozgrywki Sportowe, w których udział brali Kibole. Rydzykowny Ojciec kierowany instynktem nakazującym Mu atakować, walczyć z Diabłem chcąc wszystkich (z)BAWIĆ puścił zawołanie przez mikrofon: „ALLEJUJA”, a zgromadzeni Kibole wrzasnęli tryumfalnym okrzykiem dając do zrozumienia, że chcą być (z)BAWIENI: „I DO PRZODU”, jakie cuda zaistnieją w czasie nadchodzących Pielgrzymek tego nawet Najświętsza Panienka nie wie...
Wytresowane księŻULKI realizując swoje powołanie zapomnieli, że upodobnili się do zwierząt atakujących wszystko inne niż Ich Gatunek. O pomyślność w atakach (ECCLESIOFOII z TEOFILIĄ) należy słać gorące modły do samego Chrystusa (z)BAWICIELA:

„OJCZE NASZ, któryś jest w Niebie,
Święć się Imię Twoje.
bądź wola Twoja jako w Niebie tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj
I odpuść nam nasze winy Jako i my odpuszczamy naszym winowajcom
I nie wódź nas na pokuszenie
Ale nas (z)BAW ...

Dotknięte księŻULKI KULejnym schizofrenicznym atakiem ECCLESIOFOBII i TEOFILII szalały w Boże Ciało – warszawski kard. Kazimierz Nycz kazał mieszać się wszędzie KATolikom, bo Oni najmądrzejsi..., lubelski bp. Cisło ciskał się, aby nikt się nie wymądrzał, bo On „zjadł” wszystkie rozumy... taki z Niego PSZEMONDŻAŁEK! Wyglądało to jak inwazja szkopów na Polskę w 1939 r., a za to odpowiada ePiS(z)KOPat!

Aby nadążyć za współczesnością wypada zdigitalizować Kościoły- skoro autobusy jeżdżą z darmowym netem, to dlaczego w Kościele za neta trzeba płacić? Przecież w Kościele, na Pogrzebie, na Procesji bez komórki ani rusz – jest to źródło Pieśni, Modlitw... problem tyko w tym, że na koszt wiernego...
I jak wyglądają Kamienne Tablice z Dekalogiem w porównaniu z netem?, a same Tablice Mojżeszowe dostępne są w necie!

Zawsze jak księŻULEK pier...niczy od rzeczy można se wskoczyć na ciekawe strony i mile spędzić czas..., aby nadążyć za współczesnością należy wprowadzić:
1) e-Msze;
2) e-Sakramenty;
3) e-Katechezy;
4) e-Kancelarie;
5) e-reKULekcje; - jednym słowem wszystko e-!

Kościół będzie wyglądał na wzór Banku – pusto, a konta pełne...

Dla księŻULKA też trzeba coś digital – OŁTARZ, AMBONA, TACA... INTERAKTYWNA!

I kto śmie powiedzieć na tym e-tapie, że Kościół nie jest w stanie (z)BAWIĆ Ludzi?

OTO OPRAWCY ZWIĄZKOWI, zapewniający, że chcą nas (z)BAWIĆ. I tu się nie pomylili, bo księŻULE na wieść o Związku klną na czym świat stoi – Kurrrr...ia Jego Mać - , a KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC kroczy Drogą (z)BAWIENIA pokazując nawet Ludowi Bożemu jak łatwo można się (z)BAWIĆ:

1) OJCIEC ŚW., PAPIEŻ JAN PAWEŁ II; PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP, BP. BOLESŁAW PYLAK I JEGO KURIEWNY KANCLERZ KS. STANISŁAW ROJEK; KS. EDWARD PUDEŁKO, KS. MIECYZŁAW KRĄPIEC z półŚWIAT(ki)EM NAUKOWYM ORAZ CAŁY ZASTĘPEM CZYNNEGO DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA!

2) OJCIEC ŚW. JAN PAWEŁ II PAPIEŻ Z CAŁĄ EKIPĄ DUCHOWNĄ: PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP; BP. KAZIMIERZ RYCZAN; KS. JACEK WÓJCICKI; KS. KAZIMIERZ DZIEŻA (ZGINĄŁ W WYPADKU SAMOCHODOWYM, KTÓRY SAM SPOWODOWAŁ), KS. MAREK PODYMA ORAZ CAŁĄ RESZTĄ DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA...

Nawet Gorzkie Żale zweryfikowała historia XXI w. bowiem potwierdza się bezmyślnie śpiewany tekst „Dla białej szaty, którą jest odziany, Głupim nazwany**...”, co też odzwierciedla KULawy i PATologiczny Poziom Intelektualny i w myśl Nabożeństwa można wołać: JEZU, ALE PSZEMONDŻAŁKI... i sprawdza się też teoria o naśladowaniu Jezusa...

Na koniec wypada poruszyć koniec Drogi (z)BAWIENIA i sięgając do Kur...iewnego slangu to:

1) księŻULEK udzielający Pogrzebu to POGRZEBACZ;
2) główna aleja cmentarna ma nazwę Po Trupie Aby Do Celu;
3) Pogrzeb to ZABAWA W CHOWANEGO.

z Rzeczy Ostatecznych w Slangu Liturgicznym ostateczna nomenklatura:

1) Niebo – to: niebo nie!
2) Piekło – Piekarnia Kościelna;
3) Czyściec – Pralnia Kościelna.

I tak wygląda obietnica Drogi (z)BAWIENIA, która dobiega końca... wśród Nabożnej Pieśni „MATKO NIEBIESKIEGO PANA ŚLICZNAŚ INOPOKOLANA...”

Ostatnio aktywnym stał się bp. Antoni Długosz i w SUPEREXPRESSIE udziela rad: JAK PODRYWAC PO KATolicku - KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje PODRYW NA ZDROWAŚKĘ: On na Jej widok woła: „ZDROWAŚ MARYJO”; Ona
odpowiada: „ŁASKIM PEŁNA”; On woła: „PAN Z TOBĄ, BŁOGOSŁAWIONAŚTY MIĘDZY NIEWIASTAMI I...” i... lepiej dalej nie mówic, bo przed OKNAMI ŻYCIA KULejka będzie dłuższa niż w PRL-u za mięsem! Samemu Axcelencji Związek proponuje, aby uszczknął rąbka Tajemnicy co robić dalej, czyli jak już się poderwie?
Ks. Piotr Natanek określany przez Kur...iewną Brać jako Opętany bo napier...nicza na ś.p. A-bpa Józefa Życińskiego, a nikt z księŻULKÓW nie wziął po uwagę, że abp. Józef Zyciński po KATolicku poderwal Mu dzewuchę i Axcelencja Życiński obcuje w Niebie, a ks. Piotr Natanek szaleje „na tym Łez Padole”.
Jeszcze Bp. Antek Długosz udziela rad JAK KLĄĆ PO KATolicku! I tu KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje: "KURRR...ia Jego Mać"! - jak komus sę pomylą literki i powie kur..., to grzech śmiertelny!
Marzeniem samego Bpa. Antka Długosza jest ŻĄŚPIEWĆ Z DODĄ! - dziwne, że nie zaprosił jej do Koncelebry - Axcelencja mógł śpiewac np. "PAN Z WAMI", a DODA mogła Mu odśpiewywac: "I Z DUCHEM TWOIM" lub DODA mogła śpiewać "...PRZEZ CHRYSTUSA PANA NASZEGO", a Axcelencja Długosz mógł odśpiewywać: "AMEN". Po takim występie mołby z ulą zakląc po KATolicku: "KURRRR...ia Jego Mać!, ale se pścpiewalem!". - nycz dodać, nycz ująć...

Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW - czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami.

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – Oni są Śmieszni!

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r.

Zostańcie z B(L)OGIEM

Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.***

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)[/color]

* BOŻ - Członek Mafijny.
** Gorzkie Żale cz. II – Hymn.
[color="#FF0000"](z)BAWICIELE ŚWIATA?

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

Jak Kościół kroczy Drogą (z)BAWIENIA?:

1) Kończąc Vatykańską Szkołę Aktorską zwaną Seminarium Duchowne (Wyższe) przygotow... rozwiń
Avatar
laik / 5 września 2011 o 13:09
[quote name='Kowalski' timestamp='1315219902' post='526634']
Twierdzenie, że księża nie płacą podatków jest niezgodne z prawdą. Wynika albo z niewiedzy albo z chęci przedstawienia nieprawdy (kłamstwa)
Ubliżanie innym nic tu nie zmieni.
[/quote]

Zgodzę się z Tobą,że księża płacą podatki,ale wiem też,że ten zależny od liczby parafian jest niemalże symboliczny.Nie chce mi się szukać,ale kiedyś czytałam o podatkach i pamiętam.Nie wchodzę w dyskusję,ale jeśli w wolnej chwili odszukam informacje to skopiuję. A swoją drogą jacy my jesteśmy zawistni, złośliwi,zazdrośni...etc.Pozdrawiam życzliwych.
[quote name='Kowalski' timestamp='1315219902' post='526634']
Twierdzenie, że księża nie płacą podatków jest niezgodne z prawdą. Wynika albo z niewiedzy albo z chęci przedstawienia nieprawdy (kłamstwa)
Ubliżanie innym nic tu nie zmieni.
[/quote]

Zgodzę się z Tobą,że księża płacą podatki,ale wiem też,że ten zależny od liczby parafian jest niemalże symboliczny.Nie chce mi się szukać,ale kiedyś czytałam o podatkach i pamiętam.Nie wchodzę w dyskusję,ale jeśli w wolnej chwili odszukam informac... rozwiń
Avatar
Kowalski / 5 września 2011 o 12:58
[quote name='tacowy' timestamp='1315213411' post='526547']
Człowieczku,nie mąć jak nie wiesz.Księża żadnych podatków nie płac,sa z nich zwolnieni jako grupa społeczna najmniej zarabiająca.Księża również nie płacą składek emerytalnych.Za takich nierobów płaci społeczeństwo.Księża w większości przypadków nie płacą za prąd ,telefon,telewizję.Te dobra mają od sponsorów.Przedsiębiorstwo Kanalizacji również w ramach sponsoringu nie pobiera opłat za wodę.Bywa i tak,że zakłady energetyczne ustawiają tak słupy oświetleniowe,aby światło uliczne oświetlały ZA DARMO możliwie jaknajwiększy teren.W czasie remontów kościołó (ostatnio bardzo modne - asponsorują gminy) kościoły i plebanie nielegalnie podłączane są do sieci gazowej,wodociągowo-kanalizacyjnei i energetycznej).Szkoda,że nikt nie chce tego sprawdzać/.A powszechnie jest wiadomo,że klecha jest ponad prawem.Nawet sądy takich przebierańców w kolorowych damskich ciuszkach p[rzeważnie nie tykają.
A co do nowych powołan - oj będzie się działo,będzie...Będzie więcej młodych pacjentów z żylakami odbytu.
[/quote]
Słabo nawymyślałeś. Mogłeś dodać, że połowa budżetu Polski idzie do Watykanu a z pozostałej połowy 90 % idzie na kościół. Księża co miesiąc dostają po 45.ooo zł od Państwa a na Boże Narodzenie i Wielkanoc jeszcze dodatkowo po 100.000 zł. W Sejmie przygotowywana jest ustawa, że każdy ksiądz ma co roku dostawać pieniądze na nowy samochód klasy premium. Bilety autobusowe, kolejowe, samolotowe i na promy kosmiczne mają za darmo.
No nie wiem co jeszcze....
[quote name='tacowy' timestamp='1315213411' post='526547']
Człowieczku,nie mąć jak nie wiesz.Księża żadnych podatków nie płac,sa z nich zwolnieni jako grupa społeczna najmniej zarabiająca.Księża również nie płacą składek emerytalnych.Za takich nierobów płaci społeczeństwo.Księża w większości przypadków nie płacą za prąd ,telefon,telewizję.Te dobra mają od sponsorów.Przedsiębiorstwo Kanalizacji również w ramach sponsoringu nie pobiera opłat za wodę.Bywa i tak,że zakłady energetyczne ustawiają tak słupy oświetleni... rozwiń
Avatar
Kowalski / 5 września 2011 o 12:51
[quote name='Maksellus Łoles' timestamp='1315211294' post='526511']
Do Gosposia - zaczynasz swój chory wywód od słów cyt. "Widać. kolego, że nie znasz się, a zabierasz głos." A jak widać teraz po tych śmierdzących wypocinach to Ty NIE MASZ ZIELONEGO POJĘCIA O CZYM PISZESZ. Zostań lepiej w kuchni i pierz w łazience galoty zamiast wypisywać brednie. Najpierw poczytaj lub zapytaj się kogoś inteligentniejszego a potem jak już posiądziesz wiedzę pisz. Jak trzeba być ograniczonym aby pisać że księża płacą podatki i to do tego 2. Musisz nie mieć chłopa od 5 lat albo jesteś pryszczatym gimnazjalnym małolatem. Nikt inny by takich bredni nie wypisywał. Trzeba było napisać jeszcze, że są tak biedni że boso popylają !!! Lecz się człowieczku maluczki i nie zabieraj głosu na temat który Ciebie przerasta. Pa i do szkoły nieuku.
[/quote]
Twierdzenie, że księża nie płacą podatków jest niezgodne z prawdą. Wynika albo z niewiedzy albo z chęci przedstawienia nieprawdy (kłamstwa)
Ubliżanie innym nic tu nie zmieni.
[quote name='Maksellus Łoles' timestamp='1315211294' post='526511']
Do Gosposia - zaczynasz swój chory wywód od słów cyt. "Widać. kolego, że nie znasz się, a zabierasz głos." A jak widać teraz po tych śmierdzących wypocinach to Ty NIE MASZ ZIELONEGO POJĘCIA O CZYM PISZESZ. Zostań lepiej w kuchni i pierz w łazience galoty zamiast wypisywać brednie. Najpierw poczytaj lub zapytaj się kogoś inteligentniejszego a potem jak już posiądziesz wiedzę pisz. Jak trzeba być ograniczonym aby pisać że księża płacą po... rozwiń
Avatar
jon / 5 września 2011 o 12:09
[quote name='OJCIEC AMBROŻY' timestamp='1315164999' post='526204']
[color="#800080"][size="5"]JEZUS CHRYSTUS KRÓLEM POLSKI !!!
A MARYJA ZAWSZE DZIEWICA KRÓLOWĄ !
BÓG ZAPŁAĆ.
AMEN.
[/size][/color]
[/quote]
a inne kraje ?
Avatar
Gość / 5 września 2011 o 12:03
[quote name='Gosposia' timestamp='1315203243' post='526394']
Widać. kolego, że nie znasz się, a zabierasz głos.

I Księża nie mają jedzenia za darmo. Tak jak każdy inny obywatel płacą za chleb i inne art. spożywcze, oraz za prąd, węgiel, telefon i inne rzeczy. I nie mają przy tym stawek preferencyjnych.
II Księża płacą także podatki i to podwójne zazwycaj - jeden podatek od pensji szkolnej, drugi podatek od przychodów z parafii.
III. Odpowiedzialność ogromna.
IV. Zycie ponad prawem to mają ludzie władzy, księżą podlegają podwójnemu prawu: kościelnemu i cywilnemu, a poza tym nie do przecenienia jest opinia ludzka.

Więc się przymknij i nie pieprz głupot, bo ci zrobię kołnierz z durszlaka.
[/quote]

Niesamowicie zorientowana...gosposia.Zajmij się raczej garami bo rola obrońcy mizernie wypadła.W pieprzeniu głupot to jesteś niezła,ale zapewne tylko w tym...ŻAŁOSNE.
[quote name='Gosposia' timestamp='1315203243' post='526394']
Widać. kolego, że nie znasz się, a zabierasz głos.

I Księża nie mają jedzenia za darmo. Tak jak każdy inny obywatel płacą za chleb i inne art. spożywcze, oraz za prąd, węgiel, telefon i inne rzeczy. I nie mają przy tym stawek preferencyjnych.
II Księża płacą także podatki i to podwójne zazwycaj - jeden podatek od pensji szkolnej, drugi podatek od przychodów z parafii.
III. Odpowiedzialność ogromna.
IV. Zycie ponad prawem ... rozwiń
Avatar
tacowy / 5 września 2011 o 11:03
[quote name='Gosposia' timestamp='1315203243' post='526394']
Widać. kolego, że nie znasz się, a zabierasz głos.

I Księża nie mają jedzenia za darmo. Tak jak każdy inny obywatel płacą za chleb i inne art. spożywcze, oraz za prąd, węgiel, telefon i inne rzeczy. I nie mają przy tym stawek preferencyjnych.
II Księża płacą także podatki i to podwójne zazwycaj - jeden podatek od pensji szkolnej, drugi podatek od przychodów z parafii.
III. Odpowiedzialność ogromna.
IV. Zycie ponad prawem to mają ludzie władzy, księżą podlegają podwójnemu prawu: kościelnemu i cywilnemu, a poza tym nie do przecenienia jest opinia ludzka.

Więc się przymknij i nie pieprz głupot, bo ci zrobię kołnierz z durszlaka.
[/quote]
Człowieczku,nie mąć jak nie wiesz.Księża żadnych podatków nie płac,sa z nich zwolnieni jako grupa społeczna najmniej zarabiająca.Księża również nie płacą składek emerytalnych.Za takich nierobów płaci społeczeństwo.Księża w większości przypadków nie płacą za prąd ,telefon,telewizję.Te dobra mają od sponsorów.Przedsiębiorstwo Kanalizacji również w ramach sponsoringu nie pobiera opłat za wodę.Bywa i tak,że zakłady energetyczne ustawiają tak słupy oświetleniowe,aby światło uliczne oświetlały ZA DARMO możliwie jaknajwiększy teren.W czasie remontów kościołó (ostatnio bardzo modne - asponsorują gminy) kościoły i plebanie nielegalnie podłączane są do sieci gazowej,wodociągowo-kanalizacyjnei i energetycznej).Szkoda,że nikt nie chce tego sprawdzać/.A powszechnie jest wiadomo,że klecha jest ponad prawem.Nawet sądy takich przebierańców w kolorowych damskich ciuszkach p[rzeważnie nie tykają.
A co do nowych powołan - oj będzie się działo,będzie...Będzie więcej młodych pacjentów z żylakami odbytu.
[quote name='Gosposia' timestamp='1315203243' post='526394']
Widać. kolego, że nie znasz się, a zabierasz głos.

I Księża nie mają jedzenia za darmo. Tak jak każdy inny obywatel płacą za chleb i inne art. spożywcze, oraz za prąd, węgiel, telefon i inne rzeczy. I nie mają przy tym stawek preferencyjnych.
II Księża płacą także podatki i to podwójne zazwycaj - jeden podatek od pensji szkolnej, drugi podatek od przychodów z parafii.
III. Odpowiedzialność ogromna.
IV. Zycie ponad prawem ... rozwiń
Avatar
m.a. / 5 września 2011 o 10:38
nie ma pracy to i w sukience trzeba chodzic
Avatar
Maksellus Łoles / 5 września 2011 o 10:28
Do Gosposia - zaczynasz swój chory wywód od słów cyt. "Widać. kolego, że nie znasz się, a zabierasz głos." A jak widać teraz po tych śmierdzących wypocinach to Ty NIE MASZ ZIELONEGO POJĘCIA O CZYM PISZESZ. Zostań lepiej w kuchni i pierz w łazience galoty zamiast wypisywać brednie. Najpierw poczytaj lub zapytaj się kogoś inteligentniejszego a potem jak już posiądziesz wiedzę pisz. Jak trzeba być ograniczonym aby pisać że księża płacą podatki i to do tego 2. Musisz nie mieć chłopa od 5 lat albo jesteś pryszczatym gimnazjalnym małolatem. Nikt inny by takich bredni nie wypisywał. Trzeba było napisać jeszcze, że są tak biedni że boso popylają !!! Lecz się człowieczku maluczki i nie zabieraj głosu na temat który Ciebie przerasta. Pa i do szkoły nieuku.
Do Gosposia - zaczynasz swój chory wywód od słów cyt. "Widać. kolego, że nie znasz się, a zabierasz głos." A jak widać teraz po tych śmierdzących wypocinach to Ty NIE MASZ ZIELONEGO POJĘCIA O CZYM PISZESZ. Zostań lepiej w kuchni i pierz w łazience galoty zamiast wypisywać brednie. Najpierw poczytaj lub zapytaj się kogoś inteligentniejszego a potem jak już posiądziesz wiedzę pisz. Jak trzeba być ograniczonym aby pisać że księża płacą podatki i to do tego 2. Musisz nie mieć chłopa od 5 lat albo jesteś pryszczatym gimnazjalnym małolat... rozwiń
Avatar
zyx / 5 września 2011 o 09:41
Myślę, że przychodzi czas na jakość a nie ilość powołań. Ludziom potrzeba prawdziwych kapłanów, potrzeba przykładu życia wiarą i służby ludziom, potrzeba autorytetów i przykładu moralności. Mam już dość ciągłego tłumaczenia i rozumienia słabości księży. Jak mam dziecku wpoić, że kasa w życiu nie jest najważniejsza, że marka samochodu też nie ma znaczenia ważne by samochód jeździł i był sprawny, że trzeba tak żyć by nie uwikłać się w podwójne życie - mieć moralny kręgosłup.
Księża są tacy wykształceni, inteligentni, a nie rozumieją, że to właśnie przykład życia najlepiej wychowuje. Prawda jest taka, że wierząc w moc swojego powołania izolują się od zwykłych ludzi, zamykają się w swoim świecie, pogrążają się w grzechu i często już nie wiedzą kim są. Ciekawe jest na jakich ludzi wychowają własne dzieci jeśli sami są tacy zakłamani. Kim dla nich są ich kobiety(?), bo myślę, że nikogo nie wolno traktować przedmiotowo. Drodzy Wybrańcy(!) pora ubrać się znowu przynajmniej w koloratkę, a może i sutannę, bo księdzem jest się 24 godziny na dobę, a nie tylko 1 lub 2 godziny. Jeśli ktoś jest urażony moją wypowiedzią to przepraszam, ale mnie zależy na wierze, kapłanach i moralnym kształtowaniu ludzkich postaw. Pozdrawiam!
Myślę, że przychodzi czas na jakość a nie ilość powołań. Ludziom potrzeba prawdziwych kapłanów, potrzeba przykładu życia wiarą i służby ludziom, potrzeba autorytetów i przykładu moralności. Mam już dość ciągłego tłumaczenia i rozumienia słabości księży. Jak mam dziecku wpoić, że kasa w życiu nie jest najważniejsza, że marka samochodu też nie ma znaczenia ważne by samochód jeździł i był sprawny, że trzeba tak żyć by nie uwikłać się w podwójne życie - mieć moralny kręgosłup.
Księża są tacy wykształceni, inteligentni, a nie rozumieją, że ... rozwiń
Avatar
matka Boska / 5 września 2011 o 08:15
[color="#FF0000"](z)BAWICIELE ŚWIATA?

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

Jak Kościół kroczy Drogą (z)BAWIENIA?:

1) Kończąc Vatykańską Szkołę Aktorską zwaną Seminarium Duchowne (Wyższe) przygotowani są wszyscy do odgrywania ino jednej roli sprzed ponad 2000 lat! Axcelencja abp ŻYCIŃSKI JÓZEF sięgając zaś do współczesnego języka RŻNĄŁ GŁUPA NA CAŁEGO i dziwne, że dziennikarze to puścili w TVN(19.VIII.2010 "Fakty po Faktach")! W Słowie Bożym kierowanym do Ludu z ust Axcelencji leciał „HEPNING” i „...MAN...” (strongman; superman...)- pisownia fonetyczna, czyli tak jak Axcelencja pedoł! W Krzyżowym Ogniu Pytań GŁOS BOŻY DOSTAWAŁ DELIRKI...

2) Z KULei w Częstochowie (w VIII.2010 r.) grzmiał abp. Leszek Sławoj Głódź aby PRZEPROSIĆ PREZYDENTA! - zapomniał bidulka sprecyzować którego! Sam abp Głódź nie zauważył nawet WŁASNEJ SKLEROZY – kto obrażał Prezydenta R.P. i Jego Małżonkę w Świętych Rydzykownych Mediach – PRZECIEŻ SAM BOSKI NAMIESTNIK OJCIEC TADEUSZ RYDZYK głosząc Słowo Boże Parę Prezydencką określił w kwietniu 2007 r. "NIE NAZYWAJMY SZAMBA PERFUMERIĄ", samą zaś Żonę Prezydenta Kaczyńskiego – CZAROWNICĄ!: "PANI PREZYDENTOWA Z TAKĄ EUTANAZJĄ? TY CZAROWNICO! JA CI DAM! JAK ZABIJAĆ LUDZI, TO SAMA SIĘ PODSTAW PIERWSZA".

3) Nikt tak nie daje przykładu w obrażaniu Prezydenta R.P. i Polityków Jak Kościół:
poczynając od Prezydenta R.P. Aleksandra Kwaśniewskiego stwierdza, że W OBRAŻANIU GŁOWY PAŃSTWA POLSKIEGO – PREZYDENTA – PRYM WIEDZIE KOŚCIÓŁ! To w roku 1995 Prymas Polski KS. KARDYNAŁ JÓZEF GLEMP ustami jakiegoś pionka w sutannie gardłował, że „PREZYDENT KOMUNISTA NAM NIEPOTRZEBNY”! Po czym spier...niczył głosować do Polonii Amerykańskiej – tak na wszelki wypadek. OBECNEGO ZAŚ PREZYDENTA R.P. BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO KLER W SŁOWIE BOŻYM ŁAJAŁ RÓWNIE I IDENTYCZNIE JAK POPRZEDNIKÓW KSIĄDZ Z KRAŚNIKA!: ( Dziennik Wschodni, art. Z dn. 6.VII.2010 r.: „KRAŚNIK: KSIĄDZ PORÓWNAŁ KOMOROWSKIEGO DO SZATANA”. Pamiętne zaś słowa „PRZEPRASZAM” wypowiedziane po tragedii smoleńskiej przez Bronisława Komorowskiego naczelny Tygodnika Powszechnego ks. ADAM BONIECKI tak tłumaczył w TVP 21.X.2010 r., że zrobił z Prezydenta R.P. Idiotę.
W nagrodę, a w tłumaczeniu z Języka Liturgicznego na polski - ze strachu – Prezydent R.P. Bronisław Komorowski 26.III.2011 r. odznaczył Ks. ADAMA BONICKIEGO Krzyżem... . Widać tu, że nie tylko Biblia się nie zmienia, ale Proroctwa lat Solidarności „BO JAK NIE TO MY WAM DAMY...”
Ks. Adam Boniecki 12.IV.2011 TVN „Fakty” określił Jarosława Kaczyńskiego „GŁUPIEC”: „ks. Adam Boniecki mówił: „...DWIE WIERSZE DALEJ, dwa wiersze dalej jest ostrzeżenie … żeby spojrzeć w lustro i zobaczyć swoją twarz głupca i pyszałka!...” a Z. Herbert w „Przesłaniu Pana Cogito” pisze: „ … oglądaj w lustrze swą błazeńską twarz...”

Ks. Adam Boniecki (red. nacz. „Brukowca Powszechnego”) zamiast bawić się w tłumaczenia tego, co mówią Ludzie powinien oddać się Modlitwie w myśl Psalmu „Chwalcie o dziatki Najwyższego Pana...”, a specjalnie dla ks. Adama Bonieckiego wersja EXCLUSIV: „Chwalcie o Dziadki Najwyższego Pana...” (Ps. 112).

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC dla upamiętnienia Świętych Wydarzeń Rządowych proponuje - poczynając od KUL-awych przez PAT-ologicznych i pozostałe KAT-olickie Szkoły zmienić Image Ducha Św. z Wysłużonego Gołębia czyli Gołębicy na KULoPATwę !, a ten polny ptak pokazuje jak Kościół wyprowadził Lud w Pole...

4) 1.III.2011 r. w TVN „FAKTY”godz. 19;oo Poseł Janusz Palikot w sejmie zawiesił wiele innych symboli religijnych różnych wyznań obok wiszącego krzyża, które w efekcie inni posłowie zdjęli ze ściany. Skomentował to jakiś DOMINIKANIN (odziany na biało Ojciec PAWEŁ GUŻYŃSKI) porównując samego Janusza Palikota do OSIOŁKA, któremu trzeba pozwolić działać z „Przymrużeniem oka”... Problem tylko w tym, że ani Palikotowi, ani tym, co zdejmowali, ani nawet tym, co wieszali różne krzyże nycz się nie stało poza tym, że księŻULOM odbija szajba – na co od dawna zwraca uwagę KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC.

Jak z tego widać żywy człowiek nycz dla Nich nie znaczy.
Dopiero jak już nycz nie może to jeżdżą po nim jak po łysej kobyle – było to widać 10.IV.2011 r. w rocznicę Tragedii Smoleńskiej wykorzystanej przez księŻULKÓW do własnych, czyli politycznych celów – takie reKULekcje Narodowe!

Zapomniał bidny Ojczulek Paweł GUŻYŃSKI z całą ŚW.(irniętą) Resztą, że:

Już 12 -letni Jezus nauczał Kapłanów w Świątyni;
Od ponad 2000 lat zamieniają jedno na drugie (chorych na zdrowych; wodę na wino...) twierdząc, że to CUDA, a cała Św.(irnięta) reszta z Ojczulkiem Pawłem Giżyńskim uczy, że to COŚ Z NICZEGO...Nie mogą ino zamienić głupich na mądrych i pijanych na trzeźwych - tu wysiadał nawet sam biblijny Jezus!
Od początku też (czasy Św.{irniętego} Piotra) nikt nie wie kto był ojcem Jezusa..., a jak długo i ile osób było i jest opier...niczane z Ambon, od Ołtarzy, z Konfesjonałów o dzieci bez ślubu – robił to nawet Ojciec Św. Jan Paweł II – BŁOGOSŁAWIONY (!). PaieżPius XI dotknięty był EPILEPSJĄ, która to Św.(irnięta) Choroba pozwoliła Mu na otworzenie Fabryki Dogmatów – tego co wymyślił żaden następca – z obecnym włącznie – nie zakwestionował! Krocząc Drogą (z)BAWIENIA przez wszystkie wieki wieków...

Nadeszła też Era Mikołaja Kopernika i to On pokazał Panu Bogu, że coś pokręcił stwarzając świat i kręci nie tym, co się kręci...
Tworzyła się Historia Kościoła wraz z upływem czasu i w latach 1980-tych KUL-awy ks. mgr-ant uczył Lud Boży z błędami, których nie widziały nawet tęgie umysły półŚwiat(k)a Naukowego, do tej pory na (o)błędnej nauce zdobywane są KUL-awe tytuły naukowe jak Mańka (g)ruchała z Gołębiem, a te sprawy w Polsce załatwił Jan Parandowski w „Mitologii greckiej” , co zawarł więc ArcyPasterz Życiński w swojej teorii ewolucji – chyba jedynie to, że pominął Benka XVI przemienionego na drodze KUL-awej ewolucji ze Szkopa na Boga, a jak się dowiedział - to zawał gotów!

Zjechała się cała potęga Niebieskich Umysłów z Prymasem – Emerytem Józefem Glempem włącznie (2x na Liście Wildsteina), który za prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego i sprawy Jedwabnego dał KUL-awy i PAT-ologiczny PO-PiS elokwencji płynącej z Natchnienia Ducha Św.(irniętego) „ZA MORDY PRZEPRASZAŁ NIE BĘDĘ” (rok 1991) - odszedł na emeryturę i za swoją nie przeprosił! Czas płynie, reklama półŚwiat(k)a Naukowego KUL-awego i PAT-ologicznego czyli KATolickiego osiągnęła punkt KULminacyjny i sięga nieba, a tu rok 2011 i lubelscy Pallotyni,a może już Pall...anty (al. Warszawska, Lublin) od X lat zapier...niczają każdej niedzieli w południe „AVE MARIA” F. Schuberta mającego tylko 50% wspólnego z tym, co napisał Schubert – tylko dla Półgłówków...

Po najnowszej Historii Kościoła na Drodze do (z)BAWIENIA kilka KULejnych faktów od roku 1980:

Był okres, że kazano się zachwycać Dziełami JP 2 - w tym "Pamięć i tożsamość" - był to okres podobny do upadłego PRL-u, w którym kazano zachwycać się Dziełami Lenina.
Do upadku socjalizmu przyczynił się przy wykorzystaniu idei SOLIDARNOŚCI kościół grzmiąc z ambon i od ołtarzy, lejąc łzy i łkając nad losem Ojczyzny. Co to dało w efekcie?
Dało to to, że bez księdza nic już nie funkcjonuje, a zadaniem księŻULKÓW Kapelanów i Św.(irniętej) Reszty jest rozkład Polski i przejęcie Władzy. Wszyscy którzy próbowali funkcjonować w kościele wykorzystując możliwości Państwa Polskiego byli i są wrogami nr 1 kościoła.
Do takich wrogów zaliczał się KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW rozgromiony przy wyraźnym udziale KULawego i PAT-ologicznego półŚWIATkA NAUKOWEGO – wszystkich Związkowców zwolnili z groźbami karalnymi na ustach duchownych w 1982 r..
Groźby te spełnili po upływie 12 lat serwując w 1994 r. nocne napady znajomych księży na mieszkania i rodziny KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW oraz zakaz opalania budynków zimą mrożąc jednocześnie małe dzieci -w tym względzie nie poleciała nawet jedna łza, ani jedno łknięcie z ambon i od ołtarzy.
Od samego też początku KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW określany był pzez księŻUKÓW jako "WRZÓD NA DU---PIE PAPIEŻA", a w roku 2002 lub 03 (już w internecie) jakiś watykańczyk napisał akt strzelisty w intencji Związku (RUDY lub SK) "JE---BA---NE---MU ORGANIŚCIE NIE POMOŻE NAWET CZYŚCIEC"

Jeśli jeszcze ktoś łudzi się, że na KUL-awej uczelni jest "wysoki poziom" - to KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC wyprowadza wszystkich z (o)błędu wia(g)ry świętej... pocieszając wszystkich, że nawet JP 2 nie umarł mając wrzód na du---pie - czego też sam się obawiał z całą resztą duchowieństwa...., a właściwa diagnozę postawili lekarze... czyż to nie cudowne?
Jak z tego widać nawet i w tym względzie KUL-awi nie mieli racji.

Grzmiał JP 2 w czasie polskich pielgrzymek „NIECH ZSTĄPI DUCH TWÓJ I ODNOWI OBLICE ZIEMI - TEJ ZIEMI....”; „NIE LĘKAJCIE SIĘ..” , a sam... a sam bał się KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW, którego jedynym celem był uregulowanie spraw socjalno-bytowo-emerytalnych dla cywili pracujących w kościele.

Znana jest sprawa mocnych nadajników watykańskich i wojskowych – powodowały białaczkę nawet u dzieci. Wojsko zwinęło je od razu, a Św. Ekipa JP 2 nadawała dalej bo musiało być ich słychać nawet w niebie, a drugim celem było wykończenie zbuntowanego, czyi niewiernego plemienia.

Znana też jest sprawa Dziennikarzy źle mówiących o Papieżu (JP 2) – słuch o nich zaginął i do dziś ni wiadomo, co się z Nimi stało. KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC zakłada, że JP 2 rozpuścił Ich w Wodzie Święconej mającej Piekielną Moc.

I tu adekwatne jest historyczne określenie – papież (JP 2) jak Stal(in) – wykańczał każdego pokazując jak wygląda Mordercza Droga do Nieba.

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW pilnowany był przez państwowe SB oraz kościelnych SB-ków diametralnie różniących się od ludzi - wyglądali na przygłupów z wystająca słomą z butów. Jedno z zebrań odbyło się nawet w remontowanej wówczas „CZARCIEJ ŁAPIE? bo tak nas ganiali. Po jednym z zebrań ks. Edward Pudełko dyktował LOJALKI o treści:

„ZAWSZE BĘDE POPIERAŁ WLADZĘ DUCHOWNĄ”, a dla opornych w pisaniu dodał ze szczerego serca
„BO JAK NIE, TO MY WAM DAMY”.

Związkowcy byli represjonowani w różny sposób przez duchowieństwo, niektórym proponowali proboszczowie remont służbowego mieszkania w zamian za rezygnację z działalności w KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW.
Kto dał się nabrać na takie niebieskie bajery, to z pewnością pluł sobie w brodę, bo w każdej chwili można było zwolnić Związkowca i przyjąć do wyremontowanej organistówki innego organistę!
Poza tym w Lublinie zacierając ślady działalności Związku duchowieństwo zniszczyło wszelkie dokumenty, kilku wyrzucono po pierwszym semestrze z KULawej muzyKULogii, ci zaś co nie zaufali papieżowi i studiowali na państwowych uczelniach wyszli na ludzi - w przeciwieństwie do tych wyrzuconych z KUL-u - im JP 2 zapewnił najwyżej maturę przez wszystkie dni aż do skończenia światana Drodze (z)BAWIENIA.
Od samego początku duchowieństwo kradło listy wysyłane do Związkowców uniemożliwiając w ten sposób działanie Związku,księŻULE zniszczyły też dokumenty o Związku!
Czyż to nie cudowne?

Związkowców z upływem czasu zwalniano z pracy i pozornie rozbito Związek w 1982 r. Kur...iewny kanclerz ks. Stanisław Rojek wściekał się, że „ROBORTY W DIECEZJI TO NIE DOSTANIETA”;
„PO POLSCE WAS GANIAŁ NIE BEDE, A ZA GRANICO TO NIE WIEM” W maju 1982 r. interweniującego delegata KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW w Radzie Prymasowskiej (Warszawa, ul. Miodowa) jakiś dupek glempowski określił jako SZPIEGA i nie pozwolił na widzenie się z Prymasem Glempem.
W latach 1980-tych szybko zmarł Założyciel Związku CHOBOT oraz Organista z lubelskiej katedry nazywający się na literę J....
Nikt ze Związkowców, mimo że grał w kościołach innych diecezji nie chodził do spowiedzi odcinając czarnych od źródła informacji, a i po roku 1994 nikt też nie puszcza księdza po kolędzie.
Wielu Związkowców zmieniło zawód, wielu zmieniło wyznanie, a reszta stała się NIEZALEŻNA WYZNANIOWO – czyż to nie cudowne?

Same napady księŻULKÓW na mieszkania i rodziny KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW (1994) wyglądały bosko:
ok. północy księŻULEK pukał do drzwi niczym Ksiądz z Panem Bogiem albo z Wizytą Duszpasterską, a po otwarciu drzwi...
Jak widać i tu obowiązywała pewna KULtura – PAT-ologiczna bo KAT-olicka.

Od lat też KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW wespół z ASC stara się posadzić na ławie oskarżonych Ks. Prymasa, aktualnie Emeryta, Józefa Glempa między Kiszczaka, Jaruzelskiego i innych twórców stanu wojennego w myśl znanej Św. Teorii: „Kto zgorszy choćby jedno z tych najmniejszych – lepiej uwiązać Mu kamień Młyński u szyi i pogrążyć w głębinach morskich...” (Mt. 18, 6).

KsięŻULKOM do tej pory nie przeszedł Święty Gniew na KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i jadą równo – oto najnowsze:

„No nie !!!!!!!! Ten oszołom jeszcze żyje , a już myślałem ,że mu łeb upier***ili. Na moje oko to Palikot ciągle wpisuje te durnoty. To do niego podobne” . - ( Dziennik Wschodni, art. Z dn. 6.VII.2010 r.: „KRAŚNIK: Ksiądz porównał Komorowskiego do Szatana”Wpis #26;”~gość~~” 6.VII.2010; godz. 00;24).
Ostatni pochodzi z 17.X. 2010 r.:” Pozdrowienia dla głupola podpisującego się "KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW", który napisał powyższe farmazony. Ten deb*** jest stałym i czołowym pisarczykiem /czytaj-kretynem/ tego forum, który z lubością opluwa ludzi, czyniąc to oczywiście z ukrycia. „

Wszystkie zapewnienia o (z)BAWIENIU były ściśle realizowane, udokumentowane nawet „tytułami Naukowymi” pozwalającymi na (z)BAWIENIE innych w Nauczycielskiej Roli Kościoła wyrażonej w KATolickich nomenklaturach stopni naukowych:

1) mgr - to BARANEK - skrót BARAN.
2) dr - to BARANEK BOŻY - skrót BARAN. B.
3) hab. - to HABITOWY - skrót HABIT.
4) prof. - to OSIOŁEK - skrót OSIOŁ.
Oceny zaś mogą być wyrażane w KUL-ach w pełni odzwierciedlające Poziom Pożal Się Boże...

Najnowszym zaś osiągnięciem z KULawej i PATologicznej dziedziny ELOKWENCJO FLORIDUS były komentarze księŻULKÓW w TVP: "OTFUŚCIE drzwi Chrystusowi..., OTFUŚCIE drzwi..." (TVP 1.V.2011).

Ojciec Św. Jan Paweł II (w)mawiał: "WALCZYĆ O KOŚCIÓŁ AŻ DO ROZLEWU KRWI BO TYLKO KREW NAWRACA".

Znany ze swych powiedzonek z Gór rodem ks. Józef Tischner, którego imieniem nazwano szkoły, otworzono nawet wyższe uczelnie o KUL-awym poziomie w TVP mawiał jakie istnieją prawdy:

1) "TYS PROWDA;
2) TYLKO PROWDA;
3) ŚWINTO PROWDA"

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO SMIEJĄ SIĘ POLACY biorąc święty przykład z boskiej mądrości dodał jeszcze jedną (też znaną) prawdę:

4) GÓ---W---NO PROWDA cyli DOGMAT!

W 2006 r. księŻULE wymyśliły SLANG MODLITEWNY (!), a w tym Niebieskim Języku przestaje istnieć DEKALOG bo kilkoro punktów jest zbieżnych („nie cudzołóż”; „nie mów fałszywego świadectwa”; nie pożądaj żony bliźniego...”) i sprowadza się do jednego określenia:NIE PIER...ol.

ePiS(z)KOPat powinien słać gorące modły do B(L)OGA o szczęśliwą Drogę (z)BAWIENIA zawarte w Polskiej Litanii Do Wszystkich Św.(irniętych) SB-ków:

Po urzędowym wstępie form grzecznościowo-powitalnych (Kyrie eleison...) następują wezwania:
Św. Filozofie,
Św. Glonie.
Św. Józefie...( a tu cała galeria Józków w KULejce: Glemp, Kowalczyk, Życiński...)
Św. Henryku....
Św. Karolu....
i tylko jeden problem z odzewem publiczności MÓDL SIĘ ZA NAMI czy ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a może WYBAW NAS PANIE?

Oraz "AVE MAFIJA"

"Zdrowaś Mafijo, Łaskiś Pełna -
Pan z Tobą.
B(L)OGoslawionaś Ty między Mafijami
i B(L)OGoslawiony Owoc Żywota Twojego!
Święta Mafijo, Matko Boża*
Módl się za Nami grzecznymi teraz
i w Godzinę Śmierci Naszej. Amen".

Aby Święte Jadaczki nie ustały w Drodze do Nieba KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje ePiS(Z)KOPatowi i wszystkim księŻULKOM:

1) Ciało Pańskie z Grilla;
2) Krew Pańską z Gwinta;
3) Skrzydełka Anielskie z Grilla;
4) Pączki smażone na Świętych Olejach z nadzieniem Róży Duchownej;
5) Napój Duchowny FRUTTI DI PAPA z paPIESKICH Owoców - granatów - odmiana
Germany 1939;
6) Brakujące paliwo uzupełnia Bio-paliwem ze Świętych Olejów i każdy będzie mógł jechać prosto
do Nieba...

ZAŚ NA DESER I DZIECIOM :

1) czeKULadowe Krzyże;
2) czeKULadowego Zbawiciela;
2) czeKULadową Panienkę;
3) i...
...
... i Wszystkich Świętych czeKULadowych...
Wszystkie te atrakcje produkowane oczywiście na KUL-u z nadzieniem Róży Duchownej!

jako, że „NIE SAMYM CHLEBEM ŻYJE CZŁOWIEK...”

Aby wszystkim pokazać, że Kościół może się (z)BAWIĆ urządzają sobie TARGI SAKRALNE, a tam... to już prawdziwa Uczta Bachusa...
Aby każdy księŻULEK i SIOSTRZYCZKA były godnie wystrojone na Drodze (z)BAWIENIA KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje Sutanny,Habity i Szaty Liturgicnze w stylu STRING:

księŻULEK w stringach:

1) na szyi biała nitka;
2) od niej z przodu i z tylu zwisa do ziemi np. czarna nitka (lub innego KULoru).

Identycznie powinny wyglądać Szatki Liturgiczne...

Zakonnica w stringach:

1) na głowie biała nitka;
2) od nitki na głowie zwisa do pasa z tyłu np. niebieska nitka (lub innego KULoru);
3) na szyi biała nitka;
4) od nitki na szyi z przodu i z tyłu zwisa do ziemi np. niebieska nitka (lub innego KULoru).

W upalne dni (np. Procesja Bożego Ciała z Oktawą włącznie) Stroje Liturgiczne jak znalazł! Odchudzi też pękające Zakrystie, a właściwie GARDEROBY, w których krząta się GARDEROBIANY, a nie Kościelny!


Obracając się w Świecie KANIBALIZMU („wziął chleb... i rzekł <<Bierzcie i jedzcie - To Jest Ciało Moje>>”) i WAMPIRYZMU („wziął kielich.. i rzekł <<Bierzcie i pijcie - To Jest Krew Moja>>”) i to KANIBALIZMU z WAMPIRYZMEM urojonego - taka Ostatnia KUL-acja - bo: Ciało Pańskie nie jest ciałem - czyli Kanibalizm po wegetariańsku! -, a Krew Pańska nie jest krwią ...ZATRACA SIĘ POCZUCIE RZECZYWISTOŚCI panujące w Vatykańskiej Firmie od ponad 2000 lat, CO ZAWARŁ W SWOICH DZIEŁACH JP 2 „ŁĄCZĄC NIEBO Z ZIEMIĄ...”

Wszelkie Ołtarze Pańskie, Ambony i Stadiony wraz z Halami i najnowszy Plac KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC deKUL-uje kąKUL-ami – jest to Biblijny chwast KĄKOL podlewany Wodą Święconą oraz Różą Duchowną.

Skoro wyszło Ciało Pańskie i Krew Pańska to kąKULe też wyjdą!

W trosce o dostęp wszystkich do kanibalizmu księŻULE wymyśliły Bezglutenowe Ciało Pańskie.
Z KULei KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje Bezalkoholową Krew Pańską – od X - lat na rynku spożywczym istnieją spirytualia bezalkoholowe!

Niejeden pamięta jak TVP do znudzenia serwuje – przeważnie w porze KULacji, choć nie tylko -
obnoszonego JP 2 (niczym „Janek Wiśniewski”) z tym, że JANEK WIŚNIEWSKI to BOHATER Stanu Wojennego, a JP 2? i niejeden oraz niejedna po takim Św. Widoku puścił(a) Pawia Na Cześć JP 2, czyli oddała Mu należny Hołd!

Na trzeźwo trudno to pojąc, a księŻULKOM idzie jak z płatka!...

I pomyśleć, że już 12 – letni Jezus – jak czytają „Słowo Pańskie” nauczał Kapłanów w Świątyni! - Problem ino w tym, że filozofia nakazuje wpadać w zachwyt na mądrością 12 latka przemilczając Świętą Głupotę Kapłanów – na to już nie raz zwracał uwagę KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC. Święta Przypadłość Biblia obowiązuje do dziś...

Podsumowując wszelkie Niebieskie działania Reklamowe wszelkich KUL-awych i PAT-ologicznych KAT-olickich szkółek sięgające Nieba stwierdzić należy, że na Wydziałach TEOLOGII uprawiana jest TEOFILIA z objawami ECCKLESIOFOBII, a sama TEOFILIA powinna być karalna jak każda inna ...filia!, a TEOFILIĘ księŻULKI i SIOSTRZYCZKI uprawiają nawet z dziećmi, a temu Błogosławią nawet Powołani KURIAtorzy Wydziałów szKULnictwa - chyba, że wszyscy po KUL-awym i PAT-ologicznym KAT-olickim Prawie pracują zgodnie z Wolą Bożą w polskich proKURIAturach na stanowiskach proKURIAtorów!

W czasie Juvenaliów, Kozienaliów 100denci przebierali się za księŻULKÓW i zrobił się z tego wielki szum, a na temat tego, że w Kościele nycz bez przebrania nie funkcjonuje panuje Św.(irnięty) Spokój:

Ktoś w pornolach dorobił Akorowi Twarz JP 2, za czasów Vatykańskiej Świetności Błogosławionego wystarczyło wpisać w google hasło BORDELLO DELL VATICANO i leciał pornolek za pornolkiem i to w wydaniu cyfrowym, a internet jeszcze raczkował w analogach...
Błogosławiony jak się do kogoś przypier...niczył to tak łatwo się nie chciał odpier...niczyć – w porównaniu do stron XXX, które rozłączały się bez problemu!
Przeszczep Twarzy w pornolach należy uznać za CUD, na który tak czeka Kościół i pieronkiem ogłosić JP 2 Św.
Co będzie się działo w Boże Ciało? Jak będzie można odróżnić księŻULKA od Przebierańca?
Poza tym w Kościele bez przebrania nycz nie funkcjonuje:

księŻULEK zapier...niczając do miasta przebiera się w „cywila” zęby nikt Go nie poznał;
idąc do roboty, czyli do Kościoła z cywila przebiera się w Habitowego, a w zakrystii przebierania ciąg dalszy...,bo Msza Św. Nieważna..., a to już nie zakrystia lecz GARDEROBA i nie Kościelny, a GARDEROBIANY!

Przebieranie to ino jeden problem – drugi to Niebieska Nomenklatura – poczynając już od samego Nieba, czyli Ojca ŚW.(irniętego) wstyd przed własnymi danymi personalnymi i konieczny jest pseudonim artystyczny, a tam wybór... ostatni to Benek XVI.

Dla tego wszystkiego KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW proponuje eKULogiczne Procesje – sypać pod nogi księŻULKOM Róże Duchowną i kąKULe – kąKUL to Biblijny chwast KĄKOL podlewany Wodą Święconą...,wśród pedofilskiego pienia "Kiedyś o Jezu chodził po świecie..." w myśl Pedofilskiego Wołania Wyposzczonego Jezusa: „DOPUŚĆCIE DZIATKOM PRZYCHODZIĆ DO MNIE...” - po takiej Św. Defiladzie odpada problem sprzątania ulic!
To wszystko przypomina upadłą komunę i pochody 1-majowe z tą różnicą, że I Sekretarza PZPR-u stojącego na trybunie zastąpił 1 księŻULEK i 4 Ołtarze; z pochodów ludzie uciekali, a z Procesji jeszcze nie...

Wszystkim zaś Interesantom składającym wizyty w Kancelariach Parafialnych i KULawych KULuarach wypada zapewnić łyk wody orzeźwiającej AQUA SANCTISSIMA z gazem lub bez, ewentualnie w różnych smakach!
Temu wszystkiemu niech Błogosławi Duch Św.(irnięty) pod postacią KULoPATwy pokazujący jak księŻULKI wyprowadziły Lud Boży w pole...

Na zakończenie Kozienaliów, Juvenaliów wypada aby 100denci przebierali się za księŻULKÓW i doprawiali Msze Św. (teksty liturgiczne są w internecie,homilie też,Słowo Boże, Słowo Pańskie też...), a Krew Pańska i Ciało Pańskie z powodzeniem można zastąpić winem za 5,- zł/flaszka oraz CHIPSAMI w różnych smakach..., a udział Ludu będzie pełny...

Teraz strach nawet chodzić do Kościoła, bo nie wiadomo czy przy Ołtarzu Pańskim, w Konfesjonale, na Ambonie, na Katechezie nie stoją Przebierańcy! i czy z Tacą nie zapier...nicza Przebieraniec.

Identyczny strach towarzyszyć powinien rodzicom będącym w Św.(irniętym) Okresie I-Komunii Św. - czy w Konfesjonale nie siedzi Przebieraniec lub księŻULEK o specjalności PEDO, który ukryty w mrokach Konfesjonału w ramach Pokuty może umówić się na randkę z Dzieckiem - dla Dziecka to Pokuta, a dla księŻULKA nagroda!, a na dokładkę dla Dziecka to jeszcze zostaje Pamiątka I Komunii Św.(irniętej) lub Bierzmowania - często z finałem w Sądzie! I jak widać przy każdej okazji księŻULE dbają, aby każdy był(z)BAWIONY – o Sakramencie Chorych i Ostatnim Namaszczeniu strach nawet myśleć..., a tu robota czeka dla Sądów 24-godzinnych!

Sam ePiS(z)KOPat zapomniał na czym bazuje: ma wiele Świateł i Światłości, które mimo że tańsze są od LED-ów, to żadne nie świeci, podobnie działa Światło Ducha Św.(irniętego), jest Bóg, którego „nikt nigdy nie widział”, jest też Jezus, Mańka, Józef... i pozostali Św.(irnieci) z tym, że z gipsu... dysponują też eKULogicznym Kwieciem - Różą Duchowną - bez kwiecia...

Chcąc wszystkich (z)BAWIĆ przypominali w Procesjach Bożego Ciała, że Świat należy do Jezusa i Boga zapomnieli o znanej polskiej maxymie: „DOROSŁE DZIECI MAJĄ ŻAL ZA KIEPSKI PRZEPIS NA TEN ŚWIAT”.
Całe szczęście, że Ojciec Św.(irnięty) Bendykt Adolf nycz nie mówił po polszku w Boże Ciało,bo w Zesłanie Ducha Św.(irniętego)sam nie wiedzial co móóóófi po polszku do Polaaaakóf, a Polaczy za ch...olerę nie mogli zrozumieć, co do nich móóóóófi... bo KULoPATwa pomieszała im języki. Podobny numer wycięła w Panoramie Lubelskiej red. A. Kurzępa gubiąc się w Boskiej Wielkości i Mądrości Ducha Św.(irniętego)!
Identyczny popis dał Nuncjusz Apostolski w Polsce kard. Celestino Migliore w TVP (29.VI.2011)tak bełkotał jakby spaghetti zatkało Mu Otwór Gębowy – Trudno powiedzie o Ich powołaniu, kierują się jedynie INSTYNKTEM niczym nie różniąc się od Zwierząt- tak by(d)ło, jest, a czy będzie?.
Obecny zaś układ Sił Niebieskich przypomina do złudzenia lata 1939 – 1945: Na Tronie Niebieskim Hitler(owiec), a w Polsce Mussolini... i kto śmie powiedzieć, że Oni nie są w stanie wszystkich (z)BAWIĆ?
Jak widać są to rzeczy nie do pojęcia, dlatego też poczynając od Vaticano a na seminariach kończąc wszyscy walą z pamięci...
Rodzice też powinni Bogu Dziękować za dary Kapłaństwa w świetle Pedo... i za to, że religii z I-Komunią Św.(irniętą) nie ma w żłobkach....

Ale to jeszcze nie koniec Boskiego Zapędu do (z)BAWIENIA LUDZI – Rydzykowny Ojciec Tadeusz znów szaleje (25.VI.2011), że w Polsce jest TOTALITARYZM, a sam Ojczulek zapomniał, ze to KOŚCIÓŁ jest TOTALITARYZMEM – w Polsce i na Świecie – w Polsce jako pozostałość po komunie... potwierdza to od X – lat stawianą teorię przez KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC, iż księŻULKOM odbija szajba totalitarnie i na siłę chcą wszystkich (z)BAWIĆ!, a Rząd R.P. Licząc lub krocząc Drogą(z)BAWIENIA wysłał Notę do Vaticano licząc, że będzie (z)BAWIONY!, a na ten temat będzie panował Św. Spokój, tak jak od roku 1980 na temat KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW panuje Św. Spokój...
10.VII.2011 r. wspomniany Rydzykowny Ojciec dokonał CUDU w CZĘSTOCHOWIE na JASNEJ GORZE: w głoszonym Słowie Bożym przemienił Liturgię w Zwykłe Rozgrywki Sportowe, w których udział brali Kibole. Rydzykowny Ojciec kierowany instynktem nakazującym Mu atakować, walczyć z Diabłem chcąc wszystkich (z)BAWIĆ puścił zawołanie przez mikrofon: „ALLEJUJA”, a zgromadzeni Kibole wrzasnęli tryumfalnym okrzykiem dając do zrozumienia, że chcą być (z)BAWIENI: „I DO PRZODU”, jakie cuda zaistnieją w czasie nadchodzących Pielgrzymek tego nawet Najświętsza Panienka nie wie...
Wytresowane księŻULKI realizując swoje powołanie zapomnieli, że upodobnili się do zwierząt atakujących wszystko inne niż Ich Gatunek. O pomyślność w atakach (ECCLESIOFOII z TEOFILIĄ) należy słać gorące modły do samego Chrystusa (z)BAWICIELA:

„OJCZE NASZ, któryś jest w Niebie,
Święć się Imię Twoje.
bądź wola Twoja jako w Niebie tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj
I odpuść nam nasze winy Jako i my odpuszczamy naszym winowajcom
I nie wódź nas na pokuszenie
Ale nas (z)BAW ...

Dotknięte księŻULKI KULejnym schizofrenicznym atakiem ECCLESIOFOBII i TEOFILII szalały w Boże Ciało – warszawski kard. Kazimierz Nycz kazał mieszać się wszędzie KATolikom, bo Oni najmądrzejsi..., lubelski bp. Cisło ciskał się, aby nikt się nie wymądrzał, bo On „zjadł” wszystkie rozumy... taki z Niego PSZEMONDŻAŁEK! Wyglądało to jak inwazja szkopów na Polskę w 1939 r., a za to odpowiada ePiS(z)KOPat!

Aby nadążyć za współczesnością wypada zdigitalizować Kościoły- skoro autobusy jeżdżą z darmowym netem, to dlaczego w Kościele za neta trzeba płacić? Przecież w Kościele, na Pogrzebie, na Procesji bez komórki ani rusz – jest to źródło Pieśni, Modlitw... problem tyko w tym, że na koszt wiernego...
I jak wyglądają Kamienne Tablice z Dekalogiem w porównaniu z netem?, a same Tablice Mojżeszowe dostępne są w necie!

Zawsze jak księŻULEK pier...niczy od rzeczy można se wskoczyć na ciekawe strony i mile spędzić czas..., aby nadążyć za współczesnością należy wprowadzić:
1) e-Msze;
2) e-Sakramenty;
3) e-Katechezy;
4) e-Kancelarie;
5) e-reKULekcje; - jednym słowem wszystko e-!

Kościół będzie wyglądał na wzór Banku – pusto, a konta pełne...

Dla księŻULKA też trzeba coś digital – OŁTARZ, AMBONA, TACA... INTERAKTYWNA!

I kto śmie powiedzieć na tym e-tapie, że Kościół nie jest w stanie (z)BAWIĆ Ludzi?

OTO OPRAWCY ZWIĄZKOWI, zapewniający, że chcą nas (z)BAWIĆ. I tu się nie pomylili, bo księŻULE na wieść o Związku klną na czym świat stoi – Kurrrr...ia Jego Mać - , a KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC kroczy Drogą (z)BAWIENIA pokazując nawet Ludowi Bożemu jak łatwo można się (z)BAWIĆ:

1) OJCIEC ŚW., PAPIEŻ JAN PAWEŁ II; PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP, BP. BOLESŁAW PYLAK I JEGO KURIEWNY KANCLERZ KS. STANISŁAW ROJEK; KS. EDWARD PUDEŁKO, KS. MIECYZŁAW KRĄPIEC z półŚWIAT(ki)EM NAUKOWYM ORAZ CAŁY ZASTĘPEM CZYNNEGO DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA!

2) OJCIEC ŚW. JAN PAWEŁ II PAPIEŻ Z CAŁĄ EKIPĄ DUCHOWNĄ: PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP; BP. KAZIMIERZ RYCZAN; KS. JACEK WÓJCICKI; KS. KAZIMIERZ DZIEŻA (ZGINĄŁ W WYPADKU SAMOCHODOWYM, KTÓRY SAM SPOWODOWAŁ), KS. MAREK PODYMA ORAZ CAŁĄ RESZTĄ DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA...

Nawet Gorzkie Żale zweryfikowała historia XXI w. bowiem potwierdza się bezmyślnie śpiewany tekst „Dla białej szaty, którą jest odziany, Głupim nazwany**...”, co też odzwierciedla KULawy i PATologiczny Poziom Intelektualny i w myśl Nabożeństwa można wołać: JEZU, ALE PSZEMONDŻAŁKI... i sprawdza się też teoria o naśladowaniu Jezusa...

Na koniec wypada poruszyć koniec Drogi (z)BAWIENIA i sięgając do Kur...iewnego slangu to:

1) księŻULEK udzielający Pogrzebu to POGRZEBACZ;
2) główna aleja cmentarna ma nazwę Po Trupie Aby Do Celu;
3) Pogrzeb to ZABAWA W CHOWANEGO.

z Rzeczy Ostatecznych w Slangu Liturgicznym ostateczna nomenklatura:

1) Niebo – to: niebo nie!
2) Piekło – Piekarnia Kościelna;
3) Czyściec – Pralnia Kościelna.

I tak wygląda obietnica Drogi (z)BAWIENIA, która dobiega końca... wśród Nabożnej Pieśni „MATKO NIEBIESKIEGO PANA ŚLICZNAŚ INOPOKOLANA...”

Ostatnio aktywnym stał się bp. Antoni Długosz i w SUPEREXPRESSIE udziela rad: JAK PODRYWAC PO KATolicku - KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje PODRYW NA ZDROWAŚKĘ: On na Jej widok woła: „ZDROWAŚ MARYJO”; Ona
odpowiada: „ŁASKIM PEŁNA”; On woła: „PAN Z TOBĄ, BŁOGOSŁAWIONAŚTY MIĘDZY NIEWIASTAMI I...” i... lepiej dalej nie mówic, bo przed OKNAMI ŻYCIA KULejka będzie dłuższa niż w PRL-u za mięsem! Samemu Axcelencji Związek proponuje, aby uszczknął rąbka Tajemnicy co robić dalej, czyli jak już się poderwie?
Ks. Piotr Natanek określany przez Kur...iewną Brać jako Opętany bo napier...nicza na ś.p. A-bpa Józefa Życińskiego, a nikt z księŻULKÓW nie wziął po uwagę, że abp. Józef Zyciński po KATolicku poderwal Mu dzewuchę i Axcelencja Życiński obcuje w Niebie, a ks. Piotr Natanek szaleje „na tym Łez Padole”.
Jeszcze Bp. Antek Długosz udziela rad JAK KLĄĆ PO KATolicku! I tu KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje: "KURRR...ia Jego Mać"! - jak komus sę pomylą literki i powie kur..., to grzech śmiertelny!
Marzeniem samego Bpa. Antka Długosza jest ŻĄŚPIEWĆ Z DODĄ! - dziwne, że nie zaprosił jej do Koncelebry - Axcelencja mógł śpiewac np. "PAN Z WAMI", a DODA mogła Mu odśpiewywac: "I Z DUCHEM TWOIM" lub DODA mogła śpiewać "...PRZEZ CHRYSTUSA PANA NASZEGO", a Axcelencja Długosz mógł odśpiewywać: "AMEN". Po takim występie mołby z ulą zakląc po KATolicku: "KURRRR...ia Jego Mać!, ale se pścpiewalem!". - nycz dodać, nycz ująć...

Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW - czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami.

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – Oni są Śmieszni!

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r.

Zostańcie z B(L)OGIEM

Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.***

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)[/color]

* BOŻ - Członek Mafijny.
** Gorzkie Żale cz. II – Hymn.
[color="#FF0000"](z)BAWICIELE ŚWIATA?

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

Jak Kościół kroczy Drogą (z)BAWIENIA?:

1) Kończąc Vatykańską Szkołę Aktorską zwaną Seminarium Duchowne (Wyższe) przygotow... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Orkiestra św. Mikołaja na Moście Kultury
22 czerwca 2018, 16:30

Orkiestra św. Mikołaja na Moście Kultury 0 0

Co Gdzie Kiedy. Czas na przedostatni weekend czerwca na Moście Kultury. Tradycyjnie na uczestników czekają koncerty i warsztaty. Gwiazdą weekendu będzie Orkiestra Św. Mikołaja.

Wakacyjny rozkład komunikacji miejskiej w Lublinie. Co się zmieni?

Wakacyjny rozkład komunikacji miejskiej w Lublinie. Co się zmieni? 1 0

Gotowy jest już wakacyjny rozkład jazdy autobusów i trolejbusów. Jak zwykle pojadą rzadziej, a linie nocne nawet w weekendy mają kursować co 60 minut. Co jeszcze czeka pasażerów?

XIX Powiatowe Igrzyska LZS Mieszkańców Zamojskiej Wsi już w weekend

XIX Powiatowe Igrzyska LZS Mieszkańców Zamojskiej Wsi już w weekend 1 0

Gospodarzem tegorocznej edycji jest po raz drugi w historii Gmina Miączyn.– W Gminie Miączyn są doskonałe warunki do organizacji rywalizacji w Igrzyskach Zrzeszenia LZS. Samorząd lokalny, z wójtem Ryszardem Borowskim na czele, bardzo angażuje się w sport masowy, jest przyjazny wszelkim działaniom i inicjatywom w tej dziedzinie – tłumaczy Arkadiusz Bratkowski, członek Zarządu Województwa Lubelskiego.

Tłumaczył, że sam wywrócił się na nóż. Policjanci nie dali się nabrać

Tłumaczył, że sam wywrócił się na nóż. Policjanci nie dali się nabrać 3 0

31-latek tłumaczył, że sam przewrócił się na nóż. Okazało się, że ugodził go mężczyzna, który był zazdrosny o swoją dziewczynę.

Odpalił silnik i ruszył spod sklepu. Co chwilę zjeżdżał na pobocze

Odpalił silnik i ruszył spod sklepu. Co chwilę zjeżdżał na pobocze 1 0

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał 57-letni kierowca Forda, który został zatrzymany przez policję.

Budowlani Lublin grają z Ogniwem Sopot i chcą przeskoczyć rywala

Budowlani Lublin grają z Ogniwem Sopot i chcą przeskoczyć rywala 2 0

W niedzielę o godzinie 13 Budowlani Lublin rozegrają mecz z Ogniwem Sopot. Będzie to ostatnie spotkanie przed wakacjami

To stowarzyszenie pomaga samotnym, starszym osobom. Trwa wakacyjna akcja

To stowarzyszenie pomaga samotnym, starszym osobom. Trwa wakacyjna akcja 0 0

Chcemy, żeby nasi podopieczni mogli spędzić trochę czasu w gronie przyjaznych osób i w otoczeniu pięknej przyrody – mówi Urszula Kępczyk ze Stowarzyszenia mali bracia Ubogich. Można im w tym pomóc.

Super Zbieracz sprzedał swój kebab. Co teraz będzie robił?
galeria

Super Zbieracz sprzedał swój kebab. Co teraz będzie robił? 38 7

Wróciłem do tego, co robiłem. A lubię swoją pracę – mówi Grzegorz Iżycki, popularny Super Zbieracz z Lublina. Iżycki sprzedał lokal z kebabem przy ulicy Jasnej.