sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Lublin: Dziecko się błąkało, matka balowała z kolegami

Dodano: 10 września 2017, 11:29

3-letnia dziewczynka pozostawiona bez opieki dorosłych poprosiła sąsiadkę o jedzenie. W tym samym czasie w mieszkaniu matki dziecka, przy ul. Kunickiego w Lublinie trwał impreza. Na miejscu interweniowała policja.

– Wczoraj kilka minut po godz. 17 dyżurny policji otrzymał telefon – informuje nadkom. Renata Laszczka-Rusek, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie. – Z przekazanej informacji wynikało, że w jednym z mieszkań przy ul. Kunickiego w Lublinie odbywa się impreza, a 3-letnia córka właścicielki mieszkania chodzi po klatce schodowej pozostawiona bez opieki.

Na miejsce zostali wysłani policjanci z „Przyjaznego patrolu”. – Początkowo nikt nie chciał otworzyć drzwi do mieszania – relacjonuje nadkom. Laszczka-Rusek. – Rozpytano sąsiadów, gdzie może znajdować się dziecko. 3-latka odnaleziona została w jednym z mieszkań, do którego dziewczynka zapukała prosząc o jedzenie.

Tymczasem w mieszkaniu 25-letniej matki dziewczynki trwała impreza. – Kobieta znajdowała się w towarzystwie czterech mężczyzn. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że nieodpowiedzialna matka miała w organizmie ponad promil. Została zatrzymana do wytrzeźwienia – dodaje nadkom. Laszczka-Rusek.

Funkcjonariusze sprawdzą czy 25-latka swoim zachowaniem nie naraziła dziecka na utratę zdrowia bądź życia. Całość materiałów zostanie przekazana także do sądu ds. rodziny i nieletnich. 

Pozostawioną bez opieki 3-latką zajęła się ciocia dziewczynki. Wczęsniej dziewczynka została zbadana przez załogę wezwanej na miejsce karetki pogotowia.

"Przyjazne patrole" w Lublinie

W tym roku rozpoczęły funkcjonować w marcu. Wzorem  lat ubiegłych organizowane są w piątki, soboty i niedziele w godzinach 16 –24, na terenie miasta Lublin. „Przyjazny patrol” pojawia się wszędzie tam, gdzie zagrożone jest dobro dziecka, w szczególności, gdy dziecko pozostawione jest bez opieki w domu lub poza nim, gdy jest świadkiem bądź doświadcza przemocy w rodzinie, również, gdy dziecko jest uczestnikiem wypadku komunikacyjnego, w wyniku, którego pozostało bez opieki oraz w innych sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu fizycznemu i psychicznemu dziecka. Głównym celem projektu jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom, które znajdą się w sytuacji zagrażającej ich dobru. „Przyjazny patrol” uczestniczy w interwencjach podejmowanych przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Jego rolą jest także monitorowanie sytuacji dzieci w środowiskach niewydolnych wychowawczo, w rodzinach dysfunkcyjnych z problemami opiekuńczo – wychowawczymi i zagrożonymi przemocą w rodzinie. W skład takiego patroli wchodzą - policjant z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, psycholog lub pedagog z Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie oraz pracownik socjalny z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
jejuuuu
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (11 września 2017 o 07:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
robili jej kolejne
Rozwiń
Gość
Gość (11 września 2017 o 07:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To jest dopiero tragedia dla dziecka. I jak rokuje taka matka? Byle jak...... biedne dziecko.
Rozwiń
jejuuuu
jejuuuu (10 września 2017 o 21:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Podpis napisał:
Typowe narzekania lewaków. Z artykułu nie wynika, że kobieta miała drugie dziecko, więc najprawdopodobniej nie brała 500+. Ale lewakom to nie przeszkadza, by oskarżać PiS o całe zło na świecie. Czyli jest jak zwykle: zero argumnetów, tylko prymitywne pulcie jadem.
 wystarczy mieć mniej jak 800 zł na osobę to i na pierwsze sie dostaje, a widac że mamusia dobra w hlaniu to  wątpię aby chodzila do pracy, i mogę domniemywac, że jej dochód to mniejszy jak 800 zł na osobę w rodzinie i tym sposobem ma 500+. To tylko uczciwe matki mające jedno dziecko i pracujące nie dostaną 500+ za to, że pracują
Rozwiń
Gość
Gość (10 września 2017 o 21:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Hej i zapewne na wigilię stawiasz dodatkowe nakrycie.
Rozwiń
Podpis
Podpis (10 września 2017 o 20:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Typowe narzekania lewaków. Z artykułu nie wynika, że kobieta miała drugie dziecko, więc najprawdopodobniej nie brała 500+. Ale lewakom to nie przeszkadza, by oskarżać PiS o całe zło na świecie. Czyli jest jak zwykle: zero argumnetów, tylko prymitywne pulcie jadem.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!