czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

31 marca strajk w 178 szkołach w woj. lubelskim. Przeciwko reformie edukacji

Dodano: 11 marca 2017, 07:50
Autor: ask

W piątek, 31 marca, w całym kraju odbędzie się zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego strajk szkolny. Nauczyciele powstrzymają się od pracy, ponieważ obawiają się zwolnień związanych z reformą oświaty oraz żądają podwyżek swoich płac.

Pod koniec roku ZNP weszło w spór zbiorowy. Związkowcy domagali się m.in. 10-procentowych podwyżek wynagrodzenia zasadniczego oraz zagwarantowania, że do 2022 roku szkoły nie będą zwalniały lub pogarszały warunków pracy i płacy zarówno nauczycieli, jak i innych pracowników. Żądania te nie zostały spełnione, stąd decyzja o ogólnopolskim strajku.

– Będzie to jednodniowy strajk w obronie naszych praw pracowniczych – tłumaczy Sławomir Broniarz, szef ZNP. – Pokażemy, że aktywnie bronimy swoich miejsc pracy.

Do strajku przystąpi m.in. 49 szkół w Lublinie, 34 w Chełmie, 7 w Zamościu, 12 w powiecie puławskim, 15 w powiecie lubartowskim i 12 w powiecie łukowskim.

– 178 placówek na Lubelszczyźnie zdecydowało, że wezmą udział w strajku – mówi Adam Sosnowski, prezes okręgu lubelskiego ZNP. – To zarówno szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, ale także dwa przedszkola. Do tej pory gotowość do strajku zapowiedziało ponad 23 proc. z 770 placówek oświatowych na Lubelszczyźnie, które weszły w spór zbiorowy z dyrektorami.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(82) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (30 marca 2017 o 18:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
O jakim płaceniu za szkołę drogi "Gościu" piszesz? Bo chyba opłatę za obiady mylisz z płatną edukacją. To po pierwsze. A po drugie - skoro to tak popłatna praca, łatwa i przyjemna, to dlaczego w szkołach tak niewielu panów pracuje. Przecież to wymarzona robota. Zarobić kupę kasy można, krótko się pracuje, długi urlop. No to o co chodzi?
Rozwiń
Gość
Gość (30 marca 2017 o 13:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Chełmie nie ma w ogóle 34 szkół, co za bzdura
Rozwiń
Gość
Gość (30 marca 2017 o 08:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mam pytania do zwolenników strajkujących. Dlaczego zmuszacie rodziców aby brali wolne, urlopy aby zaspokoić wasze zachcianki, widzimisie?. Urlop mam przeznaczony na inny termin. Jako podatnik płacę wam za opiekę (przedszkole), naukę (w szkole) moich dzieci. Jeśli płacę to i wymagam, abyście czynili to do czego się zobowiązaliście umowami. Dlaczego nie urządzacie protestów np. w sobotę?
Rozwiń
To ja
To ja (21 marca 2017 o 07:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale jak pielęgniarki odeszły od łóżek chorych dzieci - to ok.? Nauczyciele też odpowiadają za zdrowie i życie, bo każdemu się wydaje, że to taki lajcik. W szpitalu wiadomo: chore dzieciaczki a w szkole, niby zdrowe - za to zaszaleć potrafią. Dlaczego u pielęgniarek i nauczycieli praca ma być misją? Owszem, jest, ale czy nie można też tej misji opłacać normalnie? Niech każdy, kto mądry tekst pisze, pójdzie na kilka przerw do szkoły. 
Rozwiń
Gość
Gość (13 marca 2017 o 16:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
o jakiej pracy oni mówią nie pasuje zmienić zawód
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (82)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!