środa, 24 stycznia 2018 r.

Lublin

320 km modlitwy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 lipca 2006, 08:40

W intencji wierności żony, nawrócenia wnucząt, zdania matury czy znalezienia męża. Z prośbami własnymi lub cudzymi spisanymi na karteczkach i opłaconymi przez wiernych, którzy nie mogą iść na pielgrzymkę. Już jutro z Chełma na Jasną Górę wyruszy pierwsza grupa pątników. Z Lublina pielgrzymka wyjdzie w czwartek.

Janina Szkuratowa, Olga Ustinowa i Edward Ustinow do Lublina przyjechali aż z Krasnodaru - południowo-
zachodniej części Rosji, po to, żeby wziąć udział w pielgrzymce do Częstochowy. - Po raz pierwszy mamy taką możliwość - cieszy się Olga Ustinowa. - Kiedy poinformował nas o tym nasz proboszcz, nie wahaliśmy się nawet sekundy. Mamy polskie korzenie, jesteśmy katolikami. Po prostu poczuliśmy, że musimy przyjechać.
Wraz z Olgą jest jej 8-letni syn Edward. - On chce być księdzem. Kocha Boga i rwie się do takich spotkań z innymi wiernymi i z księżmi - opowiada o chłopaku.

- Wszyscy będziemy się modlić za naszą parafię, za księży. A ja za to, by w mojej rodzinie szczęśliwie narodził się maluszek - mówi Janina Szkuratowa.
Ale kobiety i chłopiec będą szli także w innej intencji - za zdrowie i szczęście w rodzinie jednego z lubelskich pielgrzymów. Tę prośbę dostały spisaną na karteczce. Wszystko za sprawą Funduszu Solidarnościowego pod nazwą "Idę z Tobą”, który został stworzony przez organizatorów lubelskiej pielgrzymki na Jasną Górę. - Dzięki niemu, osoby, które nie mogą wybrać się z nami do Częstochowy, będą miały możliwość duchowego uczestniczenia w pielgrzymce - mówi Małgorzata Stacharska, kierownik sekretariatu pielgrzymki i pomysłodawczyni hasła "Idę z Tobą”.

Ci, którzy nie mogą iść, wystarczy, że wpłacą pieniądze na konto pielgrzymki i napiszą intencję. Zostanie ona zaniesiona na Jasną Górę przez jednego z pątników. - Chętnych do takiej formy uczestnictwa jest wielu. Już ponad setka. To osoby starsze, chore lub zapracowane, które nie dostaną wolnego na czas pielgrzymki - wyjaśnia Maria Pasternak pracująca w sekretariacie pielgrzymkowym. - Większość daje po 10 zł, 20 zł. Ale trafił się też mężczyzna, który wpłacił 2 tys. zł. Intencje są różne. Począwszy od zdania matury, przez zdrowie i szczęśliwe narodzenie się dzieci, po modlitwę o wierność małżonki.
XXVIII Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem "Bądźcie świadkami nadziei” wyruszy już jutro. Jako pierwsi wyjdą pątnicy z Chełma. Wierni z Lublina wyruszą dopiero w czwartek. Wszyscy spotkają się w niedzielę w Annopolu. Pielgrzymi przejdą w sumie 320 kilometrów. Na Jasną Górę dotrą 14 sierpnia ok. godziny 13.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!