sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

40 milionów złotych na rozbudowę Szpitala Wojskowego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 maja 2011, 19:54

Na tyłach szpitala przy Al. Racławickich, w miejscu dotychczasowego dziedzińca i parkingu, powstanie
Na tyłach szpitala przy Al. Racławickich, w miejscu dotychczasowego dziedzińca i parkingu, powstanie

Przy Szpitalu Wojskowym powstanie centrum, w którym pomoc znajdą ofiary wypadków. Budowa nowego budynku, na tyłach starego gmachu, potrwa cztery lata. Na jego dachu będą lądowały śmigłowce sanitarne.

– W tej chwili opracowujemy projekt inwestycji. Jest już wstępna wizualizacja – mówi dr Zbigniew Kędzierski, komendant Szpitala Wojskowego przy Al. Racławickich. Nowy budynek stanie w miejscu dotychczasowego parkingu i dziedzińca na zapleczu istniejącej placówki. Projekt zakłada połączenie nowej i starej budowli. Realizacja projektu zacznie się w przyszłym roku, otwarcie w 2015 roku.

– W tej chwili to będzie jedyna tak duża inwestycja wśród wszystkich szpitali wojskowych w kraju – podkreśla ppłk Joanna Klejszmit-Bodziuch, rzecznik prasowy Inspektoratu Wojskowej Służby Zdrowia.

– Nowy budynek będzie tak zwanym sercem szpitala – zapowiada komendant. – W centrum urazowym znajdzie się między innymi Szpitalny Oddział Ratunkowy, blok operacyjny, ale też oddział obrażeń wielonarządowych, na który będą mogli bezpośrednio trafiać między innymi chorzy z ciężkimi urazami i którzy ucierpieli w wypadkach. W nowym budynku znajdzie się również duży oddział kardiologiczny, oddział zakaźny oraz centralna sterylizatornia – wymienia dr Kędzierski. – Lądowisko znacznie usprawni transport pacjentów i zwiększy szanse na uratowanie życia. Trafiają do nas chorzy cywile i wojskowi nie tylko z naszego województwa, ale też z Małopolski – podkreśla komendant.

Rozbudowa cieszy pacjentów placówki. – Lublin potrzebuje takiej inwestycji – uważa Irena Żmuda, którą spotkaliśmy wczoraj przed budynkiem Szpitala Wojskowego. – Cieszy mnie zwłaszcza nowy oddział kardiologiczny. Mam nadzieję, że dodatkowa kardiologia ułatwi trudny dostęp do lekarzy tych specjalizacji.

Budowa będzie kosztowała co najmniej 40 mln złotych. – Sfinansuje ją Ministerstwo Obrony Narodowej. Część pieniędzy uda się pozyskać z Unii Europejskiej – mówi ppłk Joanna Klejszmit-Bodziuch.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
mosquito
biz ne$
tajoj
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

mosquito
mosquito (18 maja 2011 o 10:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Po prywatyzacji jak znalazł.
Rozwiń
biz ne$
biz ne$ (18 maja 2011 o 08:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ciekawe kto to kiedyś kupi za 1 zł?
Rozwiń
tajoj
tajoj (18 maja 2011 o 07:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
MON może pozyskać pieniądze z Unii ???? A to ciekawe. Do tej pory nawet złotówki nie dali dla szpitali a teraz taka zmiana. Dla kogo MON inwestuje w Lublinie ???? Przecież powszechnie jest wiadomo, że MON pozbywa się szpitali i ma daleko w D to co się stanie z całym ich mieniem, najlepiej wszystko sprzedać. To po to MON zostawił szpital w Lublinie jako wojskowy, żeby wyręczyć samorząd w nakłady na służbę zdrowia w mieście. Jednostki wojskowe rozp..... a w szpital będą inwestować. Żenada. Ciekawe co jeszcze wymyśli Naczelny Psychiatra WP.
Rozwiń
on
on (17 maja 2011 o 23:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
w Centrum miasta londowisko dla helikopterów to się pilotom w głowach po przewraca nie będą wiedzieli gdzie lądować czy na Kraśnickiej czy na Jaczewskiego czy Racławickich 2km od siebie głupota...szkoda pieniędzy
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!