Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 czerwca 2011 r.
19:32
Edytuj ten wpis

5 godzin pociągiem z Lublina do Warszawy. Przez szerokie wagony

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 12 A A
Kiev Express wjeżdża na dworzec w Lublinie. (Jacek Świerczyński)
Kiev Express wjeżdża na dworzec w Lublinie. (Jacek Świerczyński)

Tyle potrwa przejazd jednym z pociągów między Lublinem a Warszawą, który przez dwa tygodnie ma kursować długim objazdem. Powód? Za szerokie wagony. Najbardziej ucierpi Chełm. To jego jedyny bezpośredni pociąg do stolicy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Problem dotyczy ukraińskiego pociągu Kiev Express z Kijowa przez Chełm i Lublin do Warszawy. Do ukraińskich wagonów wsiadać nie można, dostępna jest za to grupa wagonów polskich.

Dla Chełma to jedyne bezpośrednie połączenie kolejowe z Warszawą. Przejazd trwa niecałe 4,5 godziny. Ale od 10 lipca przez blisko dwa tygodnie pociąg ma jechać objazdem. – Podróż wydłuży się o dwie godziny – wyjaśnia Beata Czemerajda ze spółki PKP Intercity.

Skład wyjeżdżający z Chełma o godz. 4.42 na Dworzec Centralny dotrze na godz. 11.02 zamiast na 9.06. A przejazd z Lublina do stolicy potrwa pięć godzin bez minuty.

Powód? Roboty na torach między Pilawą a Mińskiem Mazowieckim. – To naprawa główna toru – mówi Andrzej Aksiuto z Zakładu Linii Kolejowych w Siedlcach.

Nie tylko Kiev Express ma omijać ten odcinek torów. Wszystkie składy jadące od Lublina pojadą krótszą trasą przez Otwock. Wszystkie, z wyjątkiem jednego, tego z Kijowa. Swą zwykłą trasą dotrze tylko do Pilawy, później skręci na… Łuków i Siedlce. – Ale nie będzie tam stawać – podkreśla Czemerajda.

– Wątpię, by ktoś skusił się na taką podróż, ludzie wybiorą mniej wygodne, ale tańsze busy – komentuje Paweł Urbański, miłośnik kolei, który powiadomił nas o problemie. – Boję się tylko, że ten spadek zainteresowania pasażerów może być nagle wykorzystany jako argument za odłączeniem polskiej grupy wagonów od tego składu. Chełm znów zostałby bez pociągów dalekobieżnych.

Dlaczego pociągu zamiast jechać przez Otwock ma nadkładać tyle drogi? – Ukraińskie, a raczej jeszcze radzieckie wagony są za szerokie, by mogły jechać tą trasą – stwierdza Aksiuto. – Chodzi o odległość między wagonem, a peronami na tej linii. Jest za mała – dodaje.

Podobne problemy będzie mieć pociąg wracający do Kijowa. Teraz ze stolicy wyjeżdża o godz. 15.55, w Lublinie jest na 18.47, a w Chełmie na 19.58. Z powodu objazdu do Lublina przyjeżdżać będzie dopiero na godz. 21.12, a do Chełma na godz. 22.45.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
LAJZA / 21 czerwca 2011 o 22:50
LUBLIN TO CENTRALNA POLSKA Z 1939 ROKU, TAM MIESZKAJA PRAWDZIWI PATRJOCI, TY CZOSNKOWY LEPJEJ DOLACZ DO SWOICH NA WSCHODZIE, TYM BLISKIM, I NIE ZABIERAJ GLOSU NA TEMAT TERYTORJOM POLSKI.
Avatar
podlasiak / 21 czerwca 2011 o 13:06
A nasz członek zarządu województwa Sobczak proponuje również utworzyć w PKS nową spółkę od dworców autobusowych, które mają być piękne gdy spółka zostanie utworzona.
Avatar
peegz / 21 czerwca 2011 o 12:16
KWIATY DLA GRABARCZYKA! Gdzie jest Gąsior-Marek??? Aaaaa, jest jedynką z Lublina... Więcej kwiatów dla Ministra!

A tak na marginesie to jak PO może popełniać samobójstwo w tym regionie wystawiając jako jedynkę taką MIERNOTĘ? Czekam na debaty "jedynek" w regionalnej TV- pośmieję się trochę. Bukietowa przegra tu nawet z ostatnim na liście PJNu.
Avatar
Polska Wschodnia / 21 czerwca 2011 o 11:51
dziękujemy ministrowi Grabarczykowi i premierowi Tuskowi - BY ŻYŁO SIE LEPIEJ (W Gdańsku)
Avatar
stefan / 21 czerwca 2011 o 09:25
gdzie kucharek 6 tam nie ma co jeść. Niech kolej stworzy jeszcze wiecej spółek to stworzy sie taaaki pasztet że wtedy to już nic nie będzie oprócz kupy urzędników którzy kręcą się wokół własnego ogona
Avatar
ANTYKLOE / 21 czerwca 2011 o 08:43
JUŻ DAWNO PROPONOWAŁEM BY LUBELSKIE ODŁĄCZYĆ OD POLSKI I UE I WŁĄCZYĆ DO UKRAINY ALBO BIAŁORUSI,UCIESZĄ SIĘ MIEJSCOWE PiSiory I MOHERY!!PO CO TO ZALICZAĆ DO POSTĘPOWEJ I ROZWIJAJĄCEJ SIĘ RESZTY POLSKI!!TAK NIE BĘDZIE WSTYDU I NARZEKANIA:O ZNOWU EKSTREMA,ZNOWU LUBLIN I LUBELSZCZYZNA!!A MY LUBELAKI BĘDZIEMY W KOŃCU WIEDZIEĆ GDZIE PRZYNALEŻYMY,CHA,CHA!!
Avatar
marek / 21 czerwca 2011 o 08:15
Żaden problem,przyśpieszyć odjazd pociągu kolei regionalnych z godz.4.05 na godz.3.50 przesiadka w Lublinie i w Warszawie jesteśmy o 7.30
Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 21 czerwca 2011 o 08:13
Cała kolej - narobili po kilkadziesiąt spółek w jednej spółce, te spółki podzielili na podspółki. Wychodzi na to, że na kolei jest kilkaset tysięcy dyrektorów i kierowników i JEDEN pracownik.

taki stan siła rzeczy doprowadził do burdelu na kolei, bo gdyby kolej działała jako 1 firma tego by nie było.

Ponadto jaki bałwan połączył skład z Ukrainy z polskim składem?? Przecież składy jadące ze wschodu są niedostępne w komunikacji krajowej.
Avatar
ertt / 21 czerwca 2011 o 08:09
To się nazywa komunikacyjne zacofanie. Podróż z Lublina na choćby najodleglejszą wysepkę na Morzy Śródziemnym to 2-3 godziny lotu z Okęcia + co najmniej drugie tyle żeby dojechać na lotnisko do stolicy... bite 170km! Śmiech na sali. Teraz podróżni udający się pociągiem będą mieli normalnie wyprawę pełną gębą. Zanim się doturlają, to samolot poleci nawet do Afryki i zdąży wrócić...
Avatar
lechu / 21 czerwca 2011 o 07:59
te mucha leć po kwiaty dla grabarczyka
Avatar
LAJZA / 21 czerwca 2011 o 22:50
LUBLIN TO CENTRALNA POLSKA Z 1939 ROKU, TAM MIESZKAJA PRAWDZIWI PATRJOCI, TY CZOSNKOWY LEPJEJ DOLACZ DO SWOICH NA WSCHODZIE, TYM BLISKIM, I NIE ZABIERAJ GLOSU NA TEMAT TERYTORJOM POLSKI.
Avatar
podlasiak / 21 czerwca 2011 o 13:06
A nasz członek zarządu województwa Sobczak proponuje również utworzyć w PKS nową spółkę od dworców autobusowych, które mają być piękne gdy spółka zostanie utworzona.
Avatar
peegz / 21 czerwca 2011 o 12:16
KWIATY DLA GRABARCZYKA! Gdzie jest Gąsior-Marek??? Aaaaa, jest jedynką z Lublina... Więcej kwiatów dla Ministra!

A tak na marginesie to jak PO może popełniać samobójstwo w tym regionie wystawiając jako jedynkę taką MIERNOTĘ? Czekam na debaty "jedynek" w regionalnej TV- pośmieję się trochę. Bukietowa przegra tu nawet z ostatnim na liście PJNu.
Avatar
Polska Wschodnia / 21 czerwca 2011 o 11:51
dziękujemy ministrowi Grabarczykowi i premierowi Tuskowi - BY ŻYŁO SIE LEPIEJ (W Gdańsku)
Avatar
stefan / 21 czerwca 2011 o 09:25
gdzie kucharek 6 tam nie ma co jeść. Niech kolej stworzy jeszcze wiecej spółek to stworzy sie taaaki pasztet że wtedy to już nic nie będzie oprócz kupy urzędników którzy kręcą się wokół własnego ogona
Avatar
ANTYKLOE / 21 czerwca 2011 o 08:43
JUŻ DAWNO PROPONOWAŁEM BY LUBELSKIE ODŁĄCZYĆ OD POLSKI I UE I WŁĄCZYĆ DO UKRAINY ALBO BIAŁORUSI,UCIESZĄ SIĘ MIEJSCOWE PiSiory I MOHERY!!PO CO TO ZALICZAĆ DO POSTĘPOWEJ I ROZWIJAJĄCEJ SIĘ RESZTY POLSKI!!TAK NIE BĘDZIE WSTYDU I NARZEKANIA:O ZNOWU EKSTREMA,ZNOWU LUBLIN I LUBELSZCZYZNA!!A MY LUBELAKI BĘDZIEMY W KOŃCU WIEDZIEĆ GDZIE PRZYNALEŻYMY,CHA,CHA!!
Avatar
marek / 21 czerwca 2011 o 08:15
Żaden problem,przyśpieszyć odjazd pociągu kolei regionalnych z godz.4.05 na godz.3.50 przesiadka w Lublinie i w Warszawie jesteśmy o 7.30
Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 21 czerwca 2011 o 08:13
Cała kolej - narobili po kilkadziesiąt spółek w jednej spółce, te spółki podzielili na podspółki. Wychodzi na to, że na kolei jest kilkaset tysięcy dyrektorów i kierowników i JEDEN pracownik.

taki stan siła rzeczy doprowadził do burdelu na kolei, bo gdyby kolej działała jako 1 firma tego by nie było.

Ponadto jaki bałwan połączył skład z Ukrainy z polskim składem?? Przecież składy jadące ze wschodu są niedostępne w komunikacji krajowej.
Avatar
ertt / 21 czerwca 2011 o 08:09
To się nazywa komunikacyjne zacofanie. Podróż z Lublina na choćby najodleglejszą wysepkę na Morzy Śródziemnym to 2-3 godziny lotu z Okęcia + co najmniej drugie tyle żeby dojechać na lotnisko do stolicy... bite 170km! Śmiech na sali. Teraz podróżni udający się pociągiem będą mieli normalnie wyprawę pełną gębą. Zanim się doturlają, to samolot poleci nawet do Afryki i zdąży wrócić...
Avatar
lechu / 21 czerwca 2011 o 07:59
te mucha leć po kwiaty dla grabarczyka
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 0

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 3

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 11

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 16

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 27

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!