czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

50 chętnych na jedno miejsce

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 maja 2002, 12:57

Około 900 ofert wpłynęło do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w odpowiedzi na ogłoszenie o naborze na stanowiska starszych inspektorów wojewódzkich. Miejsc jest tylko 16.

Ogłoszenie o naborze do pracy w LUW ukazało się m.in. na stronie internetowej Urzędu Służby Cywilnej. Poszukiwano urzędników do: Biura ds. Informacji Niejawnych, Biura Dyrektora Generalnego, Gabinetu Wojewody, oraz wydziałów – Skarbu Państwa, Polityki Społecznej, Rozwoju Regionalnego, Prawnego i Nadzoru, Środowiska i Rolnictwa.
Nowy statut Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego obowiązuje od połowy marca br. Zgodnie z nim w miejsce 12 wydziałów powstało 9 wydziałów i 3 biura. – Brakuje osób do pracy w urzędzie – mówi Krzysztof Daszyński, dyrektor generalny LUW. – Część pracowników musiała odejść, gdyż nie spełniała kryteriów dotyczących wykształcenia lub też nie było możliwości zatrudnienia ich w nowej strukturze urzędu. Inne osoby przechodzą po prostu na emeryturę.
Innego zdania są urzędnicy LUW. – W ten sposób przyjmowana jest kadra kierownicza. Osoby, które zostaną przyjęte do pracy na stanowisko starszego inspektora, w ekspresowym tempie awansują na kierownicze stanowiska.
Ustawa nakłada obowiązek przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora. – Nowelizacja ustawy daje możliwość zatrudnienia na stanowisku dyrektora lub zastępcy osobie z zewnątrz, ale tylko na pół roku. Jeśli te ogłoszenia są ukrytą formą naboru na dyrektorów, to jest to próba obejścia ustawy. Jaki jest rzeczywisty cel zatrudniania nowych pracowników okaże się w przyszłości – mówi Leszek Burakowski, były dyrektor generalny LUW.
Decyzja, kto zostanie zatrudniony na stanowisku starszego inspektora wojewódzkiego zapadnie do końca maja. – Na dyrektorów rozpiszemy odrębne konkursy. Jako pierwszy ogłosimy konkurs na stanowisko dyrektora Gabinetu Wojewody – zapowiedział dyrektor Daszyński.
– Być może ze złożonych ofert wybierzemy tak dobrych pracowników, że można im będzie powierzyć bardziej odpowiedzialne funkcje – stwierdził wojewoda Andrzej Kurowski.

Z poprzedniej kadry dyrektorskiej zostało tylko trzech dyrektorów: Henryk Kaproń (Wydział Finansów i Budżetu), Józef Różański (Wydział Spraw Obywatelskich i Migracji) i Zdzisław Strycharz (Wydział Środowiska i Rolnictwa). Maciej Zięba, były zastępca dyrektora gabinetu wojewody pełni obowiązki dyrektora Biura Integracji Europejskiej, a Janusz Wysok, były dyrektor Wydziału Administracyjnego – dyrektora Biura Dyrektora Generalnego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!