niedziela, 28 maja 2017 r.

Lublin

50 chętnych na jedno miejsce

Dodano: 2 maja 2002, 12:57

Około 900 ofert wpłynęło do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w odpowiedzi na ogłoszenie o naborze na stanowiska starszych inspektorów wojewódzkich. Miejsc jest tylko 16.

Ogłoszenie o naborze do pracy w LUW ukazało się m.in. na stronie internetowej Urzędu Służby Cywilnej. Poszukiwano urzędników do: Biura ds. Informacji Niejawnych, Biura Dyrektora Generalnego, Gabinetu Wojewody, oraz wydziałów – Skarbu Państwa, Polityki Społecznej, Rozwoju Regionalnego, Prawnego i Nadzoru, Środowiska i Rolnictwa.
Nowy statut Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego obowiązuje od połowy marca br. Zgodnie z nim w miejsce 12 wydziałów powstało 9 wydziałów i 3 biura. – Brakuje osób do pracy w urzędzie – mówi Krzysztof Daszyński, dyrektor generalny LUW. – Część pracowników musiała odejść, gdyż nie spełniała kryteriów dotyczących wykształcenia lub też nie było możliwości zatrudnienia ich w nowej strukturze urzędu. Inne osoby przechodzą po prostu na emeryturę.
Innego zdania są urzędnicy LUW. – W ten sposób przyjmowana jest kadra kierownicza. Osoby, które zostaną przyjęte do pracy na stanowisko starszego inspektora, w ekspresowym tempie awansują na kierownicze stanowiska.
Ustawa nakłada obowiązek przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora. – Nowelizacja ustawy daje możliwość zatrudnienia na stanowisku dyrektora lub zastępcy osobie z zewnątrz, ale tylko na pół roku. Jeśli te ogłoszenia są ukrytą formą naboru na dyrektorów, to jest to próba obejścia ustawy. Jaki jest rzeczywisty cel zatrudniania nowych pracowników okaże się w przyszłości – mówi Leszek Burakowski, były dyrektor generalny LUW.
Decyzja, kto zostanie zatrudniony na stanowisku starszego inspektora wojewódzkiego zapadnie do końca maja. – Na dyrektorów rozpiszemy odrębne konkursy. Jako pierwszy ogłosimy konkurs na stanowisko dyrektora Gabinetu Wojewody – zapowiedział dyrektor Daszyński.
– Być może ze złożonych ofert wybierzemy tak dobrych pracowników, że można im będzie powierzyć bardziej odpowiedzialne funkcje – stwierdził wojewoda Andrzej Kurowski.

Z poprzedniej kadry dyrektorskiej zostało tylko trzech dyrektorów: Henryk Kaproń (Wydział Finansów i Budżetu), Józef Różański (Wydział Spraw Obywatelskich i Migracji) i Zdzisław Strycharz (Wydział Środowiska i Rolnictwa). Maciej Zięba, były zastępca dyrektora gabinetu wojewody pełni obowiązki dyrektora Biura Integracji Europejskiej, a Janusz Wysok, były dyrektor Wydziału Administracyjnego – dyrektora Biura Dyrektora Generalnego.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!