Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 sierpnia 2011 r.
18:59
Edytuj ten wpis

50-latek dusił dziecko. Nie będzie aresztowany

Autor: Zdjęcie autora dj
0 6 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Bandyta, zaczepił kobiety, które szły z dzieckiem ulicą. Zażądał pieniędzy. Gdy odmówiły zaatakował czteroletnią dziewczynkę. Policja go schwytała ale prokuratura zdecydowała, że będzie odpowiadał z wolnej stopy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do zdarzenia doszło w piątek, około godziny 19-stej. Cztery kobiety i 4-letnia dziewczynka szły ul. Walecznych w Lublinie. Zaczepił je pijany mężczyzna. Zażądał pieniędzy. Kobiety odmówiły.

– Mężczyzna chwycił pod ramię dziewczynkę i zaczął ją przyduszać – mówi Renata Laszczka-Rusek z KWP w Lublinie. – Kobiet usiłowały go odepchnąć. Nie udało im się, bo napastnik był silny i dobrze zbudowany. Z pomocą ruszył przechodzień. Odepchnął napastnika, a potem odszedł.

Krzyki na ulicy usłyszeli policjanci z pobliskiego komisariatu. Pobiegli w tamta stronę. Kobiety pokazały im napastnika, który już się oddalał. Funkcjonariusze zatrzymali bandytę. 50-letni mieszkaniec Lublina był pijany. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzut wymuszenia rozbójniczego, za co grozi do 10 lat więzienia.

Dziecko bardzo się wystraszyło, ale nie odniosło obrażeń. – 50-latek nie potrafił wytłumaczyć dlaczego swoją agresję skierował na dziecko – dodaje Laszczka-Rusek.

Mężczyzna jest już na wolności. Prokuratura zdecydowała, że nie będzie występować do sądu o jego aresztowanie. Zastosowała wobec niego dozór policji. Mężczyzna ma się systematycznie meldować w komisariacie.

– Nie mieliśmy jeszcze z taką sytuacją do czynienia – przyznaje Jadwiga Nowak, szefowa Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ. – Podejrzany nie był dotąd karany, to raczej wybryk pijanego człowieka, który nie wiedział co robi. Dlatego nie występowaliśmy o jego aresztowanie.

Podstawą wystąpienia o aresztowanie mogłoby być to, że mężczyźnie grozi wysoki wyrok. Według prokurator Nowak, w tym konkretnym przypadku tak nie jest.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ELA / 28 października 2011 o 16:01
Folkatko jak często golisz sobie bobra? Kiedy się ostatnio onanizowałaś?
Avatar
mosquito / 9 sierpnia 2011 o 07:15
elektoratu gnębić nie można !
Avatar
greg / 8 sierpnia 2011 o 23:10
najlepiej zostawic na wolnosci kolesia za duszenie dziecka probe wymuszenia pieniedzy rozboj niebezpieczne zachowanie dla otoczenia .... a zamknac za grama bo to sa prawdziwi bandyci w oczach policji prokuratora prawa .... ktos powinien za to odpowiedziec a w pierwszej kolejnosci prokurator, pozniej sedzia ktorzy zawsze sa bezkarni i wywyzszani za beznadzieje wyroki
Avatar
jon / 8 sierpnia 2011 o 22:37
no jak nie wie co robi - to jest nieobliczalny , czyli potencjalnie niebezpieczny !!!
Avatar
Gość00 / 8 sierpnia 2011 o 22:18
No i jaki sens w tym wszystkim?
Popatrzcie , co się dzieje wokół http:/ /
sites. google. com/ site/ news 048 –
śmierć już można zamawiać jak
taksówkę .. .
Avatar
folkatka / 8 sierpnia 2011 o 21:00
Podejrzany nie był dotąd karany, to raczej wybryk pijanego człowieka, który nie wiedział co robi. Dlatego nie występowaliśmy o jego aresztowanie.

Przeczytałam dwa razy te słowa, za kazdym razem z mocnym niedowierzaniem.
Przeciez to jakas kpina. I to ma byc prokuratura???????????????
Avatar
ELA / 28 października 2011 o 16:01
Folkatko jak często golisz sobie bobra? Kiedy się ostatnio onanizowałaś?
Avatar
mosquito / 9 sierpnia 2011 o 07:15
elektoratu gnębić nie można !
Avatar
greg / 8 sierpnia 2011 o 23:10
najlepiej zostawic na wolnosci kolesia za duszenie dziecka probe wymuszenia pieniedzy rozboj niebezpieczne zachowanie dla otoczenia .... a zamknac za grama bo to sa prawdziwi bandyci w oczach policji prokuratora prawa .... ktos powinien za to odpowiedziec a w pierwszej kolejnosci prokurator, pozniej sedzia ktorzy zawsze sa bezkarni i wywyzszani za beznadzieje wyroki
Avatar
jon / 8 sierpnia 2011 o 22:37
no jak nie wie co robi - to jest nieobliczalny , czyli potencjalnie niebezpieczny !!!
Avatar
Gość00 / 8 sierpnia 2011 o 22:18
No i jaki sens w tym wszystkim?
Popatrzcie , co się dzieje wokół http:/ /
sites. google. com/ site/ news 048 –
śmierć już można zamawiać jak
taksówkę .. .
Avatar
folkatka / 8 sierpnia 2011 o 21:00
Podejrzany nie był dotąd karany, to raczej wybryk pijanego człowieka, który nie wiedział co robi. Dlatego nie występowaliśmy o jego aresztowanie.

Przeczytałam dwa razy te słowa, za kazdym razem z mocnym niedowierzaniem.
Przeciez to jakas kpina. I to ma byc prokuratura???????????????
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 0 0

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie 0 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 14 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 182 20

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 14 22

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!