Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 kwietnia 2013 r.
19:52
Edytuj ten wpis

50-tysięczny pasażer na lotnisku Lublin. Dostał bilet na darmowy lot

0 9 A A
W czwartek Port Lotniczy Lublin obsłużył 50 000 pasażera (Mikołaj Majda)
W czwartek Port Lotniczy Lublin obsłużył 50 000 pasażera (Mikołaj Majda)

W czwartek Port Lotniczy Lublin obsłużył 50 000 pasażera. Był nim pan Zbigniew, który za pośrednictwem linii lotniczych Wizz Air o 17:55 wrócił ze służbowej podróży z Londynu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pasażera przywitali przedstawiciele Portu Lotniczego Lublin, którzy w imieniu linii lotniczych Wizz Air wręczyli mu voucher na darmowy lot z Lublina. Bilet można wykorzystać na trasach, na których loty realizuje przewoźnik, czyli do Londynu lub Oslo.

- Po czterech miesiącach funkcjonowania lotniska, możemy przywitać 50 000 pasażera. Mam podstawy wierzyć, że teraz ich liczba będzie rosła jeszcze szybciej. Tym bardziej, że zaczyna się sezon wakacyjny, a z lotniska zostaną uruchomione połączenia czarterowe. Warto także podkreślić rosnącą popularność lotów biznesowych - mówi prezes Portu Lotniczego Lublin Grzegorz Muszyński.

Od kwietnia Port Lotniczy Lublin jest otwarty siedem dni w tygodniu. Przewoźnicy korzystający z lotniska – Wizz Air oraz Ryanair – zwiększyli częstotliwość lotów do Londynu. Uruchomiono także nowe połączenie. Oprócz Londynu, Oslo, Dublinu, od pierwszego kwietnia, pasażerowie mogą polecieć również do Liverpoolu.

Wzrasta popularność lotów biznesowych. W grudniu 2012 r. do Lublina przyleciały 4 prywatne samoloty. W styczniu 2013 było ich 10, w lutym 13, w marcu 15, a w kwietniu już 16. Do tej pory, Port Lotniczy Lublin przyjął prawie sześćdziesiąt podniebnych taksówek. Z tej formy transportu skorzystali biznesmeni m.in. z Włoch, USA, Ukrainy, Niemiec oraz Rosji.

Nowych połączeń brak

Jeszcze zimą zarząd Portu Lotniczego Lublin informował radę nadzorczą, że wiosną można spodziewać się nowych połączeń z Lublina. W planach był Rzym, Frankfurt, Tel Awiw, Gdańsk i Wrocław. Nieoficjalnie było wiadomo, że rozmowy toczą się z Eurolotem i Lufthansą. Ostatecznie jednak nic z tego nie wyszło.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Grzesiek_LUBLIN / 26 kwietnia 2013 o 09:22
[quote name='Z elesemu' timestamp='1366956596' post='763110']
No to na pewno nie można nazwać sukcesem... W innych portach taki wynik osiąga się w czasie od dwóch dni do tygodnia. Chyba raczej port się nie utrzyma, bo jeśli zarobić na opłatach lotniskowych 50.000*30PLN, to mają w kasie 1,5mln PLN, a to wystarczy na kilka dni działalności. Szkoda mi tego lotniska bo sam jestem z Lublina, ale nie wszędzie się da utrzymać tak kosztowne inwestycje. Lublin, Radom, Bydgoszcz, Szczecin, Zielona Góra... mają małe szanse na utrzymanie się na rynku, chyba że samorządy mają duże zasoby gotówki...
[/quote]

Chyba nie masz pojęcia o czym piszesz
[quote name='Z elesemu' timestamp='1366956596' post='763110']
No to na pewno nie można nazwać sukcesem... W innych portach taki wynik osiąga się w czasie od dwóch dni do tygodnia. Chyba raczej port się nie utrzyma, bo jeśli zarobić na opłatach lotniskowych 50.000*30PLN, to mają w kasie 1,5mln PLN, a to wystarczy na kilka dni działalności. Szkoda mi tego lotniska bo sam jestem z Lublina, ale nie wszędzie się da utrzymać tak kosztowne inwestycje. Lublin, Radom, Bydgoszcz, Szczecin, Zielona Góra... mają małe szanse... rozwiń
Avatar
ads / 26 kwietnia 2013 o 09:11
a długopis od prezesa też dostał? Buhahaha
Avatar
nielot / 26 kwietnia 2013 o 08:27
po obejrzeniu zdjęcia z wypłoszem po jego prawej stronie odeszła mi chęć z podróż z AIR PORT LUBLIN
Avatar
Z elesemu / 26 kwietnia 2013 o 08:09
No to na pewno nie można nazwać sukcesem... W innych portach taki wynik osiąga się w czasie od dwóch dni do tygodnia. Chyba raczej port się nie utrzyma, bo jeśli zarobić na opłatach lotniskowych 50.000*30PLN, to mają w kasie 1,5mln PLN, a to wystarczy na kilka dni działalności. Szkoda mi tego lotniska bo sam jestem z Lublina, ale nie wszędzie się da utrzymać tak kosztowne inwestycje. Lublin, Radom, Bydgoszcz, Szczecin, Zielona Góra... mają małe szanse na utrzymanie się na rynku, chyba że samorządy mają duże zasoby gotówki...
Avatar
Josef / 26 kwietnia 2013 o 07:17
A te 300 tys pasażerów to Muszyński z Sobczakiem zaplanowali na koniec kadencji/jak dobrze pójdzie/ hazardzistów i gumo filcowych! Pokazuje się wciskanie kitu ,darmowy bilet na rachunek podatnika!!!Czy może być większ bezczelność i brak szacunku do obywatela,ktoremu się podatki zabiera przy kazdwej okazji???
Avatar
fiej / 26 kwietnia 2013 o 04:01
Czy to On wg zarządu i rzecznika airportu, jest odpowiedzialny za syf w sraczu na lotnisku? Czy to On wg zarządu i rzecznika airportu pourywał klamki w toaletach? Czy to On wg zarządu i rzecznika airportu uszkodził parkomat?
Tak się tylko pytam, bo to są sprzeczne postawy. Tu wita się pasażera z kwiatami i gratulacjami, a za jego plecami opisuje jako chołotę która jest odpowiedzialna za syf i bałagan w terminalu i pod nim.
Avatar
Aida / 26 kwietnia 2013 o 00:12
Popieram.Wieczni nieudacznicy tylko pier...dza w stołki przy klawiaturze i tylko to potrafią
Avatar
DEWU / 25 kwietnia 2013 o 23:59
PIEPRZNIJ SIĘ MŁOTKIEM ALE KONIECZNIE MŁOTKIEM W ŁEB MALKONTENCIE !!!!
Avatar
ernest / 25 kwietnia 2013 o 21:44
chcialbym do Artura poeciec, tesknie za nim, z Londynu tez nie mam polaczenia podam adres: pscim dolny 5 km od pscimia gornego, za brzozka 2 kroki w przod i 7 w tyl.
Ale dobrze ze takie lotnisko we wsi powstalo.
Avatar
Grzesiek_LUBLIN / 26 kwietnia 2013 o 09:22
[quote name='Z elesemu' timestamp='1366956596' post='763110']
No to na pewno nie można nazwać sukcesem... W innych portach taki wynik osiąga się w czasie od dwóch dni do tygodnia. Chyba raczej port się nie utrzyma, bo jeśli zarobić na opłatach lotniskowych 50.000*30PLN, to mają w kasie 1,5mln PLN, a to wystarczy na kilka dni działalności. Szkoda mi tego lotniska bo sam jestem z Lublina, ale nie wszędzie się da utrzymać tak kosztowne inwestycje. Lublin, Radom, Bydgoszcz, Szczecin, Zielona Góra... mają małe szanse na utrzymanie się na rynku, chyba że samorządy mają duże zasoby gotówki...
[/quote]

Chyba nie masz pojęcia o czym piszesz
[quote name='Z elesemu' timestamp='1366956596' post='763110']
No to na pewno nie można nazwać sukcesem... W innych portach taki wynik osiąga się w czasie od dwóch dni do tygodnia. Chyba raczej port się nie utrzyma, bo jeśli zarobić na opłatach lotniskowych 50.000*30PLN, to mają w kasie 1,5mln PLN, a to wystarczy na kilka dni działalności. Szkoda mi tego lotniska bo sam jestem z Lublina, ale nie wszędzie się da utrzymać tak kosztowne inwestycje. Lublin, Radom, Bydgoszcz, Szczecin, Zielona Góra... mają małe szanse... rozwiń
Avatar
ads / 26 kwietnia 2013 o 09:11
a długopis od prezesa też dostał? Buhahaha
Avatar
nielot / 26 kwietnia 2013 o 08:27
po obejrzeniu zdjęcia z wypłoszem po jego prawej stronie odeszła mi chęć z podróż z AIR PORT LUBLIN
Avatar
Z elesemu / 26 kwietnia 2013 o 08:09
No to na pewno nie można nazwać sukcesem... W innych portach taki wynik osiąga się w czasie od dwóch dni do tygodnia. Chyba raczej port się nie utrzyma, bo jeśli zarobić na opłatach lotniskowych 50.000*30PLN, to mają w kasie 1,5mln PLN, a to wystarczy na kilka dni działalności. Szkoda mi tego lotniska bo sam jestem z Lublina, ale nie wszędzie się da utrzymać tak kosztowne inwestycje. Lublin, Radom, Bydgoszcz, Szczecin, Zielona Góra... mają małe szanse na utrzymanie się na rynku, chyba że samorządy mają duże zasoby gotówki...
Avatar
Josef / 26 kwietnia 2013 o 07:17
A te 300 tys pasażerów to Muszyński z Sobczakiem zaplanowali na koniec kadencji/jak dobrze pójdzie/ hazardzistów i gumo filcowych! Pokazuje się wciskanie kitu ,darmowy bilet na rachunek podatnika!!!Czy może być większ bezczelność i brak szacunku do obywatela,ktoremu się podatki zabiera przy kazdwej okazji???
Avatar
fiej / 26 kwietnia 2013 o 04:01
Czy to On wg zarządu i rzecznika airportu, jest odpowiedzialny za syf w sraczu na lotnisku? Czy to On wg zarządu i rzecznika airportu pourywał klamki w toaletach? Czy to On wg zarządu i rzecznika airportu uszkodził parkomat?
Tak się tylko pytam, bo to są sprzeczne postawy. Tu wita się pasażera z kwiatami i gratulacjami, a za jego plecami opisuje jako chołotę która jest odpowiedzialna za syf i bałagan w terminalu i pod nim.
Avatar
Aida / 26 kwietnia 2013 o 00:12
Popieram.Wieczni nieudacznicy tylko pier...dza w stołki przy klawiaturze i tylko to potrafią
Avatar
DEWU / 25 kwietnia 2013 o 23:59
PIEPRZNIJ SIĘ MŁOTKIEM ALE KONIECZNIE MŁOTKIEM W ŁEB MALKONTENCIE !!!!
Avatar
ernest / 25 kwietnia 2013 o 21:44
chcialbym do Artura poeciec, tesknie za nim, z Londynu tez nie mam polaczenia podam adres: pscim dolny 5 km od pscimia gornego, za brzozka 2 kroki w przod i 7 w tyl.
Ale dobrze ze takie lotnisko we wsi powstalo.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga
Sonda

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga 0 0

Zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją – uważają członkowie Konfederacji Lewiatan. Chcą, by sprawę zbadał Trybunał Konstytucyjny.

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat 4 4

300 złotych mandatu i 6 punktów karnych kosztowała dyrektora lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Krzysztofa Gałaszkiewicz kolizja na obwodnicy Lublina. Dyrektor agencji jechał służbowym autem.

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą?
galeria

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą? 0 1

Można już zgłaszać kandydatury do tegorocznych nagród gospodarczych przyznawanych przez samorząd Lublina. Są to wyróżnienia dla firm wnoszących duży wkład w rozwój gospodarczy miasta.

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz 0 0

Od lat Polacy korzystają z możliwości legalnej pracy za granicą. Nie brakuje atrakcyjnych ofert, dzięki którym można dorobić, a przy okazji zwiedzić ciekawe rejony Europy. Przed podróżą warto jednak pamiętać o kilku rzeczach, które pomogą nam uniknąć nieprzyjemności.

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
25 maja 2018, 18:00

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Lwowska 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Doroty Gruszki Twarze Japonii. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim
film

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim 7 0

Nową halę sportową przy Głębokiej postawi Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, który ogłosił właśnie przetarg na jej zaprojektowanie i budowę. Trochę to potrwa, bo pierwsze zajęcia w nowej hali mają się zacząć dopiero w roku akademickim 2020/21.

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej
galeria

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej 3 0

Do zdarzenia doszło przed godz. 15 w okolicach Biedronki przy ul. Piaskowej w Puławach.

Terespol: Miasto apeluje o pomoc dla pogorzelców

Terespol: Miasto apeluje o pomoc dla pogorzelców 1 0

Potrzebna pomoc dla poszkodowanych w pożarze w Terespolu. Dwie rodziny straciły cały swój dobytek.

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty 1 7

Rada nadzorcza Grupy Azoty SA, w skład której wchodzi także puławska spółka, powołała nowy zarząd spółki. Ale w sześcioosobowym składzie nie ma ani jednego przedstawiciela ZA „Puławy”.

Spotkanie z Justyną Bargielską w DDK Czuby Południowe
25 maja 2018, 18:00

Spotkanie z Justyną Bargielską w DDK Czuby Południowe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu Z kim do łóżka? w Dzielnicowym Domu Kultury Czuby Południowe odbędzie się spotkanie z poetką Justyną Bargielską. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo)
film

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo) 0 0

Podbój średniowiecznej Europy, cztery frakcje i wielkie bitwy. Dziś premiera gry Ancestors Legacy. W specjalnej edycji.

Pielęgniarki poszły masowo na zwolnienia lekarskie. Dyrektor szpitala poprosi ZUS o kontrolę
film

Pielęgniarki poszły masowo na zwolnienia lekarskie. Dyrektor szpitala poprosi ZUS o kontrolę 31 25

Nie było przyjęć na zaplanowane zbiegi, zawieszono planowe operacje, a karetki nie dowoziły nagłych przypadków – tak w poniedziałek wyglądała sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej w Lublinie. We wtorek zwołano konferencję prasową w związku z sytuacją.

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020
galeria
film

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 96 0

Piotr Tomala, himalaista z Lublina został nowym szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera.

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon 10 3

PIŁKA RĘCZNA MKS Perła Lublin ma za sobą znakomity sezon, ale w klubie nadal praca wre. We wtorek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej ogłoszono listę zawodniczek na nowy sezon. Do zespołu dołączą cztery Polki i Dunka

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!