Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 września 2017 r.
18:07

50. urodziny dworca autobusowego w Lublinie. Był tort i "sto lat!" [zdjęcia, wideo]

Autor: Zdjęcie autora TOMA
42 21 A A

W czwartek świętowano 50. urodziny dworca autobusowego. Pierwszy autobus odjechał stąd 17 grudnia 1967 roku o godz. 5 rano w kierunku Krasnobrodu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Obchody jubileuszowe rozpoczęto jednak już teraz, otwierając wystawę archiwalnych fotografii. Będzie ją można oglądać do 1 grudnia. W czwartek zainteresowani mogli obejrzeć także filmy dokumentalne oraz wziąć udział w spacerach z przewodnikiem i loterii z nagrodami.

Na gości czekał także tort (na zdjęciu), a ci nieoczekiwanie odwdzięczyli się… śpiewając „Sto lat”. Nie jest pewne, czy te życzenia się spełnią, bo za kilka lat dworzec autobusowy ma zostać przeniesiony w okolice dworca PKP. Losy budynku, w którym mieści się obecnie, nie są jeszcze znane.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Weteran / 29 września 2017 o 22:02
Nie wiem ile masz lat i czy pamietasz jak byly pozyskiwane grunty w latach 60 -tych pod budowe LSM-u Kalina powstawala kilka lat pozniej. Bylo to wywlaszczenie bez odszkodowania, co najwyzej wlasciciel wywlaszczonej dzialki, czy pola mogl liczyc na dwupokojowe mieszkanie w nowo powstalem bloku.32m2 "ciemna" kuchnia, ale to i tak byl awans socjalny dla wiekszosci, bo lazienka w mieszkaniu, i do ubikacji nie trzeba bylo chodzic "Za stodole", Dlatego projektanci nie musieli byc ograniczeni przestrznia, bo jsli grunt za darmo.....Co do Zb Brzezinskiego to zdecydowanie przeceniaz jego role jesli cchodzi ojego role co do wplywu na gospodarke PRL-u Proponuje otwarcie przewodu doktorskiego Nt Wplyw polityki zagranicznej USA na produkcje papieru toaletowego w PRL! Co do "pelikana", to mam, z racji doswidczen i wieku na tyle wiedzy, i wyksztalcenia, ze nie musze niczego "polykac" Ani tvn, tvp czy polsatu!
Nie wiem ile masz lat i czy pamietasz jak byly pozyskiwane grunty w latach 60 -tych pod budowe LSM-u Kalina powstawala kilka lat pozniej. Bylo to wywlaszczenie bez odszkodowania, co najwyzej wlasciciel wywlaszczonej dzialki, czy pola mogl liczyc na dwupokojowe mieszkanie w nowo powstalem bloku.32m2 "ciemna" kuchnia, ale to i tak byl awans socjalny dla wiekszosci, bo lazienka w mieszkaniu, i do ubikacji nie trzeba bylo chodzic "Za stodole", Dlatego projektanci nie musieli byc ograniczeni przestrznia, bo jsli grunt za darmo... rozwiń
Avatar
ix / 29 września 2017 o 12:30
Weteran napisał:
Ix Ja o gruszce-Ty o pietruszce! Caly czas mowie o sprawnosci komunistycznego panstwa ktore nie potrafily zaspokoic podstawowych potrzwb spoleczenstwa przez 40 lat po wojnie! O jakim spisku USEJ ty mowisz przeciez mielismy w tym okresie rownie silnego " przyjaciela" ZSRR ktory byl tylko za miedza i pozwolilby na jakiekolwiek wplywy usej? Zgoda, Stare miasto zostalo odbudowane, na wielka hucpe jaka bylo 10- lecie PRl-u 1954. Ale jak? remontowano tylko fronty kamienic dla celow propagandowych aby dobrze wygladalo od ulicy! Zreszto za pieniadze zrabowane prawowitym wlascicielom ziemskim, fabrykantom ,kulakom,drobnym sklepikarzom, wlascicielom zakladow rzemieslniczych.Piszesz , ze komuna budowala dla ludzi, tzn dla jakich ludzi? Komuna promowala dziadostwo i bylejakosc, promowala jednakowe "zoladki" Jednak tak sie nie da, ludzie sa rozni: jedni bardziej zdolni, pracowici, zaradni, drudzy leniwi, rozczeniwi, bylejacy. Komuna chciala dac wszystkim po rowno, nie zdalo to egzaminu! Dlatego system zbankrutowal, ptezny blok sowiecki w przeciagu 3-4 lat rozpadl sie jak domek z kart! Przesledzilem to na moim zyciu
Weteran napisał:
Dla ludzi - popoatrz na osiedla bloków - LSM-y, Kalina - a porównaj je z obecnymi - o to mi chodziło jak pisałem ,że dla ludzi - przestrzeń, zieleń, zaplecze socjalne, sklepy, dojazd.  W kwestii braków - doczytaj o tym, i o roli Brzezińskiego w polityce obrzydzania komunizmu i nie tylko.  O starym mieście napiszę tylko tyle że pęka w szwach i poza kolejnymi kanjpami dla piwożłopów i hotelami dla turystów w sezonie (stąd piękne fasady - bo że od tyłu jest syf, kiła i mogiła to zaprzeczyć nie możesz) nie ma wielkiej rożnicy.  O innych inwestycjach - CSK, plac litewski napisałem w komentarzu do poprzedniego artykułu - horrendlane kwoty, na kredyt - scenariusz iście grecki - to tyle nt. kapitalizmu. Poza tym liczby - miasto całkiem dobrze się rozwijało - dopiero transformacja ustrojowa spowolniła ten proces (ale trzeba wyjrzeć trochę dalej niż na Grodzką na Starym mieście). Ta dla komunistów nie była istotna, dali dach nad głową i warunki bytowe dla nieporównywalnie większej liczby mieszkańców niż w jakimkolwiek okresie historii miasta i Polski. Ale to już wymaga wiedzy historycznej i umiejętności kojarzenia faktów a nie łykania jak pelikan bo w tv tak powiedzieli czy w gazecie napisali.
rozwiń
Avatar
Weteran / 29 września 2017 o 12:14
Ix Ja o gruszce-Ty o pietruszce! Caly czas mowie o sprawnosci komunistycznego panstwa ktore nie potrafily zaspokoic podstawowych potrzwb spoleczenstwa przez 40 lat po wojnie! O jakim spisku USEJ ty mowisz przeciez mielismy w tym okresie rownie silnego " przyjaciela" ZSRR ktory byl tylko za miedza i pozwolilby na jakiekolwiek wplywy usej? Zgoda, Stare miasto zostalo odbudowane, na wielka hucpe jaka bylo 10- lecie PRl-u 1954. Ale jak? remontowano tylko fronty kamienic dla celow propagandowych aby dobrze wygladalo od ulicy! Zreszto za pieniadze zrabowane prawowitym wlascicielom ziemskim, fabrykantom ,kulakom,drobnym sklepikarzom, wlascicielom zakladow rzemieslniczych.Piszesz , ze komuna budowala dla ludzi, tzn dla jakich ludzi? Komuna promowala dziadostwo i bylejakosc, promowala jednakowe "zoladki" Jednak tak sie nie da, ludzie sa rozni: jedni bardziej zdolni, pracowici, zaradni, drudzy leniwi, rozczeniwi, bylejacy. Komuna chciala dac wszystkim po rowno, nie zdalo to egzaminu! Dlatego system zbankrutowal, ptezny blok sowiecki w przeciagu 3-4 lat rozpadl sie jak domek z kart! Przesledzilem to na moim zyciu!
Ix Ja o gruszce-Ty o pietruszce! Caly czas mowie o sprawnosci komunistycznego panstwa ktore nie potrafily zaspokoic podstawowych potrzwb spoleczenstwa przez 40 lat po wojnie! O jakim spisku USEJ ty mowisz przeciez mielismy w tym okresie rownie silnego " przyjaciela" ZSRR ktory byl tylko za miedza i pozwolilby na jakiekolwiek wplywy usej? Zgoda, Stare miasto zostalo odbudowane, na wielka hucpe jaka bylo 10- lecie PRl-u 1954. Ale jak? remontowano tylko fronty kamienic dla celow propagandowych aby dobrze wygladalo od ulicy! Zreszto za... rozwiń
Avatar
ix / 29 września 2017 o 11:36
Weteran napisał:
Ix- Spiesze z odpowiedzia. Ja nie pisze jak wygladaja obiekty powstale za PRL-u. Pisze osprawnosci komunistycznej gospodarki, obeny rzad, tez zmieza do tego aby wiecej bylo panstwowego. To juz przerobilismy w okresie 1944-1989, Wtedy wszystko bylo Nasze, Polskie,  panstwowe, ale tez 40-lat po wojnie kartki, talony, deputaty, przydzialy,asygnaty, nic normalnie. Wszechobecne panstw kontrolujace wszysko nie potrafilo zapewnic produkcji podstawowych artykulow, o zywnosci nie wspomne ale takich prostych rzeczy jak papier toaletowy, czy uszczelki do kranu! Pamietasz Stare Miasto z roku 1989-wszystkie kamienice byly komunalne, nalezaly do miasta same ruiny i zgliszcza, wylegarnia patologi , strach bylo sie tam zapuszczac w te strny po zmroku! Zbankrutowana PRL pozostawila po sobie nedze i zacofanie!
 Bzdury, braki na półkach to wynik celowego działania JUESEJ i jego agentury w bloku socjalistycznym do czego przyznaja się już sami i dotyczą krótkiego okresu - z perspektywy 50 - lecia. Poza tym w przypadku miasta - obecnie - o jakim państwowym piszesz - to jest własność miasta - samorządnego - tylko pod dyktando deweloperów - piękne i skrzące się gmachy są budowane w celu zysku zagranicznych kapitalistów- przykład - Tarasy Zamkowe - maszkara i bubel techniczny - jak najbardziej prywatna inicjatywa której sprzyja bezrefleksyjnie Żuk. Komuna - budowała dla ludzi i to nie jest wina komuny że nie dba się i nie inwestuje w przestrzeń publiczna (patrz dworzec - od klikudzięsięciu już lat) Starówka powiadasz - patologia - a kto ją odbudował - chyba nie muszę Cię uświadamiać jakich zniszczeń dokonali niemcy. 
 Bzdury, braki na półkach to wynik celowego działania JUESEJ i jego agentury w bloku socjalistycznym do czego przyznaja się już sami i dotyczą krótkiego okresu - z perspektywy 50 - lecia. Poza tym w przypadku miasta - obecnie - o jakim państwowym piszesz - to jest własność miasta - samorządnego - tylko pod dyktando deweloperów - piękne i skrzące się gmachy są budowane w celu zysku zagranicznych kapitalistów- przykład - Tarasy Zamkowe - maszkara i bubel techniczny - jak najbardziej prywatna inicjatywa której sprzyja bezrefleksy... rozwiń
Avatar
Gość / 29 września 2017 o 10:07
Śpiewają 100 lat ? A to oni chcą jeszcze 50 lat tego syfu? hehehehe
Avatar
Weteran / 29 września 2017 o 09:30
Ix- Spiesze z odpowiedzia. Ja nie pisze jak wygladaja obiekty powstale za PRL-u. Pisze osprawnosci komunistycznej gospodarki, obeny rzad, tez zmieza do tego aby wiecej bylo panstwowego. To juz przerobilismy w okresie 1944-1989, Wtedy wszystko bylo Nasze, Polskie,  panstwowe, ale tez 40-lat po wojnie kartki, talony, deputaty, przydzialy,asygnaty, nic normalnie. Wszechobecne panstw kontrolujace wszysko nie potrafilo zapewnic produkcji podstawowych artykulow, o zywnosci nie wspomne ale takich prostych rzeczy jak papier toaletowy, czy uszczelki do kranu! Pamietasz Stare Miasto z roku 1989-wszystkie kamienice byly komunalne, nalezaly do miasta same ruiny i zgliszcza, wylegarnia patologi , strach bylo sie tam zapuszczac w te strny po zmroku! Zbankrutowana PRL pozostawila po sobie nedze i zacofanie! 
Ix- Spiesze z odpowiedzia. Ja nie pisze jak wygladaja obiekty powstale za PRL-u. Pisze osprawnosci komunistycznej gospodarki, obeny rzad, tez zmieza do tego aby wiecej bylo panstwowego. To juz przerobilismy w okresie 1944-1989, Wtedy wszystko bylo Nasze, Polskie,  panstwowe, ale tez 40-lat po wojnie kartki, talony, deputaty, przydzialy,asygnaty, nic normalnie. Wszechobecne panstw kontrolujace wszysko nie potrafilo zapewnic produkcji podstawowych artykulow, o zywnosci nie wspomne ale takich prostych rzeczy jak papier toaletowy, czy uszczelki ... rozwiń
Avatar
Gość / 29 września 2017 o 08:32
A ile ta rocznica kosztowała? Kto placił. Gdzie taka informacje uzyskac mozna?
Avatar
ix / 29 września 2017 o 07:59
Weteran napisał:
Pamietam budowe tego dworca. Powstawal on w wielkich bolach przez ponad 3- lata. Pierwsza kryta plywalnie przy Al Zygmuntowskich budowano 7-lat, o "Teatrze w Budowie" nie wspomne, pamietam Stare Miasto z roku 1989, taka byla sprawnosc komunistycznej gospodarki! PRL zostawila po sobie bylejakosc, dziadostwo, zacofonie, trzeba po niej sprzatac do dnia dzisiejszego!
 Powtarzasz się (przy wcześniejszym artykule o dworcu) to i ja sobie pozwolę, zresztą na mój komentarz nie ospowiedziałeś tylko rozsiewasz jakąś propagandę.  Ciekawe jak będą wyglądały te twoje perełki made in kapitalizm za naście, dziesiąt lat. O blokowiskach nie wspomnę.
 Powtarzasz się (przy wcześniejszym artykule o dworcu) to i ja sobie pozwolę, zresztą na mój komentarz nie ospowiedziałeś tylko rozsiewasz jakąś propagandę.  Ciekawe jak będą wyglądały te twoje perełki made in kapitalizm za naście, dziesiąt lat. O blokowiskach nie wspomnę. rozwiń
Avatar
Koki / 29 września 2017 o 05:49
Wstyd dla Żuka i radnych - bezradnych !!!! Syf kiła i mogiła!! Festiwal kiczu, tandety i wsiurstwa !!! Skandaliczny wstyd dla Grada !!! 
Avatar
hghhg / 28 września 2017 o 22:22
******dziennikwschodni.pl/lublin/koronka-do-milosierdzia-bozego-w-lublinie-zdjecia,n,1000206295.html zamiast się kuźwa modlić to oni balują przy torcie
Avatar
Weteran / 29 września 2017 o 22:02
Nie wiem ile masz lat i czy pamietasz jak byly pozyskiwane grunty w latach 60 -tych pod budowe LSM-u Kalina powstawala kilka lat pozniej. Bylo to wywlaszczenie bez odszkodowania, co najwyzej wlasciciel wywlaszczonej dzialki, czy pola mogl liczyc na dwupokojowe mieszkanie w nowo powstalem bloku.32m2 "ciemna" kuchnia, ale to i tak byl awans socjalny dla wiekszosci, bo lazienka w mieszkaniu, i do ubikacji nie trzeba bylo chodzic "Za stodole", Dlatego projektanci nie musieli byc ograniczeni przestrznia, bo jsli grunt za darmo.....Co do Zb Brzezinskiego to zdecydowanie przeceniaz jego role jesli cchodzi ojego role co do wplywu na gospodarke PRL-u Proponuje otwarcie przewodu doktorskiego Nt Wplyw polityki zagranicznej USA na produkcje papieru toaletowego w PRL! Co do "pelikana", to mam, z racji doswidczen i wieku na tyle wiedzy, i wyksztalcenia, ze nie musze niczego "polykac" Ani tvn, tvp czy polsatu!
Nie wiem ile masz lat i czy pamietasz jak byly pozyskiwane grunty w latach 60 -tych pod budowe LSM-u Kalina powstawala kilka lat pozniej. Bylo to wywlaszczenie bez odszkodowania, co najwyzej wlasciciel wywlaszczonej dzialki, czy pola mogl liczyc na dwupokojowe mieszkanie w nowo powstalem bloku.32m2 "ciemna" kuchnia, ale to i tak byl awans socjalny dla wiekszosci, bo lazienka w mieszkaniu, i do ubikacji nie trzeba bylo chodzic "Za stodole", Dlatego projektanci nie musieli byc ograniczeni przestrznia, bo jsli grunt za darmo... rozwiń
Avatar
ix / 29 września 2017 o 12:30
Weteran napisał:
Ix Ja o gruszce-Ty o pietruszce! Caly czas mowie o sprawnosci komunistycznego panstwa ktore nie potrafily zaspokoic podstawowych potrzwb spoleczenstwa przez 40 lat po wojnie! O jakim spisku USEJ ty mowisz przeciez mielismy w tym okresie rownie silnego " przyjaciela" ZSRR ktory byl tylko za miedza i pozwolilby na jakiekolwiek wplywy usej? Zgoda, Stare miasto zostalo odbudowane, na wielka hucpe jaka bylo 10- lecie PRl-u 1954. Ale jak? remontowano tylko fronty kamienic dla celow propagandowych aby dobrze wygladalo od ulicy! Zreszto za pieniadze zrabowane prawowitym wlascicielom ziemskim, fabrykantom ,kulakom,drobnym sklepikarzom, wlascicielom zakladow rzemieslniczych.Piszesz , ze komuna budowala dla ludzi, tzn dla jakich ludzi? Komuna promowala dziadostwo i bylejakosc, promowala jednakowe "zoladki" Jednak tak sie nie da, ludzie sa rozni: jedni bardziej zdolni, pracowici, zaradni, drudzy leniwi, rozczeniwi, bylejacy. Komuna chciala dac wszystkim po rowno, nie zdalo to egzaminu! Dlatego system zbankrutowal, ptezny blok sowiecki w przeciagu 3-4 lat rozpadl sie jak domek z kart! Przesledzilem to na moim zyciu
Weteran napisał:
Dla ludzi - popoatrz na osiedla bloków - LSM-y, Kalina - a porównaj je z obecnymi - o to mi chodziło jak pisałem ,że dla ludzi - przestrzeń, zieleń, zaplecze socjalne, sklepy, dojazd.  W kwestii braków - doczytaj o tym, i o roli Brzezińskiego w polityce obrzydzania komunizmu i nie tylko.  O starym mieście napiszę tylko tyle że pęka w szwach i poza kolejnymi kanjpami dla piwożłopów i hotelami dla turystów w sezonie (stąd piękne fasady - bo że od tyłu jest syf, kiła i mogiła to zaprzeczyć nie możesz) nie ma wielkiej rożnicy.  O innych inwestycjach - CSK, plac litewski napisałem w komentarzu do poprzedniego artykułu - horrendlane kwoty, na kredyt - scenariusz iście grecki - to tyle nt. kapitalizmu. Poza tym liczby - miasto całkiem dobrze się rozwijało - dopiero transformacja ustrojowa spowolniła ten proces (ale trzeba wyjrzeć trochę dalej niż na Grodzką na Starym mieście). Ta dla komunistów nie była istotna, dali dach nad głową i warunki bytowe dla nieporównywalnie większej liczby mieszkańców niż w jakimkolwiek okresie historii miasta i Polski. Ale to już wymaga wiedzy historycznej i umiejętności kojarzenia faktów a nie łykania jak pelikan bo w tv tak powiedzieli czy w gazecie napisali.
rozwiń
Avatar
Weteran / 29 września 2017 o 12:14
Ix Ja o gruszce-Ty o pietruszce! Caly czas mowie o sprawnosci komunistycznego panstwa ktore nie potrafily zaspokoic podstawowych potrzwb spoleczenstwa przez 40 lat po wojnie! O jakim spisku USEJ ty mowisz przeciez mielismy w tym okresie rownie silnego " przyjaciela" ZSRR ktory byl tylko za miedza i pozwolilby na jakiekolwiek wplywy usej? Zgoda, Stare miasto zostalo odbudowane, na wielka hucpe jaka bylo 10- lecie PRl-u 1954. Ale jak? remontowano tylko fronty kamienic dla celow propagandowych aby dobrze wygladalo od ulicy! Zreszto za pieniadze zrabowane prawowitym wlascicielom ziemskim, fabrykantom ,kulakom,drobnym sklepikarzom, wlascicielom zakladow rzemieslniczych.Piszesz , ze komuna budowala dla ludzi, tzn dla jakich ludzi? Komuna promowala dziadostwo i bylejakosc, promowala jednakowe "zoladki" Jednak tak sie nie da, ludzie sa rozni: jedni bardziej zdolni, pracowici, zaradni, drudzy leniwi, rozczeniwi, bylejacy. Komuna chciala dac wszystkim po rowno, nie zdalo to egzaminu! Dlatego system zbankrutowal, ptezny blok sowiecki w przeciagu 3-4 lat rozpadl sie jak domek z kart! Przesledzilem to na moim zyciu!
Ix Ja o gruszce-Ty o pietruszce! Caly czas mowie o sprawnosci komunistycznego panstwa ktore nie potrafily zaspokoic podstawowych potrzwb spoleczenstwa przez 40 lat po wojnie! O jakim spisku USEJ ty mowisz przeciez mielismy w tym okresie rownie silnego " przyjaciela" ZSRR ktory byl tylko za miedza i pozwolilby na jakiekolwiek wplywy usej? Zgoda, Stare miasto zostalo odbudowane, na wielka hucpe jaka bylo 10- lecie PRl-u 1954. Ale jak? remontowano tylko fronty kamienic dla celow propagandowych aby dobrze wygladalo od ulicy! Zreszto za... rozwiń
Avatar
ix / 29 września 2017 o 11:36
Weteran napisał:
Ix- Spiesze z odpowiedzia. Ja nie pisze jak wygladaja obiekty powstale za PRL-u. Pisze osprawnosci komunistycznej gospodarki, obeny rzad, tez zmieza do tego aby wiecej bylo panstwowego. To juz przerobilismy w okresie 1944-1989, Wtedy wszystko bylo Nasze, Polskie,  panstwowe, ale tez 40-lat po wojnie kartki, talony, deputaty, przydzialy,asygnaty, nic normalnie. Wszechobecne panstw kontrolujace wszysko nie potrafilo zapewnic produkcji podstawowych artykulow, o zywnosci nie wspomne ale takich prostych rzeczy jak papier toaletowy, czy uszczelki do kranu! Pamietasz Stare Miasto z roku 1989-wszystkie kamienice byly komunalne, nalezaly do miasta same ruiny i zgliszcza, wylegarnia patologi , strach bylo sie tam zapuszczac w te strny po zmroku! Zbankrutowana PRL pozostawila po sobie nedze i zacofanie!
 Bzdury, braki na półkach to wynik celowego działania JUESEJ i jego agentury w bloku socjalistycznym do czego przyznaja się już sami i dotyczą krótkiego okresu - z perspektywy 50 - lecia. Poza tym w przypadku miasta - obecnie - o jakim państwowym piszesz - to jest własność miasta - samorządnego - tylko pod dyktando deweloperów - piękne i skrzące się gmachy są budowane w celu zysku zagranicznych kapitalistów- przykład - Tarasy Zamkowe - maszkara i bubel techniczny - jak najbardziej prywatna inicjatywa której sprzyja bezrefleksyjnie Żuk. Komuna - budowała dla ludzi i to nie jest wina komuny że nie dba się i nie inwestuje w przestrzeń publiczna (patrz dworzec - od klikudzięsięciu już lat) Starówka powiadasz - patologia - a kto ją odbudował - chyba nie muszę Cię uświadamiać jakich zniszczeń dokonali niemcy. 
 Bzdury, braki na półkach to wynik celowego działania JUESEJ i jego agentury w bloku socjalistycznym do czego przyznaja się już sami i dotyczą krótkiego okresu - z perspektywy 50 - lecia. Poza tym w przypadku miasta - obecnie - o jakim państwowym piszesz - to jest własność miasta - samorządnego - tylko pod dyktando deweloperów - piękne i skrzące się gmachy są budowane w celu zysku zagranicznych kapitalistów- przykład - Tarasy Zamkowe - maszkara i bubel techniczny - jak najbardziej prywatna inicjatywa której sprzyja bezrefleksy... rozwiń
Avatar
Gość / 29 września 2017 o 10:07
Śpiewają 100 lat ? A to oni chcą jeszcze 50 lat tego syfu? hehehehe
Avatar
Weteran / 29 września 2017 o 09:30
Ix- Spiesze z odpowiedzia. Ja nie pisze jak wygladaja obiekty powstale za PRL-u. Pisze osprawnosci komunistycznej gospodarki, obeny rzad, tez zmieza do tego aby wiecej bylo panstwowego. To juz przerobilismy w okresie 1944-1989, Wtedy wszystko bylo Nasze, Polskie,  panstwowe, ale tez 40-lat po wojnie kartki, talony, deputaty, przydzialy,asygnaty, nic normalnie. Wszechobecne panstw kontrolujace wszysko nie potrafilo zapewnic produkcji podstawowych artykulow, o zywnosci nie wspomne ale takich prostych rzeczy jak papier toaletowy, czy uszczelki do kranu! Pamietasz Stare Miasto z roku 1989-wszystkie kamienice byly komunalne, nalezaly do miasta same ruiny i zgliszcza, wylegarnia patologi , strach bylo sie tam zapuszczac w te strny po zmroku! Zbankrutowana PRL pozostawila po sobie nedze i zacofanie! 
Ix- Spiesze z odpowiedzia. Ja nie pisze jak wygladaja obiekty powstale za PRL-u. Pisze osprawnosci komunistycznej gospodarki, obeny rzad, tez zmieza do tego aby wiecej bylo panstwowego. To juz przerobilismy w okresie 1944-1989, Wtedy wszystko bylo Nasze, Polskie,  panstwowe, ale tez 40-lat po wojnie kartki, talony, deputaty, przydzialy,asygnaty, nic normalnie. Wszechobecne panstw kontrolujace wszysko nie potrafilo zapewnic produkcji podstawowych artykulow, o zywnosci nie wspomne ale takich prostych rzeczy jak papier toaletowy, czy uszczelki ... rozwiń
Avatar
Gość / 29 września 2017 o 08:32
A ile ta rocznica kosztowała? Kto placił. Gdzie taka informacje uzyskac mozna?
Avatar
ix / 29 września 2017 o 07:59
Weteran napisał:
Pamietam budowe tego dworca. Powstawal on w wielkich bolach przez ponad 3- lata. Pierwsza kryta plywalnie przy Al Zygmuntowskich budowano 7-lat, o "Teatrze w Budowie" nie wspomne, pamietam Stare Miasto z roku 1989, taka byla sprawnosc komunistycznej gospodarki! PRL zostawila po sobie bylejakosc, dziadostwo, zacofonie, trzeba po niej sprzatac do dnia dzisiejszego!
 Powtarzasz się (przy wcześniejszym artykule o dworcu) to i ja sobie pozwolę, zresztą na mój komentarz nie ospowiedziałeś tylko rozsiewasz jakąś propagandę.  Ciekawe jak będą wyglądały te twoje perełki made in kapitalizm za naście, dziesiąt lat. O blokowiskach nie wspomnę.
 Powtarzasz się (przy wcześniejszym artykule o dworcu) to i ja sobie pozwolę, zresztą na mój komentarz nie ospowiedziałeś tylko rozsiewasz jakąś propagandę.  Ciekawe jak będą wyglądały te twoje perełki made in kapitalizm za naście, dziesiąt lat. O blokowiskach nie wspomnę. rozwiń
Avatar
Koki / 29 września 2017 o 05:49
Wstyd dla Żuka i radnych - bezradnych !!!! Syf kiła i mogiła!! Festiwal kiczu, tandety i wsiurstwa !!! Skandaliczny wstyd dla Grada !!! 
Avatar
hghhg / 28 września 2017 o 22:22
******dziennikwschodni.pl/lublin/koronka-do-milosierdzia-bozego-w-lublinie-zdjecia,n,1000206295.html zamiast się kuźwa modlić to oni balują przy torcie