sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

500 plus wypłacą przed świętami? Sprawdziliśmy w urzędach

Dodano: 15 grudnia 2016, 21:12
Autor: dw, pap

Lubelski Urząd Wojewódzki przekazał już samorządom pierwszą, grudniowa transzę pieniędzy w ramach programu 500 plus. – Niech trafią do rodzin przed świętami – poprosiła minister Elżbieta Rafalska w piśmie do samorządowców. 

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

– Rząd zapewnił środki finansowe na świadczenia wychowawcze, rodzinne, alimentacyjne w wysokości zgłoszonej przez Państwa urzędy i tylko od Państwa woli i sprawności zależy, czy środki te pozwolą godnie przygotować się rodzinom do świąt – podkreśliła szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w piśmie do prezydentów, burmistrzów i wójtów.

Wojewoda lubelski przekazał już samorządom pierwszą transzę środków w ramach programu 500 plus. – Kolejne zostaną przekazane 16 i 19 grudnia – informuje Małgorzata Tatara z LUW. – Liczymy więc na to, że w związku z apelem pani minister przed świętami zostaną wypłacone rodzinom, które na nie czekają.

– Powinniśmy zdążyć przed świętami. W tym momencie czekamy na kolejne transze. Nigdy jednak nie było w tym zakresie opóźnień, więc mam nadzieję, że tak też będzie tym razem – mówi Magdalena Suduł, rzecznik MOPR w Lublinie.

– Jesteśmy przygotowani na wcześniejszą wypłatę pieniędzy. Przelewy planujemy wykonywać 19 i 20 grudnia – deklaruje Michał Trantau, rzecznik prezydenta Białej Podlaskiej.

– Kiedy tylko wojewoda przekaże nam pieniądze, natychmiast, czyli jeszcze przed świętami wypłacimy świadczenie 500 plus, ale też rodzinne – zapewnia Waldemar Kozioł, dyrektor MOPR w Chełmie.

– Listy są już gotowe. Wszystko wskazuje na to, że pieniądze wypłacimy jeszcze w tym tygodniu – zapowiada Łukasz Reszka z Urzędu Miasta w Świdniku.

Podobne deklaracje usłyszeliśmy też m.in. w Łęcznej i w Zamościu. A także w Puławach. Jak zapewnia zajmujący się obsługą programu Piotr Spiżewski, gdy tylko grudniowa transza pojawi się na koncie MOPS, rozpoczną się planowane wypłaty. W grudniu puławscy beneficjenci rządowego programu swoje „500 plus” mają otrzymać najpóźniej do przyszłego piątku.

Co ciekawe, wbrew pierwotnym założeniom, z tej formy wsparcia korzysta znacznie mniej puławskich rodzin, niż zakładano. Na początku roku mówiono o kwotach rzędu 3,5 mln złotych miesięcznie, tymczasem w listopadzie na wypłaty dla mieszkańców Puław przeznaczono niewiele ponad 2 mln zł. Pieniądze te co miesiąc trafiają do 2770 rodzin.

Świadczenia wychowawcze, czyli pieniądze w z programu „Rodzina 500 plus”, przysługują wszystkim rodzinom na każde drugie i kolejne dziecko do ukończenia przez nie 18 lat. Po spełnieniu kryterium dochodowego (800 zł na osobę w rodzinie lub 1200 zł, jeśli w rodzinie jest dziecko z niepełnosprawnością), świadczenie przyznawane jest także na pierwsze dziecko.

Gość
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(40) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (18 grudnia 2017 o 18:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gmina Wojciechów woj lubelskie jak zwykle na końcu wypłaca bo zawsze mają tłumaczenie ze nie dostali jeszcze pieniędzy.Ja akurat mam za co zrobić święta ale są rodziny w okolicy co dzieciom świąt nie będą miały za co zrobić.Ale urzędnicy z tej gminy chyba nie mają serca.
Rozwiń
Gość
Gość (11 grudnia 2017 o 13:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy w gminie Goszczyn będą wypłaty 500+ i 1000 co miesiąc przez rok przed świętami?
Rozwiń
Gość
Gość (22 grudnia 2016 o 17:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy w gminie jaslo juz sa wyplacone 500+?
Rozwiń
Gość
Gość (20 grudnia 2016 o 15:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciesz sie ze masz mam nadzieje ze zabiora niedlugo te pieniadze
Rozwiń
Gość
Gość (20 grudnia 2016 o 15:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jedynaki nie maja swiat jak im to powiedziec zabraklo dla nich pieniedzy
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (40)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!