niedziela, 25 marca 2018 r.

Lublin

6 milionów złotych dla UMCS

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 maja 2012, 19:29
Autor: mb

UMCS z projektem "Nowoczesny model zarządzania UMCS” uplasował się na ósmym miejscu w konkursie. (A
UMCS z projektem \"Nowoczesny model zarządzania UMCS” uplasował się na ósmym miejscu w konkursie. (A

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, jako jedyna lubelska uczelnia, zdobył pieniądze z Unii Europejskiej na "wzmocnienie potencjału dydaktycznego”.

Do uniwersytetu trafi blisko 6 milionów zł.

To pieniądze z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego). – Nasz uniwersytet, tak jak większość szkół wyższych w kraju, od dawna z niecierpliwością oczekiwał na nabór wniosków – podkreśla Karina Kasperek, kierownik Centrum Badań Naukowych i Funduszy Zewnętrznych UMCS. – Po raz pierwszy uczelnie mogły dostać pieniądze na wdrażanie strategii rozwoju, zarządzanie jakością uczelni oraz podnoszenie kompetencji kadry kierowniczej.

Do konkursu zgłosiło się ponad 200 uczelni, z czego jedynie 72 przeszły pozytywną ocenę merytoryczną, a tylko 33 otrzymają dofinansowanie. UMCS z projektem "Nowoczesny model zarządzania UMCS”, jako jedyna uczelnia z Lublina, zakwalifikował się do dofinansowania i uplasował się na ósmym miejscu w rankingu. W grupie 33 dofinansowanych projektów znalazła się również Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie.

– Nowoczesne zarządzanie uczelnią odgrywa istotną rolę w budowaniu przewagi konkurencyjnej na rynku usług edukacyjnych i badawczych – wyjaśnia Kasperek. – Cele stawiane szkolnictwu wyższemu rodzą konieczność stałego podnoszenia jakości i efektywności zarządzania.
UMCS we współpracy z firmą Ernst&Young opracował nową strategię rozwoju uczelni na lata 2012–2020. Projekt finansowany ze środków UE ma rozwiązać główne problemy w niej zdiagnozowane i pomóc zrealizować cele stawiane na najbliższe lata. Przedsięwzięcie wartości blisko 6 mln zł finansowane w całości z PO KL zostanie zrealizowane w okresie 2 lat.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!