Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 lipca 2011 r.
19:23
Edytuj ten wpis

60-latek oskarżony o zgwałcenie 13-latki

Autor: Zdjęcie autora er
0 12 A A
Proces prawdopodobnie ruszy jesienią.<br />
 (Archiwum)
Proces prawdopodobnie ruszy jesienią.
(Archiwum)

Blisko 60-letni mieszkaniec powiatu kraśnickiego został oskarżony o zgwałcenie 13-letniej dziewczynki. W poniedziałek sprawa trafiła do Sądu Okręgowego w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pisaliśmy o niej w marcu, tuż po postawieniu mężczyźnie zarzutów. Sąd Rejonowy w Kraśniku ocenił wówczas, że obciążają go mocne dowody. Ale jednocześnie zdecydował, że 60-latek będzie odpowiadał z wolnej stopy. Nie oddał go nawet pod dozór policji i mężczyzna po kilkunastogodzinnym zatrzymaniu wrócił do domu. Zaalarmowali nas zbulwersowali czytelnicy.

Decyzję kraśnickiego sądu skrytykowało Centrum Praw Kobiet. Odwołała się od niej prokuratura. Kontrowersyjną decyzję zmienił Sąd Okręgowy w Lublinie. Dzięki temu od kwietnia podejrzany znajduje się w areszcie śledczym.

W ostatnich tygodniach kraśnicka prokuratura uzupełniła dowody i zakończyła śledztwo aktem oskarżenia. – Mężczyzna został oskarżony o to, że w 2010 roku przemocą doprowadził osobę małoletnią do obcowania płciowego – mówi prokurator Małgorzata Samoń, szefowa Prokuratury Rejonowej w Kraśniku.

Oskarżonemu grozi do 15 lat więzienia. Prokuratura ze względu na dobro pokrzywdzonej dziewczynki nie chce ujawniać szczegółów sprawy. Wiadomo jedynie, że 60-latek to znajomy rodziny nastolatki.

13-latka początkowo nikomu nie powiedziała, o tym co ją spotkało. Zrobiła to dopiero po kilku miesiącach. Przesłuchał ją sąd. Jej wersję o gwałcie potwierdzają też inne dowody. Podczas przesłuchania w prokuraturze 60-latek nie przyznał się do winy. Jego proces prawdopodobnie ruszy jesienią.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Max / 7 lipca 2011 o 01:11
[quote name='mihu' timestamp='1309809778' post='497718']
JA MAM 64 WIOSNY I NIE MUG BY JUSZ NAWET KOZY DMUHNOC, A TYJ JURNY NA 13 LAT SIE NASTAWIL, MUSIALA BYC BARDZO SEXY
[/quote]
Byłeś w Sodomie ? Biedne zwierzęta !Możesz jeszcze puścić bąka!
Avatar
Max / 7 lipca 2011 o 01:09
Wszyscy chcecie karać ? To równo Wam i jemu uciąć wiejscy zboczeńcy i odesłać na wieś !
Avatar
Gość / 5 lipca 2011 o 20:41
staremu dziadowi jeszcze stanął, ot cholerstwo, obciąć mu
Avatar
greg / 5 lipca 2011 o 14:14
dziadka powinno sie rzucić na pozarcie rodzinie dac go na samosad najblizsi powinni zadecydowac o jego losie na pewno powinno wszystko trwac dłgo i bolesnie ,chociaz nie ma co sie okłamywac jak trafi do kryminału na pewno lekko dziadek nie bedzie miał a do niego czesto beda zagladac koledzy z celi lub pobliskich cel delikatny wypadek pod prysznicem i nowa zabawka dla osadzonych wiec tez mysle ze jakas kare noe tylko spedzenie czasu w zamknieciu tez bedzie miał ... chociaz podejzewam ze naz sad i prawo na tyle jest beszczelne i nie sprawiedliwe ze nie dostaie wiec jak 5 lat co jest smieszne i nie adekwatne do winy, najlepie za posiadanie czy handel na 10 lat wysłac a pedofila czy gwałsciciela na 3-5 smiechu warte
dziadka powinno sie rzucić na pozarcie rodzinie dac go na samosad najblizsi powinni zadecydowac o jego losie na pewno powinno wszystko trwac dłgo i bolesnie ,chociaz nie ma co sie okłamywac jak trafi do kryminału na pewno lekko dziadek nie bedzie miał a do niego czesto beda zagladac koledzy z celi lub pobliskich cel delikatny wypadek pod prysznicem i nowa zabawka dla osadzonych wiec tez mysle ze jakas kare noe tylko spedzenie czasu w zamknieciu tez bedzie miał ... chociaz podejzewam ze naz sad i prawo na tyle jest beszczelne i nie sprawiedli... rozwiń
Avatar
m / 5 lipca 2011 o 10:57
tragedia
Avatar
zenek / 4 lipca 2011 o 23:44
obciać jaja i naszczać do serca
Avatar
snigol1969 / 4 lipca 2011 o 23:21
obciąć
Avatar
Anka / 4 lipca 2011 o 22:32
I znowu atak na księży!!!!!!!!!!
Odczepcie się od naszych pasterzy! Nagonka organizowana przez sługusów putina.
Peło do odstrzału. Pan Jarosław nigdy do tego by niedopuścił.
Avatar
adam / 4 lipca 2011 o 22:24
do mihu-nie słyszałes o viagrze? tylko nie przedawkuj!!!
Avatar
mihu / 4 lipca 2011 o 22:02
JA MAM 64 WIOSNY I NIE MUG BY JUSZ NAWET KOZY DMUHNOC, A TYJ JURNY NA 13 LAT SIE NASTAWIL, MUSIALA BYC BARDZO SEXY
Avatar
Max / 7 lipca 2011 o 01:11
[quote name='mihu' timestamp='1309809778' post='497718']
JA MAM 64 WIOSNY I NIE MUG BY JUSZ NAWET KOZY DMUHNOC, A TYJ JURNY NA 13 LAT SIE NASTAWIL, MUSIALA BYC BARDZO SEXY
[/quote]
Byłeś w Sodomie ? Biedne zwierzęta !Możesz jeszcze puścić bąka!
Avatar
Max / 7 lipca 2011 o 01:09
Wszyscy chcecie karać ? To równo Wam i jemu uciąć wiejscy zboczeńcy i odesłać na wieś !
Avatar
Gość / 5 lipca 2011 o 20:41
staremu dziadowi jeszcze stanął, ot cholerstwo, obciąć mu
Avatar
greg / 5 lipca 2011 o 14:14
dziadka powinno sie rzucić na pozarcie rodzinie dac go na samosad najblizsi powinni zadecydowac o jego losie na pewno powinno wszystko trwac dłgo i bolesnie ,chociaz nie ma co sie okłamywac jak trafi do kryminału na pewno lekko dziadek nie bedzie miał a do niego czesto beda zagladac koledzy z celi lub pobliskich cel delikatny wypadek pod prysznicem i nowa zabawka dla osadzonych wiec tez mysle ze jakas kare noe tylko spedzenie czasu w zamknieciu tez bedzie miał ... chociaz podejzewam ze naz sad i prawo na tyle jest beszczelne i nie sprawiedliwe ze nie dostaie wiec jak 5 lat co jest smieszne i nie adekwatne do winy, najlepie za posiadanie czy handel na 10 lat wysłac a pedofila czy gwałsciciela na 3-5 smiechu warte
dziadka powinno sie rzucić na pozarcie rodzinie dac go na samosad najblizsi powinni zadecydowac o jego losie na pewno powinno wszystko trwac dłgo i bolesnie ,chociaz nie ma co sie okłamywac jak trafi do kryminału na pewno lekko dziadek nie bedzie miał a do niego czesto beda zagladac koledzy z celi lub pobliskich cel delikatny wypadek pod prysznicem i nowa zabawka dla osadzonych wiec tez mysle ze jakas kare noe tylko spedzenie czasu w zamknieciu tez bedzie miał ... chociaz podejzewam ze naz sad i prawo na tyle jest beszczelne i nie sprawiedli... rozwiń
Avatar
m / 5 lipca 2011 o 10:57
tragedia
Avatar
zenek / 4 lipca 2011 o 23:44
obciać jaja i naszczać do serca
Avatar
snigol1969 / 4 lipca 2011 o 23:21
obciąć
Avatar
Anka / 4 lipca 2011 o 22:32
I znowu atak na księży!!!!!!!!!!
Odczepcie się od naszych pasterzy! Nagonka organizowana przez sługusów putina.
Peło do odstrzału. Pan Jarosław nigdy do tego by niedopuścił.
Avatar
adam / 4 lipca 2011 o 22:24
do mihu-nie słyszałes o viagrze? tylko nie przedawkuj!!!
Avatar
mihu / 4 lipca 2011 o 22:02
JA MAM 64 WIOSNY I NIE MUG BY JUSZ NAWET KOZY DMUHNOC, A TYJ JURNY NA 13 LAT SIE NASTAWIL, MUSIALA BYC BARDZO SEXY
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 39 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 18 17

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra